Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra

[ Pregleda: 3673 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra23.05.2008. u 13:33 - pre 193 meseci
Pozdrav, imam jedan problem u SolidWorks-u.

Posto je malo komplikovano napravio sam jedan PDF koji je u attachu, pa bih zamolio ko ima malo volje i vremena da to pogleda i da mi pomogne.

Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra24.05.2008. u 07:46 - pre 193 meseci
Cao Srdjane,

Ne znam tacno zasto ti treba dimenzija kao property - ako je samo zbog toga sto hoces u tabelu da je stavis na crtezu, postoji i direktniji nacin, mada i ovo resenje je dobro. Ne moras da koristis split-line ili project da bi dosao do te linije koju hoces da kotiras, mozes direktno preko sketch linije. (Pogledaj prikaceni fajl SW2007).

Pozdrav i javi ako treba jos nesto...
Ivan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra24.05.2008. u 09:13 - pre 193 meseci
Treba mi zato sto tu u toj tabeli se stavi jos gomila podataka koje posle EXCEL-ov file vuce odatle u partlist. Znaci tu jos dodje i jedna kolona za materijal, jedna za dimenzije, jedna za kolicinu...itd...i onda u drawing-u ucitam excel BOM (Bill Of Material) i on onda odatle povlaci sve podatke...i na taj nacin je sve povezano...

Hvala puno na pomoci i ideji, medjutim nece ovo moci (ili mozda nisam dobro shvatio), evo zasto.

1. Ovo sto si mi postavio je sve jedan part, a to ja ne mogu da imam. E sada, ako si to tako napravio samo radi ilustracije jer ti je tako bilo lakse nego da pravis assembly onda ok.

2. Ali, nije mi malo jasno kako si nacrtao ovu liniju koja odredjuje duzinu...ja sam probao na sledeci nacin...Izaberem FRONT ravan za sketch (jer je u toj ravni ova duza ivica) i onda kad primaknem olovku na vrh cevi pojavi mi se OSNAP i uhvatim za vrh cilindra, zatim spustim do dole i opet se pojavi OSNAP i uhvatim za najdonju tacku cevi...E to je sada super...

Medjutim...kako sada da tu duzinu automatski upisem u BOM. Jedini nacin da to uradim koliko ja znam je preko te opcije property..Medjutim da bih to uradio potrebno je da imam neku kotu za koju mogu vezati onu celiju koju spominjem...E sada, ovde imam ovu liniju u SKETCHU i nju ako iskotiram sketch postane OVERDEFINE i ne mogu da kazem LINK DIMENSION...sto inace radim...i opet nemam duzinu...Znaci ja mogu izmeriti du duzinu...i upisati negde,...ali poenta je da SolidWorks meni sam kaze koliki mi komad cevi treba da bi se to napravilo...

Vidi, na kraj te gornje cevi dodje prirubnica...Rastojanje vrha prirubnice od ose horizontalnog cilindra je strogo definisano...E sada...ta vertikalna cev je tzv Nozzle Neck koja treba da spoji taj horizontalni cilindar sa prirubnicom...Zato je njena duzina jako bitna i odredjena...

Vidi ovako...ako mozda mogu da objasnim nekako...Ako nacrtas recimo neku kocku...znaci sketch pravougaonik...i iskotiras taj sketch...onda klikni na bilo koju kotu i kazi LINK VALUE...onda ce ti traziti da das neko ime za tu vrednost...e kad to uradis...otidiji FILE-PROPERTIES...i u prvoj koloni izaberi LENGTH ili nesto...a kad kliknes na tu trecu celiju sto treba da prikaze VALUE to ime koje si dao ce se pojaviti tu...e to kad odaberes...on ce ti onda tu prikazati vrednost kote za koju si vezao...i sa svakom promenom te dimenzije...tu ce se menjati vrednost...a samim tim i u BOM-u na drawing-u jer je vezano za to...e to je ono sto meni treba...

Ne mogu da verujem da SoldWorks to ne moze...Ja tu duzinu koju trazim, mogu i peske da izracunam kolika je i da je upisujem rucno...ali to nije poenta..pa ipak solidworks to treba da odradjuje jer sve radi automatski...

U svakom slucaju hvala na pomoci...nadam se da sam mozda malko pojasnio..Ako imas jos neko resenje puno bi mi znacilo...Mozda nisam dobro shvatio ovaj tvoj file...ali koliko vidim tu je samo nacrtana SKETCH linija, i ako je iskotriam sketch postaje OVERDEFINED i ne mogu nista sa tom kotom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra24.05.2008. u 11:46 - pre 193 meseci
Prijatelju izgleda da sam uspeo....Hvala ti puno na pomoci...Ovo tvoje resenje je pomgolo...Ne mora da se daje LINK VALUE na kotu da bi se vezala za onu celiju sto meni treba...dovoljno je samo upisati ime kote i on ce automatski to da radi...

Puno ti hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra24.05.2008. u 18:45 - pre 193 meseci
Izgleda da si otkrio caku ali rekoh da odgovorim na pitanja ako neko drugi bude naleteo sa istim problemom.

1. Elem, znam da ti treba assembly a ne part, samo je ilustracije radi jer isto funkcionise resenje bez obzira da li radis extrude do drugog parta u kontekstu asemblija ili ne.

2. Linija se crta pomocu veoma korisne funkcije zvanoj "interesction curve" (ako je nemas na toolbaru moraces kroz customize da je ubacis). Ovo iscrta linije, krive koje opisuju presek povrsine i ravni u kojoj je sketch.

3. Ovu liniju mozes da kotiras pomocu pomocne kote kojoj stavis da bude "driven" - ovo moras da uradis da bi izbegao da linija bude previse definisana. Naime, ne moze da joj definise duzinu i geometrija i dimenzija. Znaci, kada kliknes na "driven" za neku kotu to je napravi da bude jednosmerna - t.j. sluzi samo da bi prikazala vrednost.

4. Kao sto vidis iz prvog prikacenog fajla, ne mora da se "linkuje" kota da bi mogla da se ubaci u "properties" nego dok ti je aktivan property prozor - ili direktno izaberes misem kotu (dupli klik na sketch, pa klik na kotu) ili mozes da upises njeno ime i lokaciju. "D1@Sketch4@...."

5. Takodje mozes da ubacis na crtezu pogled na kojem napravis kotu koja te interesuje, a onda u tabeli kad si samo kliknes na tu kotu i njena vrednost se pojavi u tabeli. E sad, taj pogled na kojem je kota moze da bude i pored crteza tako da se ne stampa...

Eto toliko, drago mi je da ti je upalilo i da radi.

Ivan



[Ovu poruku je menjao IvanRD dana 25.05.2008. u 04:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra25.05.2008. u 08:56 - pre 193 meseci
Hvala prijatelju puno na pomoci....

Ziv bio..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solidworks 2007 - Duzina cevi/presek dva cilindra

[ Pregleda: 3673 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.