Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

elitemadzone.org :: MadZone :: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15402 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 00:09 - pre 195 meseci
Amerika, zemlja demokratije i javnih sloboda, ali po koju cenu? Da li privilegije jednog naroda moraju da se obiju o glavu svim ostalim nacijama? Zar vam ponasanje Amerike ne lici na neke imperije iz bliske ili daleke proslosti? Gde se postavlja granica? Zar posledice Americke megalomanije, i zelje za vladanjem celim svetom, ne osecamo svi mi, i ceo svet uopste? Engleski je postao internacionalni jezik, a svi ostali jezici se polako asimiliraju sa njim. Resursi i sredstva sve vise zemalja se stavljaju u sluzbu samo jedne zemlje. Samo se pitam koliko ce sve to trajati, i da li ce sve vise i vise hrabrih dzedaja odluciti da se suprotstavi "svemirskoj" imperiji.
 
Odgovor na temu

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
212.200.220.*



+44 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 00:20 - pre 195 meseci
I neka je Sila sa tobom.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 00:27 - pre 195 meseci
Nicija nije gorela do zore...........
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 01:15 - pre 195 meseci
Mene ovde ne zanima potpirivanje bilo kakvih nacionalnih mrznji, i tome slicno. Najmanje me zanima da raspravljam o tome da li je nesto gorelo ili nije. Ne zato sto nemam nikakvo misljenje o tome, vec zato sto se kosi sa pravilnikom ES-a. Ono zbog cega sam postavio temu je da malo prodiskutujemo da li postoje bilo kakvi mirni nacini da se zaustavi Americko prilagodjavanje sveta svojim potrebama. Znaci mirnim putem, uz pomoc "sile", a ne nekim nasilnim akcijama, ili ulazenjem u bilo kakve konflikte.
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.opera-mini.net.



+9 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 01:38 - pre 195 meseci
JAko su bezobrazni. ko je njih proglasio za svetskog policajca? ja nisam. jel neko od njih trazio da uspostavljaju (ne)mir u svetu? ja nisam. VASPOSTAVIMO MONARHIJU

Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 06:46 - pre 195 meseci
Magicna rec: Resursi

Sva ta zajebancija sa ljudskim pravima se svodi na kontrolisanje pristupa nekim resursima: nafta, rudna bogatstva itd...
Kontrolisanje po koje krize je u cilju blage destabilizacije regiona/drzave/kontinenta jer cim ti nesto "zuji" u komsiluku ekonomija negoduje, privredni rast i drustveni razvoj stagniraju.

Da nije u pitanju USA bio bi u pitanju neko drugi, u to sam ubedjen. Dominacija je u krvi covecanstvu.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 07:18 - pre 195 meseci
Nihova dominacija ce trajati dok se neka druga nacija, drzava, ili grupa drzava ne uozbilji, zasuce rukave i pretekne ih u finansijskom i svakom drugom smislu. Sta god da mislite o njihovom angazmanu u svetu do sada nisu napali ni jednu uredjenu demokratsku zemlju. Uvek su to bile diktature u kojima je vec besneo ili tinjao gradjanski rat.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 07:19 - pre 195 meseci
Nadam se da se dezurni filozofi pripremaju za novu imperiju "on the block" - Kinu :)

Bas me zanima, kada Kina za 10-tak godina preuzme primat najvece svetske ekonomije i krene da stiti "svoje interese po svetu" (vec to rade u Africi) koje ce njima etikete da oblepe ;-)

Svako vreme je imalo svoju imperiju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.mn.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 07:27 - pre 195 meseci
@djyova:

Mozes mi verovati na rec da ogroman broj ljudi u USA ima apsolutno iste zelje kao i ti:
da im se sa vrata skinu krvopije koje neshvatljivom brzinom srozavaju nekada neprikosnoveno najvelicanstveniju
zemlju na svetu na nistavilo, i da USA konacno pocne da u pravom smislu reci gleda svoja posla i trosi svoje
resurse na sopstveno dobro umesto na tudju stetu.

Promene nagore se desavaju brzinom koja se moze primetiti i sa provedenih 15-tak godina, a ljudi koji su danas
70+ godisnjaci zive u stanju galopirajuce rezignacije onim sto vide da se desava u svakodnevici, na duhovnom,
moralnom, psiholoskom planu najpre (sve drugo je neumitna posledica). Ogroman broj ljudi je jednoglasan u oceni
da se promene na lose desavaju smisleno, usmereno, diktirano, i kontrolisano, i jed i osecaj ocajne nemoci se
polako ali sigurno nagomilava.

Jedina (ali velika razlika) izmedju danasnje Srbije i danasnje USA je u apsolutnoj sirini margine koja je prosecnoj
individui ostavljena izmedju diktirane stvarnosti i licne mogucnosti promene - jos uvek postoji prilicno veliki prostor
za promenu licnog zivota na bolje, ali slicno Srbiji svi osecaju da bi zapravo stvari trebale i mogle da stoje objektivno
daleko, daleko bolje.

Mnogi analiticari americke danasnjice nalaze ogromnu slicnost sa rimskom imperijom u poodmakloj fazi.


 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 08:13 - pre 195 meseci
Citat:
milanche: Mozes mi verovati na rec da ogroman broj ljudi u USA ima apsolutno iste zelje kao i ti [...] da USA konacno pocne da u pravom smislu reci gleda svoja posla i trosi svoje
resurse na sopstveno dobro umesto na tudju stetu.

Ma jeste, ne vole ljudi visok standard koji uživaju na račun drugih pa to ti je... Svi se polomiše da bojkotuju svoje šoping molove.

Sasvim je normalno da većini stanovništva prija da budu građani svetskog siledžije, zato i ne menjaju svoj spoljnopolitički kurs već decenijama.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 09:12 - pre 195 meseci
Neko da jezik, neko da znanje, neko ljude, neke posaljemo na mesec i eto nam srece :) ovo je za ostroumne.

A znaci, nemam nista protiv da ceo svet koristi engleski jezik, ali to ne znaci da smo englezi, i da je kapital u njihovim rukama, Ne bojte se braco Srbi kapital je u nasim glavama.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 09:17 - pre 195 meseci
Citat:
Black_eyed: Magicna rec: Resursi

Sva ta zajebancija sa ljudskim pravima se svodi na kontrolisanje pristupa nekim resursima: nafta, rudna bogatstva itd...
Kontrolisanje po koje krize je u cilju blage destabilizacije regiona/drzave/kontinenta jer cim ti nesto "zuji" u komsiluku ekonomija negoduje, privredni rast i drustveni razvoj stagniraju.

Da nije u pitanju USA bio bi u pitanju neko drugi, u to sam ubedjen. Dominacija je u krvi covecanstvu.

a ja verujem da neke zemlje ipak imaju intertes da bas Srbiji izvoze resurse, pa da se ti isti resursi ovde obradjuju u gotove proizvode.
Glupo je da samo pamet proizvodimo.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 10:00 - pre 195 meseci
@milanche,
u kom periodu svog postojanja su SAD bile "neprikosnoveno najvelicanstvenija
zemlja na svetu", po tvom misljenju?
I kad su to pocele da se ''kvare''?
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 10:05 - pre 195 meseci
Šta god da radi taj džin je već poprilično dobro zašao u mnoga ekonomska zbivanja u svetu, njihov obim izvoza i dalje premašuje rekorde, uvoz mladih i pametnih mozgova ne prestaje, ne mogu ni da zamislim kakvi problemi bi u svetu nastali (u Srbiji pogotovo) kada bi jedan takav džin odapeo u veoma kratkom roku. Ne zavaravajmo se, sve svetske privrede bi to debelo osetile na svojoj koži.

Citat:
milanche:
Mnogi analiticari americke danasnjice nalaze ogromnu slicnost sa rimskom imperijom u poodmakloj fazi.
Pristalica sam ovakvog mišljenja. Ne samo što se poklapa sa rimskom imperijom, već je slična sudbina pratila svaku drugu imperiju (ali i civilizaciju) koja je postojala na ovoj planeti, njena postepena propast bi počinjala onog trenutka kada bi dosegla svoju najveću snagu. Ja to posmatram kao normalan prirodan proces, poput talasa koji doseže svoju maksimalnu amplitudu u jednoj tačci, nakon koje počinje opadanje.

Tako je i sa USA, ništa se neće dogoditi brzo, taj džin će se urušiti sam od sebe, postepeno i na miran način, urušiće ga isti taj mehanizam koji ga je i doveo do ovog stadijuma razvijenosti. Možda se to neće ni odviti za naših života, ali taj proces je neizbežan.

Citat:
Ivan Dimkovic: ..Bas me zanima, kada Kina za 10-tak godina preuzme primat najvece svetske ekonomije i krene da stiti "svoje interese po svetu" (vec to rade u Africi) koje ce njima etikete da oblepe ;-)

Smisliće već nešto mada ima sve više medju njima onih koji shvataju da se neke stvari više nemogu zaustaviti. Sve češće porodice u US praktukuju da im bebisiterka ako je moguće bude Kineskinja, da bi dete pomalo učilo kineski jer znaju da će mu to dosta značiti u životu :)
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.yubc.net.



+27 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 11:40 - pre 195 meseci
Citat:
djyova: Imperija Protiv Dzedaja [...] (USA VS ALL) [...] nacini da se zaustavi Americko prilagodjavanje sveta svojim potrebama. [...] Engleski je postao internacionalni jezik, a svi ostali jezici se polako asimiliraju sa njim. [...]

Ako ti smeta takvo stanje stvari, a ti počni od sebe: srpska abeceda ima neka drugačija slovca od engleske (čćđšž), naslovi na srpskom pišu se samo s prvim početnim slovom velikim („Imperija protiv džedaja“), strane zajedničke imenice ne mogu biti izvorno zapisane („SAD pr. svih“), pridevi i nazivi jezika pišu se malim slovom („američko prilagođavanje“). Budi promena koju želiš da vidiš.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:06 - pre 195 meseci
Ako se neko seca, za vreme Regana je koriscen isti motiv, ali u obrnutom smeru. Ameri su tadasnji SSSR predstavljali kao "Evil Empire" a sebe kao "goog guys", i lansirali "Star Wars" program, ili SDI, koji sad dozivljava svoj nastavak u vidu "antiraketnog stita", programa koji je lansiran pod nadimkom "Son of Star Wars".

Zakljucak? "Luke, you're going to find that many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view." :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-205-130.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:08 - pre 195 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nadam se da se dezurni filozofi pripremaju za novu imperiju "on the block" - Kinu :)

Bas me zanima, kada Kina za 10-tak godina preuzme primat najvece svetske ekonomije i krene da stiti "svoje interese po svetu" (vec to rade u Africi) koje ce njima etikete da oblepe ;-)

Svako vreme je imalo svoju imperiju.


zar vec nije??
gde to nema kineskih proizvoda i onih kvalitetnih a i onih 5 pari 100 dinari ;)

kina uspesno minira ekonomiju ostalih zemalja
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:12 - pre 195 meseci

Citat:
kina uspesno minira ekonomiju ostalih zemalja

Pre bih rekao firme koje proizvodnju imaju u Kini ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:37 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat
kina uspesno minira ekonomiju ostalih zemalja


Ovo je klasicna zabluda iz nepoznavanja sustine ekonomije gde postoji vise dobitnika (tzv. "non zero-sum game")

Sudeci po nesumnjivom rastu svetske ekonomije u proteklih N godina moze se samo zakljuciti da je Kina pomogla ekonomije ostalih zemalja. A kako? Pa lepo, time sto si ucinio neki proizvod jeftinijim, ti omogucavas svojim gradjanima da:

a) Kupe vise proizvoda
b) Oni koji su izgubili posao zbog seobe posla se preskoluju na neka nova, profitabilnija, zanimanja
c) Od viska para (jeftiniji proizvod) mogu da kupe neke druge proizvode i servise - dakle, povecaju potrebu za drugim radnim mestima

I time, u stvari, imas vise pobednika cele te price.

Na primer, ako ja mogu da jeftinije razvijam softver u Kini - ostaje mi vise profita za moje investitore ili za ulaganja u nove tehnologije i/ili trzista - samim tim, to je za mene plus.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-205-130.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)09.04.2008. u 12:42 - pre 195 meseci
da...ali kakve ekonomske koristi npr. nemacka ima od toga sto je proizvodni pogon u kini i oni moraju uvesti proizvode iz kine?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Imperija Protiv Dzedaja (USA VS ALL)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15402 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.