Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa interface-om

[es] :: .NET :: Problem sa interface-om

[ Pregleda: 1482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

satir81
Zeljko Zlatkovic
Nis

Član broj: 34696
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem sa interface-om19.02.2008. u 11:18 - pre 197 meseci
Za potrebe jednog programa tj. neke serijalizacije potrebno je da citam pomocu BinaryReader-a, treba da iscitam strukturu koja u sebi sadrzi elemente tipa jednog interfacea. Kako je potrebno da imam promenjivu koja ce prihvatiti to sto procita BinaryReader ne znam kako da je postavim tj. postavim da bude ona tipa interfacea ali nece da prodje a ne mogu da je kreiram kao objekat jer je interface u pitanju???
Kako da ovo resim???
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Problem sa interface-om19.02.2008. u 11:57 - pre 197 meseci
Interfejs je apstraktna referenca i ne moze se inicijalizovati kao sto si sam i primetio, da bi uradio to sto hoces moras da imas klasu koja ga implementira i da koristeci podatke koje dobijes iz binary readera konstruises objekat te klase. Posle toga je dobijanje reference interfejsa jednostavno, samo castujes objekat u interfejs.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

satir81
Zeljko Zlatkovic
Nis

Član broj: 34696
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa interface-om19.02.2008. u 13:01 - pre 197 meseci
Hvala tako sam nesto i probao tu sad imam drugi problem sa konstruktorom te klase koja ga nasledjuje , ne pada mi na pamet kako da obezbedim parametre potrebne za konstruktor
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: Problem sa interface-om19.02.2008. u 13:22 - pre 197 meseci
A koja klasa je u pitanju? Koje parametre traži?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Problem sa interface-om19.02.2008. u 17:19 - pre 197 meseci
Ne moras mnogo da brines o konstruktoru, u krajnjoj liniji napravi defaul konstruktor bez parametara, onda kako ucitavas jedan po jedan property iz binary stream-a, dodljuj ih propertijima objekta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem sa interface-om

[ Pregleda: 1482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.