Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WinBox ne vidi MikroTik-a

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: WinBox ne vidi MikroTik-a

[ Pregleda: 3317 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
79.101.72.*



+22 Profil

icon WinBox ne vidi MikroTik-a10.04.2008. u 00:55 - pre 195 meseci
POzz

10ak dana moj MikroTik nije radio, jer sam odneo antenu kod ortaka, cisto da je malo izuci, i nocas sam vratio antenu na krov, ukljucio switch i MT ruter, inace switch mi se nalazi na krovu, tj unutar kuce, ali na 2m od rutera i antene, tad sam hteo da podesim i bezicni, ali Winbox nije video MikroTik, odmah sam pomislio da je neko s*anje, a znam da je radilo kad sam ugasio, posle sam probao preko web interface-a, to je radilo, i onda sam proverio i ssh, sve radi, sem debilnog Winbox-a, koji inace radi preko wine (na notebook-u imam Linux), ponekad nakon nekog vremena izadje MAC adresa rutera, ali i kad kliknem na nju da se connectujem, izadje mi greska Could not connect to (MAC adresa) (port 20561) - internal error


da li neko zna gde je problem, inace, ja ovaj ruterboard, imam mozda mesec dana, tek sam ga kupio
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: WinBox ne vidi MikroTik-a12.04.2008. u 21:55 - pre 195 meseci
meni povezivanje preko MAC-a u linuxu kroz wine isto ne prolazi, samo na IP... za MAC izgleda mora windows?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

konjko

Član broj: 47721
Poruke: 172
91.191.27.*



Profil

icon Re: WinBox ne vidi MikroTik-a13.04.2008. u 20:09 - pre 195 meseci
To inace su simptomi kad je dugo kablo ... ali u tvom slucaju ako radi webbox, ne znam razlog zasto ne pozivas putem ip a ne mac-a inace zna se zablesirat mac. Mac u sustini se samo koristi kad adrese nisu zadane i npr ostvarujes daljinski link zakacis se na uredaj i putem mac telneta konfigurises router dalje ti mac vezanje i ne treba, al ipak ne zelim solit pamet dajem samo svoja iskustva.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: WinBox ne vidi MikroTik-a

[ Pregleda: 3317 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.