Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???

elitemadzone.org :: Video igre :: Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???

[ Pregleda: 4812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
93.86.66.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???04.07.2008. u 00:59 - pre 191 meseci
Ovako, imam jedan problem. Dogovorili se ja i drugar da igramo CS. On hostovao server ali nije znao da podesi neke stvari pa sam krenuo ja... Ja polako podesio sve i startovao server. Kada sam startovao video sam da mi prikazuje IP adresu 192.168.1.4:27015. Ja dao drugaru(IAKO ZNAM DA NEMA SANSE ALI AJD DA PROBAMO), i naravno nista. Instalirao sam DynDNS za dinamicke IP adrese i dao drugaru adresu koju sam podesio + port pa je izledalo ovako: "*****.ath.cx:27015" i opet nista. Moze li neko da mi objasni kako i sta da uradim da bi to radilo. Hvala unapred. Pozdrav...
 
Odgovor na temu

mark87
Beograd

Član broj: 111490
Poruke: 11
93.86.99.*

Sajt: google.com


+38 Profil

icon Re: Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???05.07.2008. u 02:03 - pre 191 meseci
Da bi hostovao Cs-server, potrebna ti je staticka ip adresa...
U tvom slucaju, jedina opcija po mom misljenju je da skines hamachi, sto je o5 iz jednog razloga neupotrebljivo (jedan razlog-previsok ping)... :(
I preostaje ti da, ako vec hoces da igras 1vs1, na site-u gametracker.com, gde imas spisak servera za razne igrice, izmedju ostalog i za cs, nadjes prazan server i uletis... :)
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???05.07.2008. u 08:17 - pre 191 meseci
Nije mu potrebna statička IP adresa da bi hostovao privremeno CS server (inače, ako si nameravao sa prijateljem da igras CS dok se on povezuje na tebe, onda to već nije dedicated server).
Moraš u tvom ADSL routeru da napraviš NAT na tvoj računar na port 27015 (UDP), i da ugasiš tvoj firewall (jer i on možda ima nekog udela u ovome). Ne očekuj neke pingove, naročito ako ti je upload 64k.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

mark87
Beograd

Član broj: 111490
Poruke: 11
79.101.73.*

Sajt: google.com


+38 Profil

icon Re: Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???05.07.2008. u 14:39 - pre 191 meseci
Citat:
burex: Nije mu potrebna statička IP adresa da bi hostovao privremeno CS server (inače, ako si nameravao sa prijateljem da igras CS dok se on povezuje na tebe, onda to već nije dedicated server).
Moraš u tvom ADSL routeru da napraviš NAT na tvoj računar na port 27015 (UDP), i da ugasiš tvoj firewall (jer i on možda ima nekog udela u ovome). Ne očekuj neke pingove, naročito ako ti je upload 64k.



a kako se sve to radi?? :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Counter-Strike Dedicated Server na ADSL-u???

[ Pregleda: 4812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.