Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista i njen help koji pravi problem

[es] :: Windows desktop :: Vista i njen help koji pravi problem

[ Pregleda: 1815 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jelena Stankov
Novi Sad

Član broj: 121945
Poruke: 7
212.62.51.*



Profil

icon Vista i njen help koji pravi problem27.03.2008. u 13:26 - pre 195 meseci
U pitanju je Windows Vista Business x64 i problem je sa helpom. Nakon instalacije os-a prva uspostavljena konekcija sa internetom je bila dial-up (da, to jos uvek postoji), tek kasnije smo se prikljucili lanom. Medjutim Vista's help se nekako vezao za taj dial-up i radi samo kada sam na dial-up-u. Kada je lan-om prikljucen na internet, bilo direktno ili preko drugog racunara konstantno javlja gresku "Internet Explorer cannot download / from help" i kaze da nije online, da mogu videti samo Offline Content.

Zna li neko kako da ovo ispravim?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Vista i njen help koji pravi problem27.03.2008. u 13:32 - pre 195 meseci
To je poznat problem, imao sam ga i sam. Dovoljno je da u Google-u ukucas:
"Internet Explorer cannot download / from help"
...i videces.

Probaj ovaj REG iz attachmenta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jelena Stankov
Novi Sad

Član broj: 121945
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vista i njen help koji pravi problem29.03.2008. u 15:51 - pre 195 meseci
pre nego sto sam postavila pitanje ovde krstarila sam po netu i nalazila svakakva resenja i ni jedno nije uspelo.
kao ni sada

bas me iznenadjuje da ovaj problem nije resio sp1
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista i njen help koji pravi problem31.03.2008. u 01:52 - pre 195 meseci
Kako sam ja još uvek sa Vistom na DialUp-u, možda bi pomoglo ovo:
Start / Control Panel / Network and sharing center / Manage Network connections / Advanced / Remote Access Preferences...
Tu isključi (odštrikliraj) opciju "Enable autodial by location..."
A uključi (štrikliraj) opcije "Always ask me..." i "Disable autodial when I am logged on"



Usput možeš kad si već u Network Connections da obrišeš tu DialUp konekciju, ako još uvek postoji tamo...

Javi ako je pomoglo...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jelena Stankov
Novi Sad

Član broj: 121945
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vista i njen help koji pravi problem08.04.2008. u 21:49 - pre 195 meseci
Problem se na moje najvece iznenadjenje sam resio. Poslednja izmena bila je REG iz attachmenta koje je postavio X Files i nista se nije promenilo, cak je situacija postala gora jer je "Help and Support" izgubio css.
I evo sad radi. Ima vec par dana kako radi normalno. Naravno morala sam vratiti css u REG, osim toga radi kao da problema nikad nije ni bilo.
Ja sam jedini korisnik os-a tako da to iskljucuje opciju da je neko drugi cackao u mom neznanju.

Za Catch 22:
To sa brisanjem dial-up konekcije sam probala ranije i nije uspelo. Ovo ostalo iz Remote Access Preferences nisam probala jer je kao sto sam rekla, problem resen. Kako, ne znam.

Tiruriru
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista i njen help koji pravi problem09.04.2008. u 01:11 - pre 195 meseci
Citat:
Jelena Stankov
Tiruriru
Twilight Zone? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vista i njen help koji pravi problem

[ Pregleda: 1815 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.