Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u

elitemadzone.org :: MadZone :: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 50685 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u07.04.2008. u 17:33 - pre 195 meseci
Citat:
stewuss je: Zaboravljate da sve Zastave imaju fabricki ugradjen ASS?


Stara fora, vec izrecena na ovo temi, ako ne znas nista pametnije da kazes bolje da cutis![
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u07.04.2008. u 21:03 - pre 195 meseci
Stara ili ne, ta istina ume da zaboli, i to do kraja, nazalost.
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

laki22
student
Novi Sad

Član broj: 195945
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 05:06 - pre 188 meseci
Citat:
Marko_L: Mene nije blam, nego me stra' :)
Yugo je izuzetno nesiguran auto i totalno zaostao za današnje standarde u svakom pogledu. Jednostavno, nije normalno da se nov automobil u 2008. godini gasi kada upadne u baru, prebacuje u auto-pilot mode kada naiđe na poledicu (nemaš nikakvu kontrolu nad njim), počne da rđa čim izađe iz fabrike, da nema najosnovnije mere zaštite kao što je Airbug, a o "sitnicama" tipa ABS i da ne pričamo. Voleo bih da vidim kako bi taj isti Yugo prošao na nekom crash testu.
Dakle, svako ko može da tvrdi da Yugo i nije tako loš automobil, ili je ostao negde u osamdesetim ili nije baš skroz psihički zdrav.
Jedina prednost istog jeste niska cena kako automobila, tako i održavanja, mada je i to pitanje s obzirom da se isti redovno kvari na svakih par dana. No, da li ta razlika u ceni opravdava stavljanje glave u torbu ?


malo da te klinac nauci sta da pises u buducnosti... LICNO sam video kad je bila poplava u ns, svi stali, CEKAJU ljudi i neki magarac sa meckom cenim 2006 godiste se napravi pametan i pun gas kroz vodu koja je bila duboka 40-cm...pici on, pravi talase, voda do soferke, isao on jedno 4 metra i odjednommmm, caoooooo, stade mecka, upalila 4 migavca i ni da bekne... znaci i noviji automobili se GASE U VODI... dalje ovo se odnosi na druge... pitate se sto ne promene dizajn, a ja tebe pitam kao apsolvent masinsva, jel znas ti koliko kostaju novi alati za duboko izvlacenje karoserije???? pogotovo tih dimenzija??? stari alati su napravljeni iz delova, kriticne zone koje se habaju se zamene i teraj..taj alat sko je ispresovao mog stojadina iz `89 presuje i ovog iz 2008...
Laki
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 05:36 - pre 188 meseci
Citat:
laki22: a ja tebe pitam kao apsolvent masinsva, jel znas ti koliko kostaju novi alati za duboko izvlacenje karoserije????
A jel znas ti koliko kostaju svi alati (i projektovanje, razvijanje, izrada protoripa, razna ispitivanja,.....) za izradu novih i novih i novih tipova automobila od '89 naovamo? Da li po tvome neko poklanja alate svim tim fabrikama po svetu, pa one samo sede, ubace s jedne strane malo pleha i plastike, a sa druge izlaze gotovi auti? U principu, auto mozes da napravis i rucno, ima da te kosta jos vise! Sta je kupac tu kriv, ako neka fabrika nije u stanju finansiski, organizaciono, kadrovski, kako god, da proizvodi dobre, jeftine, savremene, pouzdane itd. automobile? Sta da radi - da i dalje ulaze svoje pare u tu fabriku ili da se okrene nekoj drugoj?

Cak sta vise, neki modeli automobila starijih koncepata (ne samo dizajna, u smislu oblika) su toliko u raskoraku sa savremenijim propisima o sigurnosti, zagadjivanju okoline i slicno, da se jednostavno gase, po sili zakona, iako bi ih svaki vozac jos uvek vozio sa zadovoljstvom. Ne moze svaki pojedini vozac znati sve ono sto zna nekoliko instituta, fakulteta, zakonodavaca i slicnih, vozac cesto voli i nesto sto je protiv njega.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bastard

Član broj: 33164
Poruke: 293
93.86.47.*

Jabber: Bastard@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 05:38 - pre 188 meseci
Meni se cini da sam sinoc cuo na vestima da zastava nece vise praviti ni skalu i juga in a ni floridu i da ce se vozila montirati dok im ne nestanu delovi.I jos da ce se vozila mozda praviti negde u Africi.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 07:45 - pre 188 meseci
Citat:
laki22: malo da te klinac nauci sta da pises u buducnosti... LICNO sam video kad je bila poplava u ns, svi stali, CEKAJU ljudi i neki magarac sa meckom cenim 2006 godiste se napravi pametan i pun gas kroz vodu koja je bila duboka 40-cm...pici on, pravi talase, voda do soferke, isao on jedno 4 metra i odjednommmm, caoooooo, stade mecka, upalila 4 migavca i ni da bekne... znaci i noviji automobili se GASE U VODI... dalje ovo se odnosi na druge... pitate se sto ne promene dizajn, a ja tebe pitam kao apsolvent masinsva, jel znas ti koliko kostaju novi alati za duboko izvlacenje karoserije???? pogotovo tih dimenzija??? stari alati su napravljeni iz delova, kriticne zone koje se habaju se zamene i teraj..taj alat sko je ispresovao mog stojadina iz `89 presuje i ovog iz 2008...


e moj klince....
-zastavina "vozila" imaju tu naviku da se gase u 5cm vode.
-npr. Lada samara 1991 god mi se ugasila samo 1 (jednom) i to kad su mi bili osteceni kablovi. posle toga (zadnjih 5 god) nikada
-pasat b, nisan almera, logan, reno 19, - nikada mi se nisu ugasili
-40cm vode znaci da bi voda ulazila u unutrasnjost. malo ga pretera.

-zbilja dobro te pitao @tdjokic, zasto zastava ne ulaze pare u modernizaciju vec se, poput njenih vozila, stalno krpi kod nadri-majstora.

-Masine jesu skupe, ali kalupi nisu. Tj, samo pogonski deo masine nema potrebe da se menja, vec se menjaju kalupi oblikovanje limova, a oni nisu toliko skupi.

I napokon ...
zastava jeste jeftina, delova ima na svakom smetlistu ili trafici, majstora ima vise nego stanovnika u ovoj zemlji, mozes i sam da je odrzavas i popravljas, ali zasto se ljudi bune protiv nje...
1. Zbog zastite fabrike, otezava se uvoz vozila i samim time prazne dzepovi ljudmia koji nece ni da razmisljaju o zastavinim "vozilima"
2. Masivne subvencije koje drzava pruza zastavi poticu iz nasih dzepova i daju se bez nase dozvole, tako da sam ja ostecen i bez namere da razmisljam o zastavi i njenim "Vozilima"
3. Putnici u zastavinim "vozilima" pri sudaru i pri minimalnim brzinama, imaju maksimalnu verovatnocu da saznaju da li postoji zagrobni zivot. Ili makar da postanu invalidi

4. Vozio sam sluzbenu floridu par godina i par puta sam bio u situaciji, da po cistom kolovozu trazim mesto gde da skrenem sa puta jer auto nece da se zaustavi na nekoj realnnoj udaljenosti
5. Otkako vozim auta sa abs-om (i posle iskustava sa floridom), na semaforima sam poceo da gledam u retrovizor, da vidim da li ce auta iza mene uspeti da se zaustave na vreme.


Ja zbilja ne bih da razmisljam o zastavi.
Ali ako mi neko namerno uzima pare iz dzepa zbog nje te me ugrozava u saobracaju, onda sam ja prisiljen da razmisljama o njoj.

Eh daaa, zaboravih moj omiljeni detalj tj. tehnicku karakteristiku, iz prica sa vlasnicima zastava i starijih golfova, a to je potrosnja ulja na 100 km .
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 08:39 - pre 188 meseci
Citat:
LICNO sam video kad je bila poplava u ns, svi stali, CEKAJU ljudi i neki magarac sa meckom cenim 2006 godiste se napravi pametan i pun gas kroz vodu koja je bila duboka 40-cm...pici on, pravi talase, voda do soferke, isao on jedno 4 metra i odjednommmm, caoooooo, stade mecka, upalila 4 migavca i ni da bekne... znaci i noviji automobili se GASE U VODI...

Hahahaha... pola metra vode ? Pa normalno da se gasi, nijedan auto nije napravljen da se vozi ispod površine vode. Za te stvari su ljudi izmislili podmornice :)
Pričamo o Jugu koji se gasi i u omanjoj barici. A pola metra vode je svakako problem za gotovo svaki auto (osim možda za monster truck), jer to znači da bi hauba tog automobila bila kompletno pod vodom, što sigurno ne može niti dobro. Tako da, i nije ti neki argument.
Citat:
pitate se sto ne promene dizajn, a ja tebe pitam kao apsolvent masinsva, jel znas ti koliko kostaju novi alati za duboko izvlacenje karoserije???? pogotovo tih dimenzija??? stari alati su napravljeni iz delova, kriticne zone koje se habaju se zamene i teraj..taj alat sko je ispresovao mog stojadina iz `89 presuje i ovog iz 2008...

A ovo je još smešnije. Po toj logici možemo da postavimo stvari i ovako. Znaš li ti koliko koštaju građevinske mašine. I što bismo onda zidali kuću korišćenjem tih mašina kad kuća može da se pravi kao i nekad korišćenjem kamena privezanog za slonovu kost koji zamenjuje sav alat i blata umesto maltera. Kad se kamen ošteti, jednostavno ga baciš i nađeš drugi, privežeš i teraj dalje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 14:18 - pre 188 meseci
malo off.. ako vozilo treba da ulazi u dublju vodu stavi se snorkel, koji usisava vazduh iznad kabine (to sam viđao na onim unicef i unhcr terenskim vozilima), a i neki kamioni to imaju.. tako da to nema baš puno veze jugo ne-jugo, nego da li je vozilo predviđeno da ulazi u dublju vodu..

ps- potpuno se slažem sa ljudima koji tvrde ko j**e zastavu.. ako nemogu da prate svetske trendove, nek zatvore pogon za proizvodnju automobila, i nek prave nešta drugo.. i ova desetka je sramota ako mene pitate..
 
Odgovor na temu

Bastard

Član broj: 33164
Poruke: 293
93.86.47.*

Jabber: Bastard@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u29.10.2008. u 21:19 - pre 188 meseci
Meni se ni jedno vozilo nije ugasilo ni po najvecim nevremenima.Jugo se inace gasi i kada prode kroz manju baricu sto sam x puta vido uzivo.
U ovakvom jezeru moze da radi eventualno samo dizel sa tim snorkijem iznad kabine.


Edit:
Za taj model 10 ja sam od samog pocetka bio svestan da je promasaj.Vozilo koje nema kupce na trzistu.Ne u onoj meri u kojoj bi se isplatilo proizvoditi takav model.Ono sto bi bilo dobro je da se preuzme novi fica koji danas kosta koliko sam primetio bar nekih 16 000 e.Ako bi se stvorila takva tehnologija masovne proizvodnje ovih vozila koja bi dozvolila da ovakvo vozilo kosta daleko ispod 10 000 onda bi to vozilo bilo interesantno za svetsko trziste.
Ovo vazi za danas a ne za 20 godina.Ako bi naprimer sada razvili mogucnost masovne proizvodnje novih fica i ako bi takav model postigao veliku popularnost u svetu onda bi i mogli da ih prave uz prepravke i 20 godina sa obzirom da im je to u krvi.Mislim u krvi da proizvode jedan model i po 35 godina.

[Ovu poruku je menjao Bastard dana 29.10.2008. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u30.10.2008. u 06:47 - pre 188 meseci
kupis dobre kablove, ove od svecica do kape razvodnika, pa nece ni yugo da ti se gasi u bari.
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
..58.130.dynamic.cablesurf.de.



+1 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u31.10.2008. u 13:46 - pre 188 meseci
How about this: http://www.b92.net/biz/vesti/s...10&dd=31&nav_id=326331

Faljda nije offtopic :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u31.10.2008. u 14:55 - pre 188 meseci
Osim sto je off, sta sa tim?

Slusamo i citamo "lepe" i vedre vesti nicim izazvane. Jesu neki zainteresovani, ali ne znamo ko ce biti zainteresovan za preostalu furdu, kada Fiat probere i izabere ono sto im treba.

Ako neko misli da su vredni alati, koji mogu da se postave samo na odredjene masine (jedne od nejvecih u evropi, pitanje da li su tako nefleksibilne uopste potrebne), grdno se vara, obicno se takvi alati i kalupi prodaju na kilo, kao sirovina, otpad.

I sta preostaje od "linije za priozvodnju". samo dokumentacija i rezervni delovi, papirologija o tehnoloskim procesima, prilagodjenim nekim masinama, koih nema vise nigde, a ovde ce biti zauzete ili radhodovane.

Zastava je, nadam se po poslednji put, neuspela politicka prica, sa puno marketinga i entuzijazma. Povecace(?????) se broj zaposlenih, 2500 ove godine, iduce jos 700, pa jos 500, i mozda do 2010 se zaposli doticnih 4500 radnika u Zastavi. Od toga, manje od pola "starih", koji su zaista ili stari po godinama, ili po znanju.

Da izdvojimo tih 400 mil$, i da pustimo neka FIat lomi koplja sa proizvodnjom, mentalitetom i nabavkom trzista.

Ako se uskrati gas i saradnja sa Rusijom(za uzvrat nema jeftine energije ni trgovinskih preferencijala i beneficija), a na dobrom je putu aktivnost da se to desi, kome ce Fiat da prodaje 200-300000 vozila...nemcima?


Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Osvežena Zastava Skala 55 na BG CAR SHOW-u

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 50685 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.