Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja automobila u teoriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja automobila u teoriji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13650 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.214.*



+9 Profil

icon Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 03:58 - pre 192 meseci
Ovako, prvo da vam kazem da sam potpuno ozbiljan i da se ne zezam.
Trebaju mi vasa misljenja i iskustva, ali ozbiljno samo.

Citao sam na forumu razne situacije i razna iskustva oko kradje, trazenja otkupa, umesanosti policije u te radnje i navelo me je na razmisljanje.

Uzmimo da ja uzmem neki lep auto. Odem za BG recimo na nedelju dana, budem tih nedelju dana recimo na kanarevom, kumodrazu ili sl...
I desi se da mi neko mazne auto, sto, priznacete, nije bas i neki problem, ne pomaze tu ni alarm, ni lavlja gandza ni zeder... Kontate...
Ako neko hoce da ga uzme, uzece ga.

E sad situacija.

Ustanem ujutru nema auta, ja zapalim u sup i kazem "Ukrali mi auto, ali znam gde je u krugu od 50 metara"

Sta ce da se desi? Koje su sanse da oni odu i to provere, i da ja dobijem auto nazad ako su ga ukrali neki "organizovani"?

Kako murija to resava, da li bi tako nesto moglo da se izvede?
Ako je auto zaboden u garazi nekoj, da li imaju pravo da pretraze garaze ili sl, ili ide klasika, cekanje naloga, ovo ono...
Sto manje vremena prodje, veca je verovatnoca da cu ga vratiti.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-156-179.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:02 - pre 192 meseci
sumnjam da ce otici
zasto
evo primer jedne pljacke obicne [nije automobil]

desila se pljacka,panduri izadju na uvidjaj,sin opljackane koji takodje zivi tamo,kaze video sam ko jee to uradio,odvescu vas do njega odmah,a panduri,ne ne,to ne moze tako,mora prvo uvidjaj,pa da izadje ne znam ko,pa da se podigne poternica...p**** materine ...sve to u ne tako skorom roku

do tada lik moze da dobije i obavestenje da unisti dokaze,ili ako je sam pametan ni nece ih drzati kod kuce

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 28.06.2008. u 15:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:15 - pre 192 meseci
Citat:

Citao sam na forumu razne situacije i razna iskustva oko kradje, trazenja otkupa, umesanosti policije u te radnje i navelo me je na razmisljanje.


Cuo sam jednu strasnu pricu o tome, od jednog lokalnog prevoznika koji je po vrlo povoljnoj ceni otkupio sopstveni kombi i cudom sam se cudio nekoliko dana.
A onda sam saznao da je to ''uobicajena praksa'' u prestonici...

Policija umesana, ma nemoguce! Lopovi su sami dosli do (kucnog!) telefonskog broja ovog coveka, sigurno...

 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:23 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: ....
A onda sam saznao da je to ''uobicajena praksa'' u prestonici...
.....


jednoj poznatoj grupi miljakovackih zlikovaca, da im ne pominjem imena, jedno vreme je bila glavna fora da nakon placenog "otkupa" ne vrate auto uopste.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:26 - pre 192 meseci
@dr.NPN

Dakle, ti pričaš o situaciji da u automobilu postoji skrivena neka vrsta GPS responsera ili barem običan uključen i utišan mobilni telenefon. Pretpostavljam da znaš da postoje uređaji koji ometaju ove signale, jer se zna na kojim frekvencijama radi koji uređaj, ili celi sistemi koji rade na pricipu faradejevog kaveza. Ozbilniji lopovi sigurno znaju sve oko ovoga i uzimaju to u obzir.

Pod pretpostavkom da je GPS signal ipak dostupan, čisto sumnjam da u Srbiji postoji organizovan sistem u policiji koji bi bez obzira na tvoje 'ime i prezime' istog trenutka krenuo u akciju. Ono što mi pada na pamet (jer takođe razmišljam o ovakvom vidu zaštite) je da se u priču u policiji uključi i izvesna vrsta lukavstva (čitaj sopstvenog bezobrazluka), pa da im se zapreti medijima ili snimkom razgovora koji je vođen sa policijom u trenutku prijavljivanja krađe. Predosećam da bi tebe (ili mene) u tom inicijalnom razgovoru izvređali više nego nekog kriminalca. U principu, poenta je da niko ne voli da se njegovo ime povlači po novinama u negativnom kontektstu pa bi možda to imalo nekog efekta.

Inače, kod većih krađa policija 100% koristi takve dojave... Jednom mom drugu su zaplenili mobilni koji je kupio na pijaci. Saznao je od policije da je taj mobilni tel bio deo prijavljenih ukradenih stvari u tom slučaju.
 
Odgovor na temu

motoric

Član broj: 185709
217.169.223.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:57 - pre 192 meseci
Dali je drug dobio priznanicu da su mu oduzeli telefon zbog tog i tog...? Glupo je raspravljati o ovome jer kod nas ne postoji efikasna institucija za (unutrasnju) kontrolu policije, mozda ima ali ne radi ...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 09:57 - pre 192 meseci
Citat:
dr.NPN:
Uzmimo da ja uzmem neki lep auto. Odem za BG recimo na nedelju dana, budem tih nedelju dana recimo na kanarevom, kumodrazu ili sl...
I desi se da mi neko mazne auto, sto, priznacete, nije bas i neki problem, ne pomaze tu ni alarm, ni lavlja gandza ni zeder... Kontate...
Ako neko hoce da ga uzme, uzece ga.

kako vidim postoje 2 resenja za tebe:

-nemoj uzimati "neki lep auto"
-ili nemoj ici "za BG"

ako te to muci, vise ti se isplati da dodjes taksijem
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 10:14 - pre 192 meseci
@motoric
Citat:
Dali je drug dobio priznanicu da su mu oduzeli telefon zbog tog i tog...?

Zaista ne znam... Ali sigurno se nije radilo o prevari u njegovom slučaju. U pozadini tog slučaja je bio neki ozbiljniji prestup u kojem je taj tel verovatno bio neki trag, pre nego sistem za vraćanje otete imovine...

U današnje vreme GPS je postao svima dostupan i mnogo više korišćen sistem zaštite nego što se misli. Recimo na Dunavu mnogi svoje čamce štite tim sistemom. A čamac ne može lako da putuje autoputem, pa je verovatno i lov na lopove privatnoj režiji ;)

Ono što je zapravo poenta cele ove priče kako se i da li se policija priprema i obučava za ovakve slučajeve, kojih će biti sve više i više.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
213.137.123.*



+2 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 10:22 - pre 192 meseci
Pozd.

He he ... za "anti-kradju" ja sam uvek imao ideje sistema James-Bond (burglar protected) Znachi umesto alarma lepo bomba i odoshe lopovi nebu pod oblake, pa da vidish kako ce ostali da budu posle oprezni No, kako je to ne toliko radikalno koliko opasno za okolinu (ne samo za njih) kao i za samog vozacha (sluchajno aktiviranje), tu sam smislio jedan drugi fazon. Alarm sa zadrshkom u vidu nervnog gasa. Znachi lepo silent alarm koji ako ne kliknesh prekidach(e) koji/e treba, na primer posle 5 minuta ispusti nervni gas koji uspava sve u vozachkoj kabini (u stilu onog moskovskog pozorishta). Ovo je naravno teoretisanje - jasno je da je baktanje eksplozivima i/ili nervnim gasom nelegalno, iako mislim da bi to jednom za svagda opametilo lopove - a posle neka policija dokazuje da nisu upravo ti lopovi uneli eksploziv u auto Secam se kako sam jedno jutro sluchajno video sa prozora komshiju sa dvojkom, ustao chovek, izasho, i pre nego shto sede u kola otvori haubu i neshto petlja - ochigledno neshto uradi svako veche da ne mozhe da se motor upali pa ujutru vraca - ovo zovem Mr. Bean sistem

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 11:19 - pre 192 meseci
Kada vec pomenuste GPS lokatore i njihovo ometanje.... Da li je neko razmisljao o programiranim GPS lokatorima, koji bi se ukljucivali samo u odredjenom periodu dana i u ogranicenom periodu bi radili. Na primer podesiti ih da se aktivira ujutru u 5.00h i da radi 5 minuta, pre i posle toga da ne emituje nikakav signal. Vlasnim bi podesavao vreme ukljucenja i iskljucenja i znao bi kada moze da locira svoje vozilo. Predpostavljam da sav taj olos i sljam, ujutru u 5.00, uveliko spava.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 11:22 - pre 192 meseci
Ako imaš para za lep auto, imaćeš para i da uplatiš osiguranje od krađe. Ako nemaš, onda bolje vozi Dačiu Logan.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
77.46.196.*



+694 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 11:32 - pre 192 meseci
evo ovako,

ako odes u policiju, i prijavis da ti je ukraden auto, oni ce prvo da te dovedu u jednu sobu, i da te 3h(mozda vise) ispituju.
bukvalno ce sve da te pitaju.... rodbina, prijatelji, poslovni saradnici, majstori po kuci sta su ti radili....
ti si prvi osumnjiceni...i verovatno nece biti prijatni i puni razumevanja u prvim razgovorima sa tobom zbog te cinjenice.
sve ovo ti ne gine cak i ako znas da ti je auto ukrao komsija i drzi ga u garazi 2 m od tvoje spavace sobe.

'organizovanih' nema.

moze da ima par lopova koji rade zajedno, a od njih nekoliko dvojica su zavrsili kurs za pandura prosle nedelje i sl, ali ne treba da te brine korumpiranost policije u toj meri da nece da ti vrate kola ako znaju gde su.

e, sad, druga je stvar koliko ce oni da se upuste u slucaj ...to vec zavisi..od njihove volje, sposobnosti, mozda cak i opterecenost pandurske stanice.
da se to desilo u manjem mestu, realne su sanse da stave par pandura na svim izlazima iz mesta..i to jos za vreme razgovora, ali ako se to desi u BG-u...moglo bi da bude zajebano(tj, da se oprostis od kola)
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.114.*



+3 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 14:45 - pre 192 meseci
Pa u zavisnosti od vrednosti auta trazice ti od 30% - vise.Po nekom pravilu kola jeftinija od 10k se ne kradu da bi se vracala, vec preprodavala dalje (to su uglavnom popularne marke automobila koja su trazena i veoma lako prodaju), dok za skuplja vozila traze otkup koji se itekako isplati,
a vrate automobil pa postoji i sansa da se ponovo cujete oko otkupa istog.
Tako da jedino ali jedino resenje je ni gps, ni bilo kakav prijemnik..., vec osiguranje
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-150-39.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 16:22 - pre 192 meseci
Citat:
Boobec:  dok za skuplja vozila traze otkup koji se itekako isplati,
a vrate automobil pa postoji i sansa da se ponovo cujete oko otkupa istog.


a panduri naravno zvizde,je l'? a ako ih obavestis o otkupu,s kog broja su te zvali i ostalo??

a ako stvar uzmes u svoje ruke i sam najdes lopove?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 16:25 - pre 192 meseci
Citat:
Horvat: a ako stvar uzmes u svoje ruke i sam najdes lopove?


Mislim da su to ćorava posla, samo može neko da nastrada.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 16:49 - pre 192 meseci
Jedan moj poznanik se nasao u takvoj situaciji. On je otprilike znao ko mu je ukrao kola (rec je o manjem mestu), a zatim, kad su ga kontaktirali, im je zapretio da ce te pare radje da da nekim siptarima da ove pobiju. Dobio je kola nazad posle par dana. Mada neverujem da bi ova prica mogla svakome da upali, jer ovaj lik je budaletina svoje svrste koja je i mislila to sto je rekla
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.198.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 18:14 - pre 192 meseci
Od kradje pomaze samo kasko, sve druge oblike zastite je manje-vise lako neutralisati ili zaobici. I naravno da se ne treba bas nesto preterano oslanjati na policiju (a posebno u manjim mestima - mnogo je gora situacija nego u vecim), jer oni cesto imaju neke veze s tim, e sad da li nece/ne zele/ne smeju da reaguju iz licne koristi ili bezbednosti, to je pitanje....svako ima svoje razloge.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-208-43.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 18:42 - pre 192 meseci
kako utesno...
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.114.*



+3 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 23:00 - pre 192 meseci
Pa ako uzmes stvar u svoje ruke podrazumeva se da znas na koga ides i na sta je spreman, a postoji varijanta da znas ko je ukrao pa sam ponudis otkup ukoliko oni tebe prvi ne pozovu.I vrlo je bitno, npr. znas ko je pa prijavis, a oni imaju dil sa pandurima, ovi jave ko je prijavio i od auta nema nista u to budi siguran.A pretres?-kola su naravno na nekom trecem mestu tako da dokaza nema.
Cak sta vise lopovi ti nece reci da znaju da si prijavio sve dok ne doneses novac za otkup pa kad ti uzmu i jedno i drugo shvatis da su znali.-a kako to nagadjamo...
Eh kad bi samo osteceni pricali o tome zacudili bi ste se koliko je sve providno, nego mnogima se to desavalo a ne pricaju.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
77.46.196.*



+694 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji28.06.2008. u 23:53 - pre 192 meseci
ljudi, jedna stvar meni nije jasna...
kako to t injima das pare?

mislim,doneses im na ruke? pa onda upamtis face pa su sjebani, dalje, zna se gde su bili pa se uzimaju otisci sa celog mesta ili mozda neki ostaci koze, dlake(to u bogatijim drzavama ili ako si bas baja)... na kraju, das im pare, oni odu, a sve vreme si u dilu sa pandurima pa ih po'vataju kad si na bezbednom.znaci, toga bih se ja kao lopov bojao.

drua varijanta, ostavis negde pare(po dogovoru..

platis nekom 1k eura da danonocno gleda to mesto, ili jos bolje, snimis kamericom(skrivenom i sl) ozvucis, bilo sta....

mislim, da ste lopov, kako biste se osigurali da se taj neko nije nameracio da vas uhvati?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja automobila u teoriji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13650 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.