Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38514 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 10:28 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza: Ovaj trougao uopste nije neverovatan.


...ali je zato - na prvi pogled - neverovatno poredjenje gornjeg i donjeg trougla a oba su satavljena od istih delova ;)

poenta je u onome "na prvi pogled", za koji se kasnije ispostavi da je varka i da je istina sasvim drugacija od "prvog pogleda"

treba li jos da povezujem dve situacije oko istog pitanja?


postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 10:42 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: ma neeee... ih, ti odma' skaces za oci...

hocu da izvucem jednu dublju poentu iz te zagonetalice u vezi nase teme, a ona se sastoji u sledecem:

"Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum."

Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known


...kontas, povezujes?


hmmmmm,
simpatican citat.
doduse sad meni nesto nije jasno
jel mozda tebe neko rekao da
- takav sistem nije moguce napraviti?
- takva tehnologija nije moguca (znaci zato saljes one linkove "svemirske" tehnologije)?
- je ljudskom drustvu nepojmljiva ideja pritiskanja dugmica + i - shodno svom raspolozenju.


keen, ajde sad uzmi lepo temu i procitaj od pocetka do kraja.
posto ocigledno ti nesto nisi shvatio nesto tu...

naime, moje promedbe, a i primedbe drugih sudionika su bile vezane za ekstremna ulaganja, financijsku neisplativost i malu statisticku vrednost dobijenih podataka.
gde ti tu nasao nasu nespremnost da poverujemo u nemoguce????
tvoja ideja je daleko od nemogucnosti konstruisanja, na kraju krajeva to je posve normalno izvodiva stvar, ali je NEISPLATIVA!

posmatrajuci stavke problema, dosao sam do cifre od 4 mill evra za neki normalno konstruisan sistem. posto ti neces da poljubis servere ta cifra je, iz sasvim opravdanih razloga, narasla na 10 mil evra.

za to vreme ti si nasumice odabirao cifre, bez neke zelje da ih objasnis.
super. mogu ja da kazem da ce kompletan sistem kostati 27 eur. ako uzmemo zatvorenike da montiraju sistem, a robu narucimo na ime nepostojece firme koju cemo posle da gurnemo u bankrot. a 27 eur cu ja sebi staviti u dzep kao proviziju.

ajde vrati se malo u realnost.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 11:55 - pre 193 meseci
Citat:
Deep|Blue: keen, ajde sad uzmi lepo temu i procitaj od pocetka do kraja.


a sto bi ako nisam zaboravan jer mi je manje od 18 leta :)

Citat:
Deep|Blue: posmatrajuci stavke problema, dosao sam do cifre od 4 mill evra za neki normalno konstruisan sistem. posto ti neces da poljubis servere ta cifra je, iz sasvim opravdanih razloga, narasla na 10 mil evra.


koliko su tvoje cifre tacne - toliko su i moje... a razlika je 10 i vise puta - nesto tu nije bas mnogo uredu, a sudeci po tome kako se 'frljas' milionima evra, cas 4 cas 10, meni lici da si mnogo komotan u svojim IPAK procenama :) ... a tendenciozan da i ne pricam, znas ono kad zaokrugljujemo cifre u svoju korist a na tudju stetu

*

pomenuti citat nije samo simpatican, mogo je mnogo vise od toga, cak tvrdim da je sustinske prirode za svako razmatranje bilo kog problema ili predloga ... mozda pekar moze u dlaku da sracuna cenu novog peciva, ali projekti koji su u sustni misije, tj. krce prtinu, su mnogo manje predvidivi po bilo kom osnovu pa i ceni kostanja

da parafraziram citat - onaj ko veruje samo u prethodno nikada nece videti buduce, a ovde se, koliko sam ja do sada zapazio, vise puta poteze i argument "ako neceg nema nigde u svetu kako toga moze biti kod nas?"...

mislim, svi znamo, pa i ja, da se ovde nikada nece pojaviti nesto sto bi mogli nazvati svetskom avangardom na tehnickom nivou, ili bar prodorom u primeni postojeceg i na dohvat ruke - bas! zato sto ovde niko ne veruje ne samo u sebe nego ni u drustvo kao celinu ... rekao bih sindrom manje vrednosti da je u pitanju, a sta vise ocekivati od naopakog naroda koji slavi svoje poraze i spreman je da zarati sa celim svetom iako zna da je siguran gubitnik

sve sto mozemo je da ovde po forumu "prdimo u prasinu" i nista vise sem toga - zahvaljujuci nama samima
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 12:32 - pre 193 meseci
E stvarno steta sto svi nisu tako inventivni kao ti, da jesu sada bi svako nosio mini nuklearni reaktor u dzepu i niko ne bi brinuo za baterije za telefone i laptove.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 13:05 - pre 193 meseci
aaa - evo ga, ja mislio ti odustao, slomila te glavolomka... ;)

Citat:
zaraza: E stvarno steta sto svi nisu tako inventivni kao ti, da jesu sada bi svako nosio mini nuklearni reaktor u dzepu i niko ne bi brinuo za baterije za telefone i laptove.


moguti reci da ni ne slutis koliko si u pravu...


postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 13:48 - pre 193 meseci
kad nam stize perpetuum mobile?
Ah znam nikad.......
mislim, pobijanje osnovnih zakona fizike su za tebe sitnica....sto bi se smarao....
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 13:57 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza: kad nam stize perpetuum mobile?
Ah znam nikad.......
mislim, pobijanje osnovnih zakona fizike su za tebe sitnica....sto bi se smarao....


trla baba lan da joj prodje dan :)

a sto se tice pomenute sprave http://www.veljkomilkovic.com/indexEng.htm
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 14:00 - pre 193 meseci
HAHAH :D:D:D

Upravo tog Veljka su bas ovde ubili u pojam koliko lupeta gluposti :D:D:D
Jel ti to ortak?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 14:01 - pre 193 meseci


DZUUUUUUUU
Pitaj boga koja je to brzina....
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 14:27 - pre 193 meseci

za zivo cudo i meni je tip smesan :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?05.06.2008. u 14:29 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza: Upravo tog Veljka su bas ovde ubili u pojam koliko lupeta gluposti :D:D:D


...sto je ovde za tebe izgleda smisao zivota ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
89.216.79.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?06.06.2008. u 01:09 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
da parafraziram citat - onaj ko veruje samo u prethodno nikada nece videti buduce, a ovde se, koliko sam ja do sada zapazio, vise puta poteze i argument "ako neceg nema nigde u svetu kako toga moze biti kod nas?"...
....
mislim, svi znamo, pa i ja, da se ovde nikada nece pojaviti nesto sto bi mogli nazvati svetskom avangardom na tehnickom nivou, ili bar prodorom u primeni postojeceg i na dohvat ruke - bas! zato sto ovde niko ne veruje ne samo u sebe nego ni u drustvo kao celinu ... rekao bih sindrom manje vrednosti da je u pitanju, a sta vise ocekivati od naopakog naroda koji slavi svoje poraze i spreman je da zarati sa celim svetom iako zna da je siguran gubitnik
....
sve sto mozemo je da ovde po forumu "prdimo u prasinu" i nista vise sem toga - zahvaljujuci nama samima

Hmmm neverovatno, ajde da ponovim


hmmmmm,
simpatican citat.
doduse sad meni nesto nije jasno
jel mozda tebe neko rekao da
- takav sistem nije moguce napraviti?
- takva tehnologija nije moguca (znaci zato saljes one linkove "svemirske" tehnologije)?
- je ljudskom drustvu nepojmljiva ideja pritiskanja dugmica + i - shodno svom raspolozenju.
- takvo nesto ne postoji u svetu, i da je to glavni problem
- je glavni nedostatak ovog projekta sindrom nebeskog naroda (odakle ti samo ovo pade na pamet)
- je glavni razlog nedostatak vere naroda u see (hmm, zanimljivi razlozi)
- je glavni razlog zatucanost prosecnog srbina i strah od gloprirajuce moderne tehnologije (a ha, sad sam te nasao)

Ajde smiri se malo osvesti se, procitaj ceo tred ispocetka.
i pokusaj da skontas da ti svi ovde pricaju da je to moguce napraviti ali da je veoma, veoma SKUPO I NEISPLATIVO.
ovo podebljavamo jer ti izgleda citanje nekih stvari ide malo teze.
ako nije to problem, onda je verovatno problem sto neces da priznas da si lupio cifre, pa ti sasd tesko da priznas to.


Citat:
ultraKeen:
koliko su tvoje cifre tacne - toliko su i moje... a razlika je 10 i vise puta - nesto tu nije bas mnogo uredu, a sudeci po tome kako se 'frljas' milionima evra, cas 4 cas 10, meni lici da si mnogo komotan u svojim IPAK procenama ... a tendenciozan da i ne pricam, znas ono kad zaokrugljujemo cifre u svoju korist a na tudju stetu


jos me optuzujes za zaokruzivanje cifara.....
ne verujem
ja sam ti pokazao deo troskova baziran na cifri od 500 autobusa.
ti si rekao da bi sistem za 1000 autobusa kostao kolko bese 2-3 000 eur
Inace, sam si rekao da bi komp kostao 50 eur
pa zar 50 x 1000 ne kosta malo vise od 2-3 000 eur.

ajde osvest ise malo. sve vise licis na dete sa svojim odgovorima.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.246.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?06.06.2008. u 04:16 - pre 193 meseci
Citat:
Deep|Blue:
ajde osvest ise malo. sve vise licis na dete sa svojim odgovorima.


pravo da ti kazem vise i ne citam tvoje postove, suvise su jednolicni i bez novih argumenata :(

mnogo mi je zanimljivija tema "reklama za milka cokoladu - prevara kupaca ili ne?"
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?06.06.2008. u 10:46 - pre 193 meseci
Jel gotov perpetuum mobile?
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?06.06.2008. u 11:31 - pre 193 meseci

trt_001
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38514 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.