Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

elitemadzone.org :: MadZone :: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15415 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:48 - pre 195 meseci
I te kakve - Nemacka ulaze u Kinu i profitira od ogromnog rasta kineske privrede (gomila kineskih firmi su u punom ili parcijalnom vlasnistvu investitora iz EU), a takodje omogucava svojoj industriji pristup jeftinijim proizvodima i vise prostora za fokusiranje na naprednije stvari koje su i profitabilnije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.mn.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 17:04 - pre 195 meseci
Citat:
kelja: @milanche,
u kom periodu svog postojanja su SAD bile "neprikosnoveno najvelicanstvenija
zemlja na svetu", po tvom misljenju?
I kad su to pocele da se ''kvare''?


U vreme oko WWII, i prvih desetak godina posle toga su ljudi kao individue, drustvo,
zemlja bili neverovatni i neuporedivi u svakom pogledu, karakternom, moralnom,
imaginativnom, stvaralackom, umetnickom....nekoliko koraka ispred svega na planeti.
Sve to uprkos teskom balastu rasnih/socijalnih problema.

Velika vecina ljudi se slazu da je velika erozija pocela sezdesetih. Pocelo je iz opravdanih razloga
(bunt protiv besmislenih ratova + bunt protiv besmislenih rasnih segregacija), da bi se doslo do
jednog momenta nestabilnog savrsenstva pozitivnih drustvenih vektora. Konsenzus je da je godina
definitivnog preloma u pogresnom smeru 1968-ma (koju ocevici opisuju kao godinu kad su 'uleteli oni
sa drogama u ceo cirkus') posle cega se zavrsilo u neopravdanom krajnjem ishodu (razaranje bazicnih
vrednosti drustva i dusevne/duhovne/moralne stabilnosti individue).

Citat:
Ma jeste, ne vole ljudi visok standard koji uživaju na račun drugih pa to ti je... Svi se polomiše da
bojkotuju svoje šoping molove. Sasvim je normalno da većini stanovništva prija da budu građani svetskog siledžije,
zato i ne menjaju svoj spoljnopolitički kurs već decenijama.


To je prilicno slab pregled igre, i prilicno podleganje pred-predrasudama.

Proporcionalno daleko visi standard su imali kad su imali svoju industriju u svojoj zemlji, i kad nisu podizali industrije kurte i murte po belom
svetu. Obican covek, zdrav i voljan da radi je nekada mogao da kroci na americko tlo, sutradan da dobije posao u nekoj fabrici, i da za par
meseci ima platu od koje moze da zivi bolje nego igde na kugli, te da ziveci strpljivo, stedljivo, i domacinski sasvim spokojno prozivi radni vek.

Upravo se radi o tome da spoljnopoliticki kurs diktiraju oni sa kojima prosecan posetilac shopping molova apsolutno nema nikakvog uticaja,
niti bilo kakvu mogucnost izbora. Jedino sto mu je preostalo je da nemocno i u neverici gleda sta se sve desava.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 17:15 - pre 195 meseci
Citat:
milanche: U vreme oko WWII, i prvih desetak godina posle toga su ljudi kao individue, drustvo, zemlja bili neverovatni i neuporedivi u svakom pogledu, karakternom, moralnom, imaginativnom, stvaralackom, umetnickom....nekoliko koraka ispred svega na planeti.

Yea, right.

http://en.wikipedia.org/wiki/McCarthyism

BTW, prateći tvoju logiku nema razloga da se za taj period, rame uz rame sa USA, ne svrsta i FNRJ.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 17:27 - pre 195 meseci
Prava procena jednog drustva u jednom vremenskom periodu se pravi analizom dometa stvaralastva
kako u materijalnoj sferi (industrija, industrijski proizvodi) tako i u nematerijalnoj (kultura, skolstvo,
umetnost (muzika, film), dizajn). Ostavljam ti da napravis uporedan pregled sirom planete po svim
nabrojanim kategorijama, pa da dodjes i sam do odredjenih zakljucaka.

McCarthy je za obicnog amera bio odprilike isti kuriozitet koliko i Hamdija Pozderac za obicnog gradjanina
SFRJ - znalo se da postoji, da je nadrkan, i da ce od njega neko od mudonja da strada, ali ne i obican
gradjanin na ciji zivot nije imao ama bas nikakav uticaj.

BTW: Kad je vec McCarthy u pitanju, ne znam da li znas, ali se posle ovih 50+ godina otkrilo da je odredjen
broj ljudi sa crne liste (mahom scenaristi iz Holivuda i pokoji glumac) zapravo i bio na platnom spisku KGB-a
i socijalisticke internacionale.

Citat:
BTW, prateći tvoju logiku nema razloga da se za taj period, rame uz rame sa USA, ne svrsta i FNRJ


Pa kad uporedim nedavno preminulog Rajka Mitica koji ni po koju cenu nije pravio faulove i koji je jednom izveo
ceo tim "Zvezde" sa terena zbog nesportskih okolnosti na terenu, sa Draganom Dzajicem koji je osumnjicen za
teske kradje, poredjenje nije tako daleko - prvih desetak godina posle rata je svugde na svetu davalo najcestitije tipove.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-205-130.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 17:40 - pre 195 meseci
@milanche zaboravio si napisati AKO SI BIO BEO ,a ne crn ili zut ;)
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 19:25 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat: da...ali kakve ekonomske koristi npr. nemacka ima od toga sto je proizvodni pogon u kini i oni moraju uvesti proizvode iz kine?


Kompletna svetska ekonomija ima koristi ako jos milijardu ljudi radi. Od naseg lelemudanja imamo stete prvo mi pa svi ostali. Logika je jednostavna. Sto se vise proizvede vise ima i da se podeli. Ekonomija funkcionise na principu spojenih sudova, podela nije uvek idealna ali generalno je uvek lakse podeliti dobitak nego gubitak. Sto vise kinezi zarade vise ce i potrositi, kapital se vrti i svima lepo. Osim nama zato sto smo se iskljucili iz svetskih tokova.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 19:48 - pre 195 meseci
Citat:

prvih desetak godina posle rata je svugde na svetu davalo najcestitije tipove.


Hm... a ja bas mislio da su predratne, ratne i poratne godine idealne za orgijanje najveceg drustvenog sljama, svakovrsnog otpada, degenerika i magarcina, moralnih nistarija i intelektualnih mizerija, ali ja pamtim samo ove poslednje(nase) ratove, pa mozda zato imam pogresan utisak.


@milanche, ne znam kako je bilo u Americi 50-ih, ali znam kako je u Srbiji sada, i nikako ne mogu da se slozim sa tvojom tvrdnjom.

Ili mozda kolicina cestitosti zavisi od toga da li ste u ratu pobednik ili porazeni, ili ste veciti pobednik, kao u Srbiji? ;)
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 19:55 - pre 195 meseci
ne brinite, sprema se vojska novih mladih dzedaja

http://www.youtube.com/watch?v=HPPj6viIBmU
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 20:02 - pre 195 meseci
@milanche,

Hehe, 50-te kao zlatne godine - su bile zlatne za belog Amerikanca ne previse leve provincijencije - ne bih rekao da su oni koji su se borili za Civil Rights Act i Voting Rights Act delili isto misljenje :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 21:22 - pre 195 meseci
Citat:
Engleski je postao internacionalni jezik, a svi ostali jezici se polako asimiliraju sa njim


ohhh my god...
Znaci sve sam cuo od anti-amerikanaca, sve moguce razloge zasto mrzeti ameriku. Ali ovaj razlog jos nisam cuo...
Ja znam 4 jezika i pomisliti to da neko ne zeli da uci svoju decu engleski zbog nekih svojih internih problema je van svakog morala!

Sta da ti kazem, keep being a di**
 
Odgovor na temu

divlji68
Srdjan Pesic

Član broj: 107773
Poruke: 8
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 22:52 - pre 195 meseci
Alo ljudi, jeste svesni da je naša Srbija veličine jednog osrednjeg američkog grada i da većina Amerikanaca nikada nije ni čula za nas, niti za neke druge zemlje i pojmove koji su nama bitni. Ako gledamo istoriju, videćemo da je u svakom vremenskom periodu bila neka sila, nekada su to bili Mongoli, Grci, Rimljani, Austrougarska, Japan, Velika Britanija i druge zemlje i svi su vladali svetom uglavnom onako kako sada to radi USA. Neko je ovde dobro rekao da svaka sila ima svoj kraj, ali nisam baš siguran da ćemo mi to dočekati.
Po meni problem je kako mi da se snadjemo u ovakvim geopolitičkim pojmovima i problemima u kojima se sada nalazimo. Ako sam ja morao da ratujem zbog nekavih budala koje su tada bile na vlasti, ne bi želeo da se to desi ostalima, jer je ljudi samo jedno bitno zdravlje i mir, a koliko će USA da vlada to niko od nas ne zna, već je bitno samo da nas više ne diraju i da nas što pre zaborave, jer tada smo najsrećniji.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.167.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 23:53 - pre 195 meseci
Problem je sto vremenom malo dosadi biti Dzedaj.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 03:56 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat: @milanche zaboravio si napisati AKO SI BIO BEO ,a ne crn ili zut ;)


@Horvat zaboravio si procitati "sve to uprkos teskom balastu rasnih/socijalnih problema".

@kelja:
Citat:
Hm... a ja bas mislio da su predratne, ratne i poratne godine idealne za orgijanje najveceg drustvenog sljama, svakovrsnog otpada, degenerika i magarcina, moralnih nistarija i intelektualnih mizerija, ali ja pamtim samo ove poslednje(nase) ratove, pa mozda zato imam pogresan utisak.

@milanche, ne znam kako je bilo u Americi 50-ih, ali znam kako je u Srbiji sada, i nikako ne mogu da se slozim sa tvojom tvrdnjom.

Ili mozda kolicina cestitosti zavisi od toga da li ste u ratu pobednik ili porazeni, ili ste veciti pobednik, kao u Srbiji? ;)


Ne znam kakvim cudom si propustio da ukapiras da pricam o konkretno WWII a ne o nekom bilo kom drugom ratu, ukljucujuci ove poslednje
na Balkanu.Generacija premlada da bi ratovala a dovoljno stara da spozna strahote WWII je na svakoj od zaracenih strana dala daleko
najbolje i najcvrsce karaktere i najcestitije ljude koje su te zemlje ikada imale.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Hehe, 50-te kao zlatne godine - su bile zlatne za belog Amerikanca ne previse leve provincijencije - ne bih rekao da su oni koji su
se borili za Civil Rights Act i Voting Rights Act delili isto misljenje :)


Ovim malo moramo da se pozabavimo, jer zasluzuje dodatna premeravanja.

Prvi faktor koji unosi sarenilo u celu pricu je geografski. Za razliku od drzava Juga, gde i dan danas poneko 'pogresne' boje koze
nestane netragom, drzave Severa su imale prilicno razlicit tretman crne rase. Po ukidanju ropstva, razlike su bile tolike da si na
jednoj strani uzivao prilicne civilne slobode, dok si na drugoj bio rob ili odbegli rob, u neprijatnom okruzenju KKK i slicnih organizacija.
Pedesetak godina posle gradjanskog rata, razlike su rasle do prilicnih proporcija gde je bivalo sve manje i manje zivotnih izbora koji
su bili diktirani bojom koze.

Ovde: http://www.infoplease.com/spot/bhmfirsts.html se moze procitati da je vec sredinom 19-og veka ostalo malo od zanimanja,
zvanja i dostignuca koja su bila eksluzivna za belce. Krajem devetnaestog i pocetkom dvadesetog veka, gotovo sva zanimanja koje
je mogao da obavlja belac, obavljao je i crnac, mahom za crnu klijentelu.

Ne pada mi na pamet da kazem da rasne segregacije nije bilo - ona postoji i dan danas, u razlicitim stepenima na raznim mestima.
Verovatno su NYC i Kalifornija jedina mesta gde su ti problemi svedeni na minimum.

Medjutim, kad celu pricu uporedim sa Evropom u kojoj su od leseva Jevreja, Rusa, Poljaka, Srba, Roma pravljeni sapuni, ili sa Kinom
gde je iz Shanghai-ja nekoliko hiljada belaca, mahom Rusa moralo da bezi u vreme bokserske revolucije, sudbina crnaca u Americi
izgleda prilicno povoljna.

Jedna druga komponenta price je jos bitnija:

Uzmimo da je kvalitet zivota belca sredinom proslog veka bio 10X, i da je kvalitet njegovog crnog sunarodnika bio 1X, jos uvek stoji
jedno pitanje - koliko je to 1X objektivno bilo vredno na planetarnom nivou. Ako se uzme u obzir da ratnih razaranja na teritoriji USA
nije bilo, ako se uzme u obzir materijalni nivo standarda, prilike za zaposlenje, uslovi stanovanja, hrana, odeca, obuca, kvalitet
saobracaja i mogucnost da se priusti automobil....ispada vrlo lako da je i taj ugrozeni crnac ziveo u nekim aspektima bivstvovanja
kvalitetnije od imucnog predsednika gradske opstine u mestu srednje velicine u Evropi.

Naravno, ne pokusavam da negiram ili umanjim ruznocu rasne segregacije - ni u svili i kadifi nije prijatno da te neko gleda popreko,
svrstava u nizi rang i tretira sa nipodastavanjem i prezirom. Ono sto pokusavam da kazem je da je i pre Civil Rights pokreta Amerika
prednjacila u pogledu opstih ljudskih sloboda.

I na kraju krajeva, to je valjda jedina civilizacija na svetu koja je posle dobijenog svetskog rata bez prinude spolja krenula da unapredjuje
postulate humanosti u svojoj svakodnevici.



[Ovu poruku je menjao milanche dana 10.04.2008. u 05:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.orionhealth.com.



+3 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 05:22 - pre 195 meseci
Citat:
milanche:
Jedna druga komponenta price je jos bitnija:

Uzmimo da je kvalitet zivota belca sredinom proslog veka bio 10X, i da je kvalitet njegovog crnog sunarodnika bio 1X, jos uvek stoji
jedno pitanje - koliko je to 1X objektivno bilo vredno na planetarnom nivou. Ako se uzme u obzir da ratnih razaranja na teritoriji USA
nije bilo, ako se uzme u obzir materijalni nivo standarda, prilike za zaposlenje, uslovi stanovanja, hrana, odeca, obuca, kvalitet
saobracaja i mogucnost da se priusti automobil....ispada vrlo lako da je i taj ugrozeni crnac ziveo u nekim aspektima bivstvovanja
kvalitetnije od imucnog predsednika gradske opstine u mestu srednje velicine u Evropi.

To nema mnogo veze sa ljudskom srecom i osecanjem jer ti uvek poredis sebe sa okolinom. Moji roditelji nisu imali mobilni, laptope, iPod i slicno ali to ne znaci da im je zivot bio manje kvalitetan. Moja baba je zivela na selu i nije imala vecinu toga sto i moji roditelji i ja imamo u gradskom zivotu. Tada ni televizija nije postojala, pa i radio aparati su bili retki. Oni nisu tada osecali da imaju nekvalitetan zivot jer ni ostali nisu to imali. Danas ako ne mozes da imas radio, tv, internet i slicno, ti ces smatrati da nemas dovoljno kvalitetan zivot. U razvijenijim zemljama ta lista se prosiruje pa hoces da ima kola, mikrotalasnu, kucu od 150m2 i slicno....

Tako su crnci u Juznoj Africi ziveli mozda kvalitetnije od okolnih zemalja ali zbog te segregacije su bili manje srecni nego crnci u okolnim zemljama. Posle su zato krenuli da se svete...

Drugi primer je Butan koja je jedna od najsiromasnijih zemalja ali im je stanovnistvo medju najsrecnijim.

Zato kvalitet zivota ne mozes da meris objektivno vec to je upravo nesto subjektivno i zavisi od toga kako se covek oseca. Recimo mozes ti da imas dobro placen posao u odnosu na nekoga ko zivi u Srbiji ali zbog posla da budes pod velikim stresom. To cesto vidjam.

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article399175.ece
http://en.wikipedia.org/wiki/Well-being
http://www.iim-edu.org/grossnationalhappiness/
http://www.time.com/time/magaz...9171,501050228-1029896,00.html

Citat:
I na kraju krajeva, to je valjda jedina civilizacija na svetu koja je posle dobijenog svetskog rata bez prinude spolja krenula da unapredjuje
postulate humanosti u svojoj svakodnevici.


Pa nije bas tako, mnoge zemlje su u nekim stvarima doprinosile ljudskim pravima i pre SAD. Recimo Novi Zeland je zemlja koja je prva dozvolila zenama da glasaju. Znaci niko ih nije primorao na to. Ima i gomila drugih primera...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.mn.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 05:53 - pre 195 meseci
Slazem se, jer (kao sto rekoh):

Citat:
Naravno, ne pokusavam da negiram ili umanjim ruznocu rasne segregacije - ni u svili i kadifi nije prijatno da te neko gleda popreko,
svrstava u nizi rang i tretira sa nipodastavanjem i prezirom


Citat:
Pa nije bas tako, mnoge zemlje su u nekim stvarima doprinosile ljudskim pravima i pre SAD. Recimo Novi Zeland je zemlja koja je prva dozvolila zenama da glasaju. Znaci niko ih nije primorao na to. Ima i gomila drugih primera...


Ima verovatno, ali se tokom istorije prilicno retko desavalo medju nacijama koje su isplivavale na prvo mesto u svetskom poretku sile i moci.
Mnogo su cesci slucajevi da su te nacije postajale daleko nasilnije prema svom stanovnistvu, a o drugima da i ne govorim.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 08:45 - pre 195 meseci
Citat:

Ne znam kakvim cudom si propustio da ukapiras da pricam o konkretno WWII a ne o nekom bilo kom drugom ratu, ukljucujuci ove poslednje
na Balkanu.


Nije nikakvo cudo. ;)

Pomislio sam da je jos jedna od tvojih generalizacija u pitanju, kao i ona o konsenzusu(ne znam samo cijem konsenzusu) da je 1968. bila negativna prekretnica, ali nije bitno.


U tvojim konstrukcijama to sve lepo zvuci, a to je najvaznije. :)

I da, zaboravih, pozdrav naravno! :)

[Ovu poruku je menjao kelja dana 10.04.2008. u 09:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 10.04.2008. u 09:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 16:57 - pre 195 meseci
Citat:
(ne znam samo cijem konsenzusu)


Sve je poteklo od sledecih individua: bivseg komsije Dean-a i njegove zene Susan, matorih kolega Rick-a, Jerry-ja,
Henry-ja, lokalnog berberina Isaiah-e koji je rodjen i odrastao u SF-u, zaristu hippie pokreta, i jos jedno
stotinak obicnih posmatraca sa kojim sam tokom godina pricao na temu hippie pokreta koji su te davne
1968-me imali 15-20 godina koji svi pricaju istu pricu - da je do 68-me bilo manje-vise sve lepo, nevino i
naivno, bunt protiv autoriteta, deca cveca, druzenja uz gitare po celu noc, spavanje po parku, devojcice na
sve strane,... da bi tokom i posle te godine bilo svega i svacega, od Altamont-a i Stones-a,...u retrospektivi
se slazu da je 'just about that time the whole thing lost its innocence'.

....sve da bi preko naivnog milanche-ta nasamarili prefriganog Kelju...sa kojim, medjutim, nema sale....sve
cita po sto puta, komad po komad recenice, kao na garanciji za lek...da ga slucajno neko ne bi slagao.

Citat:
U tvojim konstrukcijama to sve lepo zvuci, a to je najvaznije. :)

I da, zaboravih, pozdrav naravno! :)


Ako me indirektno nazivas 'konstruktorom istine', tj. lazovom, slobodno ne moras da me pozdravljas posle toga.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)10.04.2008. u 17:38 - pre 195 meseci
Idi milanche... Izraz ''konstrukcija'' nije upotrebljen sa znacenjem koje mu ti pridajes, definitivno...
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)16.04.2008. u 16:58 - pre 195 meseci
US Dolar danas oko 11:45 postigao istorijski minimum i roknuo na 1,595 EUR.
Čestitamo ekonomiji najmoćnije zemlje sveta na pravilnom vodjenju monetarne politike.Više niko na svetu nema pojma koliko dolara ima u opticaju i nacionalne banke nekih država gledaju da ga se reše......hehe.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.242.*



+294 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)16.04.2008. u 17:04 - pre 195 meseci
Eto propade Amerika. De je taj šampanjac, da nazdravimo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15415 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.