Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li verujete autofokusu?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li verujete autofokusu?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9748 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Da li verujete autofokusu?08.04.2008. u 19:47 - pre 195 meseci
gosha, neću da brišem, jer brisanje generalno izbegavam, nego ću ovaj tvoj post iskoristiti kao opomenu i apel da ljudi pokažu visok nivo kulture u komunikaciji.

Dakle, bilo kakvo lično konotiranje treba maksimalno izbegavati. Argumentacija za ono šta se kaže je neophodna, ali treba voditi računa o njenoj svrsishodnosti.

Drugim rečima, znamo da je najbolje da se stav koji se izriče - argumentuje fotografijom, ali pri tome treba obratiti pažnju da li ta fotografija pokazuje upravo ono šta se želi reći, ili možda ne.

Ekipa ljudi koja je na ovom forumu se već dugo poznaje, neki i lično, i sve to već znaju, pa se ovo naročito odnosi na cenjene nove članove, dzuru i beske-ta.
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
212.62.49.*



+4 Profil

icon Re: Da li verujete autofokusu?09.04.2008. u 08:18 - pre 195 meseci
Ljudi bre, nije mi bila ideja da ja nekog ovde prozivam i da ispitujem materijalno stanje clanova foruma. Ja sam izneo svoj STAV, ako se on nekome ne svidja to je sasvim u redu, to je demokratija...

@Zare...
Za Nebojsu se zna da covek pozajmljuje opremu i da je testira, pa tako i nije cudno sto zna o skoro svakom objektivu i aparatu podosta toga. Ti tvrdis da sve to imas i cela stvar se desava u zemlji Srbiji, pa je samim tim meni to bilo malo cudno... Nemam nista protiv da imas dvorac i da imas tonu opreme... naprotiv svaka cast.

Sto se Sigme tice ja nemam tu kombinaciju i ne interesuje me uopste. Pozajmio sam to kad se odlucivao sta da pazarim (kit objektiv sam vec imao) i sa tom Sigmom sam opalio mozda stotinak fotografija, koje su mi posluzile prilikom odluke o kupovini objektiva. I to nije jedina Sigma koju sam drzao u ruci i fotografisao. Probao sam i 10-20 i 24-70 f2.8 i jos par i nijendna mi se nije svidela i opet ponavljam to je moje iskustvo i moj stav i nisam ga skupio sa neta. I kad sam govorio o toj Sigmi rekao sam citiram sam sebe:"JA nista gore u ruci nisam drzao", kao sto se lepo vidi pise JA.

@Amomcil
Ja ne videh nigde tvoje "argumente" u vidu slika vec samo praznu pricu i ostalo je kao sto neko ovde rece, da ti verujemo na rec da imas to iskustvo.

I sad za kraj... Jel vama smeta da neko ovde iznese svoj stav??? Ako smeta, recite, necu ga iznosti. Prosta prica...

PS ovo sad vec debelo jeste off-topic sorry.



[Ovu poruku je menjao dzura dana 09.04.2008. u 10:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Da li verujete autofokusu?09.04.2008. u 09:24 - pre 195 meseci
dzura, naravno da ne smeta da se stav iznese, naprotiv, lični stav je uvek vrlo poželjan i on je esencija svake diskusije. Stvar je samo u tome na koji način se taj stav saopštava i kakav je kvalitet argumenata koji ga podržavaju.

Amomcil je izuzetno obrazovan čovek, ali se slažem da njegova priča nije potkrepljena odgovarajućim fotografijama.

Međutim, po mom mišljenju, to nije zbog toga što ih on nema uopšte, nego što nema onakve fotografije koji bi to mogle da prikažu na način na koji bi on hteo, pa se zato koristi tuđim slikama.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Da li verujete autofokusu?09.04.2008. u 10:05 - pre 195 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Amomcil je izuzetno obrazovan čovek, ali se slažem da njegova priča nije potkrepljena odgovarajućim fotografijama.
Međutim, po mom mišljenju, to nije zbog toga što ih on nema uopšte, nego što nema onakve fotografije koji bi to mogle da prikažu na način na koji bi on hteo, pa se zato koristi tuđim slikama.


Njegova prica ne da nije potkrepljena odgovarajucim, nije potkrepljena nikakvim fotografijama, a prilicno je lican po pitanju provokacija, loseg tona i sl.. prema nekome ko pricu itekako ume da potkrepi fotografijama.


edit. by N.M. Izbačen uvredljiv deo

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 09.04.2008. u 12:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
77.46.216.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Da li verujete autofokusu?09.04.2008. u 11:01 - pre 195 meseci
Dobro, postoje slučajevi gde se "ekipa" drzi zajedno, ali ako pogledas koji je obim toga na slicnim forumima (citaj DZ sekta), ES je maksimalno otvoreno i liberalno drustvo.

Cini mi se da je pedagosko iskustvo nekih moderatora, ali i cvrst i pravican stav, doprineo da ovaj deo ES foruma postane-ostane takav.

Ali opet takodje sam siguran da ako bi svi ponaosob malo spustili loptu, foto forumi bi postali jedno lepse mesto ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li verujete autofokusu?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9748 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.