Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastavu kupio FIAT

elitemadzone.org :: MadZone :: Zastavu kupio FIAT

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29782 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.chase.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 16:54 - pre 194 meseci
@Buum: Fiat-u nije pala cena zbog objavljivanja saradnje sa Zastavom. To je vesto slozen tekst na b92 koji ne kaze direktno da su akcije pale zbog Zastave ali nekako se samo namece po tom tekstu na b92
Citat:
Akcija Fijata, najveće italijanske automobilske industrije, izgubila je danas na berzi u Milanu 1,6 odsto svoje vrednosti i vredela je 14,36 evra. Na berzi je objavljeno da je Fijat danas potpisao memorandum o razumevanju sa srpskim proizvođačem automobila Zastavom.


Inace FIAT belezi pad akcija od novembra prosle godine, a do marta ove blagi skok. 1.6% je nista.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 17:11 - pre 194 meseci
Citat:
eee: @Buum: Fiat-u nije pala cena zbog objavljivanja saradnje sa Zastavom. To je vesto slozen tekst na b92 koji ne kaze direktno da su akcije pale zbog Zastave ali nekako se samo namece po tom tekstu na b92


Inace FIAT belezi pad akcija od novembra prosle godine, a do marta ove blagi skok. 1.6% je nista.


Ne razumeš. Danko (ventura) reče da je Fijat možda ušao u ovu priču samo da bi podigao cenu svojih akcija, a ja sam samo ilustrovao da im cena nije skočila zbog najavljene saradnje sa Zastavom, te da taj buzz nije proizveo nikakav pozitivan efekat na berzi. That's all.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 17:47 - pre 194 meseci
Citat:
vladd
Memorandum o razumevanju je ozbiljna stvar, jaka kao i ugovor, samo sto ugovor tacno definise poslove, a memorandum ostavlja razne mogucnosti, varijante i kombinacije.


O zaboga...

Memorandum o razumevanju ne moze ni u teoriji biti "jak kao ugovor" posto je pravno potpuno neobavezujuci, dakle - bez veze sa vezom.

MOU se potpisuje kada strane imaju veliki interes da udju u neki posao i zele da to ozvanice zbog nekih razloga (spoljni: berza, PR, unutrasnji: poverenje radnika), ALI bas tu i lezi problem, jer da bi sklopili MOU nije potrebno nista vise osim dobre volje - dok ugovor zahteva prihvatanje uslova i dogovor izmedju obe strane.

Postoji mali milion stvari koje mogu da podju djavolu izmedju MOU i contract faze, od promene biznis klime, preko vise sile pa sve do neslaganja strana oko nekih obaveza u ugovoru, finansijske konstrukcije, itd... Kao sto i sam vidis, nema puno veze izmedju MOU i ugovora, jer je ugovor obaveza koja pred potpisivace postavlja neke uslove i obaveze - od finansijskih preko resursnih, dok je MOU cista pricica koju mozes da potpises kad god hoces bez ikakvih obaveza kasnije.

Sve je to razlog zbog cega niko normalan ne pravi slavlje kada se potpise MOU, vec se ceka na potpis pravog ugovora.

Svako ko ima bar malog iskustva u biznisu zna da tek mali deo MOU-ova budu konvertovani u ugovore.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.chase.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 17:48 - pre 194 meseci
Razumem sta si hteo da kazes, istina je, akcije im nisu skocile, mozda ce za par dana, mozda nece, al jedno je reci
Citat:
Pa Fijatu je pala vrednost na berzi kad je objavljeno da planiraju da uđu u dil sa Zastavom.
a drugo usli su u deal a akcije su ipak pale, ili nisu skocile.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 18:18 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sve je to razlog zbog cega niko normalan ne pravi slavlje kada se potpise MOU, vec se ceka na potpis pravog ugovora.


Je l' treba onda da plačemo? :P Kao što rekoh - s obzirom da je u pitanju raspala Zastava i memorandum sa Fiatom je velika stvar u poređu sa raznim Birklinima i šta ti ja znam. Naravno da mož' da bidne, a ne mora da znači, ali ne vidim čemu toliki pesimizam? Ako memorandum i propadne u najgorem slučaju biće sve isto kao i pre, tj isto kao što je sada.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 19:14 - pre 194 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić
Je l' treba onda da plačemo? :P


Zasto? Ako je tacno da ce ugovor biti potpisan za manje od nedelju dana, ne vidim sto ne bi sacekali sa slavljem - opet ce biti pred izbore, pa ko god hoce sa tim da postigne poene, postici ce... Nervira me bilo cija koriscenja spina u predizbornoj kampanji, a ovo je cist spin.

To uopste ne doprininosi edukaciji stanovnistva... to sto ce Pera da koristi Ovce, a ne Zika - to ne menja stvari ni malo.

Meni je malo degutantna ta kolicina "planiranih puteva", "prodaja", "sporazuma" pred svake izbore u Srbiji... Pogledaj Beograd - sta bi sa mostom preko Save? Sta bi sa obilaznicom? Sta bi sa lakim sinskim metroom, cija je izgradnja trebala da pocne jos 2006? Jos malo pa ce Ajfelovu kulu i Empire State Building da obecaju pred izbore.

Citat:

Kao što rekoh - s obzirom da je u pitanju raspala Zastava i memorandum sa Fiatom je velika stvar u poređu sa raznim Birklinima i šta ti ja znam. Naravno da mož' da bidne, a ne mora da znači, ali ne vidim čemu toliki pesimizam? Ako memorandum i propadne u najgorem slučaju biće sve isto kao i pre, tj isto kao što je sada.


Pesimizam imam sa opravdanjem: zato sto je u proteklih par meseci propalo vise prodaja domacih preduzeca zbog toga sto kupci nisu hteli da ispune zahteve drzave. Takodje, propalo je i vise "strateskih partnerstava" Zastave u proteklih 7-8 godina.

Da se ne zajebavamo, na primer "Sindikat Zastave" je vrlo jak i postoji gomila stvari koja Italijanima moze da zasmeta, i tesko da ce biti resene do izbora (takvi ugovori se prave mesecima) - pogotovu sto Srbijom trenutno vlada "tehnicka Vlada" koja jos ima smanjene privilegije.

Ja bih bio jako srecan ako uspeju da zatvore Zastavu i da Italijanima prodaju svu njenu imovinu i radnike i da se konacno drzava resi te bede, ali isto tako znam da to nije bas jednostavan zadatak, inace bi to vec bilo gotovo do sad.

Kontam ja i da Dinkic sigurno nema nista protiv da se Zastava sutra proda bez ikakvih prevelikih uslovljavanja, ali - ne pita se samo on tu :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 20:57 - pre 194 meseci
Mi sa EU imamo bescarinski rezim (za izvoz) skoro svih proizvoda koji je na snazi do 2010. SSP nista ne mjenja po tom pitanju, cak se nece primjenjivati
ni onaj prelazni ugovor sve dok nasi ne isporuce "osumnjicene-heroje". Potpisivanje - cist politicki marketing, koji nam je nazalost potreban.
MOU sa Fijatom je jako slicno tome. Prije nekog vremena je Predsednik cesto pominjao Italijane u raznim poslovnim kontekstima, pa je mozda iskoristio
poznanstva ili uticaj kakav god imao u kampanji. Sve u svemu mnogo politike iz koje, ako budemo imali srece, moze da ispadne i nesto dobro.

Sa druge strane, najavili su potpisivanje ugovora prije izbora, tj. sa tehnickom vladom. Dinkic je izjavio da tehnicka vlada nije u mogucnosti da potpisuje takve ugovore
i koliko sam ja skontao, treba nova vlada to sve da ozvanici. Sve je konfuzno (sto nije izuzetak u Srbiji), ali ovaj put je bas tesko za razumeti cjelu situaciju.

Ako ugovor bude nalik MOU, svaka im cast. Nema smisla da ih pljujemo unapred.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
79.101.194.*



+105 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 21:03 - pre 194 meseci
Citat:
MOU sa Fijatom je jako slicno tome. Prije nekog vremena je Predsednik cesto pominjao Italijane u raznim poslovnim kontekstima, pa je mozda iskoristio
poznanstva ili uticaj kakav god imao u kampanji. Sve u svemu mnogo politike iz koje, ako budemo imali srece, moze da ispadne i nesto dobro.


Yes, predsednik FIAT grupacije je jedan zeleni neiskusni menadzer koji je od rodjenja sisao vesla pa je eto dosao u cirkus da izigrava klovna u predstavi IZBORI u Srbiji 2008.

Citat:
Sa druge strane, najavili su potpisivanje ugovora prije izbora, tj. sa tehnickom vladom. Dinkic je izjavio da tehnicka vlada nije u mogucnosti da potpisuje takve ugovore
i koliko sam ja skontao, treba nova vlada to sve da ozvanici. Sve je konfuzno (sto nije izuzetak u Srbiji), ali ovaj put je bas tesko za razumeti cjelu situaciju.


Ugovor za NIS je medjudrzavni ugovor koji mora da ratifikuje Vlada u punom sastavu a neka tehnicka Vlada. Ugovor sa FIAT grupacijom nema medjudrzavni karakter pa stoga nije ni potrebno da bude na Vladi.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
79.101.75.*



+104 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 23:28 - pre 194 meseci
Pre svega, ne dajemo mi "Zastavu" za dž Italijanima da nešto urade sa njom, mada bi svi bili srećni da je tako. Mi smo se obavezali na zajedničko ulaganje u vidu novca i drugih predmeta od vrednosti (zemljište, oslobađanje od doprinosa/poreza). Primer zloupotrebe takvog ugovora je recimo formiranje Mobtela.
Na kraju krajeva i "Sartid" je bio gubitaš, pa je njegova privatizacija krajnje kriminalna. Zato treba pažljivo ispratiti i ovaj deo.

Citat:
Slobodan Miskovic: Ugovor za NIS je medjudrzavni ugovor koji mora da ratifikuje Vlada u punom sastavu a neka tehnicka Vlada. Ugovor sa FIAT grupacijom nema medjudrzavni karakter pa stoga nije ni potrebno da bude na Vladi.


Ja baš i ne vidim razliku, ako ćemo pošteno. U oba slučaja reč je o privatizaciji državnog preduzeća, kojeg preuzima treće fizičko lice (NIS ne kupuje država Rusija, već preduzeće, kao što je i FIAT). Jedino što uz privatizaciju ide i gasovod, koji je predmet celog aranžmana i zahteva saglasnost Vlade. Štaviše, i sa "Zastavom" i sa gasovodom je ista situacija: osnivanje novog preduzeća u kojem bi stranci imali većinski kapital, tako da mi nije jasno kako neko može da pravi razliku između ta dva.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT01.05.2008. u 23:45 - pre 194 meseci
Ne bih gasovod nazvao "jedino", naprotiv to je ono što je ključno u celoj stvari, odnosno barem ga tako predstavljaju. Budući da je međudržavni projekat, logično je da mu trebaju "jače" garancije nego za izgradnju jedne fabrike.

Citat:
Ivan Dimkovic: Nervira me bilo cija koriscenja spina u predizbornoj kampanji, a ovo je cist spin.


Postoji ipak određena razlika između običnog spina i činjenice da s jedne strane imamo predstavnika Fijata koji kaže da je SSP bio ključan da se potpiše memorandum i sa druge strane nekoliko stranaka koje tvrde da je poništavanje SSP-a prvo što će uraditi ukoliko dođu na vlast. Tako da bih rekao da je poželjno, a verovatno i neophodno da se memorandum oglasi "na sva zvona", čisto da ne bude zabune.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.exe042.net.



+449 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 00:16 - pre 194 meseci
Citat:
marko37: Primer zloupotrebe takvog ugovora je recimo formiranje Mobtela.
Na kraju krajeva i "Sartid" je bio gubitaš, pa je njegova privatizacija krajnje kriminalna. Zato treba pažljivo ispratiti i ovaj deo.


Slozio bih se sa ovim...treba dobro ispratiti sve u vezi sa ovom privatizacijom. Samo zato sto je drzava besmisleno upumpala milione evra (zvanicno 500, realno ko zna koliko) u Potemkinovo selo a.k.a. Zastava, ne znaci da sad treba po svaku cenu da budemo srecni samo zato sto je uspela (?) da ga nekome "uvalja". Dogovor naravno sada zvuci solidno (iako je opet drzava upletena, al' ajde sad), ali treba sacekati i taj ugovor, i podrobno ga pogledati (nadajmo se da ce biti dostupniji od ugovora o koncesiji Horgos-Pozega).

A da se kojim slucajem prezivam Agnelli i da sam iz Torina, ni u najludjim snovima ne bih ulazio u novu kragujevacku avanturu...ali neka im je sa srecom!

FIAT LUX!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 08:41 - pre 194 meseci
@Slobodan Kako ne treba da bude na vladi? Sa kim potpisuju ugovor, sa babab Stanom?
Vjerovatno si pomislio na ratifikaciju u skupstini jer pominjes NIS. Ovaj ugovor ne ide u skupstinu, ali kako ce ga tehnicka vlada potpisati kada po zakonu
moze da vrsi samo tehnicke i neodlozne poslove!?

Svakako da menadzment Fiat-a nije naivan, ali sta bi oni mogli da izgube ako se slikaju, potpisu neobavezujuci MOU?
Sve da na kraju pobjede Vojvoda & Co., mogu da kazu da su se uslovi promjenili i da odustaju od posla. Zato mi nije jasno kako ce da potpisu zvanican ugovor prije
formiranja nove vlade.
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.7cec54.tvnetwork.hu.



+27 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 09:16 - pre 194 meseci
Meni ovo deluje kao dogovor sa Fiatom,dodjite da se slikamo i pravimo kampanju a ako mi budemo na vlasti znacemo to da cenimo(drugim recima radite sta ocete) a ako nebudemo nikom nista memorandum vas na nista obavezuje.

@Laki_Gen

U ovoj zemlji i zvanicni ugovori sa drzavom nisu nikakav problem da se menjaju,pa pogledajmo ugovor o koncesiji menjaju uslove kako hoce.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 11:40 - pre 194 meseci
Sad je pravo vreme za firme koje kupuju nesto. Manje su cene i kriterijumi zbog neizvesnosti pa ako se stvari budu odvijale po planu imaju neki nacelni dogovor a ako ne uvek mogu da odustanu. Inace neizvesnosti i avanture nema ako se fiatu prepusti da radi po svojim pravilima. Ima radnici zastave da postanu najproduktivniji na svetu. A ako drzava misli da se petlja od posla nece biti nista.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-201-168.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 12:46 - pre 194 meseci
Citat:
Laki_Gen:
Svakako da menadzment Fiat-a nije naivan, ali sta bi oni mogli da izgube ako se slikaju, potpisu neobavezujuci MOU?

npr. gubi vreme?
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 13:09 - pre 194 meseci
Npr. slikamo se, pa ako pobjedimo, imate dil. U politici nista nije crno-bjelo. Mozda Fiat-u zaista odgovara da kupi Zastavu i napravi novu fabriku.
Ne placa nikakve takse, dboije zemljiste za dz. i sve ostalo sto treba. Placa jedino izgradnju novog postrojenja.
Radnici koji su navikli na socijalu bice prezadovoljni da imaju plate koje su na nivou prosjeka u Sr. Italijani dobiju 5-7 puta jeftiniju radnu snagu.
Drzava im daje pomoc od 150 mil.E. Sa druge strane slobodan izvoz u EU isti kao i kod njih. Sporazum o slobodnoj trgovini sa Rusijom...

Drzava zadovoljna sto je skinula Zastavu sa grbace, Fiat sto je sklopio takav dil. Zasto se onda ne bi slikali?
Mozda postoji jos nesto sto mi ne znamo, recimo neki licni kontakti izmedju potpredsednika ili predsednika ili nekog drugog njima bliskog i ovih iz Italije.
Nisu teorije zavjere, vec mogucnost, koja svakako donosi poene (glasove) na izborima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 14:22 - pre 194 meseci
Šta fali takvom dilu? Da nema možda neki drugi proizvođač koji je hteo da plati 1 milijardu € za Zastavu možda, ali ga Fijat eto, izradio?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 15:12 - pre 194 meseci
"dilu" ne 'fali nista jer za sada "dil" i ne postoji - postoji memorandum o razumevanju ;-)

A kada se "dil" ozvanici ugovorom, mozemo onda videti da li je super, ili ima neka kvaka 22 - tipa da drzava bude odgovorna ako nesto ne bude islo kako treba i sl...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 16:06 - pre 194 meseci
Ma , sacekajte da se vidi da li ce se zaista potpisati taj ugovor i kako ce on izgledati (da bude javno dostupan svima u potpunosti). Do tada se samo moze spekulisati . Jedno je sigurno , pozitivna energija kod gradjana se vidi i to je veoma dobro. Ta energija se lako moze pretvoriti u negativnu ako nesto zabrljaju. Ostaje da se vidi sta ce biti.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT02.05.2008. u 19:13 - pre 194 meseci
Citat:
Čoveče, uvali Dinkić raspalu Zastavu za 700 miliona evra!!!

Kao sto je vec receno, ne "uvali" za 700, vec za 200 - znaci zastava + 100 miliona = 30%, 700 miliona = 70%
Citat:
Mislim, daj Boze... Ali, i suvise mi deluje optimisticno.

Ne vidim zasto? Tih 700 miliona nece sigurno biti kes lova, vec razne masine, oprema, alat, konsultantske usluge... A niko ne moze bas u dinar da odredi koliko to vredi - jedna gedora moze da bude 10 EUR-a, a moze i 100 EUR-a... sa krupnijim stvarima je jos teze odrediti tacnu vrednost, mislim da ukoliko bude postojao interes da se ulozi manje, to tehnicki nece biti nikakav problem. Tako da onih 200 koje se prividno daju drzavi, u stvari i ne moraju da se daju uopste... tako da, zanimljiv je ovo posao za obe strane!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zastavu kupio FIAT

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29782 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.