Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863029 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?21.11.2018. u 08:26 - pre 65 meseci
Zanimljivo da mi po hladnom vremenu potrosnja uopste nije porasla, odnosno isti mi je prosek kao i leti. Doduse videcemo kad bude neki veci minus. Moguce zato sto imam 70 posto autoputa, odnosno motor radi dosta duze na radnoj temperaturi nego po kratkim relacijama. Sreca za takve uslove imam elektricni grejac kabine pa se ne smrzavam. Mada, nisam ni u gradu primetio nesto povecanju potrosnju. I takodje je zanimljivo da Conti Wintercontact nisu podigle potrosnju (zimske gume). WInter1 na Corolli i Daytonke na Picasso su dizale potrosnju za litar minimum.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?22.11.2018. u 16:28 - pre 65 meseci
Kakav ti je to elektricni grejac kabine mislis dodatno se upali klima da dogreje? Pre ce biti klima kao kod mene. Meni je malo skocila potrosnja sa ovim hladnijim danima ali i temperamentnije vozim. Sa zimskim užim gumama se to sve vrati na svoje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?22.11.2018. u 21:51 - pre 65 meseci
I moj ima elektricni grejac (francuz je to napravio) kabine koji sluzi da brze ugreje kabinu dok motor ne postigne temperaturu.

@cozmo_im
Koliko ti trosi 1.6hdi u teskoj gradskoj voznji?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
46.240.179.*



+42 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 01:25 - pre 65 meseci
@bordzija:

u ventilacionom kanalu posle filtera kabine postoji elektricni grejac, snage mislim oko 300W koji se aktivira da zagreje ulazni vazduh u stanjima kada je grejanje ukljuceno, a temperatura rashladne tecnosti nedovoljna da bi mogla da vrsi grejanje kabine. Prakticno kunkiconise kao kalorifer.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 07:55 - pre 65 meseci
Citat:
bordzija:
Kakav ti je to elektricni grejac kabine mislis dodatno se upali klima da dogreje? Pre ce biti klima kao kod mene. Meni je malo skocila potrosnja sa ovim hladnijim danima ali i temperamentnije vozim. Sa zimskim užim gumama se to sve vrati na svoje.


Snaga kod ovog mog je 0.9KW, nalazi se u kabini kod ventilacije, otprilike za 30 sekundi krece da duva toplo. Nije to nesto sad ono preteratno, ali recimo na minus 1 je bilo dovoljno da bude prijatno napred u kolima dok ne krene da greje iz sistema. Klima ne moze da greje u kolima. A kod skupljih automobila imas i Webasto. Vozio sam jednog Aurisa sa tim i mocan je osecaj zimi.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 07:57 - pre 65 meseci
Citat:
bakara:
@cozmo_im
Koliko ti trosi 1.6hdi u teskoj gradskoj voznji?


U Novom Sadu nije prelazio 6,4 litara na 100km sa ukljucenom klimom (da ne bude zabune preselio sam se tamo). I to striktno gradska voznja, tj centralnim delovima. U BGD nisam probao, odnosno jesam vozio ali nikako da naguram cisto 100km po gradu, a trenutni prosek mi je 5.8 L/100km na predjenih 2500km.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 08:18 - pre 65 meseci
Pezo 308 1.6 hdi ima odlican motor ali tek od restajlinga 2011 godine od kad je motor 9HP sa jednom bregastom... taj i trosi litar-dva manje... najlakse ih je na brzinu razlikovati po polozaju prednje registarske tablice, mnogo su bolji oni koji imaju tablicu gore a ne na samom dnu prednjeg branika.

edit: nezgodno je ovako kad postavljate pitanje pa ga obrisete a ostane samo odgovor... ali nema veze...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 13:49 - pre 65 meseci
Bogme ja na hyundaiju imam opciju za brzo grejanje (aluminijumski blok motora pa mu treba podosta vremena kad je baš hladno) i kada okrenem na tu brzu opciju automatski se pali klima i za ni minut krene da greje kabinu, nezavisno od motora.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 14:05 - pre 65 meseci
To je obican grejac na struju. Klima u kolima nije kao klima ova zidna da moze da greje. To je isto kao i kod mene na Pezou. Identicno i izgleda. Ugradjuje se zavisno od trzista. I kod mene ima to brzo grejanje, tj pali odmah na AUTO AC. Ali to je samo da ukljuci taj grejac. Senzor ga ugasi kad rashladna tecnost pocne da zagreva kabinu.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.11.2018. u 20:06 - pre 65 meseci
Auuu ala je to zastarelo hyundai odavno ima to brzo grejanje uz pomoć klima uređaja a čak se u nekim modelima potpuno izbacuje hladnjak sa fluidom kao vrlo potencijalan problem u eksploataciji vozila.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 23.11.2018. u 23:54 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 08:08 - pre 65 meseci
Nema. Ovo je grejac koji ide u tvoj i ovaj najnoviji I20. Nema grejanje klima uredjajem :) Pogotovo tvoj ne moze da greje sa klima uredjajem. To sto on radi za vreme grejanja, samo sluzi za regulaciju temperature. Kod mene je digitalna dvozonska klima koja sama odredjuje kad da odmagli, greje, hladi, gde da duva... na osnovu senzora, ako drzis Auto mod. Ali klima uredjaj u autu ne moze da greje.

Evo kako to radi, tako je na skoro svakom autu sa ovim grejacem:

The cold fins of the AC condenser (mini cooling radiator inside the dash) cause the moisture in the air to stick to it and drip out. Then, that dry, cold air hits the heater core (mini heating radiator inside the dash) and it heats it back up. Thus giving you dry, hot air.
If you only use the heater core, and not the AC condenser also, the air will be hot, but possibly moist, and it won’t defrost or defog the interior of the car as well. So the car uses the AC condenser to first remove the moisture.

Dakle, pomaze grejacu duvanjem vazduha da nema vlage i da poboljsa protok grejanog vazduha.


AC na taj nacin pomaze grejanju ali NE moze da greje sam po sebi.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 11:31 - pre 65 meseci
Potpuno je zastarela tehnologija o kojoj pričaš, ovo je moderno i zato EU zaostaje za ostatkom sveta. Drugar davno na tada par godina starom sorentu nije imao grejanje jer je klima ostala bez freona. Nov auto a totalna ledara u njemu. Uostalom evo ti klip i20:



ne kažem da kod i20 može da preuzme klima kompletnu ulogu grejanja jer je kompresor izuzetno mali ali i klasicno grejanje na -15 jedva funkcionise pa uz klimu to bude podnosljivo. E to sigurno povećava potrošnju goriva definitivno u odnosu na starinske sisteme grejanja.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 11:41 - pre 65 meseci
Au bre Bordzija, ti si totalno omasio...
Ovi indijci menjaju kondezer a to imas i u puntu i na svakom auto koji ima klimu a ta stvar definitivno ne greje.
Da bi klima u autu mogla da greje mora da ima trokraki ventil "ili kako se vec zove" koji preusmerava put freona sto je totalno nepotreban i komplikovan sklop na automobilima koji za grejanje jednostavno koriste toplotu motora transferovanu kroz tecnost.

Cak i taj elektricni grejac koji postoji u vozilima se sam gasi cim se malo smlaci motor, drugi nacin je vebasto gde se kabina greje bez rada motora ali trosi gorivo.

Grejanje klimom u autu jedino ima smisla u elektro vozilima
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 12:06 - pre 65 meseci
Cetvorokraki ventil je u pitanju.
Služi kao i u običnoj klimi, da obrne uloge kondenzatoru i isparivacu.

Koliko ja znam, nije do sad ni na jednom autu ugrađen te ni jedan AC sistem u kolima ne greje.
Nema ni smisla koristiti klimu za grejanje i dodatno opterecivati motor, kad je svakako voda topla i mora se osloboditi iste(toplote).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 12:08 - pre 65 meseci
Eto hvala na ispravci...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 12:12 - pre 65 meseci
1 krak, gore dole, blizu je 😉
Al eto, može bordzija da uslika njegov ispod haube, i pokaže da svi greše.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 12:53 - pre 65 meseci
A pa to odavno više nije skup sport :)

Evo ga za automobilsku klimu:

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 13:41 - pre 65 meseci
To nije 4k ventil. Piše ti na ostatku slike koju si isekao šta je to.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gost2
Vojvoda Naš
Technical University of Vienna
Gajdobra

Član broj: 313892
Poruke: 139
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 14:17 - pre 65 meseci
Smješni su ljudi koji žive u sopstvenim zabludama.

Motori koji se pronalaze u Korejancima pripadaju grupi velikoseriskih motora “nepoznatog” evropskog porijekla i nikakve dodirne tačke nemaju sa motorima koje korejanski proizvođač ugrađuje u svoje modele za azijsko tržište.

Većinu takvih motora napaja Boschov sistem srednje, ili starije generacije (nešto slično kao u slučaju Dačije kao i automobila namenjenih istočnom)

Spomenuti, “revolucionarni” kapa (ili kačket ) motor napaja Boschov sistem generacije M7, ili ME17. Radi orjentacije, sistem se u evropskim modelima primenjivao u dve generacije starijim modelima. (Primjera radi, u Peugeotu, starijem 8 godina od spomenutog i20, nalazi se BMWov motor koga napaja Bosch MEV17 sistem, 8 godina mladji i savremeniji motor iako u isto vrijeme nastupaju na tržištu).

Isto važi i za sve ostale komponente pa ne treba da čudi da se kod Korejanaca sreću brisači vetrobrana kao oni u Yuga

Kod dizelaša je slična situacija. KIA/Hyndai ugrađuju evropske motore koje kupuju od manje-više nezavisnih proizvođaša agregata i osrednjeg su kvaliteta. Takve agregate napajaju, u boljem slušaju Boschovi sistemi, a one manje sretne, frncuski Delphi.

A najsmješniji su vlasnici Hondi 1.6 i-dtec koji su ubjeđeni da su njihov motor napravili Japanci ,
a Bosch isti kao onaj u Opela.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.11.2018. u 18:33 - pre 65 meseci
E Bordzija, molim te vise nemoj pisati ovde :) Ja ti lepo nadjem i deo koji imas i koji te greje :) Dakle, ne postoji klima uredjaj koji greje u autu (kao split sistem). Imas webasto grejanje koje moze da greje odmah na 30 stepeni, ali to se doplacuje debelo a serijski je samo u visoj klasi, i to ne svugde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863029 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.