Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1637965 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 13:57 - pre 154 meseci
@grujicd

Pazite, te duge garancije mogu da koriste onima koji prelaze umerenu kilometrazu (znaci 15 do 20 k godisnja). Za sve druge su one, po meni vise marketinske nego sto su realno korisne. Mada, u slucaju, kao sto je recimo ovaj sa menjacem, mogu da koriste.
Medjutim, mala je verovatnoca da se takve pojave desavaju u vecem obimu. To proizvodjaci odlicno znaju i zato su se nakacili na ove mega garancije.

Na jednoj strani, nude ti mege garanciju, a na drugoj zakidaju (namecu posebnu cenu) na servisnim intervalima koje si duzan kod njih obavljati. Kada sve saberes i oduzmes, dodje ti na isto.

Citat:
StORM48: Apsolutno ne sumnjam da bi VW fanbojevi našli način da svoje pulene sučele i sa svakim Ferarijem, Lamborghinijem i Bugattijem...

cisto informacije radi Bugatti je takodje VW

ako nismo znali.

A ni ovi ostali koje si spomenuo nisu daleko od toga. Drma im se pod nogama.
Kao jutarnji zalogaj uz kavicu, za pocetak ce to biti Alfa.

http://www.elitemadzone.org/p2709594

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 16.09.2011. u 15:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 14:08 - pre 154 meseci
Znali smo, naravno, ali vlasništvo na papiru je nešto drugo. U istoriji Bugatija VW "učestvuje" samo sa poslednjim modelom, jer je kupio poznatog proizvođača pre 10-ak godina koliko znam, a slavna istorija ovog proizvođača ne počinje od pre 10 godina, AKO NISMO ZNALI. Tako da, ako ćemo iskreno, akvizicija je za cilj imala čisto drpanje tehnologija koje VW (Audi tačnije) dotad nije ni poznavao. Ne znam samo da li svi stvarno misle da je tekući dizajn prednje maske današnjih Audija izvorno baš Audijev? Ha-ha, dobar vic.

Drmalo se i VW-u pod nogama, pa je nekako uspeo da se izvuče, zahvaljujući Audiju, a ne svojim radničkim autićima.

Svejedno, smatram potpuno smehotresnim porediti 911 sa napucanim gradskim automobilima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 14:21 - pre 154 meseci
Od te pogrebne slave, na trenutno najekskluzivnijem sportskom automobilu na Svetu nije ostao ni jedan sraf.
Na njemu je sve VW. Cak i farba, a o onome sta se krije ispod haube, da se i ne prica.

Ali da ne sirimo temu, napisi nesto korisno sto ce mozda nekom pomoci pri odluci u ovoj temi: C segment do, ili do oko 20 K eura.


P.S.

http://www.zeperfs.com/en/duel3710-2827.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel3710-3279.htm

edit: slova

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 16.09.2011. u 16:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 14:48 - pre 154 meseci
storm: Ti očigledno imaš neki problem(da ne kažem komplex) kad se spomene vag ili golf. Ja definitivno nisam niti slepi fan vw-a niti golfa već samo gledam šta može za određeni budžet da zadovolji potrebe koje ja imam. Verujem da mi nemamo iste potrebe niti poglede na automobile jer si ti svesni kupac krajslera 300m(i opet neću reći da je to za ludaru već samo drugi pogled na svet) i naravno da ne možemo očekivati da ćeš ti znati da li je rs3 samo praćka koja će te odvesti u smrt ili je ipak možda nešto drugo.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 16:07 - pre 154 meseci
Naravno, treba biti objektivan, kolko to mogucnosti dozvoljavaju, ali tesko je danas biti objektivan na taj nacin sto ce se zazmuriti pred najezdom "novotarija" koje VW plasira u poslednjih par godina.

Do nedavno sam potencijalnim SUVovcima ukazivao na Dustera kao bestbaja, sto je on zvanicno i bio (autobest 2011 g http://bestsellingcarsblog.com...ia-duster-1-in-weekly-ranking/).
Nakon cenovnih kolebanja u poslednjih par meseci, kao bestbaj isplivala je Skoda Yeti.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 16:07 - pre 154 meseci
Ja bih pre rekao da sam na sopstvenoj koži osetio tu "superiornost" VW-a, i to u klasi koja je prilično jača od automobila o kojima ovde pričamo.

To što većina nije spremna da prizna da je preplatila neki proizvod, to nije moj problem. Međutim, naravno da ću osporiti svako veličanje "narodnog auta", a pogotovo za abnormalne cifre o kojima se priča, i to u temi koja obrađuje klasu do 20.000€.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 16.09.2011. u 17:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 16:42 - pre 154 meseci
Ti si prosao lose zato sto si kupio polovni krs i zato sto se prethodno nisi raspitao, a ne zato sto si kupio i vozio vecu klasu kako to kazes i sam.
Ako je za utehu, nisi jedini. Mnogi razmisljaju na slican nacin.

Bas zato u ovoj, ali i u drugim temema na ovom forumu pisemo o tome da se kupuju novi automobili i da se ne srlja glavom kroz zid jer od toga umeju da ostanu cvoruge. Kupovina srcem itekako ume da napravi cvoruge na glavi.

Uvek je pametnije kupiti manji i nov automobil od velikog, na prvi pogled atraktivnog polovnjaka.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 19:29 - pre 154 meseci
Projektuješ, kao i uvek, vođen poluinformacijama.
Kao što sam i pisao na forumu, ja jesam uvezao jednog Tuarega, doduše skoro tri godine starijeg i kupljenog u USA, za prijatelja (tačnije, učestvovao sam u operaciji, koja je prošla glatko). Onaj koji sam ja vozio (dok ga nisam prodao pre nekoliko meseci), kupio sam nešto kasnije u BG-u, u Autokomercu, nov, 2007 i, kako će se kasnije ispostaviti, žestoko se zaeb'o.

Ako je za ikakvu utehu, ja nisam imao problema sa klimom, ali ni prijatelj on nije imao problema sa senzorima, kao ja. Sveukupno je taj auto krš za pare koje košta i taman da stave motor iz F-16 u njega, neće biti vredniji. Kao što rekoh - auto ne čini samo motor (koji kod VW-a nikad i nije bio sporan). Jedan drugi prijatelj vozi Q7 (3.0TDI) i taj auto je za klasu ozbiljnije odrađen. Nisam siguran koliko se razlikuju u ceni, doduše.

Moram jedino da priznam da je VW ipak bolji od one kante, 307-ice.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 19:43 - pre 154 meseci
Pa to objasnjava reakciju na pomen VW-a ;) Pazi i ja sam kupio novog i istog platio mnogo vise od 20k(ti bi me u ludnicu strpao) i u prvih godinu i po dana je auto proveo mesec dana u servisu zbog nesposobnih servisera koji nisu znali(ili nisu hteli) da detektuju problem sa letvom volana. U sledecih pola godine sam imao problema sa nosacem motora i menjaca(doduse to su odma resili) i kad je auto izasao iz garancije ponovo sam menjao letvu volana. Da kucnem u drvo zadnjih godinu i po dana nemam nikakvih problema i ne mogu biti zadovoljniji tim automobilom kada je sve ispravno i iskreno se nisam pokajao jer auto nisam kupovao na slepo jer sam fan nego u tom trenutku za te pare nije bilo automobila koji je vise ispunjavao moje zahteve.

Ako bih morao da se svrstavam u obozavaoca neke marke onda bi to definitivno bio BMW ali zelje su jedno a mogucnosti drugo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 20:16 - pre 154 meseci
Pa pazi, ako ne gledamo cenu, ja nemam ništa protiv VW-a.
Mene je poslednjih godina VW počeo da nervira (mada najviše kroz modele koje prodaje pod svojom značkom; dakle isključivo sa VW logotipom) jer su počeli da izigravaju premium klasu, a to jednostavno nisu. Tuareg je i imao neku prođu, jer je terenac (to je posebna klasa i često bez rezona), dok recimo onaj Phaeton... ja ne znam da li su prodavali 10 komada godišnje. U BG-u češće možeš da vidiš Murcielago od tog Phaetona. Jednostavno, ljudi (čak ni kod nas) VW ne poistovećuju sa premium klasom, ma koliko se VW upinjao da se predstavi tako i napucavao cene u nebesa.

S druge strane, ja sam nekad vozio Golfa. Međutim, nikad nisam bio oduševljen njime kao autom - ne kao pojavom (to me nije zanimalo). Previše tvrd, volan kao da je direktan, krut i povrh svega, imao sam i problema sa elektronikom. Npr. sada vozim Mazdu 3 kao auto za po gradu i mogu reći da me ni jedan Golf nije ovako fino navozao, a bez da gubim živce sa njim. Redovno ga vozim na servis, radi kao zmaj, a jedino što mi ne leži je kvačilo. Nekako mi čudno hvata i nakon malo ispitivanja, shvatio sam da su takve sve nove Mazde.

Ja jednostavno imam problem da opravdam neku količinu novca za tek prosečnu stvar. Nisam od onih koji kažu "šta na Audiju vredi x puta više od ovog/onog", ali bih ipak rekao da Audi (najčešće) vredi onoliko koliko košta, taj procenat je čak i najjači kod BMW-a (u smislu uloženo/dobijeno), ali kod Golfa, a posebno Passata, jednostavno ne uspevam da skontam ko je tu lud, čak i da na trenutak potpuno zaboravim auto koji sam toliko puta pomenuo.

Jednostavno, ja ne shvatam šta se ljudima ne sviđa na Mazdi 6, Hondi Accord 2.2, Opel Insigniji i sličnim automobilima srednje klase, pa se odluče na nekog Golfa... jednostavno, to mi je nedokučivo. Pokušavali su da mi objasne, međutim - slaba vajda - materijali nisu bolji, motori su samo konkurentni (neki bolji, neki lošiji, ali nema ekstremno boljih), po količini standardne opreme uglavnom kaskaju za konkurencijom itd, a o pouzdanosti ne bih. Ja sam iz ličnog iskustva primetio da su "japanci" po kvalitetu u proseku vidljivo iznad (u smislu perioda koji protekne od kvara do kvara), iako sam ranije imao žestoke predrasude o njima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 20:56 - pre 154 meseci
^To za japance si shvatio posle duzeg vremena... steta je sto nisi uzeo toyotu ona je jos bolja od te mazde... za ove nase uslove najbolji je atmosferski benzinac sa lancem a takvi su kod toyote vecina u svim klasama... Imaju strahovito mali broj kvarova uopste.
Nissan nije sto je nekad bio otkad je u ljubavi sa renoom... pa ni mazda nije bas sto je bila otkad je u ljubavi sa fordom... Honda i toyota su za klasu iznad...

Ovo sto kazes za phaetona si u pravu... nevjerovatni se kvarovi desavaju na tom autu... najbolji je 3.0 tdi v6 a najgori je 5.0 tdi v10... Ne postoji nijedan da mu nije crkao automatski menjac ukljucujuci i top model W12 6.0... o ostalim krupnim kvarovima da i ne govorim...



 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 21:39 - pre 154 meseci
Pa dobro, ima vremena i za Toyotu... "Tegljač na aviJoni"* je otišao i zamenjen je... da tako kažem - jednom varijantom Toyote.
Utisci - ne mogu da dođem sebi...

*Bila neka tema gde se par njih ložakalo na video u kojem Tuareg tegli 747 tek onako, mislim... šta reći...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 22:38 - pre 154 meseci
Sobzirom da u Srbiji na jednu tojotu dodje 8 do 10 vagena, nije cudo da se mnogo manje kvare. Posebno kada se uzme u obzir sa kojom kilometrazom se uvoze polovni vageni, a sa kojom japanci i posebno kada se uzme u obzir kako se i kojom brzinom voze jedni i drugi tamo odakle se uvoze. Svega par minuta voznje po evropskim autoputevima dovoljno je da se uvidi ko pipka gas, a ko vozi do patosa.

Elem, da se vratimo na temu. Ovo je cenovnik novog fokusa: http://www.ford.rs/pdf/New%20Focus%202011.26.pdf

Koliko sam razumeo ovaj novi model je trebao da donese nizu cenu jer je valjda po prvi put prodaju potpuno isti auto u Evropi i USA. Medjutim, ja nesto nisam primetio da je ovo nesto povoljno sobzirom sta se nudi. Ulazni model sa 85 KS benzincem bez klime je po mom misljenju van pameti. Cena 14 200.

Dalje sto nude je standardni 105 KS benzinac i neki izgleda ojacani od 125 KS. Ovaj ecoboost mora da je taj novi turbo benzinac. Njega koliko vidim nude samo u slabijoj 150 KS varijanti i najjeftiniji kosta 20500 Eur?!?!?!?

Sto se dizelasa tice tu su standardni 1.6 sa 95 i 115KS gde najjeftiniji model sa ovim 115 KS kosta 19 300 EUR !?!??!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 22:46 - pre 154 meseci
Koji genijalni sistem izvođenja statistike...

A da pogledamo koliko vozila Tojota SAMA proda u svetu, a koliko CELA VAG grupa?

Šta si Ti zapravo hteo da kažeš sa tom Tvojom "statistikom"?

Znači, barem guglaj, ako ništa drugo:
http://www.thisismoney.co.uk/m...6/Most-reliable-cars-2010.html
http://www.gizmag.com/the-100-...the-last-decade-in-order/5657/
http://www.theautoindustrieblo...da-are-most-reliable-cars.html
http://www.caradvice.com.au/1436/top-10-reliable-brands/

Stvarno, nigde japanaca na ovim listama...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:03 - pre 154 meseci
Bravo genije, svaka cast. Ti izgleda naprotiv, znas samo da guglas. Ja pricam o necemu cime se ta istrazivanja na koja si linkove okacio ne bave. Ni jedno od tih istrazivanja se ne bave kilometrazom i nacinom na koji se ti kilometri prelaze. Neka cak ne vode racuna ni o zastupljenosti na trzistu. Pogledaj samo ono gde je najpouzdaniji auto u nemackoj tojota prius. Auto sa najmanje kvarova. Ajde!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8405
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:05 - pre 154 meseci
Niko nije osporio da su Japanci u proseku pouzdani, ali mene zanima da neko od Japan-fanova racionalno objasni zašto bi kupio Aurisa umesto Octavie TSI ili I30/Ceed CRDi/GDI + dobar kusur u džepu.


 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:12 - pre 154 meseci
Onaj ko bi u srbistanu pre vozio tojotu nego audija nije bas cist :)
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:18 - pre 154 meseci
Pa da, svi mi volimo da nam komšije zavide kad vide četiri kruga, a i spavanje je precenjeno - što bi spavao kad mogu lepo da pazim na audija da ga ne ukradu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16369



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:18 - pre 154 meseci
Ja ne bih kupio aurisa ali bih kupio mazdu 6 pre nego octaviu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.09.2011. u 23:20 - pre 154 meseci
Koliko kosta mazda 6? Jel ulazi do 20 000? Jel to uopste C segment?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1637965 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.