Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

you can be the rainbow too...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: you can be the rainbow too...

[ Pregleda: 2698 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kerozine
zvechan

Član broj: 14861
Poruke: 23
195.252.85.*

Sajt: www.kerozinesmindlab.tk


Profil

icon you can be the rainbow too...09.10.2003. u 23:58 - pre 250 meseci
p0z ljudi,ja sam nov na ovom elitesecurity forumu.al svejedno hteo sam da vas zamolim da pogledate moj homepage www.kerozinesmindlab.tk napomenuo bih da sajt nije totalno zavrsen,da sam isao na to da bude sto jednostavniji i da se brze ucitava.hvala unapred...
you can be the rainbow too
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: you can be the rainbow too...10.10.2003. u 05:59 - pre 250 meseci
ok...
preloader ti nije potreban (+title Preloader page v.3, takodje nepotrebno)
suvise je veliki sajt (ceo je u slikama, bas je potrajalo otvaranje).
sive crte mi izgledaju nekako mutne, i onda mi odjednom ceo sajt izgleda mutno.
pise: javite nam se na mail, ali ja nigde ne vidim adresu/link? :]
takodje ne vidim cemu back dugme kad se slike otvaraju u novom prozoru.

u mozilli mi jos uvek stoji preloader, a imam flash plugin?
obavezno, OBAVEZNO, preseli sajt na neki drugi hosting, ovo je uzas sa popups na svakom kliku.

Kerozin Exploder se ne otvara (nema ga),
BirthOfidea se ne otvara zato sto link vodi na C:/Documents and settings....

Takodje napisi odakle su tutoriali koji su preuzeti sa drugih sajtova i koji su.

i na kraju, uloguj se na dot.tk, i na My Marketing nadji opciju da iskljucis banner.

P.S. Ja nisam dizajner i moje kritike su plod mog ukusa i (polu)zdravog razuma. Hvala na razumevanju :]

pozdrav
FBzP
 
Odgovor na temu

kerozine
zvechan

Član broj: 14861
Poruke: 23
195.252.85.*

Sajt: www.kerozinesmindlab.tk


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...10.10.2003. u 12:00 - pre 250 meseci
yeah.hvala u svakom slucaju:)pa tamo gde pise MAIL nisam ubatzio e-mail link,al bitje i to,rekao sam da samo probam.nisam siguran na koje linije mislis. na debele isprekidane?slazem se za to oko titla,ali mislim da je preload potreban:>sajt jeste ceo od slika,ali nisam jos sve lpo optimizovao,al bitje i to.ono back dugme mora tako jer tako kaze DZABA.COM,ne postoji opcija da ga iskljucish:>hvala za ono za .tk:)yebiga znam da ubijaju pop-upovi,al na koji da selim?one slike koje su pod our art se ne otvaraju znog toga sto nisam uspeo da ih uploadujem(!?)jer mi DZABA.COM ne dozvoljava da podignem nista preko 400 kb:)heh,al kad je dzaba...pa ja mislim da svi znamoodakle su oni tutorijali,ustvrai nisam imao vremena da napisem svoje pa rekoh,ajd sad...nisam probao u mozilli.koju bi ocenu dao sajtu?ajd,tako:)
you can be the rainbow too
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...12.10.2003. u 04:55 - pre 250 meseci
1. U principu, kada moj browser pokazuje belu stranicu, ja dalje sajt ne gledam -- znachi: koristish neku multimedija tehnologiju ili client-site jezik a ne predlezhesh ljudima alternatvinu stranicu.

2. Obrishi to "Site is best viewed with..."... gde se to pishe i shta to znachi? Ti sam sebe zapitaj: hocesh li ti da shto vishe ljudi vidi tvoj sajt ili ne? Ako da, tada im ne pishi shta im treba za to nego pokazhi to shto hocesh da im pokazhesh. Ne postavljaj ljudima uslove:)) nisu oni tu zbog tebe nego ti zbog njih.
 
Odgovor na temu

kerozine
zvechan

Član broj: 14861
Poruke: 23
195.252.85.*

Sajt: www.kerozinesmindlab.tk


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...12.10.2003. u 13:27 - pre 250 meseci
hvala dag:)okej sklanjam ono :)mogao si da napises jos nesto?:)
you can be the rainbow too
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...12.10.2003. u 17:20 - pre 250 meseci
Citat:
kerozine:
mogao si da napises jos nesto?:)

Vidi kerozine: vrlo rado ali kako da napishem kada ja flash strashno slabo znam:) Mi ne razgovaramo o flashu i prezentacijama u flashu nego o stranici u/na internetu. Ako stranica nije komercijalna, ja onda ponekad neshto i pogledam a ako je vlasniku vazhno da njegovu stranicu svi vide, onda... onda kao shto rekoh: mora da bude alternativna varijanta (chak i ne znam kako se to u flashu radi: ili se prosto ukljuchi link na drugu stranicu koja fizichi postoji, ili ide neko flash-snifovanje ili josh neshto tamo...) Ta alternativna stranica uopshte ne mora da bude bogata ali osnovna informacija o firmi na njoj mora da bude: ime firme, polje delatnosti, telefon, adresa itd... Kod tebe bogate igra sa color-efektima ali radi samo na flash 6 - zar je moguce da ne mogu da se naprave takve flash prezentacije koje podrzhavaju i sve stare flash? Tu ima neki momak (Igor mislim da se zove) koji jako dobro radi sa flashom.
 
Odgovor na temu

kerozine
zvechan

Član broj: 14861
Poruke: 23
195.252.85.*

Sajt: www.kerozinesmindlab.tk


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...12.10.2003. u 19:14 - pre 250 meseci
heh.zamolio bih te da batzis pogled na sajt jos jednom i pogledash ga.trebao sam da napishem you will need flash 6:)nema josh uvek flasha,ali se nadam da ce ga biti kad sve lepo sredim:)hvala ponovo
you can be the rainbow too
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.Moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...12.10.2003. u 23:56 - pre 250 meseci
Citat:
kerozine:
pogled na sajt jos jednom


Ok samo ako ti se ne dopadne 'nemoj da se psujesh':))

Kako bre nema flash? Preload ti je flash i evo ti ovako: flash 7 u novoj Mozilla ne pokazuje preload indikator (u Operi 7.2 pokazivao ali to nije bio f.7).

Na tvojoj rezoluciji imash horizontal scroll (Opera 7.20) -- weird. Verovatno zbog logo -- ove linije desno i gore su ti predugachke (zato ti je, btw i top margin jako veliki). Ja bih to dobro skratio (te linije) -- ne bi mnogo uticalo na dizajn a znachilo bi mnogo za kompletan layout. Logo lep ali malo komplikovan (plashi:)) Danas ti je princip uproshcavanja svega moguceg tj. jednostavno ali lepo tako da imaj u vidu (pogledaj altavistu kako se promenila ili google). A evo ovde imash mali istorijat logo-a za koji ja mislim da je idealan.
http://www.orwell.ru/info/samples/deere/
Isto dole dodaj neki space ili napishi neshto da bi odvoji malo sadrzhaj... neprijatno je kada se lepi za bottom margin.

Ime: Kerozinesmindlab. Pod 'mind' ja podrazumevam neshto sasvim drugo tako shto... mozhda 'Kerozinesdesignlab' ili 'Kerozinesphotolab' ili 'Kerozinescolorolab' ili 'Kerozineshowtolab'...?

Za sada ti je sve to u slichicama i tekst je jako mali tako da se jedva chita. Tu ti vec momci napisali: ako hocesh da ti page bude poshtovana i udjesh u krug tih ljudi koji se bave tim tipom dizajna (advanced tricks), mora jako da vodish rachuna o sources and copyrights tj. fraza 'neki tutorijali itd.' mora da se pormeni ili sasvim obrishe a tamo, gde vec pokazujesh primer da stavish link na source. I uopshte, jezik ti je pun greshaka (pisao si na brzinu). Zar nema srpske rechi za 'tutorial'?

U principu, ja bi sve to uradio u html (kao shto je vec recheno) i indeks stranicu bi napravio 'lakshu' da se brzhe povuche. Ostavio bih samo 'Welcome' a od links, progs(shta je to?), useful, tutorials i our art napravio bi lepi mali vertikalni menu (samo ne takav redosled) koji bi bio svuda.

Dalje: svaki primer treba da napishesh za shta je a ti pishesh samo za Photoshop a ostalo se, kao podrazumeva?:)
'Lazan 3D u Photo Shopu' (Photoshop se pishe):
dobar je:)) ali zashto morash da ga obrcesh za 90, dajesh mu wind pa ga vracash? Zar nema wind u sebi tamo svoj setup po koordinatama? A tako... svi tutorials su dobri: ovaj sa tekstom - cool :) samo opet gde da to upotrebish? Verovatno flash... logo u principu ne treba da se pishe... mozhda prvo slovo.

Eto toliko... shto se tiche fazona sa css i images, ovaj sajt je jako dobar:
http://www.meyerweb.com/eric/css/edge/
 
Odgovor na temu

arsa xx
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 14203
Poruke: 452
217.26.67.*

ICQ: 247217004
Sajt: webdizajn.arsic.biz


Profil

icon Re: you can be the rainbow too...13.10.2003. u 00:24 - pre 250 meseci
Malo sredi fontove (ovo sto je bold) ilti strucnjacti tipografiju i delovace super.
Mada ni sad nije lose al ne znam koja mu je namena.
Nije jasna poruka(sajta u celini)
Linkovi su prvi na udaru a ...verovatno nebi trebalo jer to nije glavna poruka ?.



Flash komponenta za atraktivan prikaz vesti na sajtu:
www.flash-news-ticker.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: you can be the rainbow too...

[ Pregleda: 2698 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.