Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217125 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 16:43 - pre 193 meseci
Citat:
Emil Ranc: @mrle
Da nisi kojim slučajem mislio na Krašovu Kolumbo čokoladu koja je ličila na Toblerone?


sad sam video u tvom profilu, ti si mlad.
ma jok bre, proizvodile se u titinoj jugoslaviji i toblerone u krasu, i tuborg u koprivnici, i levis u varazdinu, i tomi majonez, i braun aparati, i varta baterije, marlboro, danhil, vinston, cesterfild, razni automobili ..........
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 16:46 - pre 193 meseci
Od ovlike price, ja ogladneo...
Sarme, muckalice, vjesalice, budjole, jagnjena raznju, vo na raznju, ustipci... Ukusa koliko hoces....

Jel' probao neko "balot", ima ga u jugoistocnoj-aziji? Patka, a nije patka...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 16:48 - pre 193 meseci
Hahah mislim da ga je neko na ovom forumu probao - secam se da je neko pomenuo da je probao balut... Ne, nisam ja sigurno :)

Anywayz, u "trzisnoj ekonomiji" odes u bilo koji malo veci supermarket i imas preko 100 vrsta sira iz bar 10 zemalja a u bolje opremljenim i mnogo vise od toga, dok u socijalizmu imas izbor izmedju mladog, starog i kackavalja i eventualno dimljeni ako si srecan - za lokalne varijetete bi morao da se spremis i da uzmes Raketa autobus i da otputujes :)

E sad, ako je neko navikao da jede samo jedan sir... sta da mu radis, ali svakako nije za to kriva "trzisna ekonomija"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.108.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 17:13 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Hahah mislim da ga je neko na ovom forumu probao - secam se da je neko pomenuo da je probao balut... Ne, nisam ja sigurno :)

Ventura je pominjao da će probati, ali ne znamo da li mu se od tada ukazala prilika.

Ja ću svakako probati bez ikakvog zgražavanja ako mi se ukaže prilika (nemam baš često posla u tom delu sveta ). Volim da eksperimentišem s hranom, a baš sam pre dva-tri meseca video u Politikinom zabavniku članak o najodvratnijim (za naše shvatanje) stvarima koje se jedu u raznim krajevima sveta. Uglavnom, od nekih dvadeset pet „specijaliteta“, za dva ili tri sam prokomentarisao da bih razmislio da li da probam — ostale bih probao bez ikakvog razmišljanja.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 17:14 - pre 193 meseci
Svaki sir je različit od drugog. Čak i taj kravlji na koji ti misliš pod "mladi i stari" se razlikuje od proizvođača do proizvođača. Sad, što to nisu "brendirani" proizvodi to je drugo, ali nisu svi kravlji sirevi isti. Ukus i kvalitet zavise i od načina proizvodnje a posebno i od stočne hrane.A imamo tu i ovčiji i koziji itd. Znači imaš i kod nas mali milion vrsta sira, samo što nisu brendirane. I većina ih se prodaje tipa na pijacama ili tako nešto, pa ideš od jednog do drugog pa degustiraš.
A uvoznih sireva, tačno je da ima relativno loš izbor i to po nekim super/mega marketima, ali to je verovatno stoga i što su skupi a i stoga što nisu popularni.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 17:26 - pre 193 meseci
Da, samo sto ne postoji nikakva kontrola kvaliteta - pa kad odes kod istog "seljaka" na pijaci, moze da se desi da dobijes sir potpuno drugog ukusa, iako je "mladi" ili "stari"... sta god.

"trzisna ekonomija" koju neki ovde tako preziru je uvela stvari kao sto su kontrola kvaliteta, pa znas sta dobijas kada kupis neki sir, na primer. A izbor je ogroman.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 17:28 - pre 193 meseci
Pa da, to jeste. Ali najčešće znaš šta možeš da očekuješ odnosno neće te zeznuti a uvek imaš izbor da degustiraš prilikom kupovine. Naravno nema garancija..
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 17:40 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ........

Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da je hrana u ovim restoranima vrlo drugacijeg ukusa i da se ohoho razlikuje od restorana do restorana - stavise ima vise ukusa nego sto su u dobrom delu bivse SFRJ ikada mogli da probaju, a sve u 500m^2 ;-)

...........


ma ja se sa tobom nikad bre ne razumem.
ti pricas (pre par meseci) o duzini zivota - ja pricam o zdravlju,
sada ti pricas o jelima - ja pricam o hrani.
ja celo vreme bre mislim na ove bordo jagode, jutros ubrane, koje mi sada stoje na stolu i od kojih mirise citava kuca, a ne na te crvene, ogromne i sve jednake koje se kupuju i u decembru i koje nemaju nikakav ukus.
pa o jajima koje je snela kokoska koja je kljucala i detelinu po dvoristu, i pesak i svasta, a ne ona sto je citav svoj vek provela u kutiji 30 sa 30 cm pod vestackim svetlom.
pa o istoj takvoj piletini.
pa o ovom paradajzu sto pocinje sada da dospeva, ogromnom, socnom i grbavom sa gornje strane, a ne o onom koji sam probao pre 3-4 meseca, kada mi je drugar dosao iz francuske, pa mu se slucajno u autu zatekla jedna kutijica sa nekim paradajzicima ko klikeri, a svi isti plasticni, k'o preslikani ........
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 18:08 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011: kada mi je drugar dosao iz francuske, pa mu se slucajno u autu zatekla jedna kutijica sa nekim paradajzicima ko klikeri, a svi isti plasticni, k'o preslikani ........

To su rajcice, cisto da ne bude zabune. Kao iz vica o Muji i Slovencu, "a, sta vam je sad to gospodine; Ribizle, p.. ti mat..."
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 18:38 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011
ja celo vreme bre mislim na ove bordo jagode, jutros ubrane, koje mi sada stoje na stolu i od kojih mirise citava kuca, a ne na te crvene, ogromne i sve jednake koje se kupuju i u decembru i koje nemaju nikakav ukus.


Aman, svezih jagoda imas i na "mrskom zapadu" u vreme kada se sveze jagode gaje u tom delu sveta.

Dakle, u Nemackoj sveze jagode mozes jesti u Maju, nekad u Aprilu ako je toplo... i one mirisu i imaju ukus bas kao i "domace jagode", sta god to "domace jagode" znacilo i ni po cemu se ne razlikuju od doticnih...

E, sad, ***i ga - ako hoces jagode u Decembru, jedino sto mozes dobiti su neki hibridi koji nemaju blage veze sa ukusom normalne jagode... Ali niko te ne bije po usima da ih kupujes, samo nemoj da te lazu da su to jedine jagode koje mozes da kupis.

Ne znam odakle ti ideja da se i na "trulom zapadu" ne mogu kupiti jagode koje su normalne i mirisu, ali to je vec deo neke "Mile vs. Tranzicija" patologije koju ja definitivno ne razumem, valjda neki interni mehanizam odbrane da moramo posto poto da dokazujemo da smo bolji od drugih, kad za tako necim nema nikakve potrebe.

Citat:

pa o jajima koje je snela kokoska koja je kljucala i detelinu po dvoristu, i pesak i svasta, a ne ona sto je citav svoj vek provela u kutiji 30 sa 30 cm pod vestackim svetlom.


Opet, moguce je kupiti ista takva jaja i na "trulom zapadu", samo sto su "industrijska" jeftinija pa ih kupuju ljudi koji ne mogu da priuste ova prva... Ja recimo kupujem telece meso koje je od teladi koja su lepo zivela :) i mogu da ti potvrdim da imaju ukus isti kao i neko mlado tele sa nekog crnogorskog brda, ali ko hoce da stedi sigurno ce kupiti bezukusnu piletinu koja je dosta jeftinija... Opet - "mogucnost izbora", mozes da stedis a mozes i da se kvalitetno hranis.

Nemoj mi samo reci da su u zlatnoj SFRJ hipi komuni i radnici na gradjevini jeli nesto sto je na "trulom zapadu" kulinarski luksuz, posto mi parizer sa "polu-belim" hlebom ne zvuci kao neki vrhunac organske zdrave hrane.

Citat:
pa o ovom paradajzu sto pocinje sada da dospeva, ogromnom, socnom i grbavom sa gornje strane, a ne o onom koji sam probao pre 3-4 meseca, kada mi je drugar dosao iz francuske, pa mu se slucajno u autu zatekla jedna kutijica sa nekim paradajzicima ko klikeri, a svi isti plasticni, k'o preslikani ........


Tja... pocecu da zvucim kao pokvarena ploca :) Niko te ne tera na "trulom zapadu" da kupujes te identicne klikere od paradajza... postoji i kvalitetnija hrana i paradajz sa ukusom, samo nije sa LIDL cenama, a i u Srbiji "kod seljaka" je isto tako, cisto sumnjam da kostaju isto kao u nekom hiper-marketu, stavise moze lako da se desi da kilo "seljackih" jabuka kosta vise nego kilo mesa u supermarketu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 18:48 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011:
ja celo vreme bre mislim na ove bordo jagode, jutros ubrane, koje mi sada stoje na stolu i od kojih mirise citava kuca, a ne na te crvene, ogromne i sve jednake koje se kupuju i u decembru i koje nemaju nikakav ukus.
pa o jajima koje je snela kokoska koja je kljucala i detelinu po dvoristu, i pesak i svasta, a ne ona sto je citav svoj vek provela u kutiji 30 sa 30 cm pod vestackim svetlom.
pa o istoj takvoj piletini.
pa o ovom paradajzu sto pocinje sada da dospeva, ogromnom, socnom i grbavom sa gornje strane, a ne o onom koji sam probao pre 3-4 meseca, kada mi je drugar dosao iz francuske, pa mu se slucajno u autu zatekla jedna kutijica sa nekim paradajzicima ko klikeri, a svi isti plasticni, k'o preslikani ........


Ti u vecini zapadnih zemalja imas da kupis prirodnu, organsku hranu uzgajanu pod kontrolisanim uslovima, bas takvu kakvu volis. Jedini problem je u tome sto je skupa. Zasto? Pa zapravo zato sto je ona druga - ta industrijska - jako jevtina. Sir pravljen od mleka, koje daju krave koje nisu maltretirane, koje pasu na finoj, nezagadjenoj livadi i koji ima "i miris i ukus" se pravi uz MNOGO vise rucnog rada od onog industrijskog, a pri tome se i mnogo manje da napraviti od jedne krava - jer takva krava daje manje mleka. To sto je pre 30+ godina bila gomila neobradjenog zemljista i sto je bila gomila seljaka kojima nije smetalo da sve rade rucno, a onda taj sir prodaju budzasto mu je davalo mnogo nizu cenu. Danas, inudstrijska proizvodnja u kombinaciji sa time da ni ljudi sa sela nisu budale, ma kako se onima iz grada dopadalo da tako misle, cini da je prirodna i zdrava hrana mnogo skuplja od one industrijske, sto je sasvim i normalno - industrijska proizvodnja je i organizovana da bude jevtina. Dodaj tome da ti isti ljudi iz gradova vise nisu zainteresovani da trose podjednak procenat svojih plata na hranu, vec zapravo sada mnogo vise trose na luksuznu robu, tehniku, zabavu, automobile i gorivo, i shvatices zasto im zdrava hrana nije toliko dostupna. Da, tu je, naravno, i "a sto ja da budem budala" faktor, jer se ti isti ljudi uvek bune kad nesto treba da se i plati, vec zele da ta hrana, eto, bude jos jevtinija.....

Citat:
Bojan Basic:
Ja ću svakako probati bez ikakvog zgražavanja ako mi se ukaže prilika (nemam baš često posla u tom delu sveta :)). Volim da eksperimentišem s hranom, a baš sam pre dva-tri meseca video u Politikinom zabavniku članak o najodvratnijim (za naše shvatanje) stvarima koje se jedu u raznim krajevima sveta. Uglavnom, od nekih dvadeset pet „specijaliteta“, za dva ili tri sam prokomentarisao da bih razmislio da li da probam — ostale bih probao bez ikakvog razmišljanja.

Politikin zabavnik... :D.

Uglavnom, skoro je bio neki takav sou na Travel&Living, i Ian je odneo snjur sa "Seal Extrement", ili kako se vec pise.... Izmet od foke :D, doduse pomesan sa lojem iste zivotinje... Specijalitet negde u servernoj evropi.... :D Kinezi su, za njih, mala deca :D.

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 20:27 - pre 193 meseci
Krave koje nisu maltretirane, hahaha .....
Prije nego je pomuzu, gledaju dal' je trepnula ljevim ili desnim okom... "Grinpis i Orka".
Ove sto jedu mlade telice, necu ni da pominjem. Nije jos ni "muuu" naucilo, a vi bi da ga smazete. Dok ga ne izmaltretiraju?

Kada hrana prodje termicku obradu i pomjesana sa svim zacinima, kako je uopste moguce primjetiti razliku?
Jagnje koje se pece na raznju nije isto dal' je iz Ivanjice ili nedje iz Vojvodine zbog zilavosti i masnoce, pa je samim tim i ukus drugaciji.
Kod pileta ili svinjske snicle bas nesto i ne vidim razliu, stavise, vec pripremljeno sa svim zacinima i upakovano meso koje treba samo ispeci je nekad ukusnije nego
kada se sprema u domacoj radinosti.
Sto se tice zdravstvenog aspekta, nesto nisam siguran da bi bilo moguce pustiti namirnice u prodaju koje nisu ispravne ili nose neki rizik po zdravlje ljudi.
Famozni E dodaci (razni konzervansi, pojacivaci ukusa i sl.) se sve manje upotrebljavaju, barem oni za koje se sumnja da mogu dovesti do nekog zdravstvenog problema.
Oznaka "Bio produkte", mi nesto ne uliva preterano povjerenje. Barem ne za toliku razliku u cjeni.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 20:51 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Meni je "najlepse zelje" bila uzasna cokolada... i drago mi je da imam slobodu izbora da mogu da jedem koju hocu cokoladu, bez da mi neko propisuje sta mi treba.


Ta čokolada je sasvim ok (najbolja od domaćih). A volim i milku (milkinis) i ne nalazim joj mane.

Citat:
mulaz: Secam se jedne teme, gde su jednom u srbiji poceli da daju neke besplatne novine (24 casa??), i neko se na tom forumu zalio, kako neko dodje i uzme 5, 10, 20 komada odjednom, tako da ne ostane nista za njega (pokretaca one teme).

U dosta (ako ne i svim) evropskim drzavama daju tako dzabe novine, a nigde jos nisam video da bi neko uzeo vise od jednog komada. Cak sam vidjao i da ljudi, kad procitaju te novine, da ih neki vrate u onu 'kutiju' (koje su recimo u ljubljani na skoro svakoj avtobuskoj stanici,...) gde stoje, da neko drugi uzme.


U Parizu, rumuni (cigani) uzimaju te besplatne novine, a onda stoje ispred robnih kuća i onima koji izlaze ih uvaljuju za 1 eur.


Citat:
Ivan Dimkovic: U principu, vecina vrsta paradajza se razlikuju od "domaceg", ali uz malo truda se moze naci nesto sto ima dobar ukus, samo treba potrositi malo vremena na to... Lidl & Walmart paradajz sigurno nece biti dobrog ukusa.


Ja sam zadnje leto (posle dužeg vremena) probao paradajz iz dvorišta. Onda sam shvatio kakvo s***** ja kupujem na pijacama i u prodavnicama.
 
0

Pro Sound service
Serviser zvucnika i rentiranje ozvucenja
Srbija

Član broj: 127985
Poruke: 97
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 22:05 - pre 193 meseci
Može da bude napravljena i od G....A u prahu! I ovako se hranimo svakojakim veštačkim dreševima,ali ona je priznajte extra
Teško bogu sa nama ovakvima
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.131.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje25.05.2008. u 23:37 - pre 193 meseci
Ja se sećam, krajem 70ih godina, kada su počele picerije da se otvaraju, ljudi su često naručivali hleb uz pizzu, što ipak danas nije tako čest slučaj. Znači da se kulinarske navike menjaju, eto prođe samo 30 godina, a većina Srbalja se adaptira na PIZZU bez LEBA. Tako će biti i sa MILKOM. Globalizacija čini svoje, jedan narod, jedan vođa, jedan paradajz, jedna čokolada.
Kad sam već spazio potpis u pisca, meni je isto u SFRJ bilo bolje, bio sam znatno mlađi i mislim da je to osnov za lepe uspomene. Dao bih 100 "Milki" za jednu "Seku" :).
Tako će i ovi mlađi jednog dana, zaista zavoleti devedesete, iako sada ne misle tako.
 
0

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje26.05.2008. u 00:16 - pre 193 meseci
meni je nekako lepse bilo u 80im nego u 90im, veruj mi
90e se trudim da pamtim samo po druzenjima...
ove nulte tu i tamo
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.205.*



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje26.05.2008. u 00:17 - pre 193 meseci
Prva Pod lipom je otvorena, i trazenje hleba je bio fazon. tadasnji, rokerski..nije valjda da je zazivela najprimitivnija verzija urbane legende..

Secam se i Gorice, koja je, drugog dana od otvaranja, dreknula, kakvo bre mleko uz picu, daj pivo

Poz.

P.S. , tada smo malo vise putovali, nego sto danas mnogi zele i mogu, inter rail, kupovale se bonus karte od jatovaca, platice su bile par hiljada maraka, a ja sam preko studentske zadruge zaradjivao i preko 1000DM mesecno, za dzeparac. Kupovali smo original ploce u Londonu i Madridu, citali Melodi Mejker...studirali... tesko da smo bili kao "sa grane"..
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje26.05.2008. u 12:11 - pre 193 meseci
Citat:
nkrgovic: ......... Jedini problem je u tome sto je skupa ..........


pa da, samo toliko.
skupa, a bice sve skuplja i skuplja, jer je sve manje i manje uslova i prostora da se uzgaja.
tacnije receno, postaje dostupna sve manjem i manjem krugu ljudi, tzv. "eliti", tj. bas onima cija je bolesna i nezajazljiva potreba za posedovanjem, tj. profitom, i uzrok zagadjivanju i unistavanju planete.
.... pa onda sledi voda ..... pa vazduh ......

a mi "obicni" cemo da jedemo plasticni paradajz, ili krastavac, jagodu, svejedno - nema nikakve razlike, i da uzivamo u carima demokratije i trzisne ekonomije.
...... bice nam dostupni i ostali trzisno-ekonomsko-kulinarski specijaliteti kao sto su cips, pica, hamburger, koka-kola itd.

a sfrj, hipi komunu u kojoj smo ziveli, i u kojoj smo svi jeli pravu hranu, besplatno i kvalitetno se lecili i skolovali, imali svi sansu da dospemo do stambenog prostora itd. cemo pamtiti kao zlu diktaturu.

a busmani u africi, koji nikada nisu culi za rec "profit" ili "trziste", vec hiljadama godina imaju moralnu obavezu da rasade biljku kada je uberu, da bi je pojeli.

...... huh.

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje26.05.2008. u 12:32 - pre 193 meseci
Sto je to neka dobra drzava, ta SFRJ, hoce neko da mi pojasni gde je, odma odoh tamo!?
Postoji jos jedna mogucnost, ugledamo se na primjer busmana i zasadimo sopstveni paradajz i krompir u dvoristu. Posto ce mnogo da se obogati na toj bio hrani, moguce je u Srbiji za relativno skroman novac zakupiti nekoliko hektara zemlje i lova do krova.
Koliko demagogije, presede mi ova original milka...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7176 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje26.05.2008. u 13:08 - pre 193 meseci
Citat:

a sfrj, hipi komunu u kojoj smo ziveli, i u kojoj smo svi jeli pravu hranu, besplatno i kvalitetno se lecili i skolovali, imali svi sansu da dospemo do stambenog prostora itd. cemo pamtiti kao zlu diktaturu.


Ili mozda sistem gde smo ziveli od tudjih para i strateske koristi... A kao sto je poznato, svemu tako lepom dodje kraj.

Tako da bi mozda bilo lepo prestati mastati o nekim stvarima koje nisu moguce.

Sto se plasticnog povrca tice, ne vidim ko tebe sprecava da bilo gde u svetu gajis svoje voce i povrce na organski nacin... Uopste nije tacno da je sve manje prostora za to, vec je jeftina hrana omogucila smanjivanje gladi u svetu, posto sa tvojim "home grown" paradajzima ne bi bilo dovoljno hrane za sve.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217125 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.