Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunalni prekrsaj ?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Komunalni prekrsaj ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21168 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 09:24 - pre 191 meseci
Mislim da danas nema veceg grada velicine Beograda na svetu koji nema problem sa parkingom. I gde god sam bio vladaju ista pravila, skup parking po centru, zatvaranja ulica pa i naplacivanje ulaska u centar. Vecina nekretnina ima vecu cenu samo zbog garaze ili parkinga na ulici i svi dosta paze oko tog parkinga prilikom odlaska na posao, da li imaju mogucnost parkinga i tako dalje.
Iskreno ti pctel malo plovis po oblacima sa tom pricam o tvom "legitimnom" pravu da se parkiras gde god hoces. Obicno krsenje zakona bez ikakvog validnog razloga. Problem parkinga postoji u svim vecim gradovima koji su se brzo razvijali i sirili u proslosti i nije resiv tek tako.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 09:50 - pre 191 meseci
Građani moraju da izvrše pritisak na gradske vlasti da poboljšaju javni prevoz. A to se neće desiti sve dok većina njih podrazumeva da je gradski prevoz za smrdljivu sirotinju, osnovce i penzionere.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 10:45 - pre 191 meseci
Citat:
bttp: U prevodu, zašto poštovati propise kad ih se može nekažnjeno kršiti.


Ne znam sa kog jezika prevodis ali ja tako nesto nisam rekao.

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 11:36 - pre 191 meseci
Poruka od jednog prijatelja:

Citat:

Dakle ovamo u Tokiju - problem parkiranja je resen tako da ti ne mozes da registrujes kola ako nemas ili svoje parking mesto - ili iznajmljeno parking mesto i to mozes da potrekpis dokazom (ugovorom).

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 12:00 - pre 191 meseci
Citat:
jablan: Građani moraju da izvrše pritisak na gradske vlasti da poboljšaju javni prevoz. A to se neće desiti sve dok većina njih podrazumeva da je gradski prevoz za smrdljivu sirotinju, osnovce i penzionere.

Brate, tipican bull... Prvo, odakle ti da vecina gradjana podrazumeva da je javni transport za smrdljivu sirotinju!? Iz Alan Forda? Kad smo vec kod toga (eto offtopica), cinjenica je da u autobusu mozes fasovati razne mirise (nijedan prijatan), ali je to posledica: a) losih i neadekvatnih vozila; b) manjka istih; c) lose organizacije javnog transporta1. Da je mreza javnog transporta odgovarajuca, svi bi ga koristili, i to mogu da potpisem.

Drugo, prica o pritisku na gradske vlasti je bullshit jer kod nas ne postoje instrumenti pritiska na gradske vlasti. Prvi i osnovni instrument je izbor jebenog mayora, koji jednostavno ne postoji. Tacnije, bira se gradska skupstina u okviru lokalnih izbora, i ona na konstitutivnoj sednici bira gradonacelnika. Dakle - mayor se postavlja od strane vladajuce koalicije u svakom gradu. I dok god to ne bude bilo kao u politicki razvijenijim sredinama, mi cemo imati grad u kojem je poslednji most sagradjen pre 40 godina, jedini grad preko milion stanovnika u svetu koji nema saobracajnu zaobilaznicu, vec svi shleperi na relaciji Turska - Minhen prolaze meni ispod prozora i najveci broj kioska po metru kvadratnom :)

Citat:
Predrag Supurovic: Dakle ovamo u Tokiju - problem parkiranja je resen tako da ti ne mozes da registrujes kola ako nemas ili svoje parking mesto - ili iznajmljeno parking mesto i to mozes da potrekpis dokazom (ugovorom).

U Singapuru mozes da registrujes kola po povoljnijoj tarifi uz klauzu da se voze samo vikendom i posle (mislim) 21h. Upecatljivo crvene tablice... To "povoljnijoj" je doduse vrlo diskutabilno, posto je registracija tamo generalno opasno dranje po usima... Sto neko ovde rece - to je privilegija, ne pravo :)

---------
1- ne pada mi na pamet da placam tri karte ako mi trebaju tri prevoza do radnog mesta, samo zato sto koristimo retardirane automate iz XVII veka koji nisu u stanju da odstampaju timestamp...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 12:17 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ne znam sa kog jezika prevodis ali ja tako nesto nisam rekao.

Sa jezika ironije. (Ili što bi rekao Ilija Čvorović "Jesi, rekla si. Očima si rekla!":)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 12:57 - pre 191 meseci
Rekao bih da je taj tvoj jezik zlonamernosti i kontriranja radi kontriranja.

Pogledaj malo o cemu ja pisem i videces da se ja ne zalazem za krsenje zakona vec kazem da je zakon besmislen jer je nemoguce ispostovati ga.


 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 17:23 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Rekao bih da je taj tvoj jezik zlonamernosti i kontriranja radi kontriranja.
Pogledaj malo o cemu ja pisem i videces da se ja ne zalazem za krsenje zakona vec kazem da je zakon besmislen jer je nemoguce ispostovati ga.

Ti si upravo jedan od onih koji se deklarativno "ne zalažu za kršenje zakona" ali se vrlo zalažeš za selektivno kršenje onih propisa koji tebi ne odgovaraju ili su po tebi besmisleni.
Kako bi ti molim te propisao parkiranje? Tvoj propis bi verovatno glasio u stilu "parkiranje je dozvoljeno uvek i svuda ako je to realna potreba dotičnog vozača u tom trenutku - do izgradnje potrebnog broja parking mesta (znači zauvek)".
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 17:34 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag
Pogledaj malo o cemu ja pisem i videces da se ja ne zalazem za krsenje zakona vec kazem da je zakon besmislen jer je nemoguce ispostovati ga.


Pa to bas i nije tacno, kola mozes parkirati i dalje od svoje kuce ako nema besplatnog parkinga ispred zgrade. Nekad to moze znaciti i nekoliko minuta hodanja peske, ali to i nije bas tako strasno a, na kraju krajeva, nije ni lose za zdravlje :)

Tacno je da u Beogradu ne postoji dovoljno parking prostora, zato sto se korumpirana vlast vise zalaze za prodaju bilo koje parcele "real-estate" investitorima koji, opet, zele da maksimizuju svoj profit i grade stambeni/poslovni prostor sa minimalnim parkingom a nekad i bez istog...

Sve dok sami gradjani ne budu zahtevali parking prostor kao uslov za kupovinu stana, nista se nece pomeriti sa mrtve tacke jer ni drzava a ni graditelji stanova nemaju nikakav razlog da nesto promene.

Osim toga, za trenutne stanove u starim zgradama jedino resenje moze biti temeljna rekonstrukcija ulica + odricanje drzave od odredjenog prostora i izgradja parkinga.

Na kraju krajeva, nista od toga ne moze biti izgovor za nepostovanje zakona - voznja kolima je privilegija a ne "pravo", pa ako nije moguce parkirati kola ni na koji nacin, onda jednostavno nije isplativo imati ih... Krsenje zakona treba da kosta, i da kosta sto vise, a onda gradjani mozda budu i hteli da zahtevaju kao obavezan uslov parking mesto pri kupovini stana.

Citat:
Jablan
Građani moraju da izvrše pritisak na gradske vlasti da poboljšaju javni prevoz. A to se neće desiti sve dok većina njih podrazumeva da je gradski prevoz za smrdljivu sirotinju, osnovce i penzionere.


Koliko je meni poznato "vecina gradjana" u Beogradu se vozi tim istim gradskim prevozom... pa, sad, ako misle za sebe da su to sto si ti napisao...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 17:59 - pre 191 meseci
Citat:
bttp: Ti si upravo jedan od onih koji se deklarativno "ne zalažu za kršenje zakona" ali se vrlo zalažeš za selektivno kršenje onih propisa koji tebi ne odgovaraju ili su po tebi besmisleni.


A ti bolje od mene znas za ta se ja zalazem? To sto ja kazem da je neki zakon besmislen ne znaci da smatram da ga treba krsiti. Bas naprotiv, ako bolje procitas sta sam sve rekao u ovoj temi, videces da ja taj zakon postujem iako mislim da je besmislen.

Citat:

Kako bi ti molim te propisao parkiranje? Tvoj propis bi verovatno glasio u stilu "parkiranje je dozvoljeno uvek i svuda ako je to realna potreba dotičnog vozača u tom trenutku - do izgradnje potrebnog broja parking mesta (znači zauvek)".


To si ti rekao a ne ja. U potpunosti se ogradjujem od svake tvoje interpretacije mog misljenja, jer ti to radis zlonamerno, izvrcuci ono sto kazem, da bi imao razlog da se prepires sa mnom.

Citat:
Ivan Dimkovic: Pa to bas i nije tacno, kola mozes parkirati i dalje od svoje kuce ako nema besplatnog parkinga ispred zgrade.


Ma da, mozes da parkiras auto i u Lazarevcu...

Citat:

Krsenje zakona treba da kosta, i da kosta sto vise


Uvek sam bio za ostru kaznenu politiku, jer kod nas ljudi postuju zakon samo kad se debelo opeku po novcaniku. Ali da bi se zakon funkcionisao on mora imati smisla, tj. treba da je moguce postovati ga. U situaciji da u gradu ima 50% parking mesta manje nego automobila, nemoguce je da se zakon ispostuje, jer u svakom trenutku 50% vozila ne moze da bude parkirano prema propisima. Takav zakon u stvari samo sluzi za pljackanje naroda, pogotovo sto vlast koja je donela takav zakon neprekidno i predano radi na tome da se broj parking mesta u odnosu na broj automobila jos vise smanji.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 19:13 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Takav zakon u stvari samo sluzi za pljackanje naroda, pogotovo sto vlast koja je donela takav zakon neprekidno i predano radi na tome da se broj parking mesta u odnosu na broj automobila jos vise smanji.

Ovu Predragovu tvrdnju potkrepljujem sledećom fotografijom, upravo danas snimljenom:



Ovo je samo jedan od mnogobrojnih primera "brige" graskih vlasti za rešenje problema parkiranja u centru Beograda. Da pojasnim, u ovoj ulici je sve do pre godinu i po dana na ovom mestu koje na slici zvrji prazno, parkiranje bilo dozvoljeno, uz naplatu (zelena zona). Parkirana vozila ni na koji način nisu ometala prolaz pešaka, jer je pešacima ostajalo sasvim dovoljno prostora za njihove potrebe. I onda je odjednom taj parking nekome zasmetao i napravljeno je ovo što se vidi na slici.

Ovakvim suludim potezima, bahata i korumpirana gradska vlast u Beogradu, iako je svesna problema sa parkiranjem, umesto da rešava taj problem povećavanjem broja parking-mesta, radi upravo suprotno - samo još više, bez ikakvog vidljivog razloga, otežava problem dodatnim smanjivanjem parking-prostora.

Što se tiče teze da se propisi moraju poštovati ma kakvi da su - ne slažem se. Šta to znači - gradska vlast donese propis da je zabranjeno disati i ja sad treba da ne dišem? U situaciji kada je vlast koja donosi propise sasvim svesna da te propise teoretski nije moguće ispoštovati i kada je donošenje takvih propisa samo pokriće za pljačkanje građana putem kazni, kao što je ovde slučaj, tada u svakoj iole demokratskoj državi građani imaju sasvim legitimno pravo na neki vid otpora. (Sad, da li je ova naša država demokratska - to je već za neku drugu diskusiju.)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.229.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 19:43 - pre 191 meseci
Koliko se na slici vidi to je trotoar, a ne parking. Moguće da je bio pretvoren u parking i sada mu je vraćena namena za šta je izgrađen. Baš me interesuje kako su tu mogla da se parkiraju kola da ne ometaju pešake. Verovatno su svi putnici izlazili na leva vrata
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 19:53 - pre 191 meseci

Čim proglašavaš nešto besmislenim samim tim pozivaš i na bojkot. Daj onda interpretiraj ti ispravno svoje stavove pa reci kako bi ti propisao parkiranje u postojećim okolnostima. Pošto ti kažeš da su propisi besmisleni.
P.S. Uopšte mi nije namera niti zadovoljstvo da se prepirem sa tobom lično. Radi se o suprotstavljenim mišljenjima. Niti znam ko si ti niti me to u principu interesuje, samo iznosim svoje mišljenje.
Citat:

Na ovaj post jedini komentar je - smešno.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:04 - pre 191 meseci
Citat:
Kad bi malo razmislio možda bi uvideo da i nije tako glupo. Vozač ne mora da parkira ispred objekta u koji, recimo, ti ideš već može kružiti i parkirati se gde stigne u okolini i vratiti se da te pokupi. Ili može čekati da se oslobodi parking mesto. Uostalom to što ti kažeš "brigo moja pređi na drugoga" je upravo opis većine poslova koji ljudi rade i za koje su plaćeni. Da brinu tuđe brige i rešavaju tuđe probleme. Tako da pre nego što olako nazoveš glupošću nešto što je neko drugi rekao, razmislio koliko su tvoja sopstvena poimanja suvisla.

Znaci, da sumiramo - ako u nekom gradu ima duplo vise vozila nego parking mesta, dovoljno je da svako angazuje licnog vozaca i nekakvom neobjasnjivom magijom stvorice se desetine hiljada slobodnih parking mesta, sto ce biti dovoljno za svaki automobil u gradu. Neka ti bude, pobedio si, ne mogu da te uverim u suprotno.

Citat:
Iskreno ti pctel malo plovis po oblacima sa tom pricam o tvom "legitimnom" pravu da se parkiras gde god hoces. Obicno krsenje zakona bez ikakvog validnog razloga.
Jos jednom, kao i uvek, voleo bih da se distanciramo od mog, pojedinacnog slucaja i da diskutujemo o njemu kao opstem problemu. Pomenuo si neke nacine resavanja problema, ali to su dugorocni nacini. Znaci, problem je sledeci - imas 150.000 parking mesta a 300.000 automobila. Po tebi je sasvim ok da se onih 150.000 koji ne uspeju da ugrabe neko od mesta kazne. Ja sam prvi uvek i na forumu i inace za doslovnu primenu zakona, ali ovde nisam siguran pa mi ti reci, ako bi postojale tehnicke mogucnosti da se svi nelegalno parkirani automobili evidentiraju, da li bi bilo sasvim OK pisati 150.000 kazni svakog dana?

Meni je to pomalo neprihvatljivo, svaki prekrsaj cinis slobodnom voljom:
- mozes da vezes pojas, ako neces - kazna,
- mozes da ne pijes kad vozis, ako neces - kazna
- mozes da postujes ogranicenje brzine, ako neces - kazna
- mozes da se zaustavis kad se ugasi zeleno svetlo, ako neces kazna
...

Ovo poslednje posebno naglasavam, po zakonu ako ne mozes da se zaustavis, nema kazne cak i kad prekrsis ovo pravilo. To je neki opsti princip prekrsaja i kazne koji uvek vazi, ali, ovde nema toga - prosta matematika kaze da je neizvodljivo da se 150.000 automobila legalno parkira. Ja mislim da je parkiranje jedinstven primer gde ne vazi taj princip ili mozda znate jos primera?

Citat:
Pa to bas i nije tacno, kola mozes parkirati i dalje od svoje kuce ako nema besplatnog parkinga ispred zgrade. Nekad to moze znaciti i nekoliko minuta hodanja peske, ali to i nije bas tako strasno a, na kraju krajeva, nije ni lose za zdravlje

Opet, jos jednom, ako imas 300.000 automobila a 150.000 parking mesta, 150.000 vozaca ne mogu ispostovati zakon. Zamisli na sta bi to licilo kad bi u jednom trenutku svi resili da doslovno postuju ovaj zakon i da kruze dok ne nadju legalno mesto. Izgledalo bi tako da 150.000 ljudi celu noc vozi po gradi, dok ne ustanu ljudi koji idu kolima na posao, zatim bi se ovi parkirali na njihova mesta, a ovi ne bi ni otisli na posao jer bi kruzili celog dana... Znaci, postovanjem ovog zakona nastala bi totalna katastrofa i kolaps kako saobracaja, tako i drustva i privrede uopste. Ne samo da ne bi moglo da se parkira, vec ne bi moglo ni da se vozi od guzve automobila koji su na ulici samo zato sto satima traze parking mesto, ulice jedva izdrzavaju i ovu kolicinu saobracaja bez toga.
Tacno je da je problem trenutno individualno obicno resiv - ako se ode dovoljno daleko moze se obicno naci neko mesto. Ali, zaboravljas da je mesto moguce naci upravo zato sto je 150.000 automobila parkirano na nelegalnim parking mestima, tako da na neki nacin svaki ipak ima svoje mesto, pa kad neko napusti legalno parking mesto ne pojavi se istog trenutka neko ko to ceka i kruzi vec 5 sati.

Vi ste ovde vecinom programeri, moze neko da napise neki program koji simulira situaciju kad ima duplo vise automobila nego parking mesta, a niko nece da se nelegalno parkira. Bilo bi zanimljivo videti rezultate rada tog programa.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:14 - pre 191 meseci
Ispada da sam najzagriženiji za ovu temu al ajd.
Citat:
pctel: Opet, jos jednom, ako imas 300.000 automobila a 150.000 parking mesta, 150.000 vozaca ne mogu ispostovati zakon.

Preteruješ, prvo ja ne znam za te brojke al ajd da ti verujem. Pa nisu valjda svih 300000 automobila uvek parkirani? Posebno ne preko dana. Ja se ne sećam da nekada nisam uspeo da se snađem za parking ako ne odmah ono posle par krugova "around the block". Nekad ne baš ispred zgrade u koju idem nekad možda iza ugla, ali uvek u blizini, uvek propisno i uvek u razumnom roku.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:23 - pre 191 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sve dok sami gradjani ne budu zahtevali parking prostor kao uslov za kupovinu stana, nista se nece pomeriti sa mrtve tacke jer ni drzava a ni graditelji stanova nemaju nikakav razlog da nesto promene.

Pa, ja mislim da ako se prostor ispred zgrade ne moze ograniciti za upotrebu samo stanarima. Evo, znam za slucaj da su neki ljudi srusili staru kucu i napravili mini-zgradu sa 3 stana, a ispred je ostalo veliko dvoriste, zacudio sam se kad sam isao kod prijatelja koji zivi 150m dalje - pitao sam "kako to parkiras ljudima u dvoristu?" Odgovorio mi je da je svo zemljiste drzavno i da on kad dodje pre njih ima pravo da parkira na njihovom parking mestu u njihovom dvoristu.

Istakao sam ovo samo usput, a hteo sam da kazem nesto drugo:
Citat:
Sve dok sami gradjani ne budu zahtevali parking prostor kao uslov za kupovinu stana...

Sve dok se bude doseljavalo 10X vise nego sto se gradi, nema nista od zahtevanja...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:27 - pre 191 meseci
Citat:
pctel:
Meni je to pomalo neprihvatljivo, svaki prekrsaj cinis slobodnom voljom:
- mozes da vezes pojas, ako neces - kazna,
- mozes da ne pijes kad vozis, ako neces - kazna
- mozes da postujes ogranicenje brzine, ako neces - kazna
- mozes da se zaustavis kad se ugasi zeleno svetlo, ako neces kazna
...

Ovo poslednje posebno naglasavam, po zakonu ako ne mozes da se zaustavis, nema kazne cak i kad prekrsis ovo pravilo. To je neki opsti princip prekrsaja i kazne koji uvek vazi, ali, ovde nema toga - prosta matematika kaze da je neizvodljivo da se 150.000 automobila legalno parkira. Ja mislim da je parkiranje jedinstven primer gde ne vazi taj princip ili mozda znate jos primera?

Ti i Predrag vrtite priču ukrug, „zaboravljajući“ da vam je već ukazano na rupu u onom što pričate. Ponoviću ja, nije problem.

Prosto, na tvoju listu prekršaja koji se čine slobodnom voljom dodaj još:
• možeš da ne poseduješ auto kad nemaš uslova za njegovo parkiranje; ako nećeš — kazna.

Ako je 150.000 ljudi već odabralo „ako nećeš“ deo, to je njihov problem. Na Predragov pokušaj da ospori ovaj argument odgovorio sam ovako, što ste uredno ignorisali i krenuli priču ispočetka (kao da će desetostruko ponavljanje iste stvari njoj dati na težini).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:28 - pre 191 meseci
Citat:
Joker: Moguće da je bio pretvoren u parking i sada mu je vraćena namena za šta je izgrađen.
Ne, ulica je do pre godinu i po, kad je ovo učinjeno, bila sa standardnim trotoarom na kome su belim oznakama bila obeležena parking mesta. (Nemam sliku iz tog vremena, nisam pretpostavljao da će mi biti potrebna.) Zatim je trotoar popločan pri čemu je oduzeto nekih desetak parking mesta.

Citat:
bttp: Na ovaj post jedini komentar je - smešno.
Tipičan odgovor osobe koja nema adekvatne kontraargumente.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:40 - pre 191 meseci
Citat:
Daniel011: u ovoj ulici je sve do pre godinu i po dana na ovom mestu koje na slici zvrji prazno, parkiranje bilo dozvoljeno, uz naplatu (zelena zona). Parkirana vozila ni na koji način nisu ometala prolaz pešaka, jer je pešacima ostajalo sasvim dovoljno prostora za njihove potrebe. I onda je odjednom taj parking nekome zasmetao i napravljeno je ovo što se vidi na slici.

Pa, jbg treba pesacima 4 metra da prodju, sta ces, to je realna potreba...

Pricao mi prijatelj da su u Sidneju trotoari u proseku siroku samo pola metra - kolovozi su prakticno od zgrade do zgrade. Pesaka tu nema (sta ima kog vraga da setaju po ulici punoj otrovnih kancerogenih izduvnih gasova?!). Svako ima podzemnu garazu u zgradi gde zivi, takodje istu takvu u zgradi gde radi, tako da niti ima potrebe da pesaci negde, niti ima mogucnosti da se pesaci i vozaci otimaju oko prostora. Ako nekom bas zatreba, ima tih pola metra, ali je izuzetno retka situacija videti nekog da to koristi. Sa druge strane, pesaci imaju velike parkove i pesacke ulice do kojih isto idu kolima a tamo je obezbedjen parking...
Bilo kako bilo, daleko smo mi od toga...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.173.*



+6455 Profil

icon Re: Komunalni prekrsaj ?!14.08.2008. u 20:42 - pre 191 meseci
Svi koji misle da je problem parkiranja u Beogradu teško rešiv, samo treba da posete Monaco/Monte Carlo i da vide šta su ljudi napravili tamo... Nikad skučenij gradić, a nikad više parking mesta nisam video... Bukvalno na svakom ćošku gde god da se okreneš ima neka podzemna garaža...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Komunalni prekrsaj ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21168 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.