Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potvrda o poslatom pismu - obavestenju

elitemadzone.org :: MadZone :: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju

[ Pregleda: 2726 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
89.216.95.*



+109 Profil

icon Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 09:06 - pre 192 meseci
Kako poslati pismo nekoj firmi a da imam neku potvrdu da sam pismo poslao, tj. da sam ih obavestio. Varijanta sa postanskom povratnicom nije resenje, jer tu nije ukljucen sadrzaj pisma. Ima li neka varijanta preko opstine/suda gde ostaje kopija poslatog pisma u nekom registru ili neko slicno resenje?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 10:27 - pre 192 meseci
Overis u opstini ili sudu kopiju, a onda opet posaljes postom sa povratnicom.

 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
89.216.95.*



+109 Profil

icon Re: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 11:46 - pre 192 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Overis u opstini ili sudu kopiju, a onda opet posaljes postom sa povratnicom.
Ali u povratnici se ne navodi tacno sta sam poslao. Mogu da im posaljem i prazan list papira i da posle tvrdim da sam poslao dokument. Jedino ako u povratnici mogu da navedem sifru dokumenta zavedenog u opstini?!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 12:17 - pre 192 meseci
U ovom momentu mi pade na pamet jedno prosto resenje - faks. Onda imas u rukama dokaz da su primili to sto si poslao. Naravno, ako imaju faks masinu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.217.*



+172 Profil

icon Re: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 12:54 - pre 192 meseci
@tdjokic: nisam siguran da li i tada imas dokaz.
@zorg: ono sto je najpametnije je da im doneses na ruke taj dokument u nekoliko primeraka i da na primerku koji ostaje tebi imas mesto gde bi ti potpisali i overili pecatom da su primili od tebe bas taj dokument, nesto poput predaje dokumenata u sudu, gde se lupi pecat na sam predmet. Mislim da je ovo najsigurnije, ne znam da li ti odgovara kao varijanta. Mozda bi mogao da izneses jos neki detalj, u cemu je tacno problem?
E, da. Setih se jos neceg: kad se salju vrednosna pisma gde je vrednost velika (preko hiljadu ili par hiljada dinara), onda sluzbenici poste traze da vide sadrzaj posiljke i potom istu pecatiraju. Moguce je da se tada pravi i nekakav zapisnik o sadrzaju, koji bi ti kasnije bio od koristi. Za vise detalja bi morao da proveris u posti.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
89.216.95.*



+109 Profil

icon Re: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju02.06.2008. u 16:45 - pre 192 meseci
Hvala na odgovorima.
Za faks ne znam dali imam egzaktan dokaz o slanju, a svejedno nemam ni faks, nit znam dali ga oni imaju.
I u posti sumnjam da bi mi potvrdili pisano o sadrzaju ili identicnosti kopije. Oni vise gledaju dal neko salje pismo bombu ili piratske diskove, ili eventualno neke 'lako isparljive' dragocenosti :)
Direktan odlazak nije izvodljiv. Mora da ima neka varijanta sa sudom, da oni mozda overenu i zavedenu kopiju dostave na adresu. Mozda neko zna vise o tome?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Potvrda o poslatom pismu - obavestenju

[ Pregleda: 2726 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.