Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina stana od vlasnika

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina stana od vlasnika
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 1913 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

solla
radnik

Član broj: 174464
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Kupovina stana od vlasnika01.03.2008. u 11:17 - pre 196 meseci
Zdravo svima,

trebaju mi neke informacije i misljenja u vezi kupovine stana. Jedan poznanik razmislja da proda stan za koji bih ja mozda bio zainteresovan. Niko od nas jos uvek nije upucen u tematiku. Ono sto mene zanima:

1. Stan je u staroj gradnji, da li bi zbog toga trebalo da bude jeftiniji nego onaj u novoj gradnji u istom kraju grada? Koliko?
2. Stan je u prizemlju visespratnice, u prizemlju koje nije podignuto u odnosu na tlo, u istoj ravni je. Znaci, nema ni jedan jedini stepenik za ulazak u zgradu. Doduse, zgrada u kompletu jeste napravljena na nekom brezuljku, tesko je objasniti. Da li i kako ovo prizemlje utice na cenu?
3. Stan nema parket ni laminat, oprema u kuhinji i kupatilu je bezvredna, verovatno bih sve menjao (cak i plocice). Koliko to utice na cenu?
4. Ako se dogovorimo oko cene npr. 30000eura , koliko cu ja ustvari morati da platim da bi on dobio tih 30000eura. Osim tog novca koji ide njemu, sta je sa porezima, prevodom itd.
5. Da li je pametno trgovinu obaviti bez posredstva agencije posto coveka jedva poznajem? Ima li ikakvog "prostora" za prevaru? Ok, verovatno bih angazovao i advokata, ali zanima me na sta bi trebalo paziti.
6. Nije vezano za ovu kupovinu, da li mislite da je sada nepovoljan trenutak za kupovinu stana, posto su cene vrlo visoke? Da li mislite da ce se cene vracati u normalu ili ce da idu jos gore? Naravno, ne verujem da ovo neko moze znati, ali interesuju me vasa nagadjanja.



[Ovu poruku je menjao solla dana 01.03.2008. u 12:44 GMT+1]
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kupovina stana od vlasnika01.03.2008. u 11:58 - pre 196 meseci
Pozdrav,

mi kao tehnicki forumski milje zaista nemamo adekvatno mesto za ovakvu vrstu diskusija ali, sa druge strane, naprosto suvise toga trazis od informacija vezano za novac, cene, vrednosti i tako formulisane komercijalne zahteve za diskusiju ne bismo bas ovde razmatrali.

Temu cu zakljucati da bi mogao neko da se javi ko bi Ti privatno eventualno pomogao a ako budes smatrao da mozda imas i potrebe za nekim tehnickijim aspektima kupovine, mozes formulisati novu temu a ovu cemo pobrisati.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina stana od vlasnika
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 1913 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.