Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kome da se zalim???

elitemadzone.org :: MadZone :: Kome da se zalim???

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
77.46.250.*



+51 Profil

icon Kome da se zalim???14.06.2008. u 12:33 - pre 193 meseci
Vec drugi mesec mi na racunu i listingu stizu "Telefonsko glasanje" pozivi i to 2 puta po 50din + pdv.
Ne samo da nisam zvao te brojeve nego u to vreme niko nije bio kuci.
Da se razumemo, to nisu neke ogromne pare, nego mi je krivo da me na finjaka *ebu iz poste...
Bio sam se zalim lokalnom PR-u poste ali kako on kaze, pozivi su na listingu i sto se njega tice to sam ja zvao...

Kome ja sad da se zalim i kako da mi neko veruje da nisam ja "glasao" telefonom???
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kome da se zalim???15.06.2008. u 01:02 - pre 193 meseci
Nikome. Telekom sam meri i obracunava potrosnju a mi, kao korisnici, nemamo nikakav nacin da proverimo ili kontrolisemo nacin merenja i obracuna. Sto je jos gore, to u stvari ne moze da uradi niko, pa cak ni drzava. Telekom moze da ti na racunu napise sta god zeli i to se uzima kao tacno.

Cak i na sudu,ako bi se odlucio da tuzis Telekom zbog laznog obracuna, sud bi trazio od Telekoma da dostavi listinge na kojima se vidi da si ti to sto ti je obracunati potrosio. Dakle, ti tuzis Telekom zbog netacnog obracuna, a onda Telekom sudu donese taj isti obracun kao dokaz da je obracun tacan.

Telekom to zna i to se obilato koristi da se potkradaju gradjani, sviam po malo ali kada se sabere, to su ogromne cifre.


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kome da se zalim???15.06.2008. u 08:43 - pre 193 meseci
Oni (Telekom) na sudu moraju da dokazu da si ti zvao bas sa te lokacije gde ti je telefon. Ono, mozda se neko prikljucio na tvoj dovodni kabl pa je zvao. Sad, kako to ide na sudu, taj zahtev za ovo, to ce znati neki advokat, ali da su se na ovaj nacin ljudi oslobodili obaveze da plate racun koji nisu napravili, to je sigurno. Dobro, racun je bio nekoliko hiljada i u pitanju je bilo pozivanje vrucih linija u vreme kad je u kuci samo baba.

U principu je Telekomova sramota sto se to radi i sto tamo nema ozbiljnih ljudi koji ce da uvedu skrivene kamere za nadzor bolesnih bednika koji su se tamo zaposlili preko veze i koji radi te stvari, nalazenje tog olosa i slanje na psihijatrijsko lecenje. Isto vazi i za postu u kojoj se se pa kradu paketi.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Kome da se zalim???15.06.2008. u 08:52 - pre 193 meseci
Bogami, Lesli, ja nisam cuo da je neko uspeo da se oslobodi. (Pa makar bile babe sa hot-line racunima!)
Nazalost, Predrag je u pravu. :(

Zbog slicnih problema imao sam svojevremeno interesantne razgovore sa sadasnjim direktorom Telekoma u mom gradu i saznao sam da:

- oni ne mogu da pogrese (listing je svetinja!)
- niko od njihovih radnika ne radi tako nesto, naravno
- male su sanse da se neko van firme nelegalno prikljucio, tehnicki je ekstremno komplikovano, vrlo niska verovatnoca

Sami prosudite vrednost ovih argumenata.

Raspitivali smo se mi i o eventualnom sudskom postupku (sto je ekstremno mazohisticka varijanta), ali nismo se odlucili za to, snaga Telekomovih dokaza je cudo.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kome da se zalim???15.06.2008. u 09:41 - pre 193 meseci
Pa dobro, to su razgovori a drugo je na sudu. Ja ne znam kako to tamo ide, ali verovatno ako advokat na pravi nacin podnese neki zahtev za dokazivanjem da se niko nije prikljucio ispred tvoje linije, oni iz Telekoma moraju to da dokazu. Ovo o tome da njihovi sluzbenici to ne rade je pa ekstremni bezobrazluk. U stvari, sta si pa i ocekivao, da ti kaze, tacno bre, zovu non stop, majku im lopovsku. Verovatno i direktor posta tvrde kako se paketi ne kradu, pa oni ipak nestaju i vecina sajtova zbog toga ne salje pakete u Srbiju. To samo birokrate lupetaju, ako mene pitas, i da izvinis primitivci. Kako ce on njih da otkriva kad je verovatno najveci lopov u firmi, a zna se, medju lopovima vlada omerta i stite jedni druge. Tako im reklo iz njihovih partija. Tako isto znam da inspekcije tvrde da na toj i toj lokaciji nema nelegalnih prikljucaka na struju, a ono sve vrvi od njih. PC rec za sve to je javasluk. Ekstremno povezivanje, nije nego. Samo ogulis kabl i uvrtis ga prstima. Mora da za to treba da budes opak strucnjak. Kako ekstremno tesko, kad bilo ko moze u onim ormaricima u hodniku, ili gde su vec, ako je u pitanju zgrada, da se prikljuci, samo ako zna sta radi? Ja znam da su se jedni prikljucivali recimo ispred zabacene telefonske govornice, a jedni drugi su se peli na krov jedne ambulante i tamo se kacili pa zvali inostranstvo. Sve se moze kad se hoce. Pa i da oni uhvate mangupe u sopstvenim redovima, ako hoce. A nece. Pre neko vreme je bila emisija o kamerama u firmama, i bas je bila posta i snimak jednog baje koji je otisao u zatvor na nekoliko godina zato sto je ukrao par pisama. Tako se to radi. To ti je taj truli zapad, sve lopovi. A ovde vidis sve posteni i niko nista ne krade, samo pitaj njihove direktore.

Nema veze, verovatno niko nece da se sudi zbog 100 dinara, ali ako covek hoce da se ćera, moze. Ako se covek odluci za ćeranje, ono sto je vazno je da se to to odugovlaci godinama da bi dug zastareo, a tu pomazu takvi zahtevi - da oni dokazu da se niko nije prikljucio ispred tvog stana ili kuce.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Kome da se zalim???15.06.2008. u 12:25 - pre 193 meseci
Ma znam i ja, mada tehnicki nepismen, da sve to moze, samo pisem kojim je argumentima pokusao covek da me ubedi da sam kriv (odnosno, da je neki clan moje porodice ljubitelj visokih telefonskih racuna). :)

A o kradji paketa sam, mislim, ovde vec napisao cuveno opravdanje direktora jedne beogradske poste...
Bilo je to devedesetih, citao sam u novinama.
Islo je otprilike ovako:
On zna da ima kradja, ali ne moze covek da otpusta radnike koji kradu kad su sirotinja.
Tako da on, eto, iz hriscanske samilosti, tolerise lopovluk u firmi.(Nije ovo poslednje rekao, ali tako ispada.
To opravdanje mi je zazvucalo bas onako, levicarski, mora da je bio clan JUL-a:))

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kome da se zalim???

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.