Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ek ventil problem kod demontaže

elitemadzone.org :: TechZone :: Ek ventil problem kod demontaže

[ Pregleda: 10525 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
93.86.44.*



+2 Profil

icon Ek ventil problem kod demontaže05.08.2008. u 23:02 - pre 190 meseci
Procureo mi je ek ventil, kad sam pokušao da ga skinem on se bukvalno raspao i polomio.....nisam mogao da verujem šta se desilo. Montirao sam ga novog pre 3 godine i on je istrulio jer je napravljen od neke buđave legure a ne od metala.U zidu mi je ostalo da viri parčence od jedno 2 cm oblog ostatka ek ventila koji je ušrafljen u plastičnu vodovodnu instalaciju.Kad sam pokušao taj patrljak da odvrnem klještima on mi se zdrobio i okratio sam ga za jedno pola cm., tako da mi je sad frka da to ponovo pokušam da nebi i taj ostatak zdrobio.Jel neko ima iskustva sa ovakvim problemom......neka ideja....šta da radim ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 04:52 - pre 190 meseci
A, bice da je to ista legura sto je jedan kolega ovde na ES seckao nozem, a radilo se o delu za minijaturni helikopter (koji zaista leti). Ako se vec drobi, jedino ti preostaje da ga zdrobis do kraja. Mozda ce neki mali srafciger obaviti posao. Gurnes sa strane izmedju ostatka tog ventila i original vodovodnog dela (koleno, muf, testik) pa polako lomis, delic po delic. Mozda upotrebis malo i laksi cekic i neko minijaturno dleto, makar ga napravio i od debljeg eksera ili neceg slicnog.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 08:33 - pre 190 meseci
Evo preko noći sam i ja nešto smislio....ima ona čudna smesa kao plastelin od ,,Momenta,, koja se kad se osuši ( po reklami ) pretvara u ,,kamen,,.....e u to da uvaljam neki šraf sa 2-3 matice pa da to ubacim u taj patrljak ,a glavu šrafa da ostavim napolje i da što se prelije te smese prevučem malo i sa spoljne strane patrljka cevi....sačekam i pokušam da odvrnem ključem.....šta mislite.....dal ova varijanta ili varijanta čekićem i šrafcigerom ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10246 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 08:48 - pre 190 meseci
To se isto meni desilo, s tim što sam ja ventil polomio rukom ! Nisam ni znao koliko sam jak. Majstor je problem rešio čekićem i šrafcigerom, s tim što nije pokušavao da polomi patrljak koji je ostao u cevi, već je kucao tako da je zapravo odšrafljivao. Mic po mic - i izvadio ostatak.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 09:32 - pre 190 meseci
Za nepoverovati...

Sada ste me bacili u frku jer sam ove godine ugradio 7 ek ventila, pa nije valjda moguce da su toliko losi... Ja sam uglavnom koristio ove:

http://www.rosan.co.yu/product.php?menu=3&product=279

Jesu li ti falicni ?
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 10:26 - pre 190 meseci
Postoji spezijalizovan alat za ovaj slucaj. Nije ni skup, a ima ga u bolje snabdevenim prodavnicama alata. Ne znam mu tacan naziv, a majstori ga zovu svinjski rep. To je neka vrsta burgije sa levim navojem koja se okrece rucno pomocu kljuca ili pomoću drske za ureznice u smeru odsrafljivanja. Time sam se nebrojeno puta spasao kad se zalomio sraf (u ovom slucaju se prethodno izbusi manja rupa duz ose srafa) ili cev.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 10:27 - pre 190 meseci
Black_eyed:....pa razlika je samo u ruko(prsto)hvatu, kod mene nije točkić neko ,,leptir,,....ustvari to i nije toliko bitno, bitno je da kad ga uzmeš u ruku (da izvineš) da ima težinu....ovo moje đubre je nestvarno lako, i kad sam ih kupovao(ugradio sam 5 komada) učinilo mi se tu nešto čudno oko težine....al reko šta se ja razumem, to je to........i juče kad sam bio da kupim nov ventil prodavac mi izvadi đubre ko moje.....kad mu rekoh za problem on izvadi još jedan identičan ventil, i kao ovo drugo je đubre a ovo prvo je original ,,yxz brend,, kad sam ih uzeo u ruke oba su bila podjednako lagana...zahvalio sam se i otišao
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 10:32 - pre 190 meseci
@jakalazu
uzmi manji srafciger i cekic i polako ga lupkaj i videces kako se drobi polako na ovaj nacin sam
skinuo bar jedno 10 kom. nece ti trebati vise od 15 min.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže06.08.2008. u 10:35 - pre 190 meseci
Ovo je dobra metoda:
Citat:
Java Beograd: Majstor je problem rešio čekićem i šrafcigerom, s tim što nije pokušavao da polomi patrljak koji je ostao u cevi, već je kucao tako da je zapravo odšrafljivao. Mic po mic - i izvadio ostatak.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: Ek ventil problem kod demontaže08.08.2008. u 07:39 - pre 190 meseci
Evo juče sam rešio problem,od ,,momenta,,sam odustao za slučaj da se šraf izvuče a ,,moment,, ostane u cevi....Krenuo sam čukanjem šrafcigerom i čekićem u pravcu odvrtanja cevi ali mi se posle 5-6 čuka odlomio i patrljak skroz do zida...onda sam prešao na rezervni plan B.....napao sam pažljivo šrafcigerom i čekićem ostatak ,,đubreta,, i zaista nakom 15-ak minuta uspeo sam da rešim problem. Hvala svima na savetima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ek ventil problem kod demontaže

[ Pregleda: 10525 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.