Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi nasledjivanja porodicne penzije!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi nasledjivanja porodicne penzije!!!

[ Pregleda: 8388 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elite84
Somewhere in the MilkyWay

Član broj: 182796
Poruke: 37
77.46.155.*



+1 Profil

icon Pitanje u vezi nasledjivanja porodicne penzije!!!28.05.2008. u 16:44 - pre 193 meseci
Pozdrav svima!Posto nisam pravno potkovan molio bih nekoga ko se razume u ovo da mi pomogne!
Naime, moj rodjeni brat je nasledio ocevu penziju, posto se jos uvek skoluje. Dobija 70% od oceve penzije...kada bih se i ja prijavio dobijali bi 80% ako se ne varam...e sad problem je u sledecem, ja se takodje skolujem ali sam bio u radnom odnosu 4god, te iz tog razloga nisam mogao traziti nasledstvo (tj. povecanje) penzije. Ja vise nisam u radnom odnosu, pa vas pitam dal se sad mogu prijaviti za nasledjivanje penzije tj. dal postoji mogucnost da dobijamo 80% od iste??? Napominjem, jos uvek se skolujem (posto je to jedan od uslova nasledjivanja penzije).
Hvala vam!!!
pozz
“Ne morate biti bolji od drugih, budite samo najbolji sto mozete.”
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
79.101.65.*



+39 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nasledjivanja porodicne penzije!!!28.05.2008. u 22:25 - pre 193 meseci
ovako, napamet cu... dakle mislim da u zakonu stoji da imas prava dok se skolujes da koristis penziju, naravno ograniceno je na to da ako je u pitanju srednja onda do 20 godine valjda, visa 23 i fakultet 26 stim shto ti se moze produziti za jednu godinu ako si sluzio vojsku, tako da mislim da to shto si radio nema veze...
ako upadas u neki od ovih kriterijuma, otidi do socijalnog josh i priupitaj...mislim da ce ti biti dovoljna samo potvrda o shkolovanju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi nasledjivanja porodicne penzije!!!

[ Pregleda: 8388 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.