Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razni aditivi za gorivo...ulje..

elitemadzone.org :: AutoZone :: Razni aditivi za gorivo...ulje..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11705 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Dobricic
Kucevo

Član broj: 120501
Poruke: 34
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Razni aditivi za gorivo...ulje..27.04.2008. u 16:05 - pre 193 meseci
Ovako - Zanima me da li neko zna, je li potrebno sipati " aditive " u bezolovni benzin, koji sluzi za ciscenje dizni? I da nisu mozda stetni za motor.
Pozz
Zdravo svima
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..27.04.2008. u 19:33 - pre 193 meseci
Nisu stetni, ali ne ocekuj ni cuda...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Goran Dobricic
Kucevo

Član broj: 120501
Poruke: 34
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..27.04.2008. u 20:41 - pre 193 meseci
Ma ne ocekujem cuda... Vise kao preventiva - da se ne zacepe...e sad ne znam, da li se dizne zacepljuju vremenom od benzina ili je to samo reklama ...
Zdravo svima
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
213.137.127.*



+115 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..27.04.2008. u 23:01 - pre 193 meseci
Dakle koliko mi se čini u pitanju je Corsa...nisi naveo koja je oznaka motora(piše u saobraćajnoj)......štetni nisu,ako već nije počeo da te zeza mogu dosta da pomognu,mislim na aditive za gorivo.Problem,za naše prilike,najčešće predstavlja činjenica da se sipaju u pun rezervoar mada nova Wynns-ova kolekcija(da je tako naazovem) ima dozator pa je moguće sipati i u manje količine goriva...min je 10 litara....p.s.ako je već počeo da te zeza(varira ler gas,trza ili "guta" prilikom ubrzavanja) ne bacaj lovu za džabe-mora na skidanje i čišćenje...i ne traži "priučene majstore"...pozz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

babasera
pancevo

Član broj: 163789
Poruke: 44
77.46.190.*



Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..28.04.2008. u 15:10 - pre 193 meseci
Ja cisto preventive radi sipam aditiv u euro dizel iako ga kupujem iskljucivo na OMV ovim pumpama.Iskreno, nisam primetio ama bas nikakve promene ni u radu motora nit' u smanjenju dima i sl.Nadam se da ima neke koristi od toga makar na dugorocni period, obzirom da nisu jeftini uopste ...
 
Odgovor na temu

Vinse

Član broj: 157791
Poruke: 111
130.94.133.*



Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..30.04.2008. u 13:49 - pre 193 meseci
ja na svakih 3-4 hiljade sipam obavezno do kraja, a pre toga kupim onaj ljubicasti aditiv koji sve cisti (kazu). Ne znam, ali nije mi nesto skupo kosta oko 350 din, na pun rezervoar se i ne oseti bas. Mala pomoc motoru. Clio '00.
Why must I lie
Find alibies
When will you wake up and realize
I can't surrender to you
Play for affection and
Win the prize
I know those party games too
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 07:14 - pre 135 meseci
Pokusavam da spojim vise tema sa odgovorima u jednu jer vidim da ljudi koji su strucni su se smorili da sto puta pisu isto. Evo recimo ovde ima par dobrih odgovora:
http://www.elitemadzone.org/t425711-0#2839820
http://www.elitemadzone.org/t177712-3-Aditivi-za-motor

Ona duza tema o aditivima je zatvorena 2007. zbog nekog provokatora, a treba imati jednu aktivnu. Koliko vidim vecina se slaze da aditivi za gorivo ne stete samom motoru i agregatima. Jedni zastupaju teoriju da se redovnim sipanjem (pod uslovom da nije vec ozbiljan problem u pitanju) aditiva ultrazvucno ciscenje dizni odlaze na duze vreme, a drugi zastupaju teoriju da mozda treba sipati tek kad se pojavi manji problem, da izdrzi do servisnog ciscenja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 07:57 - pre 135 meseci
Sipanje europremiuma takođe odlaže čišćenje dizni možda i bolje nego kombinacija bezolovni+aditiv.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 08:30 - pre 135 meseci
treba uvek sipati najkvalitetnije gorivo dostupno za vaš auto sa odgovarajućim brojem oktana.
Kod nas je to europremijum. Aditivi nisu potrebni ako je gorivo kvalitetno, jer ako je kvallitetno dizne i ostali sitni kanali nemaju od čega da se zapuše.

Po mom isutstvu, aditivi mogu malo da pomognu ako je neko gušenje izazvano zaprljanim diznama tek u povoju(kod benzinaca) a kod dizela dobro dođu i protiv smrzavanja nafte. Iako bi trebalo da je Evro dizel već sa aditivima, neretko se dešava da se i on kristališe na ispod -15, tako da nije loše prevenivno sipati, recimo, neki Wurth
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 09:31 - pre 135 meseci
kakva je prica sa drugim aditivima u vezi motora koji se mogu kupiti ?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 09:53 - pre 135 meseci
ja nemam iskustva sa drugim aditivima osim tih za čišćenje dizni.
Jedino iskustvo imam od pre koju deceniju sa onim ruskim njesra što sipaš u motor i onda, kao, ne moraš da radiš generalnu :)
Navodno možeš da voziš bez ulja i povećava kompresiju i štatijaznam šta :)

To sam se prevario kao mlad i neiskusan i ne hvala više. Doduše, ne znam da li to još uvek postoji u prodaji.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 10:00 - pre 135 meseci
Postoji i dalje, samo je malo promenio ime.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 10:04 - pre 135 meseci
Citat:
etjen:
ja nemam iskustva sa drugim aditivima osim tih za čišćenje dizni.
Jedino iskustvo imam od pre koju deceniju sa onim ruskim njesra što sipaš u motor i onda, kao, ne moraš da radiš generalnu :)
Navodno možeš da voziš bez ulja i povećava kompresiju i štatijaznam šta :)

To sam se prevario kao mlad i neiskusan i ne hvala više. Doduše, ne znam da li to još uvek postoji u prodaji.



sto mislis da si se prevario ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 10:16 - pre 135 meseci
Postoji doticni aditiv u prodaji, potpuno legalnoj, ali ja ne mogu da zamislim situaciju u kojoj bi taj aditiv "pomogao" motoru i vlasniku. Osim velike lakomislenosti i zelje da se ozbiljni problemi rese sa par hiljada dinara.

Aditiv za gorivo je korisna stvar, ako sluzi za ciscenje sistema, ili ciscenje dizni(namenski). NAravno zavisi od dizni, motora..i kako se koji aditiv koristi.

Aditivi za povecanje oktanskog broja mislim da su vise stetni u praksi nego korisni. Otprilike, kao jaki lekovi u rukama deteta...ili nekog neozbiljnog..
Ko ih dobro poznaje, moze da spreci neke nezeljene pojave u motoru, ali isti efekat se postize kupovinom goriva od 98 oktana.

Korisni su takodje aditivi za dizel, koji sprecavaju pravljenje parafinskih "oblaka" u rezervoaru, i protiv stvaranja algi.

Za uljne aditive se znacajno promenila situacija, na trzistu je sasvim dovoljno superkvalitetnih ulja po pristupacnim(pa i niskim) cenama, tako da je potpuno izlisna upotreba dodatnih hemikalija.

Ulja i filtere(i filter za vazduh je vazan) treba menjati po preporuci, uz ozbiljnu korekciju(skracenje) termina izazvanu opterecenjem motora, tegljenjem terete ili forsiranjem turaze. Ili narusavanjem integriteta ulja nekim drugim nacinom, mesanjem sa gorivom ili nekom drugom tecnoscu..incidentom ili kvarom na motoru..voznjom kroz oblake prasine..

Najkorisniji su oni aditivi, za koje se tacno zna cemu koriste, kako funkcionisu i kada se doticni pravilno primenjuju. Razne magicne "zmijske vodice" su za izbegavanje.

Poz
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 12:50 - pre 135 meseci
Aditiv za krpljenje hladnjaka, radi. Vise puta isprobano u praksi. Treba sipati skuplje, npr. Liqui moly, a ne one jeftine praskove koji zapuse sve zivo, osim rupe na hladnjaku :)

Univerzalni modifikator se koristi u vojsci, npr. za tenkove, terenska vozila itd, i radi. Bio sam svedok da je dzip presao 30km bez kartera i ulja, bez problema.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 13:44 - pre 135 meseci
Citat:
inobradovic:
Citat:
etjen:
ja nemam iskustva sa drugim aditivima osim tih za čišćenje dizni.
Jedino iskustvo imam od pre koju deceniju sa onim ruskim njesra što sipaš u motor i onda, kao, ne moraš da radiš generalnu
Navodno možeš da voziš bez ulja i povećava kompresiju i štatijaznam šta

To sam se prevario kao mlad i neiskusan i ne hvala više. Doduše, ne znam da li to još uvek postoji u prodaji.



sto mislis da si se prevario ?


zato što ama baš ništa mi nije značio a verovatno je kasnije napravio problem kada je generalna postala neizbežna - na sreću rešio sam se tih kola nedugo potom - mada da ne pomislite da sam sipao modifikator zbog prodaje, nisam, nego je tako spontano ispalo. U pitanju je bio neki preistorijski Kec

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..29.01.2013. u 23:15 - pre 135 meseci
Prvi put cujem da se sredstvo za zaptivanje hladnjaka zove aditiv...

Sto se tice aditiva za ciscenje dizni kod benzinaca oni su pozeljni ali ne treba pretjerivati sa njima...
Sto se tice dizela njima je eventualno na velikim minusima potreban aditiv protiv smrzavanja i nista drugo... Moderni common rail motori imaju pritisak 300 bari na leru pa do nekih 1.500 bari na velikom gasu i tu ne moze ostati nikakva necistoca 100%...
Vazno je da je gorivo kvalitetno i treba se provozati do bernzinske pumpe koju bije dobar glas a ne bacati novac na aditive... Sipanje dvotaktola i raznih drugih stvari koje nasi majstori znaju da preporuce nikako nije pozeljno...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..30.01.2013. u 08:34 - pre 135 meseci
Kad ga trazis po online prodavnicama obicno ga gurnu u grupu sa aditivima.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..30.01.2013. u 10:09 - pre 135 meseci
sta je sa aditivima koji se sipaju u motor za pranje motora iznutra ?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Razni aditivi za gorivo...ulje..30.01.2013. u 11:09 - pre 135 meseci
Uglavnom su korisni, mada mogu da naprave haos, npr. da zapuse sito uljne pumpe, pa onda sledi rasturanje i ciscenje. Za ispiranje motora mogu se nadju i ulja. Ispusti se staro ulje, sipa se ulje za ispiranje, motor odradi koliko treba, i zatim se ispusti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Razni aditivi za gorivo...ulje..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11705 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.