Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savrseni sistem vrednosti ???

elitemadzone.org :: MadZone :: Savrseni sistem vrednosti ???

[ Pregleda: 3715 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
217.24.27.*



+45 Profil

icon Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 16:03 - pre 192 meseci
Ne bih da se ova tema dotakne politike, ali ako uzmemo u obzir da sva ziva bica, drustveni i prirodni procesi teze da uspostave savrseni sklad tj. da teze savrsenstvu.

Kako bi ste vi opisali savrseni sistem vrednosti kome treba teziti ?

Ili ti kako bi izgledala hijerarhija?

Da li treba da postoji podela na slobodno i radno vreme?
I ako postoji, i treba da postoji, zasto ne postoji jasna granica?

Da li ste protivnik ili zagovornik globalizacije?

Da li ste za uvodjenje ili ukidanje smrtne kazne?

Koje se to nepravilnosti dogadjaju u drustvu, na planeti pa nas je svakim danom sve manje?
(zemljotresi, poplave, pozari "bez znanog uzroka", bombe okacene na automobile, teroristicki napadi, sekte...)
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 16:32 - pre 192 meseci
Citat:
Kako bi ste vi opisali savrseni sistem vrednosti kome treba teziti ?

Do what thou wilt shall be the whole of the Law.

Citat:
Ili ti kako bi izgledala hijerarhija?

Hierarhija ne bi bila bazinara na pohlepi i željom za moći, već samom prirodom nesavršenosti čoveka. Recimo ako je neko dobar u informatici naravno da će on u tom sektoru zauzeti višu poziciju jer je tako najefikasniji sistem.

Citat:
Da li ste protivnik ili zagovornik globalizacije?

Mislim da je čak treba i ubrzati!

Citat:
Da li ste za uvodjenje ili ukidanje smrtne kazne?

Za potpuno ukidanje! Treba rešavati uzroke krivičnih dela a ne samo posledice, a ako je neko već toliki psihopata da se nikako ne može integrisati u društvo ne treba ga ubiti već koristiti kao besplatnu radnu snagu (naravno bez mučenja).
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
91.150.98.*



+694 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 17:18 - pre 192 meseci
za globalizaciju.

sto se mene tice, treba napraviti policijsku drzavu u kojoj svaki zakon do detalja mora da se postuje i jake institucije koje nadgledaju sprovodjenje zakona.
znaci, ako neko voli da u govnima peva narodnjake i gura nozeve u dupe, moze, ali pod strogim propisima, tj, da niko ne vidi, da nikog to ne uznemiri.
predjes na crveno, godinu dana uslovno..
pusis u bolnici, isto tako.

ne prijavis krsenje zakona, na uslovnoj si, prijavis krsenje, nagrada(nesto kao ono za fiskalne racune...dobijes 500 kinti ako ti ne daju racun u radnji a ti prijavis)

jedini problem je kontrolisanje toga. tj, mogu ja da mrzim komsiju, i prijavim ga za bilo sta.

sve jasno.


mislim da su smrtne kazne jako opasne.
u sustini to ce nasi politicari koristiti, ovi ludji, da likvidiraju neistomisljenike sa 'dokazima' izdaje i sl...
a i sudstvo moze da pogresi.
ali, kada bi nam institucije ojacale, znaci,za 30 god, ja bih bio za.

ovo:
"Treba rešavati uzroke krivičnih dela"
mi nije bas jasno...

zena me vara, ja ubio nju i ljubavnika joj...sta tu ima da se resava? uzrok jasan, niko ne moze to da spreci...popizdeli fanatik baci bombu u crkvu zato sto muslimani nemaju neku teritoriju....sta tu ima da se resava uzrok i sl? da bi mu udovoljili?
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
217.24.27.*



+45 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 18:24 - pre 192 meseci
Jedino sto bih dodao jeste da sam za vecu disciplinu, to je glavni preduslov.
Kad kazem disciplinu, ne znam ta rec koga na sta asocira, ali disciplina kao u Svajcarskoj, Nemačkoj pa i SAD.
Jedini problem "male zemlje" koja zeli da sprovodi tu disciplinu i stroge zakone jeste uticaj "velikih" sila koje ce uvek teziti da tu pojavu suzbiju i proglasiti je komunistickom zemljom koja mora da se reformise.
A u SAD-u je zapravo mnogo veci komunizam nego u bilo kojoj zemlji (mislim sto se tice procesa i ideja) Oni dozvoljavaju proteste na ulicama ali tacno znaju sta rade i ne menjaju kurs. A spremni su cak i na zrtvovanje sopstvenog naroda za rad visih ciljeva. Samo o tome se ne govori.

Velikim silama najvise odgovara da "male zemlje" sprovode demokratiju, da svaka skupina gradjana ima svoj program, da se svadjamo i mirimo, da pregovaramao, da vladu sastavljamo ne mesec dana vec godinama.
Oni ono sto su zeleli da urade, vec su uradili, ulozili su u stvaranje njima potrebnog reda, instalirali svoje markete, znaci dobili smo taman dovoljne uslove da postanemo konzument njihovih reklama. I sad voljno, protesti, parole, svadja, neproizvodnja i slicno...

A preduslov za postizanje te discipline i nezavisnosti neke zemlje su mnogo ranije prosle. Ne mislim na evropsku uniju, vec na snagu jedne zemnlje da cak i ne bude deo unije. To se postize sirokoumnim shvatanjem i prihvatanjem.
i tako...

A ono sto je mislim jako vazno, iostorija je to nebrojano puta pokazala, u zemlji mora postojati "za pocetak" licnost koja ima tu dozu harizmaticnosti, odlucnosti i inteligencije.
To je vodja. Drzava bez vodje je isto kao i skup pijanaca bez besednika.
Ja za sad ne vidim vodju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-145-111.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 20:20 - pre 192 meseci
cim postoji hijerarhija,ne moze biti savrseno,jer je neko uvek "ispod"
"all animals are equal,but some are more equal"

edit
Citat:
ne prijavis krsenje zakona, na uslovnoj si, prijavis krsenje, nagrada(nesto kao ono za fiskalne racune...dobijes 500 kinti ako ti ne daju racun u radnji a ti prijavis)

jedini problem je kontrolisanje toga. tj, mogu ja da mrzim komsiju, i prijavim ga za bilo sta.


tip:goli otok...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 21:14 - pre 192 meseci
Citat:
toplim: Ne bih da se ova tema dotakne politike, ali ako uzmemo u obzir da sva ziva bica, drustveni i prirodni procesi teze da uspostave savrseni sklad tj. da teze savrsenstvu.

A? Prirodni procesi teze REDU ? :D Cuo nekad za Drugi zakon termodinamike Priroda tezi haosu, ne redu.
Citat:

Da li ste protivnik ili zagovornik globalizacije?

Ne mislis da je ovo previse uopsteno? :D "Globalizacija" znaci mnogo toga.... Kao i sve sto ljudi prave, nesto je dobro, nesto lose.... Mislim da ti je tema previse.... moderna - recimo. U trendu. A i previse crno-bela.
Citat:
mare_bj
Do what thou wilt shall be the whole of the Law.

Ovo bese Kroli?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
217.24.27.*



+45 Profil

icon Re: Savrseni sistem vrednosti ???22.06.2008. u 22:03 - pre 192 meseci
Ono sto je za nas haos za prirodu je sklad. Za pametnog coveka i komarac je muzika.
I nista nije neprirodno, vec je samo nesto izvan naseg znanja o njoj.

Ili recimo otvoris neku datoteku u hex editoru i vidis haos. A onaj ko ume on to i procita.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Savrseni sistem vrednosti ???

[ Pregleda: 3715 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.