Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastavu kupio FIAT

elitemadzone.org :: MadZone :: Zastavu kupio FIAT

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29856 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 15:11 - pre 194 meseci
Sad mi matori rekose (rade u Zastavi), imali sastanak sa upravom fabrike i upravom grada.. Po svoj prilici vrlo ozbiljna prica a finalizacija bi trebalo da bude potpisivanje ugovora na dan grada izmedju podpredsednika dveju vlada kao i prvim ljudima fabrika.. Ugovor vredan oko 300 miliona eura od kojih trecinu finansira nasa vlada tj mi sami.. gasi se kompletna proizvodnja zastavinog programa i prve godine proizvodi samo desetka.. onda najverovatnije grande punto.. planirana prozivodnja u 2009 god oko 200 000 primeraka.. zvuci jako impozantno i neverovatno ali da sacekamo 6 maj pa da vidimo do kraja.. uglavnom ako se to realizuje Kragujevac definitivno postaje centar privrednog razvoja iako je prethodne godine to potvrdio.. prica se i o dolasku VW sa kompletnom greenfield investicijom.. da ne pricamo o dalasku PLAZE i Djokoviceva akademija.. Vrlo sam raspolozen ovih dana :))
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 15:19 - pre 194 meseci
i...
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 15:24 - pre 194 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...04&dd=30&nav_id=296356
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7174 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 16:14 - pre 194 meseci
Citat:

Beograd, Kragujevac -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić i potpredsednik Fijata Alfredo Altavila potpisali su u Beogradu Memorandum o razumevanju, strateškoj saradnji i zajedničkom ulaganju.


U mom recniku "Memorandum o razumevanju" blage veze nema sa "ugovorom o kupovini"... ali cak ni daleke ;-)

Ali je dobro za pred izbore, verovatno bar 50% ljudi misli da je to to :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 16:18 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U mom recniku "Memorandum o razumevanju" blage veze nema sa "ugovorom o kupovini"... ali cak ni daleke ;-)

Ali je dobro za pred izbore, verovatno bar 50% ljudi misli da je to to :)



Ma pusti to.. rekoh da sacekamo 6 maj pa da vidimo dal ce da se potpise pravi ugovor.. kazem samo iz prve ruke da je prica ovaj put ozbiljna.. Videcemo..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-213-67.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 16:19 - pre 194 meseci
nije kupio zastavu niko,samo su potpisali ugovor da ce fiat uloziti neku lovu i da hoce da prave 200 000 automobila godisnje i kao hoce i da ih izvoze [ne znam kome,ali ok] samo ne znam kako ce s ovim pogonom da prave toliko vozila :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
91.150.123.*



+6455 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 16:39 - pre 194 meseci
Lepa priča pred izbore....
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 16:39 - pre 194 meseci
Citat:
Horvat: nije kupio zastavu niko,samo su potpisali ugovor da ce fiat uloziti neku lovu i da hoce da prave 200 000 automobila godisnje i kao hoce i da ih izvoze [ne znam kome,ali ok] samo ne znam kako ce s ovim pogonom da prave toliko vozila :)


Neku sitnu lovu od oko 700 miliona.. radice se sve u novom robotizovanom pogonu i pravice se modeli punta kao i buduci novi modeli.. 200 000 i nije neka cifra za evropu tako da ne znam sta ne kapiiras? Procitaj pazljivo vest sa B92 i sve ce ti biti jasno..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 17:15 - pre 194 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...04&dd=30&nav_id=296356


Citat:
Beograd, Kragujevac -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić i potpredsednik Fijata Alfredo Altavila potpisali su u Beogradu Memorandum o razumevanju, strateškoj saradnji i zajedničkom ulaganju.

Memorandum, koji je potpisan u prisustvu predsednika Srbije Borisa Tadića, predviđa formiranje zajedničke kompanije u kojoj bi torinska fabrika imala 70 odsto, a država Srbija 30 odsto vlasništva.

U Fijatu planiraju da u naredne dve godine u Zastavi počnu proizvodnju dva potpuno nova modela automobila, uz intenziviranje proizvodnje "fijata punto", koji se već sklapa u kragujevačkoj fabrici.

Iako je prvobitno najavljeno da će italijani u Zastavu uložiti 300 miliona evra, ta suma biće više nego dvostruko veća, najavio je ministar ekonomije Mlađan Dinkić.

"Planiraju se investicije u naredne dve godine od čak 700 miliona evra u Kragujevcu. To je zbog toga što Fijat ima ambiciozni plan da svetsku premijeru novog modela ima u Kragujevcu, u Zastavi i Srbiji, da krajem 2009. godine startuje proizvodnju jednog potpuno novog modela A klase, koji će imati godišnju startnu proizvodnju u obimu od 200.000 automobila", kaže on.

Mlađan Dinkić kaže da će neposredne koristi od dolaska Fijata imati ne samo Kragujevčani, već i građani drugih mesta u Srbiji, koji će proizvoditi delove za automobilsku industriju.

"Želim da naglasim da će ovih 700 miliona evra biti uloženo samo u kupovinu nove opreme u Zastavi, za rekonstrukciju postojeće fabrike automobila, kako bi ona mogla da proizvodi nove modele", kaže on.

"Fijat će sa sobom dovesti i brojne fabrike koje će proizvoditi komponente, a onda će zajedno sa Vladom dogovarati lokaciju tih komponenata. Primera radi, ukoliko neko proizvodi električne komponente, prirodno mesto za lokaciju tih fabrika biće Niš, odnosno južna Srbija", rekao je on.

I za Fijat grupu je ovo važan dan jer obeležava povratak te kompanije u Srbiju, sa kojom je imao dobru saradnju u proteklih 50 godina, rekao je jedan od čelnih ljudi te kompanije Alfredo Altavila.

On je potvrdio da je ključan trenutak za tu kompaniju bilo potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i priodruživanju.

"Važno je što je ovaj sporazum potpisan samo dan nakon sto je Srbija sa Evropskom unijom potpisala Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju. To je veoma važno kako za Srbiju, tako i za Fijat i za našu međusobnu saradnju", rekao je on.

Predsednik Srbije Boris Tadić saglasio se sa gostom iz Italije i naglasio da u Srbiji ima mnogo političara koji govore o istoriji i patriotizmu, a koji nemaju ideju kako dalje razvijati zemlju.

"Verujem samo u onu politku koja daljim razvojem potvrđuje postojanje istorije. Verujem samo u onu politiku koja dovodi investicije, a ne proizvodi praznorečje", rekao je on.

"Verujem samo u onu politku koja kreira nova radna mesta i nove šanse za ljude i državu, a ne proizviodi puke pretnje", rekao je on.

Pored Fijata, u Srbiju će najverovatnije doći i druga kompanija koja je učestvovala na tenderu za Zastavu - nemački Folksvagen. Ta kompanija zainteresovana je za izgradnju nove fabrike automobila u okolini Kragujevca, rekao je Mlađan Dinkić.

On je dodao da je treća kompanija koja je bila zainteresovana za srpsku autoindustriju, kineski FAV, odustala od izgradnje fabrike u Vranju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-213-67.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 17:28 - pre 194 meseci
nije za evropu ali za nas jeste,na to sam mislio :)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 18:47 - pre 194 meseci
daj Boze da uspe!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 19:24 - pre 194 meseci
500.000.000E je drzava do sada dala u vidu subvencija, sada ce dati jos 100-150 na ime podsticaja (zajednicog ulaganja, 'bem li ga) i na kraju smo
u stvari na pocetku, ali sa dobrom perspektivom.
Sve da ih daju za dzabe, bolje je nego subvencionisati jugo 55. Nesto Mladja napomenu i smanjenje carina na uvoz automobila, jer nece biti potrebe da
stitimo domacu proizvodnju.
Ako sve bude tako, bice odlicno.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 19:48 - pre 194 meseci
Čoveče, uvali Dinkić raspalu Zastavu za 700 miliona evra!!!

Pa to je skoro duplo više nego što su tunjavci ugovorili za NIS... Ako 6. maja stvarno bude bio potpisan ugovor između Fijata i naše države, Dinkića za premijera!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 20:20 - pre 194 meseci

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 20:22 - pre 194 meseci
Rekli su i da će znatno smanjiti carinu za uvoz,
i da će ako sam dobro razumeo i folksvagen napraviti fabriku u kragujevcu.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 20:23 - pre 194 meseci
A da se ipak vratimo na cinjenice...koje je i Ivan spomenuo...

Citat:
U mom recniku "Memorandum o razumevanju" blage veze nema sa "ugovorom o kupovini"... ali cak ni daleke ;-)


Ni u mom...bas kao ni "Pismo o namerama", "snazna uveravanja" ili "ma nemas problema, cujemo se iza nedelje"...
Ali dobro, kampanja je cudo...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 20:30 - pre 194 meseci
radi se o mogucnosti potpisivanja ugovora na dan grada - kako stoji u prvom postu pokretaca teme
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 20:35 - pre 194 meseci
Obicno se u biznisu sampanjac otvara kada se potpise ugovor... Cak se smatra velikim baksuzom radovati se pre nego sto se potpise :)

Ja cu tome verovati onog momenta kada Fiat bude potpisao ugovor u kome pise da treba da uloze 700 miliona EUR.

MOU - iliti "memorandum o razumevanju" je potpuno bezvredan papir, jer nikog ne obavezuje ni na sta - razumem ja da je predizborna kampanja i sve to, ali euforiju treba ostaviti za momenat kada se ugovor potpise.

Nije to tako jednostavna rabota - za MOU nije potrebno pregovarati ili cenkati se oko uslova, dok je za ugovor to i te kako potrebno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 21:45 - pre 194 meseci
Niko ozbiljan nece napraviti MOU sa clanom o 700 mil., pa poslje puj pike ne vazi, nego ajde da napravimo pravi ugovor da vi nama platite!
Nesumnjivo ima i dosta uticaja kampanja za izbore (pogledajte ko se slikao sa zabarima).
Takodje se u svakom vecem poslu potpisuje tzv. MOU, nije to nista neuobicajeno.

Da bi potpisali pravi ugovor, Vlada mora da ga napravi i usaglasi, tako da se ceka da prodju izbori i da se sastavi neka nova.
Sta ce na kraju biti zavisice i od nas, tj. od nasih politicara koji ce biti na vlasti poslje 11-og.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Zastavu kupio FIAT30.04.2008. u 21:52 - pre 194 meseci
Pa dobro to nam ne smeta da malo diskutujemo.. BTW dosta toga je odradio i Veroljub Stevanovic (gradonacelnik KG-a ko ne zna), FIAT (ako dodje) ce dobiti dzabe zemljiste ako zeli da se prosiri (mada je i krug Zastavek zaista veliki) a cuo sam i da ce ih osloboditi svih dadzbina prema lokalnoj samoupravi.. Nema sta Verko je ukapirao kako se stranci privlace.. pricam i o ostalim firmama koje su dosle ili tek dolaze.. dzabe zemljiste, sve dozvole i prateca infrastruktura ali zato objekat koji se gradi pod hipoteku da bi se grad zastitio od eventualne prevare.. i definitivno se rezultati vide..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zastavu kupio FIAT

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29856 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.