Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klizna vrata i zvucna izolacija

elitemadzone.org :: TechZone :: Klizna vrata i zvucna izolacija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20536 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Klizna vrata i zvucna izolacija31.08.2008. u 18:34 - pre 189 meseci
Moj post je dosta dugacak i zahteva detaljno citanje,ali vas najlepse molim da ga,ako se razumete u akustiku,procitate.
Rec je o sledecem:imamo jednosoban stan u izuzetno prometnoj ulici.Na zalost,jedno od nas troje mora da spava u trpezariji,jer ostali hrcu.Tu nastaje problem.
Trpezarija je spojena sa kuhinjom i u trpezariji se na zidu naspram vrata nalazi jedan prozor,iste velicine kao i u sobi,takodje napravljen od kombinacije PVC-a i aluminijuma kao i onaj u sobi.Pitala sam upucene,kazu da je trpezarijski prozor solidno ugradjen,tj. da nema gresaka u ugradnji,i da nije losiji od onog u sobi.
Kada se udje u tu celinu (kuhinja+trpezarija),prvo se kroci u trpezariju,ona je napred i levo u odnosu na vrata,a desno se nalazi zidic koji delimicno odvaja kuhinju od trpezarije,a desno od njega je kuhinja.U kuhinji se nalazi prozor za ventilaciju,duplo manji od trpezarijskog,takodje naspram vrata,i takodje od aluminijuma i PVC-a.
Bez obzira na kvalitet prozora,opet je mnogo bucnije u trpezariji nego u sobi,i nije uopste podesno za spavanje.
Imam nekoliko pitanja:
1.Da li ta veca buka u trpezariji ima veze sa tim sto je prostor manji nego soba,a dva su prozora,dok je u sobi samo 1?Da li je moguce da 2 prozora prave vecu buku nego 1?I da li mozda u malom prostoru dolazi do nekakve refleksije ili vec tako necega (ne razumem se pa nagadjam)?
2.Zelimo svakako da pregradimo do kraja kuhinju od trpezarije,tj.da napravimo produzetak onog delimicnog zidica koji ih razdvaja (drugi kraj zida bi onda pao bas levo od kuhinjskog prozora).Tako bismo od trpezarije napravili sobicu.Najbolje bi bilo,zbog prostora,da ugradimo klizna vrata,pa me zanima sledece:da li bi ta klizna vrata,i u kojoj meri,doprinela da se trpezarija zvucno odeli od kuhinjskog prozora,jer zelimo da dobijemo sobicu koja ima samo 1 prozor,a ne kao sada da cujemo buku iz 2 otvora,mislim,ako je broj prozora ono sto doprinosi buci.Ne mora to da bude totalna izolacija,ali bih vas molila da mi kazete,u klasi kliznih vrata,sta je najbolje sto mogu da ugradim,po mogucstvu od koje firme,i od kog materijala, i sta ce mi najvise pomoci po pitanju zvuka?I da li bi pomogla ugradnja kliznih vrata,pa lepljenje plute,sundjera,ili vec nekog izolacionog materijala preko?
Znam da je najbolje po tom pitanju da prezidam i napravim obicna vrata,ali ukucani se bune zbog malog prostora.
3.Da li bi,kao dodatna zastita,pomoglo ako bih stavila klizna vrata i preko zida gde je trpezarijski prozor?Onda bi stajala otvorena danju,a nocu bih ih zatvorila.Da li bi me to bar delimicno izolovalo od tog prozora u trpezariji (posto pretpostavljam da ce,cak i ako se pregradjivanjem izolujem od kuhinjskog prozora,i dalje biti bucnije nego u sobi jer bi nova sobica bila oko 3 puta manja od sobe,a trpezarijski prozor je isti kao u sobi?)
4.Dakle,ne trazim totalnu izolaciju,ali bih volela da uradim maksimum po tom pitanju,a da to pritom ne zahteva menjanje prozora (zaista nisam u prilici da to radim).
Hvala unapred za svaki savet!Hitno mi je,jer bas slabo spavam.
P.S.Trenutno ne dolazi u obzir prezidjivanje dnevne sobe,niti selidba,na zalost,mada bih ovo poslednje najradije uradila.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.154.*



+292 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 14:55 - pre 189 meseci
Nisam nacisto koju buku zelis izbeci, ulice ili hrkaca? Najbrze i jevtinije resenje -Vata u usi!
Za ulicnu buku bi ti preporucio recept nasih baka, sasi jastuce duzine prozora i sirine razmak unutrasnjeg i spoljnjeg krila,i metni ga unutra. I zimi ce biti toplije.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 17:26 - pre 189 meseci
...najjednostavnije, kao sto Horvat rece su cepovi za usi (postoje silikonski, koji se liju po tvom uhu i uopste ne zuljaju)...
...zvucnu izolaciju bi dobila i kacenjem recimo tapiserije na zid ( ili bilo cega sto upija zvuk) jer pretpostavljam da je kuhinja sva napravljena
od plocastih materijala pa je bucnija od sobe u kojoj se nalaze kreveti, tepih i sl.
Klizna vrata bi smanjila buku uz kuhinje ali samo ako su neka kvalitetnija, vakum stakla i pvc stolarija, ona polukartonska/harmonika/klizna vam
nista nece pomoci...poz.

PS. nemoj zaboraviti da za 3 osobe u malom stanu treba dosta vazduha za disanje, tako da ne moze biti sve hermeticki zatvoreno...
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 17:38 - pre 189 meseci
Zelim da se zastitim od saobracajne buke.Probala sam jedno 5 razlicitih vrsta cepova,i antifone sam nabavila,ali nista ne pomaze protiv tako jakog hrkanja.Na zalost,ni protiv saobracajne buke.
Mozete li malo detaljnije da mi objasnite ta klizna vrata koja ste pomenuli,sa vakuumskim staklima i od PVC-a,imate li neka iskustva ili informacije kako ona dihtuju,koje su prednosti u odnosu na obicna klizna vrata,i sta znaci to-vakuumska stakla?I znate li mozda neku firmu koja se bavi ugradnjom bas takvih vrata?
Cula sam,inace,za neka specijalna klizna vrata od PVC-a,koja imaju neki specijalni dihtung,i zato bolje izoluju,rekao mi je jedan covek da je video takva na nekom sajmu.Da niste slucajno culi za tako nesto i ima li toga u prodaji kod nas?Ukucavala sam u Gugl sve moguce kombinacije i nista nisam nasla o tome.
Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 17:44 - pre 189 meseci
Da,a sto se tice varijante sa jastukom,na zalost to je nemoguce jer prozor ima 1 krilo.
Narocito me interesuje koji ce efekat imati klizna vrata (pod pretpostavkom da ugradim ta kvalitetnija) na zvuk autobusa,znate onaj prodorni - ''brrruuum'',koji se u sobi uopste ne cuje tako jako,a u trpezariji bas ometa san.Dakle,stite li ona i od tih jacih i prodornijih zvukova,ili samo od nekih tisih?
P.S.Hvala puno sto ste imali strpljenja da iscitate ceo moj post!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.155.*



+292 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 21:50 - pre 189 meseci
Citat:
Anne86:  prozor ima 1 krilo.

E tu je problem! Zovi staklara da vidi posto ce ti ugraditi vakumsko staklo u taj prozor.Vakumsko staklo je "senvic" od 2 ili vise stakala medjusobno razdvojenih granicnicima i medjusobno hermeticki zatvorenih.
Na taj nacin resavas problem prodiranja buke na kvalitetniji (i jeftiniji) nacin
A za zidove poslusaj Majstor Duju
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija01.09.2008. u 22:05 - pre 189 meseci
ne postoji vakuum staklo
osim sto ga tako narod zove

pravilan naziv
je
izopan staklo

IZOPAN je temoizolaciono staklo koje je sastvljeno od dve ili više staklenih ploča koje su po ivici međusobno povezane (rastojanje 6, 9, 12 i 16 mm). Ivična veza mora da ostvari besprekorno i dugotrajno zaptivanje (da ne bi došlo do ulaska vlažnog vazduha).

Međuprostor je ispunjen suvim vazduhom (tacka rošenja oko 30 C) ili gasom. Razmak između staklenih ploča obezbeđen je metalnim držačima koji su ispunjeni sredstvima za sušenje.

IZOPAN se može proizvoditi u kombinaciji sa kaljenim i slojevitim staklom. Kad se u međuprostor postave ukrasni profili dobija se DEKORATIVNI IZOPAN.

evo jos jedan podatak
toplinska provodljivost - zastita

4mm +15+ 4mm = k=2.77W/m2K

stop-sol 4mm + 15 argon + 4mm niskoemisiono = k=1.1W/m2K


zvucna zastita
4mm+12+4mm -> 30 dB

[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 02.09.2008. u 18:23 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 10:20 - pre 189 meseci
Citat:
Anne86:
Narocito me interesuje koji ce efekat imati klizna vrata (pod pretpostavkom da ugradim ta kvalitetnija) na zvuk autobusa,znate onaj prodorni - ''brrruuum'',koji se u sobi uopste ne cuje tako jako,a u trpezariji bas ometa san.


...taj "brum" od nasih super luxuznih gradskih autobusa i kamiona (kao i "sportskih" automobila) se prenosi na citavu strukturu zgrade tj. zidove, betonske stubove..
Predpostavljam da je u pitanju novogradnja a tu ti od vibracija nema pomoci tj. ne mozes ih ugusiti osim sto ih mozes prigusiti, kao sto sam naveo, postavljanjem
mekanih, vunenih materijala na same zidove....
Poz.

PS. Ovo je postao, opste gledano, ogroman problem u gradovima kod nas kao posledica "moderne" gradnje, zanimljivo je da u stanovima gradjenim '50. i '60. sa debelim zidovima i ugradjenim duplim prozorima (ne staklom vec sa duplim krilima) nivo buke je na zavidno niskom nivou iako se pojedini nalaze u najgoroj zoni...
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 11:27 - pre 189 meseci
Zapravo,zgrada nije novogradnja,cak je prilicno stara,i upuceni mi kazu da je vrlo solidna gradnja.
Sto se tice prozora,moze li to izopan staklo da se ugradi na postojeci prozorski okvir,to jest da ne izbijam prozor,nego da samo skinem staklo i ugradim izopan?
A da li bi pomoglo ako bih umesto tapiserija nalepila neki materijal koji se proizvodi u Kragujevcu,mislim da se zove azmafon ili tako nekako,vunasto izgleda,i specijalno sluzi za izolaciju?Ili stirodur,neko mi rece da bi i to pomoglo?
I mozete li mi reci kako bi to zapravo funkcionisalo,tj, da li bi ti materijali upili zvuk koji dolazi spolja kad udje u sobu i sprecili da se odbija o zidove i rezonira (jer sam cula da je to problem u manjim prostorijama)?Cisto me zanima mehanizam,na koji nacin ce to spreciti buku.I da li treba da ih lepim na sve zidove ili samo na spoljni zid,kao sto sam dobila jedan savet?
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 13:26 - pre 189 meseci
...onda moja pogresna pretpostavka...

http://www.azma.co.yu/azmafon.php
i vise o tome:
http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=14260

...ne stavljaj nista na spoljni zid, ko ti je to rekao? Stirodur ti nece pomoci.

Citat:
da li bi ti materijali upili zvuk koji dolazi spolja kad udje u sobu i sprecili da se odbija o zidove i rezonira (jer sam cula da je to problem u manjim prostorijama)


Upravo tako, a to je problem i u velikim prostorijama...
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 15:43 - pre 189 meseci
OK,hvala na linkovima.
Dobro da ste mi rekli da znam da ne vredi da lepim na spoljne zidove.Jedan majstor mi je rekao to za stirodur.
Nego,Majstor Dujo,mozete li mi reci neku firmu koja ugradjuje ta PVC klizna vrata sa vakuum staklima,koja ste pomenuli u nekoj od poruka?Ne mogu nigde da nadjem na Netu.I znate li mozda kako dihtuju takva vrata,i koji je sistem dihtovanja,npr. znam da aluminijumska klizna vrata dihtuju pomocu cetkica,sto bas nije neka zastita od buke.
Inace,cula sam da postoje neka klizna vrata od PVC-a sa dodatno ugradjenim dihtungom,koja navodno bolje stite od buke od obicnih.Znate li mozda nesto o tome,kakav im je to dihtung,je li od gume ili od cega?Rece mi jedan covek da je video takva na nekom sajmu,ali na zalost ne zna gde to moze da se nabavi.

[Ovu poruku je menjao Anne86 dana 02.09.2008. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 17:40 - pre 189 meseci
moze da se odradi PVC klizni
za izradu i za ugradnju je vreme cekanja oko 15 dana


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 18:18 - pre 189 meseci
Hvala!A zna li neko nesto o tom dodatnom dihtungu o kome sam cula da moze da se ugradi na klizna vrata,od cega je to?
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija02.09.2008. u 20:55 - pre 189 meseci
izgleda da ces se morati malo bolje raspitati od osobe od koje si to cula

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija03.09.2008. u 12:10 - pre 189 meseci
Pitala sam ga,i to je gumeni dihtung.Na zalost,on ne zna nijednog proizvodjaca, a ni ja ne mogu da nadjem na Netu,pa ako neko sazna gde to mogu da nabavim...
Nego,nesto mi nije jasno:koliko sam videla na nekim semama kliznih vrata,sto aluminijumskih,sto PVC,krila se nalaze u dve linije,pa fiksno krilo stoji u jednoj liniji a pokretno kliza ispred njega u drugoj liniji.Imam utisak da se krila nikad ne dodiruju,ni kad su vrata zatvorena,i pretpostavljam da bi to bio problem sto se tice zvuka?
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija04.09.2008. u 11:00 - pre 189 meseci
E,sad cujem da balkonska klizna vrata dobro dihtuju.Zna li neko mogu li ona da se ugrade unutra?Prave li ih u tako malim dimenzijama?(sirina oko 1,5 m,visina od poda do plafona)
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija05.09.2008. u 14:03 - pre 189 meseci
a kako izgledaju ta balkonska klizna
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija05.09.2008. u 15:02 - pre 189 meseci
Citat:
Anne86: E,sad cujem da balkonska klizna vrata dobro dihtuju...


...a da sacekamo jos koji dan - mozda ces cuti jos nesto....

@Veljko:

 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija05.09.2008. u 19:59 - pre 189 meseci


da, ali to su kombi klizna vrata sa ,mogucnosti kipovanja i klizanja,
znaci
to nisu balkonska klizna vrata - sto u principu i ne postoji, razlika je u dihtovanju, sistemu zatvaranja ( dihtovanja ) i otvaranja

to su klizna vrata - kombi, ili vrata koja izlecu ili zidna stena ...

razlika je ogromna
u ceni pogotovo - duplo




ulazimo polako u teoretisanje posto od majstorije ni m
obicna igra reci, koja kosta "samo" duplo vise


[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 05.09.2008. u 21:39 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Anne86
student,Ekonomski fakultet

Član broj: 192326
Poruke: 14
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Klizna vrata i zvucna izolacija06.09.2008. u 12:20 - pre 189 meseci
Koliko sam razumela sa raznih sajtova,postoje 3 vrste kliznih vrata:
1.paralelno-klizna (to su valjda obicna,klasicna klizna vrata)
2.podizno-klizna
3.otklopno-klizna
E,sad,znate li koja od njih su ta ''kombi-vrata''?Pod 2. ili pod 3.?I postoji li razlika u ceni izmedju 2. i 3.? (pretpostavljham da su i jedna i druga skuplja od 1.)
Pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klizna vrata i zvucna izolacija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20536 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.