Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pneumatski cekic, koji?

elitemadzone.org :: TechZone :: Pneumatski cekic, koji?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 51071 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?12.04.2008. u 12:31 - pre 195 meseci
cestitam na kupovini
:)



pa nije valjda da nisi dobio u koferu i neke burgije i neke stemajze

ako jesi , ne treba ti bolje, a ako nisi onda su stvarno postali lopovi

uglavnom, dovoljno ti je da kupis i obican einhelov stemajz (spic i dleto) - a za bolje, po izboru

jedino, cuvaj se burgija, tih u kompletu, jako su lose

zasto?
pa kad busis sa profi burgijom, ona vrti ...

a ova,

zapne za zid,
sto bi rekli, lomi ruke

slobodno ih pobacaj, ili koristi samo za siporeks

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.173.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?12.04.2008. u 16:28 - pre 195 meseci
Prvo HVALA !
Da u kutiji sam dobio spic-dleto i tri burgije (8,10,12).Nisu lopovi, cak je decko toliko ljubazan da me odusevio...
U istoj radnji sam kupio dleto-stemajz (kako se god zove :-))),WERNER firme za kanalice (treba da istemujem metar dva za uzemljenje), a sada sam uzeo dleto za plocice METABO.
Uz UNIOROV-o rucno dleto, ima plocice same da padaju !!!
U toku nedelje toliko...

Ah, da, menjam temu, ali da li ste nekada kupovali plocice i kada dodjete kuci, proverite i ustanovite da imate manje...
Nazovete prodavca, a on kaze da se racuna i fuga!
Znaci, na 10 kvadrata fali pola kvadrata plocica...Prevara?
Imam racun, pa cekam ponedeljak...Ako me zavrcu, pravac inspekcija...
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?12.04.2008. u 17:43 - pre 195 meseci
stemajz, spic, ravni stemajlz, zoves kako hoces, :)


za plocice,
prvo izracunas kvadraturu ( pa dodas jos 1 kvadrat)
pa pitas koliko ima u kutiji,
pa ako je 1.25
a tebi treba 10 kvadrata

kupis 8 kutija

a to da racunaju fuge
c c c


pa otkud on zna kakve fuge stavljam, od 2 ili 5 mm, ili lepim jednu na drugu
ma gluposti,
samo ti trazi kvadraturu koja pise na racunu i kutiji
1+1 = 2

nama fugi na racunu
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.110.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?12.04.2008. u 19:32 - pre 195 meseci
Kod ovih ima ...
Ne pominjem nista i nikog dok se ne resi u ponedeljak.Ako ne rese, inspekcija i daj Boze da me puste ovde na forumu da kazem koja je firma.
Ne znam da radim sa pneumatskom busilicom, ali sam toliko pismen...Zdrava logika je odavno emigrirala...

Tip me ubedjuje kako Spanci tako racunaju, a kada sam ja rekao da su plocice italijanske, on kaze: Da, da, italijanske...
Na kraju sam mu rekao da ovo nije Italija.

Da ne prepricavam, cekam ponedeljak, a onda cu, ako mi dozvole, skenirati racun, slikati kutije, slikati cenu u radnji, pa da okacim na forum...
Pa dosta nas muzu, mene nece ...
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?14.04.2008. u 07:36 - pre 195 meseci
Citat:
rsinisa: Danas sam svratio u jednu prodavnicu i od 5 modela amaterske klase izabrao EINHELL EBH 950 (nisam jos kupio, ali 99% da cu taj model); jeste da je najskuplja, ali ipak ne volim da kupim najjeftiniji model, iako ne verujem da ce mi trebati nesto mnogo sem ovog posla koji sam planirao ovog leta. Cena je 7200 din, udarac 4J, naspram npr. modela iste snage motora, cene 4300 din, udarca 1,6J. To je neka nova serija koja ce da zameni zutu, a navodno je visa klasa. Garancija za taj model je 2 godine.



Ja sam kupio BBH 950 za 5300 din. Isto je garancija 2 godine.

Inace, sada za vikend sam trebao da istemam kanal u betonu na hodniku (grejanje) pa sam pozajmio od komsije vodoistalatera Hilti TE72. Ovo cudo je prilicno staro i ima 800W ali rastura beton.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.52.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?14.04.2008. u 20:20 - pre 195 meseci
E, ovako:

Plocice sam dobio, koliko sam i platio...Bilo peripetija, ali se na kraju prodavci izvinili i prica ima srecan kraj.

Sto se tice busilice, razocarao sam se...Ili ja NEMAM POJMA DA JE KORISTIM ili je (bar za skidanje plocica) bacen novac.
Bolje mi ide rucnom tehnikom.Da dodam da sam za obe tehnike pocetnik.Mislio sam da ce ici malo bolje, a ona samo grebe plocice.Posle mi jos teze da ih skinem dletom.

Gde gresim?
Pomagajte !!!
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
79.101.145.*



+321 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?14.04.2008. u 20:29 - pre 195 meseci
He, poveo sam oca u prodavnicu i stvar se totalno preokrenula - nije hteo da cuje za EBH 950 jer mu je glomazna itd, pa sam morao da uzmem BBH 920. Glavna stvar kod ove druge je sto lici na klasicnu busilicu, sto je nesto laksa i sto se sa njom lakse prilazi nekim manje pristupacnim mestima. Obzirom da mi nece trebati nesto mnogo, mislim da i ovo nije los izbor za moje potrebe. Cena 4999,00 i 2 godine garancije.
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 08:28 - pre 195 meseci
Glavna stvar kod te druge je SDS-Plus prihvat, a kod ove prve SDS-Max prihvat.
Svaki shodno upotrebi, ali pneumatski cekici sa D-ruckom nisu nista epohalno jaci od obicnih. Ne toliko koliko je SDS-Max 'jachi' od SDS-Plus (mislim na cekice sa SDS-Max protiv SDS-Plus). Zato te dve masine nisu uopste ista klasa. Koliko gledam kataloge, i veliki proizvodjaci posustaju sa izborom cekica sa D-drskom, i umesto njih toga idu vise na SDS-Plus L "formata" (motor stoji vertikalno). Kompaktniji su i snazniji.

makso, sa tim cekicima nema preteranog guranja alata, tek toliko da prihvat odradi svoje tj. da masina moze da radi svoj posao - da lupa i udara (sa ili bez busenja) :)



 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 09:12 - pre 195 meseci
Citat:
maksabj: .Mislio sam da ce ici malo bolje, a ona samo grebe plocice.Posle mi jos teze da ih skinem dletom.

Gde gresim?
Pomagajte !!!


Pa ne udaras direktno u plocicu, zar ne? Dobro, izbijes jednu kako znas i umes, onda uzmes busilicu koju si prebacio na stemanje (mislim da je bolje da stavis dleto nego spic) i udaraj bocno sledecu plocicu, tj. spoj plocice i zida (ne znam kako ovo bolje da opisem), isto kao sto bi radio i rucno. U zavisnosti kako je majstor stavio plocice, kvaliteta plocica itd.. zavisi koliko ces imati muke sa svim ovim.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 09:14 - pre 195 meseci
Citat:
Ji 4Tze: Glavna stvar kod te druge je SDS-Plus prihvat, a kod ove prve SDS-Max prihvat.


Koja je prva a koja druga ?
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
89.216.75.*



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 11:12 - pre 195 meseci
pa prva iz priče :) je EBH 950, druga BBH 920




 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 12:06 - pre 195 meseci
Pa i mislio sam da je tako ali stvar je sto ova prva nema SDS Max prihvat vec SDS Plus, pa sam te zato pitao...U principu nebitno ali cisto da se neko ne zezne kod kupovine...

http://einhell-uk.co.uk/index....=1&sb=0&gp=55&pr=5


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
89.216.75.*



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 12:32 - pre 195 meseci
Greška, izvinjavam se :) preleteo sam specifikacije.
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.9.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?15.04.2008. u 17:14 - pre 195 meseci
Prvo vam hvala na savetima...
Danas sam imao malo vise vremena, pa sam "radio" jos malo na plocicama.IDE BOLJE !!!
Na trenutak (ali samo na tren) lici na onaj filmcic koji je postavio Bosch.:-))
Salim se, posle sinocnog razocarenja, danas sam za manje od 45 minuta, skinuo 2-3 kvadrata plocica.Stavio sam mast koju mi je prodavac preporucio i udri.Bole ruke, ako nisi u treningu.Zato vise puta po malo...
Jedino sto je uvek prisutan strah da masina ne stane, ali i dalje tvrdim da je stvorena za pocetnike kao sto sam ja.
Mozda ova i ne oprosti sve moje greske, ali vec se stice iskustvo.Ko bi rekao da ti treba znanje za skidanje plocica...:-)

Za 45 minuta uradio sam desetinu posla...Jedino me plase plocice na podu, kako onda?
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.54.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?21.04.2008. u 19:15 - pre 194 meseci
E ovako:

Dosao majstor i proverio sta treba da se radi, kada je video da treba da se razbija ploca, trazio mi je 70 € da kupi "hilti", jer mu je stari crkao (futer ili valjda glava mu otisla).Ja je pogledam,a ono Einhell , tamno plavo-siva-prljava.I pored pise profi.
Umesto nje je kupio od iste firme, ali 950W, kaze da je platio 100€,mada sam je nasao za 7200.Lepo je covek odradio sa njom i izbusio plocu i sve.Mala je sve uradila.

A sada o mojoj:
Kod mene je vruce hladno, prvo sam bio razocaran, pa super zadovoljan, a sada ne mogu da izvadim dleto iz nje, nece i nece, ne znam sta radim krivo.Mislim da sam je mazio u odnosu na majstora sa njegovom, ali ne ide mi...Moze pomoc?Sta da radim?

Mali help!!!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?21.04.2008. u 20:51 - pre 194 meseci
kako ne mozes da izvadis dleto,

isto kao i sto stavljas, navuces dole ono crno i izvadis

uglavnom ljudi imaju problem da ga ubace u busilicu, dok ne skontaju sistem ( koji je u biti prost ko pasulj)



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.158.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?22.04.2008. u 04:55 - pre 194 meseci
Nemam pojma kako nece...
Tip iz prodavnice mi je preporucio da namazem one kanale na dletu (neka Metabo mast = 300 din.), to sam i uradio.
Bez ikakvih problema je usla, koristio sam je, ali kada sam hteo da izvadim, nece!
Radi i sada busilica, ali ne mogu da zamenim dleto...Doduse, ja sam samo hteo da ga ocistim i uredno sredim posle rada tog dana.Rad je trajap nekih 30-45 minuta sa pauzama.
Poslao sam mail servisu, nemam pojma sta da radim sada?
Da li je kvar...?

Ah, da i dleto je Metabo.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?22.04.2008. u 07:03 - pre 194 meseci

Lagano objasnjenje zasto je hilti hilti a einhell je einhell.
To sto ne mozes da izvadis burgiju je skoro pa normalna stvar kod jeftinih varijanti masina za stemovanje. Od trenja omeksa rupica u kojoj stoje kuglice koje drze burgiju. Nekvalitetan materijal. Nije predvidjen za duzi rad sa duzim pauzama. Kuglica propadne previse kroz rupu i kada se ohladi, biva stegnuta od iste tako da ne moze da oslobodi burgiju.
Resenje.
Odvrni prednji deo futera (neces moci da ga skines jer je burgija u futeru), povuci gumeni zaptivac prema telu busilice, videces jedan feder a ispod njega se nalazi drzac burgije sa cetiri lagera (kuglice). moras pokusati nekako da ih odglavis i burgija ce ispasti. Posle toga treba da proveris koliko su se razlokali otvori za lagere pa shodno tome da vidis sta i kako dalje.
Znam likove koji su jednostavno zavarili najkorisceniju burgiju i teraju dok ne stane.
Druga stvar je predimenzionisana snaga za velicinu gvozdja rotora i zbog toga dolazi do zagrevanja.
Ovaj alat nije predvidjen da se ozbiljno radi sa njim.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?22.04.2008. u 17:50 - pre 194 meseci
posto je uredjaj pod garancijom, ne bih ga rastavljao,

najbolje je da pogleda jos neku tu busilicu,
jednostavno ne vidim razlog da ostane u futeru
ili je ona uglavljena unutra , na silu, pa se nekako nabila unutra na one zljebove i kuglice ...

pa sad nece van,

kad si ubacio dleto unutra, da li si pokusao da ga iscupas pre rada, on tada mora da ima neki luft ( mali) kao da ce da se otkaci ako povuces jace,

inace, nikad nisam ni cuo da se tako nesto desilo, a kamoli susreo, a stamali smo sa takvim zutim svasta


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Pneumatski cekic, koji?22.04.2008. u 19:16 - pre 194 meseci
Ne radi se o rastavljanju busilice vec se radi o tome da se oslobode kuglice koje drze burgiju.
Princip drzanja burgije u sds futeru je sledeci. Mora da se oslobodi put kuglicama povlacenjem sigurnosnog prstena nadole, cime se omogucava da burgija gurne lagere sa svog puta. Pri pustanju prstena, taj prsten pritisne lagere koji upadnu u zlebove na burgiji i time je osiguraju. Zlebovi su duzi nego sto je razmak lagera cime se omogucuje da burgija ima neki dozvoljeni hod a da ne ispadne iz futera.
Lageri se, dakle, krecu upravno na osovinu burgije.
Pri radu, narocito stemovanju, klip konstantno udara u podnozje burgije i ako se ne podmaze dovoljno, dolazi do pojacanog trenja koje uzrokuje sirenje nosaca burgije (zbog toplote) u kome se nalaze i otvori za lagere. Lageri ulaze dublje u te otvore od predvidjenog i posle hladjenja postaju trajni osigurac koji sprecava vadjenje burgije. Lageri kod ispravnog nosaca ne smeju da prodju kroz rupe u unutrasnji deo, rupe nisu pravilne vec se suzavaju prema unutrasnjem delu nosaca, prema burgiji. Kada se to "pojede", lageri upadnu dublje i ne ispadaju pri povlacenju osiguraca. Ostaju zaglavljeni.
Ukoliko se dobro podmazuje, manja je verovatnoca da ce se ovo desiti ali...hilti je hilti
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pneumatski cekic, koji?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 51071 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.