Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako su kuca i maca postali vegetarijanci

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci

[ Pregleda: 4233 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Kako su kuca i maca postali vegetarijanci17.07.2008. u 14:37 - pre 192 meseci
Gledam epizodu 'How its made' kako se pravi suva hrana za kucne ljubimce (kroketi), i ne mogu da se setim da su pomenuli MESO u procesu, samo zitarice, povrce, biljne masnoce... Proverim u supermarketu, ista prica. Kod svih brendova. Dok mi je maca bila ziva, uvek me cudio drecavi egzotican sastav te hrane, tipa 'losos', 'zecetina', 'tuna' i sl. Mislio sam da koriste tehnoloski otpad iz humane prehrambene industrije... Ali stvar je mnogo bizarnija. Mesa i materije zivotinjskog porekla u toj hrani ima samo u tragovima (4% u proseku), ostalo su zitarice, povrce, masti i ulja biljnog porekla. Da, i pepeo!?
Ne bas najbolji izbor za zivotinju koja je po prirodi mesojed. Da sam hteo da mi maca postane vegetarijanac, mozda bih razmislio da je upisem i na jogu, wtf...
Ogromna vecina vlasnika kuca i maca koristi suvu hranu zbog njene prakticnosti, ukljucujuci i mene.
Mislio sam da je pet hrana po kvalitetu slicna pasteti, virslama i slicnom trashu. Kakav optimizam...
Da ne pominjem dodavanje sintetickih mirisa u hranu koju zivotinja inace ne bi ni okusila, i zahvaljujuci kojima ne moze da odoli suvoj hrani cak i sita, ili pored socnog komada mesa... Ti mirisi su po snazi ekvivalentni feromonima, maca skoro pa je dobijala teranje kad pocne da jede...

Sada sam uveren da sam losim izborom i neznanjem odgovoran za radikalno skracenje zivota moje ljubimice...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.159.*



+292 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci17.07.2008. u 14:56 - pre 192 meseci
Zbog pojave ludih krava se u zivotinjskoj hrani ne sme pojaviti sastojak animalnog porekla
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci17.07.2008. u 15:10 - pre 192 meseci
ozbiljno? to bi vazilo ako bi u macjoj hrani bilo tragova macjeg mesa ili u psecjoj psecjeg
ovako stvarno ne vidm da je to razlog obzirom da su lude krave postale takve jer su ih hranili kravama
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci17.07.2008. u 18:57 - pre 192 meseci
Citat:
Horvat I: Zbog pojave ludih krava se u zivotinjskoj hrani ne sme pojaviti sastojak animalnog porekla


ne, samo u hrani za prezivare...

Citat:
to razlog obzirom da su lude krave postale takve jer su ih hranili kravama


ovcama bolje receno... (mesno kostano brasno dobijeno od ovaca zarazenih odredjenim prionima)
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.203.*



+2 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci17.07.2008. u 19:14 - pre 192 meseci
Pozd.

Pride, machka ne mozhe da bude vegetarijanac.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.154.*



+292 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci18.07.2008. u 15:21 - pre 192 meseci
Citat:
superbaka: ne, samo u hrani za prezivare...

Za sve.Nasa sredstva informisanja nisu prenela Riblje brasno koje je vec proizvedeno postalo je opasni otpad koji se po visokoj ceni unistavao.Nasi su se i tu snasli.Pokupili pare za unistavanje robu doneli kuci i proizvode koncentrat.(Nismo u uniji) Mesecima su zeleznicke kompozicije sa~2000t stizale.u Cantaviru (selo pored Subotice) su iznajmili sve sto je bilo prazno za skladistenje.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci18.07.2008. u 16:22 - pre 192 meseci
ne siri dezinformacije

Citat:
Član 111.
Hrana za životinje u proizvodnji i prometu podleže veterinarsko-
sanitarnoj kontroli.
Zabranjena je proizvodnja, promet i upotreba hrane za životinje u ishrani
preživara koja sadrži proteine i masti životinjskog porekla izuzev mleka i
proizvoda od mleka.

Zabranjena je proizvodnja, promet i upotreba hrane životinjskog porekla
koja sadrži patogene bakterije, gljivice i njihove proizvode - metabolite u
količinama većim od dopuštenih, kao i hormone, antibiotike, pesticide, soli
teških metala, radioaktivne materije i druge materije štetne za zdravlje
životinja i ljudi.
Za ishranu životinja može da se stavi u promet samo so koja je jodirana.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci18.07.2008. u 19:14 - pre 192 meseci
@superbaka

Valjda znas gde zivis i koliko se bas tu postuju zakoni.
Nadam se i da znas kako funkcionisu "nadzorni organi"...



Ko je spomenuo mito i korupciju ???
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.156.*



+292 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci18.07.2008. u 22:14 - pre 192 meseci
Citat:
superbaka: ne siri dezinformacije
A ni ti
http://www.mezohir.hu/2001-07/21.html
Cerka je preklane ucila kao vet.tehnicar, cudi me da veterinar nije upoznat sa svetskim trendovima
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci19.07.2008. u 08:10 - pre 192 meseci
protiv ovakvih 'argumenata' nemam sanse tako da cu se povuci iz diskusije... naravno, i dalje ostajem pri svom stavu...
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci19.07.2008. u 13:09 - pre 192 meseci
Evo jedan tekst iz Ilustrovane Politike koji prikazuje presek stanja u industriji mesa kod nas.
http://www.ilustrovana.com/1997-2000/2188/4.htm
Koji horor.
Tekst je sa kraja proslog veka, sada je situacija potpuno drugacija, sada imamo nove propise, razne organe, strucnjake...

Valjda.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako su kuca i maca postali vegetarijanci

[ Pregleda: 4233 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.