Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva

[ Pregleda: 8339 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
80.93.225.*



+4 Profil

icon Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva09.08.2008. u 08:54 - pre 190 meseci
Kupio sam nov chevrolet aveo i posle godinu dana i pređenih 13000 km nisam imao nikakvih problema a o ukusima: koji je auto bolji, lepši, veći čiji je tata jači ....itd možemo raspravljati ali će svako misliti da je baš on u pravu. Zato dajmo ovde konkretne stvari oni koji ga imaju (bilo koji) koliko troši, šta se kvari šta ne, de škripi ,,.......!!
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva09.08.2008. u 12:17 - pre 190 meseci
Oba automobila su nuzni izbor.
Probao sam Logana 1.4 i mogu reci da je pomalo kilav za voznju i dosta nepregledan, Takodje mu je plastika prilicno jadna, a i potrosnja mu je poprilicna, bar po reccima vlasnika. Ipak, koliko kosta definitivno vredi, a u gepek mozete da smestite 3 Rumunna LOL
Sto se tice Avea, gledao sam ga na sajmu, ali ga nisam vozio. Imam drugara u AVIS rent-a-caru, i oni su ih imali jedno vreme. Po njegovim recima Aveo je katastrofa od kola. Menjaci su im jako brzo odlazili (na 15000 do 20000 km), kada se stavi na ler, papucice (gas, kvacilo, kocnica) se tresu ko gradski autobus. Generalno plastika mu je najjeftinija i neki delovi su se jako brzo odvaljivali. Vozne karakteristike su mu po njegovim recima osrednje, a potrosnja poprilicna u odnosu na kubikazu. On tvrdi da su sve Chevrolete zamenili i prodali u roku od godinu i kusur dana. Dakle Aveo je po njegovim recima auto za izbegavanje. Ipak obzirom da je prilicno jeftin sigurno ce biti dosta potencijalnih kupaca!
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

KMaRKo
Srbija

Član broj: 154697
Poruke: 122
*.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva09.08.2008. u 20:24 - pre 190 meseci
Ja sam vozio kalosa 1.4 mislim 2005 ili 2006 god. Na 10000 su mu otisli diskovi i plocice naravno. Diskovi su zamenjeni u garanciji, plocice nisu. Gumice balans stangle su problematicne, kad se predje preko lezeceg skripi prednji trap. Na servisu su podmazivali ali je to kratkog daha. Enterijer je uradjen od najgore plastike. Prednje fabricke gume su propale posle 25.000. Klima mi se cini malo problematicna u smislu da je malo bucna. Na 30.000 je poceo da trese uz blinkanje check lampice. Ociscene dizne i sad je sve ok. Potrosnja na otvorenom je oko 6 lit. Po gradu ide mozda i do 10. Menjac dosta neprecizan, vibracije motora se osete na papucicama. Unutrasnjost je solidno prostrana. Za avea mislim da nema nikakvih tehnickih noviteta izuzev sminke.
 
Odgovor na temu

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva11.08.2008. u 19:51 - pre 190 meseci


Ne bi želeo da favorizujem auto koji sam kupio ali stvarno mislim da je odnos cena/kvalitet stvarno dobra
inače sam ovog leta išao na more u grčku i auto se ponašao baš kao što sam i očekivao
toršio je oko 5.5 lit/100km sa uključenom klimom punim opterećenjem i brzinom između 100-120 km/h
to šta sam sve poneo na put ne mogu nabrojati
Citat:
KMaRKo: Na 10000 su mu otisli diskovi i plocice naravno.

Prešao sam do sada oko 13000 km i nisam "naravno" menjao ništa a kamoli pločice ili diskove
Sigurno je da se oseća prisustvo jeftine plastike ali plastika je ipak urađena bolje barem izgleda bolje nego u nekim skupljim modelima,inače ja nisam imao da dodam još kojih 5000-7000 € za iole kvalitetniji auto.
gledao sam ovde na forumu razne predloge šta kupiti i za koliko para i svi su rekli da je novo novo
Bez obzira na to kakve su kritike ipak se svakom ko ostavi neku poruku zahvaljujem na iskrenosti
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva11.08.2008. u 21:13 - pre 190 meseci
evo malo podrske od mene. Iako nisam imao neka iskustva u voznji Avea, isao sam (uglavnom iz sporta) po salonima da vidim sta se novo nudi za cifru do oko 11000. Najvise je nudio Aveo, ukljucujuci i garanciju na tri godine koja vazi svuda u svetu. Oprema je na zavidnom nivou a muzika me je odusevila (mislim da je u pitanju Clarion mp3 ili tako nesto slicno). Plastika jeste nesto losija i dizajn je spolja diskutabilan, ali ipak, sve u svemu, najvise muzike za tu kolicinu para.
Inace, sada se prodaje i novi Aveo koji je znatno moderniji spolja po istoj ceni, tako da...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva12.08.2008. u 00:08 - pre 190 meseci
@etjen
Lacetti je bolji od Avea osetno. Isto kao i Epica od Lacettia. Ipak za 11000 imas Hyundai Accent i KIA Rio koji su osetno bolji od Avea. Aveo ti je vise kao Logan, kola za one sa plicim dzepom. A za Clarion, Please give me a break LOL

@dragan965
Da se ne lazemo autoput ti nije merilo potrosnje. I meni moj na otvorenom trosi 5 litara, ali u gradu je izmedju 7 (leti) i 8 (zimi).
Dakle videces koliko ce ti tvoja limuzina zimus trositi u stani-kreni rezimu, u spicu preko gazele sa sve ukljucenim grejanjem. Ako ti bude ispod 10 onda ti treba skinuti kapu, jer je Chevrolet u gradu poznat kao dobar potrosac. To ti kazem jer jedan moj drugar ima Kalosa 1.4 (benzin), a nas porodicni prijatelj taksira sa Lacetti-em 2.0 (diesel). I jedan i drugi kazu da je na otvorenom fabricka potrosnja, a u gradu 2 do 3 litre preko fabricke. Isto mi je potvrdio i drgar iz rent-a-car agencije. Inace taj Lacetti sa 2.0 bolje vuce od Skode Octavie 1.9TDI, bar po recima naseg prijatelja !

Da se razumemo, Chevrolet nije los izbor ako vam je novcanik tanak, ali ako mozete da dodate jes malo love idite na Hyundai/KIA jer su u direktnom poredjenju uvek osetno bolji/kvalitetniji !
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva12.08.2008. u 10:39 - pre 190 meseci
kad sam ja gledao Lacetti nije mogao da se uzme za te pare.
Sto se tice Clariona, ja nisam rekao da je sigurno ta marka ali je muzika odlicna(mada ako Kalos fabricki ima Blaupunkta, ne vidim sto je toliko smesno da Aveo ima Clariona). Neka pokretac teme napise bas koja je muzika u njegovom Aveu.

Mozda su se sad nesto promenile cene, ja sam to gledao pre oko pola godine, mada ono sto sam video na sajmu, Accent i Rio me nisu bas odusevili u odnosu na Avea, pa ja ne vidim zasto je to "osetno" bolji izbor, ali svakom svoje...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva12.08.2008. u 13:31 - pre 190 meseci
Citat:
etjen:  Neka pokretac teme napise bas koja je muzika u njegovom Aveu.


Muzika je stvarno super ali stvarno ne znam koja je pitaću u servisu pa ću postaviti u forumu

p.s. Inače ja sam platio avea na sajamskom popustu 10280 €

https://static.elitesecurity.o...0/2024675/cenovnik_11_2007.pdf

[Ovu poruku je menjao dragan965 dana 12.08.2008. u 19:33 GMT+1]
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aveo-Logan dobre / loše odlike - iskustva

[ Pregleda: 8339 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.