Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

richy
nis

Član broj: 111016
Poruke: 8
*.exe-net.net.



Profil

icon problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator19.02.2008. u 11:16 - pre 197 meseci
Problem sam verovatno izazvao sam. Otvorio sam kuchishte da ga ochistim od prasine, naravno, usisivachem. Sledece sto mi se deshava jeste da nece da mi digne win dok ne pritisnem F1. Pishe: hardwere monitor found an error. Press F1 to continue, or DEL to enter setup. Pritisnem F1, win se digne i radi ok. Udjem i bios (press DEL), nadjem hardwere monitor gde su temp. procesora, memorije i BRZINA VENTILATORA, izmedju ostalog. P ored te brzine pise nesto crvenim slovima. Jedina opcija koju mi daje tu je ignore. Ventilator sam skidao, ochistio i vratio 100% ispravno (proverio na netu).
Izmedju ostalog, iznad onog 'Hardwere monitor found an error...' pishe:
primary master: MAXTOR hdd
primary slave: none
secundary master: asus cd-rw
secundary slave: pioneer dvd-rw.
Kako do resenja? Sofftwerski nije sigurno. Preinstalirao win, obrisao ceo hdd. Proverio sam sve ide konekcije vise puta. HVALA
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator19.02.2008. u 12:26 - pre 197 meseci
Sta pise crvenim slovima? Da li se mozda radi o ventu koji hladi procesor?
 
Odgovor na temu

richy
nis

Član broj: 111016
Poruke: 8
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator20.02.2008. u 12:23 - pre 197 meseci
Pise ORPM, crvenim slovima. Tu mi jedino daje opciju IGNORE. Ja mislim da jeste ventilator na procesoru.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator20.02.2008. u 14:33 - pre 197 meseci
nula rpm ili orpm?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator20.02.2008. u 14:47 - pre 197 meseci
Pa tema onda nema nikakvih dodirnih tacaka sa storage uredjajima. Koji procesor je u pitanju i da li je to jedini ventilator koji je uboden u plocu, tj. da li je jedini za koga prati BIOS?

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 20.02.2008. u 18:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

richy
nis

Član broj: 111016
Poruke: 8
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator22.02.2008. u 01:58 - pre 197 meseci
pise 0 (nula).
Procesor je celeron 2.4. Mozda nema veze sa sa ovim forumom ovde, ali kad bih ja znao sa chim ima veze, sigurno ne bih ovde postavio ovo! Nisam toliko... Jeste jedini ventilator!
Postavio sam je ovde zbog toga sto mi iznad nabraja storige, a fali primary slave! Ako tako treba da bude onda OK.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 22.02.2008. u 06:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator22.02.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
to nula rpm oznacava da ventilator stoji,tj. da mu je brzina obrtaja u minuti jednaka nuli ,otvori kuciste i pogledaj da li se ventilator vrti ili stoji,ukoliko se vrti,otisao je neki senzor ,a ukoliko stoji,obavezno kupuj novi vent. jos danas

p.s.prebacite temu u adekvatan podforum
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator23.02.2008. u 09:35 - pre 197 meseci
Prvo pogledaj dali si ventilator priključio na matičnui ploču na konektor predviđen za ventilator cpu-a (CPU_FAN ili sl.). Za optiku, provjeri sve kabele (istekaj pa ustekaj ponovo kabele), te kako stoje jumperi, da koji slucajno nije ispao tokom ciscenja. Ako ne pomogne, napravi CLEAR_CMOS.
Nemoras puno da se zivciras oko toga, desava se.

 
Odgovor na temu

richy
nis

Član broj: 111016
Poruke: 8
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator23.02.2008. u 12:28 - pre 197 meseci
Vetilator se vrti. Sto samim tim znaci da je dobro prikljucen. Kako da proverim da li su ti senzori?
Sta je to CLEAR_CMOS? I kako se to radi?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator23.02.2008. u 13:49 - pre 197 meseci
Citat:
richy: Vetilator se vrti. Sto samim tim znaci da je dobro prikljucen. Kako da proverim da li su ti senzori?


Ako si ventilator prikljucio propisno na pravi konektor sa pinovima (na svakoj ploci ih ima vise), i ako u BIOS-u pokazuje kako je broj obrtaja za CPU Fan 0 onda je ili taj senzor najverovatnije crkao, ili nisi priljucio kako treba i gde treba ili si nesto drugo zeznuo prilikom usisavanja (staticki elektricitet npr.).

Citat:
richy:Sta je to CLEAR_CMOS? I kako se to radi?


Na vrhu svake stranice ES-a postoji dugme Pretraga. O tome (CLEAR CMOS) je dosta napisano na ES-u. Koristi kljucni termin "CMOS" ili " CLEAR CMOS" i pritisni "Ovog Foruma" da bi dobio sto vise relevantnih rezultata vezanih za resetovanje CMOSa.

Citat:
richy: ...fali primary slave!

...iznad onog 'Hardwere monitor found an error...' pishe:

primary master: MAXTOR hdd
primary slave: none
secundary master: asus cd-rw
secundary slave: pioneer dvd-rw




Ako imas 1 hard na primarnom IDE kanalu i 2 opticka uredjaja na sekundarnom onda je ovo citirano zarumenjeno sasvim normalno. To sto pise iznad 'Hardwere monitor found an error...' je nebitno jer zapravo i nije deo nikakve greske nego noramlan deo POST-a (Power On Self Test). Mogu samo da pretpostavim sta si sve napisao na onom cenzurisanom postu, ali nema veze... Tema definitivno NE pripada "storage-u".






 
Odgovor na temu

richy
nis

Član broj: 111016
Poruke: 8
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator24.02.2008. u 15:01 - pre 196 meseci
Zahvaljujem se svma koji su mi pomogli u resavanju problema. Problem resen. Napravio sam ga kao sto rekoh, sam. Pogresno sam prikljucio ventilator. Jbg, ima dva identichna prikljuchka. Ja sam, naravno odabrao pogresan. Drugi put cu voditi rachuna kad skidam nesto. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa ne znam chim - O RPM za CPU ventilator

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.