Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14340 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)25.06.2008. u 16:41 - pre 192 meseci
Imam problem sa Fiatom 126 takozvana pegica.

Znam auto ima dosta godina ali je još dobro očuvan, a ima i zgodnu vlasnicu pa mi odgovara da ga dobro popravim.Ovako da ne duljin , auto neće da pali sa ključem okreće ali ne pali baterija je dobra a elektropokretač vrti dosta brzo a na svećicama ima iskre.
Čim se auto gurne na metar upali i radi normalno bez greške inače auto ne pali ni hladan ni vruć.
Bio bi zahvalan na bilo kojoj pomoći.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao gverino dana 25.06.2008. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)26.06.2008. u 08:22 - pre 192 meseci
Dobra tema za podforum Elektronika

Izgleda ti ne radi bendiks na elektropokretaču, ne uzubljuje zamajac i ne vrti motor.
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)26.06.2008. u 17:35 - pre 192 meseci
Ako dok elektropokretač vrti ima iskre, onda nije do bendixa. Da je bendix, onda bi motor stajao dok elektropokretač vrti. Ovo se zna dogoditi kad motor izgubi kompresiju, ali tad bi ipak povremeno upalio s punom baterijom.
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)26.06.2008. u 19:21 - pre 192 meseci
Ovako da pojasnim oko se nismo dobro razumjeli.

Motor vrti dobro i brzo,kompresija je okej, iskre ima.
Zanimljivo je to što sa ključem možes vrtit motor, naravno motor se okreće dok ne isprazniš bateriju i neće upaliti a kad ga gurneš na metar upali i naravno radi normalno i dobro vuče tako da se može isključiti da je slaba kompresija. Na kraju se nadam da ću pronaći taj famozni problemčić.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)26.06.2008. u 20:38 - pre 192 meseci
Ja znam resenje, neka vlasnica sedne a ti ga gurni! (izvini, znam da nisam puno pomogao, ali... :) )
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)27.06.2008. u 08:50 - pre 192 meseci
Postavi temu na pravom mestu: http://www.elitemadzone.org/f240-AutoZone
 
Odgovor na temu

vojkanrandja
vojkanrandjelovic
nis

Član broj: 128222
Poruke: 79
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)27.06.2008. u 11:51 - pre 192 meseci
imao sam taj "shit" od kola i imao sam isti problem,ako je model bez razvodne kape i sa bobinom sa dva izlaza za svecice onda je to najverovatniji problem.
Pokusaj da prepravis na stariji tip paljenja(novi se nije nikakao pokazao) tj. da dodas razvodnu kapu,ruku i da ubacis obicnu bobinu od yuga ili bilo kog drugog.Ja sam znao da ispraznim aku od traktora a da ne "kresne" dok je na "gurku " palio kao mina.
Dok ovo citas ucinice ti se TOTALNO BEZ VEZE ali mene je hebalo jedno 3 meseca dok nisam ukapirao o cemu se radi a simptomi su takvi da uopste ne ukazuju na struju i kao sto rekoh totalno bez veze.Prepravi ovo,podesi predpaljenje i kresnuce samo tako.kupio sam je novu 90'-e i zbog tog i slicnih gluposti izbacio iz svog zivota kao stetnu za sva vremena.
PS.stariji modeli sa starijim klasicnim nacinom paljenja su se odlicno pokazali
Pozz
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)29.06.2008. u 15:29 - pre 192 meseci
Na početku se izvinjavam Moderatoru što tema nije na pravom mjestu ali informacija mi je trebala hitno.
Što se tiče guranja guram drage volje!! samo problem je što ne moreš stalno ni gurati, ali dosta šale da pređem na problem.

vojkanrandja hvala na ideji i ja sumljam da je greška u struji samo nisam još locirao mjesto.
Zanimljivo već toliko godina se bavim autoelektrikom i još nisam imao takav slučaj.
Razumljivo bi mi bilo da se radi o novom autu , punom elektronike i senzora pa da ne mogu pronaći kvar ali da me zeza mala peglica koja nema ništa od elektronike to me malo iznenadilo.

U svakom slučaju zamjeniti ću sa klasičnim načinom paljenja da buden siguran da je greška tu,
ali od traženja greške neću odustati dok ne pronađen kvar jer auto je pre kratkog vremena normalno palio a na kraju krajeva to nije raketa pa da ne mogu popraviti.

pozdrav
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)29.06.2008. u 15:58 - pre 192 meseci
Zasto je problem jednostavnost? Zamenis svecice, kablove, bobinu i ceo razvodnik pa ces resiti problem. Sve zajedno kosta taman toliko da sam rad mozes normalno da naplatis a da to u celoj sumi ne izgleda mnogo. Tako to rade pravi majstori - oni koji imaju novca i slobodnog vremena a musterije ih cene.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3872
91.191.7.125



+334 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)29.06.2008. u 18:17 - pre 192 meseci
Ma jok problem je u bravi, imao slucaj kod jednog golfa. Pri verglanju prekine dovod struje na bobinu, kad das kontaqkt a ne verglas ima struje na bobini. Mijenjaj bravu majstyore.
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)30.06.2008. u 18:54 - pre 192 meseci
Znam prijatelju najbolje je zamjeniti sve i auto će sigurno ići toga sam i ja svijestan,
Ali u meni i dalje ostaje crv sumlje da nisam došao do pravog kvara barem nisam ustanovio pravu grešku, ta me pomisao malo smeta i neda mi mira.
Što se tiče brave to sam prvo promislio dok nisam proverio i utvrdio da je brava okej to znači da kad se motor okreće sa ključem baca iskru na svećice.
 
Odgovor na temu

vojkanrandja
vojkanrandjelovic
nis

Član broj: 128222
Poruke: 79
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)02.07.2008. u 12:25 - pre 192 meseci
vidi brate u tome i jeste problem sto baca varnicu.Kod tog glupavog modela (bez razvodne ruke) verovao ili ne baca varnicu u isto vreme na oba kabla tj. na obe svecice u isto vreme pa klip koji je u kompresiji taj pali,e sad ako ne kresne iz prve uvek ostane malo smese prilikom "izduvavanja" i posle 3-4 kruga nagomila se pa postaje jos gore a imas utisak da se muci dok "vergla" ili kao da akumulator nema "dusu"
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)03.07.2008. u 07:24 - pre 192 meseci
Pogledao sam i skinuo obe svećice te po mom mišljenju izgleda sve okej to jest obe svećice rade dobro i ne bacaju istovremeno varnicu. Što se tiče baterije ona vrti ko luda naravno ako je prije nisam ispraznio prilikom pokušaja da upalim vozilo.Zanimljivo je to što vozilo kad ga gurneš na metar odmah upali bez problema i radi sasvim normalno.

Zamolio bi društvo ako je imao neko sličan problem da mi ukaže na moguću grešku, već me dosta vremena zeza i još nisam prokužio bit greške a baš bi volio saznati u čemu je caka.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vojkanrandja
vojkanrandjelovic
nis

Član broj: 128222
Poruke: 79
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)04.07.2008. u 12:43 - pre 192 meseci
da ne bude ono "zapeo k'o gluv na telefon" probaj da "prepravis" kao sto sam ti vec napisao i ako si pravilno opisao simptome to je to ( i mene je mucilo dugo) ako ne pravac u servis pa nek se oni MUCE a ti se pravi lud kao nemas pojma sta mu bi odjednom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)04.07.2008. u 19:29 - pre 192 meseci
Znam znam i svijestan sam da imaš pravo da zamjenim cijeli sistem paljenja i auto mora ići slažem se sa tobom, ali nešto me kopka i neda mi mira dok ne nađem pravu stvar. Vidim da je najbolje rešenje mjenjat dio po dio od paljenja pa ću valjda točno ustanoviti o kojem elementu se radi.Što se tiče servisa , da odvezen auto na servis malo mi je glupo budući da sa autima radim već 30 godina a tu me zeza vjerovatno neka sitnica koju nikako da skužim.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.250.eunet.yu.



+12 Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)06.07.2008. u 20:38 - pre 192 meseci
potpuno isti problem sam imao kod Trabanta (tranzistorsko paljenje, hall i magnet umesto platinskih dugmadi). Kad sam mu zamenio imp. davac, proradio je normalno, greska je bila u hall elementu. Izvinjavam se ako peglica nema nista od toga.
pozdrav lala 021
 
Odgovor na temu

vojkanrandja
vojkanrandjelovic
nis

Član broj: 128222
Poruke: 79
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)14.07.2008. u 11:57 - pre 192 meseci
Vidis "gverino" meni se pokvarila posle nekih 7 000 Km '91.god. Kako je jos bila u garanciji (10 000 Km) a novi tip paljenja (bez raz. ruke sa bobinom sa 2 izlaza) u oficijelnom servisu nisu pojma imali o cemu se radi i trazili su da ostavim kola dok ne dobiju "delove" tj. dok ne dobiju uputstvo kako taj sistem funkcionise sto meni nije nikako odgovaralo jer niko nije znao da kaze kad stize isporuka a i pocinjala je frka u drzavi pa mi se kola nikako nisu ostavljala na neodredjeno vreme u servisu.Potucao sam se od jednog majstora do drugog,praznio akumulator od traktora ali JOK nece pa nece a na "gurku" na metar pali.Kako sam iscrpeo sve mogucnosti ostalo mi je da stvar uzmem u svoje ruke (ili da ostavim u servis) jer su i "majstori" poceli da me izbegavaju.Nisam neki nepismenjakovic po pitanju "struje" ali mi je sistem paljenja bio toliko glup da nisam mogao da nadjem nikakvu logiku u njegovom radu.Prosto sam sa drugarove peglice prebacio "stari tip" paljenja na moju i gle cuda pali ko' mina.I jos jednom simptomi su toliko "glupi" da uopste ne ukazuju na to vec na sve drugo-karike,kompresija itd. da mi ni u snu nebi palo na pamet da je "paljenje" ali kako je bila na X konzilijuma pre toga kod raznoracnih mehanicara meni je ostalo samo to i TO JE BILO TO.
Opet ja ko' gluv na telefon.
Pozz
 
Odgovor na temu

gverino
Gverino Licul
elektromehaničar
istra

Član broj: 174241
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)23.07.2008. u 08:01 - pre 191 meseci
Pozdrav društvo!

Eto konačno sam pronašao problem kod moje famozne peglice što ne pali na ključ.
Razlog je bio u žici (kabelu) za dovod napona + na bobinu.
Naime na bobinu je dolazila struja od 9 volta tako da auto na ključ nije htio upaliti jer nije bilo dosta napona za paljenje. Naravno kad sam vršio kontrolu uvijek sam gledao sa ispitivačem, nikad sa voltmjerom tako da nisam nikad primjetio ovu grešku a ispitivač je uvijek pokazivao da struje ima.Otkad sam zamjenio žicu za dovod + na bobinu auto normalno pali.
Na kraju zahvaljujem se društvu na pomoći

pozdrav Gverino
 
Odgovor na temu

vladabajic
novi sad

Član broj: 63168
Poruke: 146



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)26.07.2008. u 14:12 - pre 191 meseci
a vlasnica??? :-)))))
A mozda je zemlja ipak ravna ploca...
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
79.101.171.*



Profil

icon Re: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)07.11.2008. u 18:21 - pre 188 meseci
Pozdrav dobri ljudi.Ponosni sam vlasnik poljskog malucha 126p iz '82 god.Moj drug poseduje zastavinu verziju iz '89,i primetio sam da se dosta toga od delova razlikuje.Naime,pohabale mi se one manzetne na poluosovini,pa mi curi ulje iz menjaca.Par meseci vec trazim i ne mogu da pronadjem,ili nadjem za taj noviji model peglice.Zato bih hteo broj telefona ili adresu nekog dilera za delove za poljaka.Verovali ili ne,jako tesko nalazim delove.Iz Vojvodine sam.Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Imam problem paljenja kod Fiata 126 (peglice)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14340 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.