Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke

[ Pregleda: 9811 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

123Pedja
T. skola V. Han
V. Han

Član broj: 44804
Poruke: 105
213.244.209.*



Profil

icon Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke16.06.2008. u 21:22 - pre 193 meseci
Nadam se da moderator nece obrisati temu jer ima slicnih, ali ja ni u jednoj od postojecih nisam uspeo da nadjem valjane razloge koji od klima uredjaja NE kupovati nikako, a koji za odredjenu sumu kupiti.
To jest sta je DOBRA kupovina, u smislu ulozeni novac, dobijeni uredjaj (kvalitet hladjenja, mogucnosti (filteri, BUKA, jonizatori i slicno), GARANCIJA, jednom recju BESTBUY

Nisam uspeo da postavim temu u KLIMATIZACIJA, nadam se da ce je moderator prebaciti na pravo mesto.

HVALA>

Problem je sledeci izdvojio bih za klimu 12 Btu oko 20.000-24.000 dinara, a od ponudjenih na kojekakvim akcijama su:

1. Electrolux EXS 12 HC7WI A klasa, Bio/Hepa filter, carbon filter, 2 najlon filtera, jonizator, 2 god garancije, ..........................26.000 din
2. LG ES-H126DA0......................23.000 din
3. Samsung AQ12 nasaneur..........22.000 din Tako pise u katalogu
4. Midea MSG 12 HRN 2................18.700 din
5, Panasonic (model iz Metro-a) 24.000
6. Samsung NSA N/X 19.500

Interesuje me pre svega preporuke servisera za Klimu Electrolux, A takodje i preporuke sta nikako ne uzimati, ili koju od ovih uzeti kao Best Buy, ili preporuka za neki drugi model i njegovu cenu ako je Best Buy..
Napomena, interesuje me pre svega 12 -ica i to pre svega za HLADJENJE, eventualno dogrevanje u toku prelaznog perioda.
Za kucu (sprat) i to za povrsinu od oko 40 kvm plus jos malo kroz otvorena vrata od predsoblja i spavace sobe...po potrebi da malo osvezi....

SVaki savet je dobrodosao, pre svega o tome koju klimu IZBEGAVATI, A koju imati u vidu

HVALA SVIMA


 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke17.06.2008. u 10:19 - pre 193 meseci
Uzmi ELectrolux ili Panasonic,

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.adsl.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke17.06.2008. u 11:34 - pre 193 meseci
Buduci da se sve to pravi u Kini u ko zna kojim fabrikama (osim LG-a koji je iz Turske), savetujem ti Mideu MSG-12HRN2... Dosta se prodaje kod nas, mali je procenat reklamacija, a garancija ti je kao i na sve ostale klime - 1 godina ili 5 uz redovan servis (harach). Mozes i o LG-ju da razmislis... I nadji neke likove koji ce to lepo da ti ugrade (libela, obavezno vakuumiranje cevi itd) - dobra ugradnja ti je bitna koliko i sama klima :)
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke17.06.2008. u 21:22 - pre 193 meseci
LG su trenutno klime na koje ja licno nemam nikakvih reklamacija,servisna mreza je ubedljivo najbolja(ima da se kupi svaki deo za njih i od pre osam godina)sto je veoooma bitno.Ja jesam njihov serviser ali neprodajem klima uredjaje bavim se samo montazom i servisom.Nekazem da i ostali uredjaji nece da odrade posao ali servisna mreza je mrsava.Fujitsu su bile exstra klime ali sad ne znam da li ih iko uvozi a delovi?Panasonic je radio Genel(sta je sa njima ne znam)bile su jako dobre klime sa nikakvim reklamacijama.Daikin,York,Trane,Carrier,Toshiba, su takodje klime sa jako dobrim karakteristikama i kvalitetom(mozda i najbolji uredjaji)servis ne znam da li ima za njih.Dakle to je moje misljenje a verujem i vecine majstora koji rade ovaj posao duzi niz godina.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Nele12
Bgd

Član broj: 124922
Poruke: 23
195.252.119.*



Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke25.06.2008. u 11:44 - pre 192 meseci
Preporucujem Mideu ne zato sto je bolja - nisam u biznisu - nego i licnog iskustva.
Imam u svom stanu, ugradili i tast i otac u svoje stanove.
Redovno (jednom godisnje, obicno pred sezonu) pozovemo servis, oni malo operu, provere freon i to je to, sljaka celo leto.
Bez problema i muka.
Ponavljam, verovatno ima i bolja, ja sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.static.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke30.06.2008. u 16:14 - pre 192 meseci
Ovih dana kupujem klimu-verovatno Samsung pa me interesuju saveti (pre svega servisera) koju klimu uzeti kad je u pitanju freon ? Stariji modeli sa R22 ili noviji sa R407a, R410a, ima li konkretnih razlika za nas obične korisnike, koji gas može da se dopunjuje, a koji se menja u celosti što utiče i na cenu servisa i koji model preporučujete (iako je očigledno da Samsung klime neko hvali, a neko priča sve najgore o njima tj. njihovoj elektronici). Ima li ko iskustva sa Electrolux klimom (trenutno je na našem tržištu model EXS 12 HC7WI)?
Hvala
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke30.06.2008. u 20:41 - pre 192 meseci
Nije ti bitno koji je freon dok je klima u radu. Ako gledas dugorocno r410a bi trebao da je najbolji. Ne fali nista ni drugima. R407c je prelazno resenje za r22, r410a bi trebalo da bude na duze staze, ali i to dok se nesto drugo ne izmisli. R22 se moze dopuniti, r407ne, ali je r22 neekoloski, pa ako si visokorazvijene ekoloske svesti, taj nije za tebe. Problem moze da nastane kada dodje na red da se kod nas zabrani, ali to ce potrajati par godinica, pa sa te strane ne treba previse brinuti. Najbitnija razlika za korisnike je da ti majstori sto kvalitetnije odrade instalaciju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koju klimu kupiti od navedenih, vase preporuke

[ Pregleda: 9811 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.