Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?

elitemadzone.org :: MadZone :: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 47434 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
79.101.72.*



Profil

icon Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?30.09.2008. u 21:58 - pre 188 meseci
Znam da je bio haos oko izdavanja novih biometrijskih pasosa pre 2 meseca, ali kakvo je sada stanje? Trebao bih da izvadim novi pasos u roku od 15-20 dana, a bojim se da necu stici. Da li je neko skoro vadio pasos u Beogradu i da li ima preporuku za neki SUP u kome je manja guzva? Koliko sam shvatio, zahtev moze da se podnese bilo kom SUP-u na teritoriji grada Beograda.

Da, znam da mogu da izvadim i stari, plavi pasos, ali mi je to krajnja opcija jer mi se ne daje dva puta novac za izvode iz opstine, zatim i cekanje u redu itd.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?30.09.2008. u 22:41 - pre 188 meseci
Danas sam predao za novi pasos. Iako na oglasnoj tabli pise da se dobija posle 30 dana, sto je zakonski rok, rekli su mi da stize brze. Za oko 20 dana. Tako je, barem, u Nisu. Ipak sve zavisi od Beograda, jer se, jelte, pasosi prave tamo. Mozda postoji nacin da se ubrza, jer sam primetio da ovde imaju dosta urgencija za decu koja idu na ekskurzije, pa im treba hitno. Raspitaj se malo u tvojoj policijskoj stanici, objasni zasto ti treba brze, pa ce mozda da ti izadju u susret.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 02:35 - pre 188 meseci
U Beogradu u SUP-u u Ljermontovoj ulici postoji salter za hitne slucajeve
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
91.150.96.*



+4 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 05:33 - pre 188 meseci
Novi pasoš za 2 ili 20 dana - gotovo nemoguće.

Za novi pasoš ti je potrebno da čekaš oko mesec-meces i po (BG, dakle) na predaju zahteva i još 20-ak dana nakon toga za sâm pasoš. Stari pasoš možeš da dobiješ u roku od par nedelja ako sam dobro razumeo. A još to mislim da je samo u Ljermontovoj, taj deo nisam ispratio do detalja jer sam jurio novi pasoš.

I u vezi Ljermontove i oveg šaltera za hitne slučajeve, možeš da dobiješ pasoš za dva dana ali uz potvrdu iz firme da putuješ u inostranstvo. Tu stvarno ne znam da li je u pitanju novi ili stari ali mogu da se opkladim da je u pitanju stari. U svako slučaju, ne verujem da možeš da baneš sa pričom "meni je hitno".

Ako želiš da vadiš novi pasoš postupak ide nekako ovako. Moja Odiseja započela je u policijskoj stanici u Milana Rakića gde sam svojim očima video da se obrađuju dva, da ponovim: DVA, zahteva dnevno, tj. 4 sata po čoveku. Tu smo se malo svađali dok mi nisu priznali da nema dovoljno obrazaca pa se zato prave liste čekanja od par meseci. U svakom slučaju oni nisu mogli da rade više od 2/dan jer je tako bilo zakucano sa višeg nivoa.

Pošto sam unapred spremio sva potrebna dokumenta, otišao sam kući i našao adrese svih policijskih stanica u gradu (pošto više nisi vezan za opštinu u kojoj boraviš) i onda sam rešio da idem redom od jedne do druge dok ne nađem neki slobodan termin koji nije u futuru drugom.

To je bilo 1.9. Ubo sam iz prve stanicu u Majke Jevrosime, inicijalno je bio slobodan neki datum u novembru (znači govorimo samo o zakazivanju, ne o samom pasošu) ali kada sam počeo malo da se prepirem iskopali su neki poslednji termin u subotu 13.9. Dakle, 13 dana za zakazivanje + 20-ak za dobijanje samog pasoša (još uvek čekam, nije gotov) pa ti računaj. I to ako imaš sreće/živaca.

Inače, gužve po stanicama nisu zbog pasoša već zbog registracija, prijava/odjava boravka, manjim delom zbog novih ličnih karti,... pasoši su tu u promilima, kome bre u Srbiji treba pasoš? I opet, nema obrazaca.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
77.46.165.*



+165 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 06:41 - pre 188 meseci
Ja sam pass dobio za 15 dana.

 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 07:48 - pre 188 meseci
DS_Store, nemas srece. U Nisu se obradjuju 2 stranke na sat. Nemaju guzvi, izmedju ostalog, jer je zavrsena sezona odmora. Dodjes ujutru, zakazu ti termin i za najvise par dana prolazis proceduru koja traje 20-ak minuta. I jos rade od 08-20 sati.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 09:06 - pre 188 meseci
Ja sam u NS-u cekao 30 dana od trenutka predaje. Doduse, mozda sada ide nesto brze posto je pre dva meseca bila aktuelna ona prica o nedostatku novih pasosa jer je 5-6 hiljada povuceno zbog neispravnosti.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

zarek

Član broj: 142007
Poruke: 54
77.46.155.*



+4 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 09:13 - pre 188 meseci
Citat:
DS_Store: Novi pasoš za 2 ili 20 dana - gotovo nemoguće.

Za novi pasoš ti je potrebno da čekaš oko mesec-meces i po (BG, dakle) na predaju zahteva i još 20-ak dana nakon toga za sâm pasoš. Stari pasoš možeš da dobiješ u roku od par nedelja ako sam dobro razumeo. A još to mislim da je samo u Ljermontovoj, taj deo nisam ispratio do detalja jer sam jurio novi pasoš.

I u vezi Ljermontove i oveg šaltera za hitne slučajeve, možeš da dobiješ pasoš za dva dana ali uz potvrdu iz firme da putuješ u inostranstvo. Tu stvarno ne znam da li je u pitanju novi ili stari ali mogu da se opkladim da je u pitanju stari. U svako slučaju, ne verujem da možeš da baneš sa pričom "meni je hitno".

Ako želiš da vadiš novi pasoš postupak ide nekako ovako. Moja Odiseja započela je u policijskoj stanici u Milana Rakića gde sam svojim očima video da se obrađuju dva, da ponovim: DVA, zahteva dnevno, tj. 4 sata po čoveku. Tu smo se malo svađali dok mi nisu priznali da nema dovoljno obrazaca pa se zato prave liste čekanja od par meseci. U svakom slučaju oni nisu mogli da rade više od 2/dan jer je tako bilo zakucano sa višeg nivoa.

Pošto sam unapred spremio sva potrebna dokumenta, otišao sam kući i našao adrese svih policijskih stanica u gradu (pošto više nisi vezan za opštinu u kojoj boraviš) i onda sam rešio da idem redom od jedne do druge dok ne nađem neki slobodan termin koji nije u futuru drugom.

To je bilo 1.9. Ubo sam iz prve stanicu u Majke Jevrosime, inicijalno je bio slobodan neki datum u novembru (znači govorimo samo o zakazivanju, ne o samom pasošu) ali kada sam počeo malo da se prepirem iskopali su neki poslednji termin u subotu 13.9. Dakle, 13 dana za zakazivanje + 20-ak za dobijanje samog pasoša (još uvek čekam, nije gotov) pa ti računaj. I to ako imaš sreće/živaca.

Inače, gužve po stanicama nisu zbog pasoša već zbog registracija, prijava/odjava boravka, manjim delom zbog novih ličnih karti,... pasoši su tu u promilima, kome bre u Srbiji treba pasoš? I opet, nema obrazaca.


koliko te kostalo?
i da li je klasicna pasos fotografija ili su izmenili?
moj "jugoslovenski" vazi do 2017.
i treba da pravim novu US vizu..
...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 09:28 - pre 188 meseci
E to sa fotkom je posebna prica. Znaci treba da se slikas, ali naglasi da je za novi pasos. Fotografija je nesto veca od one za stari (mislim da je 4,5x4,5...ima na sajtu MUP-a) i lik je obavezno na beloj podlozi. E onda kod predaje papira, oni kao skeniraju tu fotku i vrate ti je...ne zadrzavaju ni jednu fotografiju, a onda te i dodatnu slikaju. A onda kasnije kad dobijes pasos kao u mom slucaju, vidis da ti se ta fotografiju koju si ti doneo uopste ne nalazi na pasosu vec neka koju su oni odabrali iz te serije koju su ufotkali u samom MUP-u. Tako da meni trenutno u pasosu stoji neka rascupana fotka na kojoj mi oci deluju kao da sam upravo otresao tablu hash-a...Ono sto meni i dalje nije jasno, zasto sam se uopste fotkao i donosio fotografije. Druga zanimljiva stvar su potpisi. Table za pisanje koje se koriste u MUP-u su depresivno neosetljive i imaju rezuluciju od piksela po kvadratnom incu. Tako da svi potpisi imaju tendenciju da lice na potpise dece na crtezima okacenim na panou u obdanistu.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
80.93.235.*



+4 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 09:31 - pre 188 meseci
Citat:
JankoNIS: DS_Store, nemas srece. U Nisu se obradjuju 2 stranke na sat. Nemaju guzvi, izmedju ostalog, jer je zavrsena sezona odmora. Dodjes ujutru, zakazu ti termin i za najvise par dana prolazis proceduru koja traje 20-ak minuta. I jos rade od 08-20 sati.

Drago mi je da čujem tako nešto. Eto neke prednosti unutrašnjosti nad BG-om! :P
I ovde rade od osam do osam. U stvari, preračunao sam se za PS Zvezdara - to znači da im za jednog čoveka treba 6 sati! :O

Citat:
zarek: koliko te kostalo?
i da li je klasicna pasos fotografija ili su izmenili?
moj "jugoslovenski" vazi do 2017.
i treba da pravim novu US vizu..

2000 konvertibilnih dinara Zavodu za izradu novčanica + 170 din. neka taksa. Na to dodajem i isporuku izvoda iz matične i uverenje o državljanstvu na kućnu adresu, što zavisi od opštine do opštine.

Kako to 2017? Možeš li to da mi pojasniš, ako pod "jugoslovenski" misliš na onaj CPJ, razumeo sam da taj ističe 2009. g. ? Moja sestra ima USA vizu koja važi tri godine u tom CPJ pasošu pa bih ti bio zahvalan na informacijama. Njoj pasoš formalno važi do 2011 ali kao što rekoh razumeo sam da se povlače 2009.

Fotke nisu potrebne jer te fotografišu na licu mesta. Kad smo već kod toga, ni tu nisam imao sreće, jer su sami budžili Canon PowerShot A510 na neki improvizovani stalak + u kabini su bile samo dve neonke pa sam u prvih par pokušaja izgledao kao Betmen. Predložio sam im da malo podesim ekspoziciju, naravno nisu hteli ni da čuju, da nešto ne pokvarim (ma da, kao da je moglo gore). Iz četvrtog puta su dobijeni kao zadovoljavajući rezultati ali već se plašim šta će biti kad dođem na granicu. Možda će da me mažu imalinom, ko zna.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
80.93.235.*



+4 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 09:45 - pre 188 meseci
Citat:
Fuzz: Druga zanimljiva stvar su potpisi. Table za pisanje koje se koriste u MUP-u su depresivno neosetljive i imaju rezuluciju od piksela po kvadratnom incu. Tako da svi potpisi imaju tendenciju da lice na potpise dece na crtezima okacenim na panou u obdanistu.

Ovo je živa istina, he he he! Već godinama radim sa tablom ali kada sam se tamo potpisivao imao sam priliku da vidim kako bi mi izgledao potpis da se potpisujem nogama. Mogu samo da se molim da mi niko neće upoređivati potpis sa onim u revolucionarnom kibernetskom biometrijskom pasošu.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
77.46.171.*



Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 12:56 - pre 188 meseci
Drago mi je da je tema zainteresovala vise vas. :)

Zanima me sledece:

Citat:
DS_Store

I u vezi Ljermontove i oveg šaltera za hitne slučajeve, možeš da dobiješ pasoš za dva dana ali uz potvrdu iz firme da putuješ u inostranstvo. Tu stvarno ne znam da li je u pitanju novi ili stari ali mogu da se opkladim da je u pitanju stari. U svako slučaju, ne verujem da možeš da baneš sa pričom "meni je hitno".



Ja mogu tu potvrdu da dobijem bez problema i racunao sam da postoji tako neka mogucnost. Nego, jel' neko zna da li onda daju stari ili novi pasos? Debilno mi je da prolazim kroz ovo mucenje u 2009. godini opet, pogotovu sto verujem da ce tad tek nastati haos jer ce onda svi morati da vade novi pasos.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 13:32 - pre 188 meseci
Stari pasos se sa ovom procedurom (sluzbeni put) moze dobiti za 24h.

Koliko se ubrzanje moze postici za novi pasos nije mi poznato...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

zarek

Član broj: 142007
Poruke: 54
77.46.159.*



+4 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 18:23 - pre 188 meseci
Citat:
DS_Store: Ovo je živa istina, he he he! Već godinama radim sa tablom ali kada sam se tamo potpisivao imao sam priliku da vidim kako bi mi izgledao potpis da se potpisujem nogama. Mogu samo da se molim da mi niko neće upoređivati potpis sa onim u revolucionarnom kibernetskom biometrijskom pasošu.


bez komentara..nadam se da u Subotickom supu, ima neko pametan..:)


Citat:
DS_Store: 2000 konvertibilnih dinara Zavodu za izradu novčanica + 170 din. neka taksa. Na to dodajem i isporuku izvoda iz matične i uverenje o državljanstvu na kućnu adresu, što zavisi od opštine do opštine.

Kako to 2017? Možeš li to da mi pojasniš, ako pod "jugoslovenski" misliš na onaj CPJ, razumeo sam da taj ističe 2009. g. ? Moja sestra ima USA vizu koja važi tri godine u tom CPJ pasošu pa bih ti bio zahvalan na informacijama. Njoj pasoš formalno važi do 2011 ali kao što rekoh razumeo sam da se povlače 2009.

Fotke nisu potrebne jer te fotografišu na licu mesta. Kad smo već kod toga, ni tu nisam imao sreće, jer su sami budžili Canon PowerShot A510 na neki improvizovani stalak + u kabini su bile samo dve neonke pa sam u prvih par pokušaja izgledao kao Betmen. Predložio sam im da malo podesim ekspoziciju, naravno nisu hteli ni da čuju, da nešto ne pokvarim (ma da, kao da je moglo gore). Iz četvrtog puta su dobijeni kao zadovoljavajući rezultati ali već se plašim šta će biti kad dođem na granicu. Možda će da me mažu imalinom, ko zna.


pa nije mnogo, ali ni malo...treba mi i uverenje o drzavljanstvu? imam stari pasos..jugoslovenski :)

pa datum izdavanje je prvi oktobar dvehiljade sedme a pasos vazi deset godina...US viza istice na zimu, a trebace mi druga, nadam se da cu je dobiti na pet godina, a zato mislim da menjam pasos, da ne bih pravio dva puta vizu...pa se razmisljam oko toga...

uzas, zasto moraju sami da prave fotografije? nit su strucni, niti imaju profi kamere, niti studio, i usporavaju proces...

bruka, ali nista cudno za drustvo cije imamo drzavljanstvo...


Citat:
Fuzz: E to sa fotkom je posebna prica. Znaci treba da se slikas, ali naglasi da je za novi pasos. Fotografija je nesto veca od one za stari (mislim da je 4,5x4,5...ima na sajtu MUP-a) i lik je obavezno na beloj podlozi. E onda kod predaje papira, oni kao skeniraju tu fotku i vrate ti je...ne zadrzavaju ni jednu fotografiju, a onda te i dodatnu slikaju. A onda kasnije kad dobijes pasos kao u mom slucaju, vidis da ti se ta fotografiju koju si ti doneo uopste ne nalazi na pasosu vec neka koju su oni odabrali iz te serije koju su ufotkali u samom MUP-u. Tako da meni trenutno u pasosu stoji neka rascupana fotka na kojoj mi oci deluju kao da sam upravo otresao tablu hash-a...Ono sto meni i dalje nije jasno, zasto sam se uopste fotkao i donosio fotografije. Druga zanimljiva stvar su potpisi. Table za pisanje koje se koriste u MUP-u su depresivno neosetljive i imaju rezuluciju od piksela po kvadratnom incu. Tako da svi potpisi imaju tendenciju da lice na potpise dece na crtezima okacenim na panou u obdanistu.


Hvala fuzz..srecno na granici,carini...ja uvek odem prvo do supa, pa ih pitam sve sta treba, pa onda jedno po jedno prikupim, i onda predam papire, slike, i sta vec treba...imamo samo jedan SUP u gradu, Subotica...

koristan link, sirotinje nase,
http://www.mup.sr.gov.yu/domino/dokumenta.nsf/pasos

za nas Suboticane,
http://www.subotica.rs/cgi/vir...?type1=1&type2=1&lg=yu

[Ovu poruku je menjao zarek dana 01.10.2008. u 19:33 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.229.*



+3 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 18:49 - pre 188 meseci
pa jest da imamo jedan SUP u subotici ,ali koliko se ja secam za pasosem nije neka "kudnica" tj ne trce svi ..vise je za licne karte ..barem je tako pre bilo sad nzm kako je ....ja sam bas prosle god pravio licnu i nije bilo nikog za pasos a za licnu bilo nas ~20...bas me zanima kakva je sada sitvacija...bilo milina za 7dana dobiti LK ...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.201.*



+172 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?01.10.2008. u 23:33 - pre 188 meseci
U PU Valjevo ne treba da se donosi slika, jer te oni slikaju. Pasos mi je izdat posle 3-4 dana, ne znam kad je stigao iz BG-a, jer sam zvao da pitam tek posle 3 nedelje.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
77.46.171.*



Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?02.10.2008. u 15:55 - pre 188 meseci
Citat:
commissar: U PU Valjevo ne treba da se donosi slika, jer te oni slikaju. Pasos mi je izdat posle 3-4 dana, ne znam kad je stigao iz BG-a, jer sam zvao da pitam tek posle 3 nedelje.


Novi pasos si dobio posle 3-4 dana od podnosenja zahteva??

Dakle, stoji i dalje pitanje za Ljermontovu i ubrzani proces. Moze li se dobiti novi pasos na neki brzi nacin od cekanja mesec i po dana? Kontam da ako im odnesem uverenje iz firme o sluzbenom putovanju da ce mi onda uvaliti stari pasos koji gledam da izbegnem zbog ponovnog bacanja para i gubljenja vremena sledece godine.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
91.150.123.*



+172 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?02.10.2008. u 23:56 - pre 188 meseci
@atheista: nisi razumeo. Datum izdavanja pasosa je 3 dana posle dana kad sam podneo zahtev. Tada je, dakle, pasos bio gotov. Ja sam ga dobio na ruke posle 3 nedelje, jer sam tada prvi put zvao da proverim da li je stigao u Valjevo, jer mi je sluzbenica rekla da obicno stizu posle 3-3.5 nedelje. Pretpostavljam da sam zvao pre, pre bih i dobio, ali to sad ne mogu znati, a i nebitno je.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
77.46.171.*



Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?03.10.2008. u 13:56 - pre 188 meseci
Citat:
commissar: @atheista: nisi razumeo. Datum izdavanja pasosa je 3 dana posle dana kad sam podneo zahtev. Tada je, dakle, pasos bio gotov. Ja sam ga dobio na ruke posle 3 nedelje, jer sam tada prvi put zvao da proverim da li je stigao u Valjevo, jer mi je sluzbenica rekla da obicno stizu posle 3-3.5 nedelje. Pretpostavljam da sam zvao pre, pre bih i dobio, ali to sad ne mogu znati, a i nebitno je.


Sad mi je jasno. :)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?13.05.2009. u 20:01 - pre 181 meseci
Došao red i na mene da izvadim novi pasoš. Zna li neko u kojoj beogradskoj opštini ima zakazivanja telefonom, ili gde se najbrže dobija? Ili da vrtim fonom sve stanice MUP-a po opštinama i pitam? Probao sam preko Neta, ne uspevam. Inače živim na Savskom vencu.

Skapirao sam već da slika nije neophodna.

Čitajući zvanični link http://www.mup.sr.gov.yu/domino/dokumenta.nsf/pasos, ispada da treba da dođem samo sa ličnom kartom i dve uplatnice (ne vadim pasoš prvi put i ne vadim novu ličnu kartu). Da li sam u pravu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Izdavanje novog pasosa - koliko se ceka?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 47434 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.