Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pancevo, zadnjih pola sata

elitemadzone.org :: MadZone :: Pancevo, zadnjih pola sata

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12563 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 13:52 - pre 191 meseci
Slika i prilika, oce neko zagadjen vazduh, bagatela na kilo


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 14:40 - pre 191 meseci
Stvarno mi nije jasno ponasanje odgovornih lica u tim fabrikama.
I jos mi je nejasnije kako se uvek izvuku nekaznjeno, a dim i dalje kulja.
Skoro sam prolazio kroz Pancevo, ono je blagi uzas.
A najvise mi nije jasna raja koja tu zivi.
Pa zasto ljudi ne uzmete stvar u svoje ruke, zasto ne blokirate prilaz fabrici i tim onemogucite ulazak radnika u kompleks?
Ziveo sam u Obrenovcu i primetio sam da beli ves posle susenja vise nije beo ( iako u reklamama kazu da ce biti beo).
Videvsi da niko nista ne preduzima po tom pitanju lepo prodah stan i kupih manji u Kostnjaku.
Vazdusna banja u odnosu na Obren City.

Pozdrav
they killed kenny
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 14:46 - pre 191 meseci
Citat:
mmmilan: A najvise mi nije jasna raja koja tu zivi.
Pa zasto ljudi ne uzmete stvar u svoje ruke, zasto ne blokirate prilaz fabrici i tim onemogucite ulazak radnika u kompleks?

Kako to misliš? Da onemoguće samima sebi ulazak u kompleks? Pa šta misliš da tamo rade marsovci? :)

Inače slika a i situacija je stvarno skandalozna. To je slika i prilika našeg društva/države.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.conepuppy.com.



+43 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 14:47 - pre 191 meseci
Citat:
mmmilan: Stvarno mi nije jasno ponasanje odgovornih lica u tim fabrikama.
I jos mi je nejasnije kako se uvek izvuku nekaznjeno, a dim i dalje kulja.


Stiti ih sindikat, ostatci komunizma gde radnici imaju vlast.

Citat:

Skoro sam prolazio kroz Pancevo, ono je blagi uzas.
A najvise mi nije jasna raja koja tu zivi.
Pa zasto ljudi ne uzmete stvar u svoje ruke, zasto ne blokirate prilaz fabrici i tim onemogucite ulazak radnika u kompleks?


Pa niko ne grize ruku koja ga hrani, pa ni Pancevci, ovaj grad zivi od te juzne zone, kada bi se zatvorile fabrike grad bi umro.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
89.110.207.*



+27 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:08 - pre 191 meseci
all we are saying give us gas masks for Breathing
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:14 - pre 191 meseci
Citat:
staticInt: Pa niko ne grize ruku koja ga hrani, pa ni Pancevci, ovaj grad zivi od te juzne zone, kada bi se zatvorile fabrike grad bi umro.


Ovo je jedna od žešćih neistina koja se može čuti.

U celoj južnoj zoni radi nekoliko hiljada ljudi, a grad ima 100.000 stanovnika.

Pančevo je od strane vlasti decenijama žrtvovan grad. Nijedna vlast ne želi to da rešava, jer bi time stvorilo sebi neprilike u vidu nedostataka naftnih derivata i drugih strateških sirovina i zato se po tom pitanju ništa ne radi.

 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.16.*



+294 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:24 - pre 191 meseci
Hahaha, Pančevo živi od južne zone. Nije-nego. Od južne zone direktne koristi imaju samo oni koji u njoj rade, a od tih par hiljada ljudi mnogi i nisu Pančevci.

Posredne koristi od južne zone ostali Pančevci imaju isto koliko i Subotičani i Nišlije... pošto ona puni budžet Srbije, a ne opštine Pančevo...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:25 - pre 191 meseci
I vi ovo svaki dan gledate mirne duse i trujete se, ne mogu da verujem, pa ovo je katasrofa.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:32 - pre 191 meseci
Nemam pravo da osudjujem nekog sto zivi u Pancevu, jos manje da kazem: "Pa odselite se.Kad sam mogao ja mozete i vi".
Ali s punim pravom mogu da kazem da ljudi u Pancevu suvise olako prihvataju situaciju u kojoj se nalaze.

Pa sta mislite sta bi se deslio da se recimo na novom beogradu svake nedelje oglasi sirena za uzbunu?
Evo recimo da su uzrocnik beoelektrane.
Iako se ceo nbg greje preko njih tesko da bi bili ravnodusni.
Pozdrav
they killed kenny
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:36 - pre 191 meseci
stvarno grad sa vazduhom u boji...

a sto je najgore ne mozes se ni odseliti jer ti niko nece kupiti kucu
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.16.*



+294 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 15:53 - pre 191 meseci
U pravu ste, naravno, što se tiče ravnodušnosti građana. Nijednom direktoru i nijednoj vlasti neće pasti na pamet da bilo šta menja, ukoliko mogu da rade nesmetano i dalje. To i jeste problem ovde, nedostatak građanske inicijative. Građane je veoma teško animirati, imali smo u poslednjih 5-6 godina možda 2-3 protesta protiv južne zone, od kojih je jedan, valjda 2004. čini mi se ili 2005. bio kao nešto većih razmera - tada je organizovana protestna šetnja do rafinerije gde je predata lista zahteva direktorima, ili tako nešto...

Situacija zaista nije jednostavna. Problem je i u tome što bi na neka veća pobuna i eventualna blokada rada rafinerije i petrohemije, verovatno dovela do sukoba i sa radnicima, koji imaju plate znatno više od republičkog proseka, uz beneficirani radni staž i gomilu drugih povoljnosti preko sindikata, džaba letovanja u firminim odmaralištima i td.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 16:45 - pre 191 meseci
Pa tesko lalu oterati na demonstracije, to je kanda agresivno

Elem, danasnja situacija:

U 14:00 je nestalo struje u PENG i PEVG (polivinil niske i visoke gustine) pogonima sto je uzrokovalo pad istih reaktora. Posto se ti reaktori procesno napajaju etilenom kao sirovinom, to je prouzrkovalo ispad etilena na baklju (manja baklja) jer je proces pod velikim pritiscima i ne moze trenutno da se zaustavi. Zatvaranje etilena je onda prouzrokovalo ispad sistema za snabdevnje etilenskog reaktora sto je sirovinu za proizvodnju etilena (rece mi covek kako se zove, zaboravih) izbacilo na drugu vecu baklju koja je i gorela cadjavijim dimom. Kad su sve uspeli da ugase (sto je bogami trajalo sat i nesto) dim je prestao i sad ga vise nema. E sad, sta je sve toksicno bilo u ta dva dima nemam pojma, to mora da kaze neko ko je bolji sa hemijom.

Srecom po nas a nesrecom po Starcevce, vetar je duvao na njihovu stranu (pitam se da li je bilo sirena u Starcevu , ipak su prosli izbori).

Da ne gresim dusu, ovakav ispad nisam video odavno, i u poredjenju sa ranijim desavanjima danas situacija i nije toliko kriticna. Ja se secam srednje skole kad je svaki izlazak u grad pratilo ispiranje pluca amonijakom iz azotare. Nekako je ono nesrecno bombardovanje unakazilo te fabrike toliko da sad manje proizvode i manje nas truju (VCM reaktor srecom po sve nas jos uvek ne radi). Jedino nas zajebava taj benzen sto rafinerija redovno "slucajno" ispusta...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 17:41 - pre 191 meseci
Kad pomenu amonijak, deo naselja Vojlovica je godinama ako ne i decenijama bio prekriven istim, i niko se nije bunio. Dakle ne pričam o povremenim ispustima, nego je svakodnevno veći deo dana magluština prekrivala ulice. A amonijak je, učili smo to svi u školi, prilično otrovan. Pred raspad SFRJ je pokrenut projekat otkupa tih kuća a dobijeni prostor je trebalo da se pretvori u zeleni pojas. Od svega na kraju naravno nije bilo ništa.

Uzgred, VCM je na svu sreću dovoljno oštećen u bombardovanju da se ne isplati obnavljanje pogona, pa smo bar tog zla pošteđeni, u stvari bićemo čim počiste podzemnu kontaminaciju EDC-om. Možda je malo ružno da kažem, ali mi je žao što nato nije malo temeljnije odradio taj "posao". Teško će nam se ukazati druga šansa da se oslobodimo Južne zone.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 17:59 - pre 191 meseci
@Alter Ego, mmix, Emil Ranc, Nebojsa Milanovic
Jel postoji nekakva sansa za nekom gradjanskom inicijativom? Neko je spomenuo da Pancevo ima 1oo.ooo stanovnika...
Od tog zadnjeg velikog protesta je proslo 3 godine, kako kaze Emil. Mozda je vreme da se ponovo proba nesto.
Koliko asmaticara poznajete u Pancevu?
they killed kenny
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 18:48 - pre 191 meseci
Nisu samo asmaticari, Pancevo ima dva puta vise od srpskog proseka obolelih od leukemije i tri put vise obolelih od respiratornih tumora i kancera. Samo je Bor gori od nas.

A za gradjansku inicijativu, slaba sansa. Koliko se secam i prosla inicijativa je bila vezana za ljude iz lista Pacevac koji su sad podeljeni i privatizovani (pa sad imamo dva Pancevca sa istom naslovnom stranom) i koji nit imaju volje nit smeju da mute vodu, a i Mikovic jeste bio pod pokrovitljestvom republicke vlasti ali je bio sa nezavisne liste gradjana pa se otimao kontroli sa vremena na vreme, od danas je sklonjen i imamo novu gradonacelnicu koja je cistokrvni DS kadar i koja je na mesto izabrana bas upravo tokom epizode sa petrohemijom.
Bas ce oni da dopuste sacici kancerogenih pobunjenika da ometaju rad NIS-a i bas ce opstinska/republicka vlast da sedne za grbacu istom i da restriktivnim merama smanji vrednost nafinerije pred fabuloznu prodaju rusima. Ljudi ne razmisljaju mnogo o tome kad dodju izbori, onda su tu u prici neke druge strasti i nikom ne pada na pamet da podrzi neku gradjansku inicijativu za lokalni parlament koja bi mozda prkosila republickoj vlasti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata10.07.2008. u 21:40 - pre 191 meseci
Mislim da tako nešto teško može da se desi, zbog specifičnog mentaliteta Pančevaca. To je samo moje mišljenje. Da ovde postoji makar malo građanske svesti, ne bismo dozvolili da nam grad tavori uprkos idealnom geografskom položaju i dobrim uslovima za razvoj privrede. A naročito ne da nam zdravlje a nekima i život budu ugroženi u ime krajnje sumnjivih benefita koje mahom uživaju oni koji ne udišu šareni Pančevački vazduh.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata11.07.2008. u 08:14 - pre 191 meseci
Citat:
Emil Ranc: Hahaha, Pančevo živi od južne zone. Nije-nego. Od južne zone direktne koristi imaju samo oni koji u njoj rade, a od tih par hiljada ljudi mnogi i nisu Pančevci. .
Koliko sam mogao da vidim na net-u broj zaposlenih u Rafineriji i Petrohemiji je oko 2200-2300 a u Azotari oko 1200 radnika, što čini ukupnu cifru od oko 5700 radnika. Kad se sve pomnožio sa 3 (nije svaka prosečna porodica četvoročlana, negde oba supruga rade u fabrici, ne žive svi u Pančevu i okolini i sl) dobija se cifra od oko 17000 duša koje direktno zavise od te industrije.
Naravno postoji još gomila ljudi/porodica koji ne rade tamo a čija doborbit zavisi od postojanja te industrije (razni ekolozi, monitori i sl, gradski gubitaši koje grad pokriva parama od ekoloških taksi, firme/preduzimači koji održavaju opremu/zgrade u tim fabrikama, dobavljači sindikalnih goods-ova (krompir, luk, polutke..) radnje i radnjice u kojima se troši novac i sl..) Bojim se da i ovih 'drugih' ima zaista mnogo, tako da računajući i njihove porodice cifra bi trebalo da premaši 20000 ljudi koji zavise od postojanja te industrije... A to je mnogo i za bogate zemlje.
Kad na to dodaš prihod u opštinske i republičke kase koji donosi ta industrija, jasno je zašto niko neće (i da može) da zatvara te fabrike..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata11.07.2008. u 10:12 - pre 191 meseci
Ne znam da li ovde ima ljudi iz Beocina pa da kazu iskustva iz prve ruke...

Pre prodaje cementre ceo Beocin je bio u oblaku prasine koja je poticala iz cementare i to je tako trajalo i trajalo...

Cim su je nasi prodali LaFarge-u odamh su se "setili" da traze ovakve precistace, onakve filtere i sl. Naravno, ovi su to morali ispuniti i sada je tamo situacija drasticno drugacija...

Tako ce biti i sa industrijom u Pancevu, dok je neko ne kupi...Onda ce imati nekoga da drndaju za ekoloske standarde.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
79.101.165.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata11.07.2008. u 10:45 - pre 191 meseci
hmmm,
zar nisu braca rusi trazili u ugovoru da na rafineriju ne mogu da se stavljaju nikakvi ekoloski zahtevi i normativi u iducih n godina
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
77.46.241.*



+75 Profil

icon Re: Pancevo, zadnjih pola sata11.07.2008. u 15:59 - pre 191 meseci
Fotka,prva ruka....Petrohemija,juce,cca 300 metara od baklje-uzivajte

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pancevo, zadnjih pola sata

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12563 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.