Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

program za najam opreme pomoc potrebna

[es] :: Access :: program za najam opreme pomoc potrebna

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drzga
Igor Majk
Programer ERICSSON kućnih centrala
Mostar

Član broj: 15410
Poruke: 25
77.222.13.*

ICQ: 107146568


Profil

icon program za najam opreme pomoc potrebna01.10.2008. u 14:40 - pre 189 meseci
Prijatelji, poznanici, ljudi dobre volje, trebam pomoc

Pocetnik sam u accessu ali nije bas da nista ne znam, ako nista drugo izvrstan sam u kopiranju codova koje je neko drugi napisao, hehe.Ovako obecao sam prijatelju koji ima malu gradjevinsku firmu napraviti program u kojem ce u svakom momentu znati gdje mu se sta nalazi, princip je ustvari jednostavan i mogao bi se koristiti neki program za skladiste ali ima jedna kvaka, znaci oprema je naprimjer "oplata, dizalica, busilica...." ono sto on zeli znati je koliko vremena se neka oprema nalazola na kojem gradilistu ili je bila u skladistu... znaci nemam dobavljaca i nemam kupca imam u stvari cca 10 gradilista i skladiste i roba hoda izmedju tih lokacija znaci kad prebacivam 50 komada neke robe sa gradilista "a" gdje imam 100 kom u gradiliste "b" trebalo bi da se zabiljezi da je roba na gradilistu"a" ito 100kom bila od 1.1.08datuma do 1.2.08 datuma a da je od 1.2.08 na tom gradilistu 50kom i isto tako da se gradilistu "b" doda red da je primio robu sa gradilista"a" 1.2.08 50kom.
E j...ga sad sam malo zakompliciro ustvari treba mi program koji bi vodio evidenciju o najmu kao da se radi o nekim trecim licima, centralno skladiste bi bila firma koja renta robu gradilistima. i ja bi u reportima trebalo da vidim koliko je dana gdje sta bilo Ako mi mozete pomoci na bilo koji nacin bio bi vam od srca zahvalan.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 01.10.2008. u 17:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao drzga dana 01.10.2008. u 23:52 GMT+1]
I=U/R
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: program za najam opreme01.10.2008. u 16:50 - pre 189 meseci
Prvo raskrsti sa terminima roba i oprema za iznajmljivanje. Ako se ništa ne ugrađuje već samo iznajmljuje onda je to tipično vršenje usluga i možeš početi od koncepta kao na donjoj slici.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drzga
Igor Majk
Programer ERICSSON kućnih centrala
Mostar

Član broj: 15410
Poruke: 25
*.crnagora.net.

ICQ: 107146568


Profil

icon Re: program za najam opreme01.10.2008. u 19:00 - pre 189 meseci
U pitanju je oprema, a razlog da se ovo vodi (koliko sam ja shvatio) nije samo materijalno da se zna koliko komada cega ima, vec i da bi se odredjenom investitoru mogla zaracunat u troskove oprema koja je bila na njegovom gradilistu.

primjer

gradiliste "a"

celicna oplata od 1.1.08 do 20.1.08 (20 dana) kom 100 cijena po komadu/dan 1€ =100*20*1

evo ubacio sam ovo sto si mi ti preporucio, ali valjalo bi kad bi je na neki nacin malo automatiziro,

recimo da sa jednog gradilista prebacujem opremu na drugo gradiliste pa da nemoram uc na karticu gradilista "a" pa ukucat liniju da je nesto razduzeno pa poslije toga da idem na karticu gradilista "b" pa da kucam liniju da sam to zaduzio,

ima li kakve sanse da se ovo napravi jer to je za mene vec mudro slovo

[Ovu poruku je menjao drzga dana 01.10.2008. u 20:16 GMT+1]
I=U/R
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: program za najam opreme pomoc potrebna02.10.2008. u 05:18 - pre 189 meseci
Citat:
drzga: .....evo ubacio sam ovo sto si mi ti preporucio, ali valjalo bi kad bi je na neki nacin malo automatiziro, recimo da sa jednog gradilista prebacujem opremu na drugo gradiliste pa da nemoram uc na karticu gradilista "a" pa ukucat liniju da je nesto razduzeno pa poslije toga da idem na karticu gradilista "b" pa da kucam liniju da sam to zaduzio, ima li kakve sanse da se ovo napravi jer to je za mene vec mudro slovo ....


Prvo. Ne možeš ništa da automatiziraš do te mere da radi samo. Moraš da radiš zaduženje i razduženje. Brkaš karticu opreme i dokumente:
1. dokument otpremanja (firma zadužuje gradilište) i
2. dokument prijema (firma razdužuje gradilište).
Prebacivanje se vrši uz dokumentaciju, a kartica je samo filtrirani pogled (to se rešava query-jima) na deo baze koji se odnosi na jednu stavku opreme. Dokumenti se realizuju kroz tabele zaglavlja i tabele stavki i rade kao forme i podforme. Može i bez dokumntacije, samo popunjavanjem evidencije iznajmljivanja, ali tada ne pratiš dosledno poslovni proces, jer tvoj prijatelj svakako ne izdaje opremu bez papirnih dokumenata kao dokaza.

Drugo. Kolona "cijena" ne treba da se nalazi u tabeli "oprema", jer je to promenljiva kategorija i nećeš moći da ispratiš eventualnu promeu cene na taj način, bez praćenja istorijata promene. To isto treba da ide kroz dokumente (bar za sada).

Treće. To što si nazvao tabelu "podform", a formu "podform Subform", govori o tome da jesi početnik (što si i rekao na početku). Upustio si se veći poduhvat od svojih trenutnih mogućnosti. No to nije strašno i može se prevazići, ukuliko izbegneš pritisak prijatelja da program treba da napraviš za mesec dana, nabaviš literaturu (ima je i na ovom forumu u elektronskom obliku) i ozbiljno se posvetiš problemu. Čak i da ti neko uradi program ili nabaviš neki gotov, trebaće podrška za njega, jer će zahtevi prijatelja u vezi programskih mogućnosti stalno da rastu, te ga možeš izgubiti kao prijatelja.

Ovo ti pišem, da shvatiš gde si i u šta si se upustio.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: program za najam opreme pomoc potrebna02.10.2008. u 15:59 - pre 189 meseci
Getsbi je u pravu. To sto hoces da napravis je preveliki zalogaj i za mnogo iskusnije majstore. Izvini se lepo prijatelju i batali celu stvar. Sve i kad bi napravio bazu i program, slaba je sansa da bi u praksi to radilo. Zasto? Zato sto svako pomeranje orpeme sa mesta A u mesto B mora da se evidentira, sa tacnim kolicinama i vremenima. Access ne moze jednostavno da obezbedi integritet podataka za takve slucajeve pa mozes da dobijes gluposti zbog loseg unsoa podataka. Na primer, 10 komada necega je otislo an gradiliste A, i onda pet puta po 30 izaslo i otislo na duga gradilista u pet razlictih dana. 100 uslo 150 izaslo. Ti stavis ogranicenje u programu da ovo spreci. Lepo. Onda neko zaboravi da upise neki izlaz. I svi se brojevi poremete. ili se izlaz upise dva puta. I ti lepo imas na kamionu 20 komada oplate, a program ti kaze da se ta oplata uopste ne nalazi na tom grdilistu odakle je uzimas, pa prema tome ne mozes ni da je izneses.

Program bi morao da proveri mnogo stavri pre nego se dozvoli upis u tabelu a to prevazilazi ne samo ono sto ti umes nego dobrim delom i ono sto Getsbi i ja umemo. Pazi, ne goovrim o programu koji kao radi kad se demonstrira. Govorim o programu koji zaista radi u praksi. A ne zelis da priajtelju naneses stetu.

I ja imam kurs iz prve pomoci, i gledam na TV serije o bolnivama, pa ne nudim prijateljima da im radim operaciju na mozgu.

:-)
 
Odgovor na temu

drzga
Igor Majk
Programer ERICSSON kućnih centrala
Mostar

Član broj: 15410
Poruke: 25
77.222.8.*

ICQ: 107146568


Profil

icon Re: program za najam opreme pomoc potrebna02.10.2008. u 16:34 - pre 189 meseci
hehehe ovo sa TV me nasmijalo pravo,
Pa da kad bolje razmislim, ako bi recimo razdvojio stvari npr. forma prijemnice, forma otpremnice pa de se to lijepo biljezi u jednu tabelu tblgradilista, svejedno bi osoba koja radi morala prvo otkucat jedno pa drugo, e ako ovo drugo zaboravi eto ti problema,
Najbolje da ja njemu uradim sta mogu i objasnim gdje su problemi pa ako hoce da ga koristi neka ga koristi,

Jos jedno usputno pitanje

imam formu na kojoj su polja Ulaznidatum i Izlaznidatum

e sad hocu napravit report i recimo polje izlaznidatum je prazno i na formi i u tabeli, jeli moguce natjerat access da na reportu u to polje ispise trenutni datum to jest Date() ili Now

to mi treba zbog broja dana, ondje gdje je oprema zaduzena i razduzena imam datume i to lako izracunam a zelim za opremu koja je usla odredjenog datuma i nemam izlaz, pogledati koliko je na danasnji dan proslo vremena od ulaska


I=U/R
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: program za najam opreme pomoc potrebna

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.