Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Qingqi QM200GY-B(A) iskustva

elitemadzone.org :: MotoZone :: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35320 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.ptt.yu.



Profil

icon Qingqi QM200GY-B(A) iskustva22.04.2008. u 07:47 - pre 194 meseci
Zanimaju me iskustva vlasnika Qingqi QM200GY-B(A)
Koje su vase zamerke?
Koliko je kvarljiv?
Kakva je situacija sa delovima i servisima?

Hvala unapred.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 12:58 - pre 194 meseci
Zar stvarno niko nema ovaj motor? Bas cudno...
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 14:06 - pre 194 meseci
Ja merkam jedan slican:

http://www.topshopmoto.com/XT200GY.html
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 14:40 - pre 194 meseci
Da, gledao sam i taj Kinroad bas malopre (na netu)...
Pa, jel`znas nesto o njemu? Kakav je uopste? Mislis li da ima neke prednosti u odnosu na ovaj "Kinky"
Kontam ako je vec kinez bolje da bude malo jaci, siguran sam da se manje haba i muci od ekog 50cc pod dve osobe. A i kad moram da polazem i placam registraciju bolje da bude nesto poput ova dva.
Nego, nesto mi potrosnja od 2.2/100km bas malo zvuci za 200cc. Znam da to nije bas realan podataka ali i 3.2 mi deluje dosta malo za tu kubikazu.

Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 18:22 - pre 194 meseci
Svi pate od istih mana, s tim sto je ovaj Kinroad malo losijeg kvaliteta po pitanju "sklapanja" od qingui-ja, ali i za to ima leka, pravi majstor ga rastavi i sklopi opet kako treba, zalepi srafove i sve dotegne i ne bi trebalo da bude nekih problema. 200cc za kineski enduro (4T) je neki minimum koliko sam ja gledao, po snazi je kao japanski 125cc 2T. Pa biraj japanac star 15-20 godina ili nov kinez za iste pare.

Jel' ti gledas supermoto ili enduro model?
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 18:54 - pre 194 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Svi pate od istih mana, s tim sto je ovaj Kinroad malo losijeg kvaliteta po pitanju "sklapanja" od qingui-ja, ali i za to ima leka, pravi majstor ga rastavi i sklopi opet kako treba, zalepi srafove i sve dotegne i ne bi trebalo da bude nekih problema.

To sa losim sklapanjem sam vec negde procitao. Valjda kinezi srafe rucno, a kako su malecki valjda nemaju snage da zategnu "muski". :D Salu na stranu... nemam ja nista protiv Kineza, mada bih voleo da nisam prisiljen da kupujem njihove proizvode, ali posto jesam, ne bunim se.

Citat:
200cc za kineski enduro (4T) je neki minimum koliko sam ja gledao, po snazi je kao japanski 125cc 2T. Pa biraj japanac star 15-20 godina ili nov kinez za iste pare.

Pazi, da znam prodavca licno i kako je cuvao motor onda sam pre za brand, ali kad nemas pojma kod polovnjaka kako se neko izivljavao i sta je od motora ostalo. E, jos ako si "strucnjak" za motore kao ja, pa mogu da ti uvale bas svasta. Zato nebih da rizikujem.

Citat:
Jel' ti gledas supermoto ili enduro model?

Pa nesto mi ovaj Supermoto lepsi. Kontam da su, osim sminke, samo gume razlika. Voleo sam ja uvek malo da skrenem sa puta, ali cinjenica da bi motor ipak najvise vozio po gradu, pa su glatkije gume ipak malo prikladnije. Da zivim negde na selu onda bih radije enduro, bez razmisljanja!
Inace, zvao sam prodavca danas, htedoh da odem i pogledam na sta lici uzivo, ali kaze na brodu su i ocekuju se u Maju.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 19:35 - pre 194 meseci
Taj je 1600 evra, enduro 1300, a ovaj Kinroad 1100. Taj supermoto jos malo pa 50 % skuplji od Kinroada.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 23:08 - pre 194 meseci
Pozdrav,

ustvari nije uopste skuplji, ako uzmemo u obzir da bi izmedju pomenutih modela mogla biti tolika razlika (mislim na vizuelne razlike i uopsteno dozivljaj) da sa jeftinijim modelom kupac bude nesrecan, onda su sve to bacene pare.

Upravo ovu dilemu sam video neko vece, pazarih skutercic od jednog momka i on zeli bas ovaj Supermoto. Ja predlazem takodje ovaj jeftiniji enduro ali tacno sam mu u ocima video ono sto sam malopre napisao......neke stvari ne mogu da se mere novcem a da se dobije realan rezultat.
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva24.04.2008. u 23:43 - pre 194 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

ustvari nije uopste skuplji, ako uzmemo u obzir da bi izmedju pomenutih modela mogla biti tolika razlika (mislim na vizuelne razlike i uopsteno dozivljaj) da sa jeftinijim modelom kupac bude nesrecan, onda su sve to bacene pare.

Apsolutno se slazem. Ako se neko odluci da kupi motor koji mu se ne dopada bas najvise na oko pre ili kasnije ce ga zamrzeti kad malo splasne prvi dozivljaj. Mada bih ja uvek ipak, teska srca, dao prednost kvalitetnijoj i pouzdanijoj masini

Citat:
Upravo ovu dilemu sam video neko vece, pazarih skutercic od jednog momka i on zeli bas ovaj Supermoto. Ja predlazem takodje ovaj jeftiniji enduro ali tacno sam mu u ocima video ono sto sam malopre napisao......neke stvari ne mogu da se mere novcem a da se dobije realan rezultat.

Pa da, pogotovo kad si prinudjen da kupujes na kredu kao vecina ljudi danas. U tom slucaju razlika po rati zanemariva.

Neverovatni su ti motori i kupovina. Ja sam se trudio da ih ignorisem do ovog momenta kad vidim da ima sanse da se napokon nesto ipak kupi. Prvo sam hteo neki skuter 50cc, pa sam shvatio da je to ipak slabo za mene i devojku. Pa kako za 125cc treba da polazem A kategoriju, pomislih... a sto da uzmem nesto malo jace kad mogu nesto od 200-250 cc, pa zad u obzir dolaze i ovi sa manuelnim brzinama pa se i izbor malo prosirio i stvar se time jos vise zakomplikovala. Sad sam nekako digao ruke od skutera i gledam ili ovaj pomenuti Kinki supermoto ili nesto skroz drugacije kao Kinroad XT250-16 ili mozda CFMOTO V5 ili mozda cak V3. Kod ovih mi se svidja mogucnost da se uputi i na malo duzi put. Deluju udobniji, posebno suvozacevo mesto (treba i na devojku da mislim).
Lanca, sta mislis o ovim poslednjim... dali bi covek mogao da se opusti i krene na neki malo duzi put sa ovim masinama. Daj neki savet... vidis da sam izgubljen. :)

Ukoliko ne znas koje su ovo masine, evo linkovi

http://www.topshopmoto.com/XT250-16.html (nadam se da ovo nije reklama, ali sajt proizvodjaca je ocajan i nema detalje)
http://www.cfmoto.cn/product/moto/v5.asp
http://www.cfmoto.cn/product/moto/v3.asp




Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 10:08 - pre 194 meseci
Pozdrav,

prvi je pristojan motor koji obavezno trazi dorade, makar sa mog stanovista i to najpre kozmeticke prirode, ako se odlucis napisacu i lisu predloga.

Drugom ne pomaze ni temeljna rekonstrukcija, najjaci je u odvrtanju narodnjaka na semaforu i kretanjem bez saltanja brzina (sto ga cini brzim kad se te dve cinjenice ukrste - on brze startuje a ostatak saobracaja jos i zastane i to obrnuto proporcionalno kvalitetu i glasnoci odvrnutih novokomponovanih sa sterea pomenutog "motora").

Malo ironisem, a sve u nadi da cu se setiti necega pozitivnog vezanog za taj CF ali nesto nikako mi ne ide.....
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 10:10 - pre 194 meseci
Kad nemas para onda si u dilemi da li da kupis ono za koliko imas para ili da cekas i skupis pa kupis ono sto ti se svidja.
Moja dilema je Kinroad enduro 200cc nov za 1100 evra ili Kawasaki KLE 500cc star 16-17 godina za 2000 evra. Znam da nikad necu biti zadovoljan sa ovim Kinroadom, ali (uvek ima ali) novo je novo a u ovim masinama je to dosta bitno jer ne postoji osoba na ovom svetu koja bi stedela motor, znaci svi ih voze na maksimumu obrtaja. To mnoogo otezava kupovinu polovnog KLE-a, jer je skoro nemoguce kupiti masinu za i vece pare u kojoj ne treba da se ulozi makar jos 300-400 evra. A jos nemam 2000 ni u startu za njega.



ili

 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 10:45 - pre 194 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

prvi je pristojan motor koji obavezno trazi dorade, makar sa mog stanovista i to najpre kozmeticke prirode, ako se odlucis napisacu i lisu predloga.

Drugom ne pomaze ni temeljna rekonstrukcija, najjaci je u odvrtanju narodnjaka na semaforu i kretanjem bez saltanja brzina (sto ga cini brzim kad se te dve cinjenice ukrste - on brze startuje a ostatak saobracaja jos i zastane i to obrnuto proporcionalno kvalitetu i glasnoci odvrnutih novokomponovanih sa sterea pomenutog "motora").

Malo ironisem, a sve u nadi da cu se setiti necega pozitivnog vezanog za taj CF ali nesto nikako mi ne ide.....


Dorade me ne plase, a ovo "pristojan" naspram misljenju o CF mi je vise dovoljno da me odvrati. I meni je ta ugradjena muzika malo delovala kao bezveze. Ajde da je u pitanju neka vrhunska touring masina pa i da ima i frizider za pivo ugradjen, ali kod jeftinih motora to govori samo da pokusavaju da nadomeste druge bitne stvari koje nedostaju. Estetski, sa slike mi ne izgleda lose ali to je sve sto o njemu odnosno proizvodjacu znam. Veoma je problem da se neiskusan covek snadje u moru jeftinih motora. Da imam kintu, nebi mi trebalo toliko pomoci jer bi znao sta mogu da ocekujem, a i za dobre proizvode je pun internet recenzija. Ovi jefini jedva da imaju i sajt.
Lanca, hvala ti za info, ako pazarim ovaj Kinky, zamolicu te da mi napises sta da radim da ga poboljsam. Za sada mi je favorit.


Citat:
HoT_Steppa: Kad nemas para onda si u dilemi da li da kupis ono za koliko imas para ili da cekas i skupis pa kupis ono sto ti se svidja.
Moja dilema je Kinroad enduro 200cc nov za 1100 evra ili Kawasaki KLE 500cc star 16-17 godina za 2000 evra. Znam da nikad necu biti zadovoljan sa ovim Kinroadom, ali (uvek ima ali) novo je novo a u ovim masinama je to dosta bitno jer ne postoji osoba na ovom svetu koja bi stedela motor, znaci svi ih voze na maksimumu obrtaja. To mnoogo otezava kupovinu polovnog KLE-a, jer je skoro nemoguce kupiti masinu za i vece pare u kojoj ne treba da se ulozi makar jos 300-400 evra. A jos nemam 2000 ni u startu za njega.


Ja sam mislio da ove sezone polozim A, iskuliram letovanje i nastavim da skupljam kintu pa sledece godine nesto kupim, ali kako sam nedavno krenuo u istrazivanje nemam mira, i verujem da bi mi teze palo da cekam bar godinu dana da skupim neku kintu nego sto cu ce mi pasti da ovo leto provedem na motoru koji nije bas ono o cemu sam sanjao ali nije ni lose. Tako da idem onom - bolje vrabac u ruci...

Meni se kod ovoga Kinroada plastika cini strasno losa na osnovu slika koje sam video. Pogotovo prednji blatobran. Dosta je velik, deluje nedovoljno ucvrscen i ocekivao bih, ne da vibrira, vec da skace. :) Ali, ogradio bih se ovde jer pricam napamet ...iz daleka. Ono sto meni pada na pamet kod ovakvih stvari jeste ojacavanje fiberglasom sa donje strane.


Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 12:42 - pre 194 meseci
Ako se odlucis za kineza, bilo kog, i posle godinu dana odlucis da IPAK to nije to, ne racunaj da ces da dobijes vise od 50-60 % od kupovne cene. Kinez se kupuje da se vozi duze, inace je cisto bacanje para.

Pratim oglase od januara i svi kinezi se veoma tesko prodaju, sto skuteri sto motori, osim kad se zestoko obore cene. Takodje, japanci/italijani stariji od 15 godina se takodje veoma tesko prodaju, ali zacudo cene im se ne obaraju, vlasnici ne popustaju.
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 13:07 - pre 194 meseci
Slazem se, ali ne verujem da cu ga prodati posle godinu dana. Ne verujem da mogu bas toliko da se razocaram. S druge strane nemam mogucnosti, a ni nameru, da upoznajem motore tako sto cu ih voziti sezonski pa doplacivati za neki drugi. To jeste gubljenje para. Da imam kintu ili da znam da cu za godinu dana skupiti dovoljno para da kupim nesto stvarno dobro, sacekao bih, ovako ako cekam mozda ne docekam. Jos jedna stvar... meni je ovo prvo motorno vozilo, i stvarno se nadam da cu jednog dana moci da si prijustim nesto bolje. Uvek bih radije bih dao pare na motor nego na kola. Mozda zato sto vozim bajs dosta godina.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 15:47 - pre 194 meseci
Pozdrav,

paaa, u sustini, svi se motori prodaju tesko ako se ne skine cena znacajno osim nekih perioda kada im ide prodaja iz poznatih pomodarskih razloga.
Kinezi zaista ne mogu da odrze cenu u smislu procenata sto daleko bolje ide japanskim a posebno evropskim i americkim motorima, ali je veoma izvesno da kod brojanja novca ova statistika opet moze biti relativna - nema mogucnosti da za svega godinu do dve izgubis hiljadu do dve...eura.

Dve racunice, dva pogleda na stvari i oba bez apsolutnog pobednika.

Sa druge strane, kvarovi su onaj deo koji nivelise stvari u pogledu cene jako brzo. Kod japanskih motocikala su redji ali su ubojitiji, daleko skuplji. Kod kineskih motora su cesci ali daleko jeftiniji. Ima sprejeva za lanac koji kostaju vise nego citav lanac za 'kineza'. Primera radi, bas za pomenuti Kinroad taj lanac kosta "celih" 1600,00 dinara.

Dakle, sve se ocas posla poravna izmedju japanskih polovnjaka i kineskih brand-new i opet mrtva trka na kraju.
Polovan KLE koji sada kosta 2000 eura ne bi trebalo da za godinu dana padne na manje od 1500 eura (pod uslovom da se odrzava kako treba i ne bude nekih preteranih ostecenja), te bi gubitak bio maksimalno do 500 eura. Sa druge strane, pomenuti kineski pandam je danas 1100 eura, kreditno je zgodnija opcija, u garanciji je godinu dana i po izlasku iz grantnog roka svega je godinu dana star i tesko da ce mu cena biti niza od 800-900 eura. Nerealno je pretpostaviti da ce neko taj motor prodati dogodine za 600 eura cime bi se racunice izjednacile.

Ukoliko uzmemo u obzir i nove motocikle iz obe zemlje kosog pogleda, stvari su daleko nepovoljnije po Japance.
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 18:53 - pre 194 meseci
Lanca, hvala jos jednom na iscrpnom odgovoru. Objektivna misljenja su bas retka kod bajkera. Najcesci postovi po domacim forumima su tipa... kinezi su s*****, ili aprilija je zakon i sl. ...Takvi textovi ne mogu da se nazovu korisnim.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 19:55 - pre 194 meseci
Da ima Kinroad enduro od 500cc on ne bi kostao vise od 2000 evra, a onda ne bih bio u dilemi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 20:26 - pre 194 meseci
Pozdrav,

verovatno uskoro stizu i kubikaze od 400ccm, ovog i narednog leta. U pitanju je poslovna politika stvarnih vlasnika (to su opet Japanci, isti oni koji kobajagi daju licence a realno samo rasprodaju svoje stare tehnologije) koji sukcesivno plasiraju kubikaze i modele tako da ne smeta njihovoj udarnoj snazi u prodaji sa Made in Japan potpisom.

@fibra, posle ovoliko godina i decenija na motoru, bilo bi krajnje neozbiljno da se koristim pomenutim stereotipima koji uglavnom treba da maskiraju vlastito nepoznavanje materije.
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva25.04.2008. u 20:45 - pre 194 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Da ima Kinroad enduro od 500cc on ne bi kostao vise od 2000 evra, a onda ne bih bio u dilemi.
Da, verovatno bi bio ispod 2 glave. A, jesi li imao priliku uopste da malo blize pogledas ili probas taj Kinroad ili znas nekoga ko ga ima? Ili kao i ja samo sa slika? Ja nekako ipak ne staljam kubikazu na prvo mesto. 250cc bi verovatno bilo idealno, ali i sa ovih 200 bi verovatno bio zadovoljan. Licno bih radije bih malo kvalitetniji od 200cc nego losiji od 500. Ipak nije sve u snazi, mada to verovatno zavisi od licnih afiniteta.

Citat:
lancia88:
@fibra, posle ovoliko godina i decenija na motoru, bilo bi krajnje neozbiljno da se koristim pomenutim stereotipima koji uglavnom treba da maskiraju vlastito nepoznavanje materije.

Naravno. Cudi me samo da nema malo vise iskusnijih ljudi po forumima koji umeju i da napisu nesto pametno. Nekako kad citam te postove imam sliku u glavi onih dzibera sa trkalicama sa usca. :)

Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva26.04.2008. u 10:00 - pre 194 meseci
Gledao sam po salonima 3 klona istog motora (stara Yamaha XT ako se ne varam), ovaj Kinroad XT200GY, Quingi QM200GY i Zongshen - ZS 200GY-A. Razlika je stvarno u detaljima, a i u ceni, 1100, 1300, 1700 respektivno. Druga 2 mi (samo) izgledaju sa boljom plastikom ali to je sve relativno, pitanje je da li bi se i one uopste bolje pokazale u voznji. Tehnicke pojedinosti su prakticno iste, a cena treba samo da kaze koji se proizvodjac pre pojavio na trzistu pa ima malo duzi staz. Sva 3 moraju detaljno posle kupovine da se izpregledaju i utegnu, jer to vise nije problem kineza nego nasih sklapaca. Ovaj Zhonshen sam probao u fazi sklapanja, video kako ga sklapaju, sve su to priuceni auto majstori. Imas godinu dana garancije pa se vozikaj do njih na dotezanja, ili ako nesto otpadne, to je njihov moto...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Qingqi QM200GY-B(A) iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35320 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.