Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna informacija o termostatu sudo-masine

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Potrebna informacija o termostatu sudo-masine

[ Pregleda: 7687 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Potrebna informacija o termostatu sudo-masine02.09.2008. u 16:26 - pre 189 meseci
Popravljam masinu za pranje posudja na kojoj je neispravan termostat,ali je problem sto ne znam njegovu temperaturnu vrednost pa ako neko moze da pomogne...
Masina je EXQUISIT GSP-9012A(na slici) i ista je kao jedan Midein model(ne znam tacno tip)
Ovaj termostat koji mi zadaje muke nosi oznaku KSD-201,ima dva kontakta,okrugao je i treba da se zasrafi(odozdo) u drzac grejaca.Guglao sam,nasao neke termostate sa tom oznakom,ali su to oni kao za pegle...





[Ovu poruku je menjao gti2 dana 02.09.2008. u 18:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: Potrebna informacija o termostatu sudo-masine08.09.2008. u 09:02 - pre 189 meseci
Trebalo bi da imas jos jedan takav termostat redno vezan na taj, verovao ili ne oba su zastitna i u nedostatku istog moze da se prespoji, ako dodje do nekog problema drugi zastitni ce odraditi posao. Uglavnom crkava onaj sa desne strane kada gledas masinu od napred. Nisam proveravao po oznaci, ali recicu ti nesto vise kad se konsultujem sa kolegom koji radi Quadro, to su 99% iste masine. Proveri samo da li je ovako kako sam ti napisao i slobodno probaj, a za termostat ako se ne snadjes javi pa cu mozda moci i da ti posaljem neki.

Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Potrebna informacija o termostatu sudo-masine08.09.2008. u 10:36 - pre 189 meseci
Potpuno si u pravu,sve je tacno,cak je i bio problem u desnom termostatu.Problem sam resio stavljanjem fiksnog termostata od ves masine (60c) jer je ovaj koliko sam uspeo da saznam 74c.Namerno sam stavio manju vrednost jer je ovaj koji sam stavio zalepljen pa sporije reaguje za razliku od originalnog koji se srafi i blizi je grejacu.Inace,pregrevanje je bilo prouzrokovano neispravnim kondenzatorom tj nije radila pumpa visokog pritiska pa je doslo do pregrevanja.
Hvala puno za info,pozdrav
 
Odgovor na temu

dekimit
Beograd

Član broj: 174212
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: gamadeltarobot@gmail.com


Profil

icon Re: Potrebna informacija o termostatu sudo-masine14.11.2010. u 11:29 - pre 162 meseci
Na masini za pranje sudova MIDEA postoje dva termostata koja su povezana po jedan na svakom kraju grijaca.KSD201 sa crvenom oznakom izmedu kontakta je Termostat 90°C, koji nije samorestartujuci,a bez boje izmedu kontakta 78°C samorestartujuci.

KSD201 imas ovde :

http://www.kupindo.com/kupovin...0C-za-Midea-sudomasinu/9193025
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Potrebna informacija o termostatu sudo-masine

[ Pregleda: 7687 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.