Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

leukemija AML svaki savet je dobrodosao

elitemadzone.org :: MadZone :: leukemija AML svaki savet je dobrodosao

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 34784 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.180.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao31.07.2009. u 20:12 - pre 179 meseci
Citat:
lidija_v: Poslala sam ti mail privatno..molim te da mi odgovoris ..sigurno postoji neki nacin da joj se pomogne..nemojte gubiti nadu..


Naravno to i ja kazem...IMAJTE NADU ! ! !
Nista nije nemoguce, to sam davno naucio od jednog profesora koji mi je mnogo toga dokazao na tu temu iz doduse drugih oblasti ali je recenica primenljiva za ceo zivot, za sve. Sve se moze resiti samo moramo naci nacina, pa eto imas nas nekoliko na raspolaganju ovde pa sve sto ti padne na pamet ako mogu da pomognem tu sam...samo javi ! Kontaktiraj jos lekara, bolnica, klinika ! ! ! nikako NE odustaj
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Dragana Mijuskovic

Član broj: 228357
93.86.154.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao31.07.2009. u 20:34 - pre 179 meseci
Lidija,nadam se da si dobila moje odgovore..Dragana
 
Odgovor na temu

Dragana Mijuskovic

Član broj: 228357
93.86.154.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao31.07.2009. u 20:47 - pre 179 meseci
Ja sam veliki optimista ali nisam bolesna i nisam niciji pacijent,naravno da cemo se boriti i traziti druge nacine da se Ivana izleci.Napisala sam poruku zbog novih clanova foruma ,cisto da znaju ,da budu upozoreni,najlakse je manipulisati bolesnim ljudima ,lekarske greske se nigde ne broje .Necu nikoga da olajavam ovde, samo da upozorim -dobro se raspitajte o svojoj bolesti i proverite dijagnozu hiljadu puta..srecom ,postoji internet ,sve moze da se sazna ,mi smo se olako prepustili jednoj bolnici i slusali sta nam se kaze..sada nam se svuda servira ista prica."pa da ste dosli ranije,sto niste to uradili ranije i sl."pozz svima i hvala jos jednom..Dr Basaru toplo preporucujem svima ,vrlo korektna i odgovorna osoba,jedina je nasla za shodno da nam objasni situaciju i postedi nas neizvesnosti..ako nekome treba njem mail moze slobodno da mi se obrati..
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.telenor.co.yu.



+7 Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao01.08.2009. u 16:03 - pre 179 meseci
Dragana,ne odustajte od borbe za sestricin zivot,siguran sam da postoji nacin...
P.S.
Poslao sam Vasoj sestricini pp,ali vidim da nije procitala...
 
Odgovor na temu

Dragana Mijuskovic

Član broj: 228357
93.86.154.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao01.08.2009. u 20:56 - pre 179 meseci
Na zalost,ona se uopste ne ukljucuje,potpuno je klonula ali potrudicu se da procita vasu poruku..hvala na podrsci..
 
Odgovor na temu

lidija_v
lidija vujmilovic
ucenica
kula

Član broj: 180540
Poruke: 6
93.86.81.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao01.08.2009. u 21:16 - pre 179 meseci
nisam dobila odgovore..da li si Dragana sigurna da si poslala na dobru mail adresu ..zamolila bi te da nam das mail DR.Basare..probaj molim te ponovo da mi posaljes na mail ono sto sam te sve pitala..
 
Odgovor na temu

Dragana Mijuskovic

Član broj: 228357
93.86.154.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao01.08.2009. u 22:20 - pre 179 meseci
Poslala sam ti ponovo poruke pa ako nisu stigle evo maila za svaki slucaj [email protected] Nadam se da ces dobiti ovoga puta moje poruke,ne znam sta sam zabrljala..imam i fax i telefon ali bolje je da je kotaktiras za pocetak,postom..javi mi ako ti nisu stigle poruke ,pozz
 
Odgovor na temu

lidija_v
lidija vujmilovic
ucenica
kula

Član broj: 180540
Poruke: 6
93.87.203.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao05.08.2009. u 19:06 - pre 179 meseci
Stiglo mi je sve..ovo pisem ovde da svi mogu da procitaju..ja sam sokirana..da li je moguce da neka lekarska duznost ili sta vec ne nalaze da kaze i objasni svom pacijentu sta sve moze da se desi i koje su sve mogucnosti u opticaju a koje ne moze vise imati u slucaju da se bolest vrati..zasto joj samo razgovorom od 15 minuta nisu dali mogucnost izbora ..dali mogucnost da se izleci..kako oni objasnjavaju ovako OGROMAN propust i da li ih je to uopste i dotaklo..moralno..profesionalno..ljudski..nije mi jasno zasto joj nisu rekli..posavetovali..uputili..pomogli..zar je za njih ljudski zivot nista ..da li neko uopste odgovara za takve stvari..da li oni uopste znaju sa cim se igraju..ili je za njih to samo jedan pacijent manje..strasno..katastrofa..
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao05.08.2009. u 19:15 - pre 179 meseci
Citat:
lidija_v: Stiglo mi je sve..ovo pisem ovde da svi mogu da procitaju..ja sam sokirana..da li je moguce da neka lekarska duznost ili sta vec ne nalaze da kaze i objasni svom pacijentu sta sve moze da se desi i koje su sve mogucnosti u opticaju a koje ne moze vise imati u slucaju da se bolest vrati..zasto joj samo razgovorom od 15 minuta nisu dali mogucnost izbora ..dali mogucnost da se izleci..kako oni objasnjavaju ovako OGROMAN propust i da li ih je to uopste i dotaklo..moralno..profesionalno..ljudski..nije mi jasno zasto joj nisu rekli..posavetovali..uputili..pomogli..zar je za njih ljudski zivot nista ..da li neko uopste odgovara za takve stvari..da li oni uopste znaju sa cim se igraju..ili je za njih to samo jedan pacijent manje..strasno..katastrofa..

Da apsolutno si u pravu...ali veruj mi da su oni okoreli na to, i da je to za lekare rutinska stvar...jednostavno postoje lekari ( ljudi ) koji to kazu otvoreno i svaka im cast...a postoje i oni koji se igraju ljdskim zivotima kako im cune...ali nazalost bojim se da niko nece da snosi nikakvu odgovornost povodom ovog slucaja...ali sta da radimo....LJudi samo imajte veru i nadu u oporavak....druzite se sa dobrim ljudima , vama bliskim prijateljima, razgovarajte, smejte se ( ako je to nekako moguce ) i trudite se da budete vedrog duha...
A ja jos jednom kazem NE ODUSTAJTE i dajte ideju kako da vam pomognemo da se izlecite ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

NSPASOJEVIC

Član broj: 230270
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao15.08.2009. u 20:44 - pre 179 meseci
Zdravo Lidija.
obracam vam se sa velikim problemom. zaovina devojcica- 13 god. se razbolela od leukemije AML M4, pre dve godine. lecena je u Beogradu- KLINIKA U TIRSOVOJ.Posle 10 meseci bolest se navratila. sada je u Grckoj - Atini, uradjena je transplatacija kostane srzi.donator nije bio iz porodice, ali se sa njom poklapao 100%.sada je15.dan od transplatacije.leukociti su 1500.doktor nije zadovoljan.sumnja da se bolest ponovo navratila. prosto nemozemo da verujemo da transplatacija nije uspela.
U slucaju da ipak nije, sta mislite, da li je moguce ponoviti transplataciju, posle nekog vremena.
U ponedeljak joj vade kostanu srz da vide kakav je rezultat.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao15.08.2009. u 21:18 - pre 179 meseci
@NSPASOJEVIC
Nadamo se da ces se javiti u ponedeljak sa dobrim vestima da je sve OK i da ide na bolje ! ! ! Mislim da je moguce uraditi ponovnu transplantaciju kostane srzi posle izvesnog vremena...mada zavisi i od stanja devojcice kojoj je kostana srz potrebna.
Sve u svemu imajte veru i nadu za njen oporavak.

E sada se obracam svima u ovoj temi. Sta mislite o ideji da napravimo jedan web sajt na kome ce se nalaziti sve moguce informacije svih klinika za koje znate koje se bave lecenjem i suzbijanjem leukemije kao i kontakata najboljih lekara kod nas a i u svetu. Evo ja sam zainteresovan da uradim jedan takav sajt ali su mi potrebne informacije i kontakti od vas koji ste stupali u kontakt sa raznim lekarima i klinikama, a pored toga moze se jako brzo organizovati i jedan forum na kome se mogu traziti sve moguce informacije. Mislim da je to jedan ozbiljan i jako jako human projekat koji bi mnogima pomogao u borbi sa ne samo AML leukemiom vec svim vrstama iste...meni je potrebna samo vasa podrska i kontakti koje imate, pa saljite na PP kontakte i da krenem sa radom, ukoliko podrzavate ovu ideju !? Sve ostalo na privatne poruke da se ne bi rusila tema !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

lidija_v
lidija vujmilovic
ucenica
kula

Član broj: 180540
Poruke: 6
79.101.198.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao16.08.2009. u 20:25 - pre 178 meseci
Ja zaista ne znam koje vreme je potrebno izmedu dve transplatacije..znam da je rizik uvek i svugde prisutan na zalost..ja se iskreno nadam da ce sve biti u redu i da cete nam u ponedeljak javiti lepe vesti.. sto se tice predloga mislim da je odlican i mislim da bi tako mnogima pomogli da saznaju brze sta ih zanima ..mislim da bi bilo dobro jos neke stvari tu staviti ..na primer kako dolaziti do nekih lekova koji su potrebni uglavnom za odrzavanje bolesti..to uglavnom znaju trenutno majke koje se jos u bolnici povezuju sa ljudima koji vec negde nabavljaju..ima mnogo tema ..mene licno zabrinjava sto nam je registar dobrovoljnih davalaca kostane srzi tako mali i sto je zaista komplikovan proces i da postanes davalac ..mislim da bi mnogi ljudi to i postali da ne moraju u Beograd da idu..ja cekam rezultate vec par meseci o tipizaciji ..nije mi jasno zasto to tako sporo ide ..
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.180.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao16.08.2009. u 21:17 - pre 178 meseci
Ok..znaci imam vec podrsku za projekat i krecem da ga sprovodim...
Zasto to kod nas ide sporo oko transplantacije kostane srzi i sl. ? Pa zato sto smo zemlja koja ima "brilijantan" zakon i organizaciju za te stvari. Prosle nedelje u emisiji " Sve za ljubav " na TV Pink ste mogli videti devojcicu od 18 godina koja nema oba bubrega. Ima 18 godina a izgleda kao da ima 13. Svakog dana ide u bolnicu na dijalizu. A zivi u katastrofalnim uslovima.
E posle emitovanje te emisije u regulranom delu ( ovo prosle nedelje je bila repriza ) javilo se 20-ak ljudi koji su voljni da potpuno besplatno daju devojcici bubreg ali sobzirom da smo zemlja sa zakonom koji je smislio neki totalni kreten, devojka ne moze da dobije bubreg od nijednog od tih ljudi bez obzira da li joj odgovaraju ili ne jer bubreg ne mozes pokloniti nikome sem clanu porodice, a ukoliko zelis da ga poklonis nekome onda bubreg dobija prvi sa liste cekanja...To je notorna glupost, mislim da sa kostanom srzi nije isti slucaj ali opet je slaba organizacija, nigde na netu ne postoji oglas za potraznjom iste, niti se klinike interesuju da dobave kostanu srz vec to ide ako das das, ako ne nikom nista i gotovo.
Ok slazem se da natom sajtu koji cu napraviti treba da stoje i informacije o lekovima i sl. te stoga imam tebe u vidu kao tehnickog konsultanta..sajt krecem da radim od sutra inadam se sto brzem zavrsetku ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

NSPASOJEVIC

Član broj: 230270
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao17.08.2009. u 20:28 - pre 178 meseci
Stigli su rezultati.Hvala Bogu, doktori su rekli da su dobri i da su za sada zadovoljni.
Teodori / tako sa zove devojcica / je bila natecena jetra, pa je mozda zbog toga organizam i odreagovao sa prevremenim povecanjem broja leukocita. Imala je i neka krvarenja i temperaturu do 37,5.
Nisu joj vadili kostanu srz. Vadili su joj krv .... i to je to DOBRO JE... za sada.
Jedino sto ne ustaje iz kreveta dva dana, slaba je. Ne jede nista, ali zato dobija vestacku hranu.

Teodori niko iz porodice nije mogao da bude donator, je se ne poklapaju ni otac, ni majka, ni dva brata njena.
U Atinu je otisla zahvaljujuci Princezi Katarini i njenoj humanitarnoj organizaciji.
POZDRAV SVIMA.
Cucemo se ponovo...
 
Odgovor na temu

lidija_v
lidija vujmilovic
ucenica
kula

Član broj: 180540
Poruke: 6
79.101.87.*



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao18.08.2009. u 18:48 - pre 178 meseci
Divno..svaka cast..ja saljem Teodori VELIKI POLJUBAC ..i sa velikim postovanjem pozdravljam princezu Katarinu..ovo nije prvi put da je pokazala koliko srce ima i svaka cast na tome..bar da je vise takvih ljudi,svet bi bio lepsi..sigurna sam da ce to biti sve u redu..mi cekamo da nam posaljes jos lepih vesti..vazi? Bili bi ti jako zahvalni kada budes mogla da nam posaljes adresu te klinike..neki kontakt ..
 
Odgovor na temu

ZoranPetrovic

Član broj: 204127
..b1.cust.bredbandsbolaget.se.



Profil

icon Re: leukemija AML svaki savet je dobrodosao25.09.2009. u 08:24 - pre 177 meseci
Teodori zelimo svu srecu i brzo ozdravljene..

pozdrav svima iz Svedske

Por. Petrovic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: leukemija AML svaki savet je dobrodosao

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 34784 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.