Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.NET Framework v1.2

[es] :: .NET :: .NET Framework v1.2

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8272 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.proxy.cg.yu



Profil

icon .NET Framework v1.207.11.2003. u 23:48 - pre 249 meseci
Na strani http://www.aisto.com/roeder/dotnet/ ima zanimljivih stvari. Izmedju ostalog i Reflector koji je stvarno sjajan alat i verujem da svi koji se bave .NET-om trebaju da ga imaju. E sad ono sto me je zbunilo: najnovija verzija Reflector-a u sebi sadrzi tri verzije aplikacije: za Framework v1.0, v1.1 i v1.2!? Do skora su postojale samo verzije za 1.0 i 1.1, a sada se pojavila i v1.2. Da li neko zna o cemu se radi i da se nije vec pojavila nova verzija Frameworka. Napominjem da imam instalirane obe verzije Frameworka i da su prve dve verzije aplikacije radile OK, dok treca nije htela da se startuje...

Any ideas?

Thanks on your time...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: .NET Framework v1.208.11.2003. u 02:11 - pre 249 meseci
.NET framework 1.2 definitivno nije objavljen, a koliko znam (Relja neka potvrdi) nije ni u planu - očekujemo verziju 2.0 sa generics-ima i ostalim novotarijama.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: .NET Framework v1.208.11.2003. u 07:06 - pre 249 meseci
Izgleda da je doslo do zabune. Novi .NET (Whidbey), dakle taj sa genericsima, anonimnim metodama, iteratorima, itd. se u trenutnim buildovima zove v1.2. Da li ce se to u konacnoj verziji zvati .NET 2.0 ili v1.2 videcemo, ali kako stvari stoje za sad, to je v1.2.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: .NET Framework v1.211.11.2003. u 05:20 - pre 249 meseci
Hmmm, i ovde pominju v2.0

http://www.codeproject.com/scrapbook/PDC2003.asp
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: .NET Framework v1.211.11.2003. u 07:38 - pre 249 meseci
Tako je, jos se nisu dogovorili oko zvanicnog naziva verzije. Ili mozda jesu, ali jos nisu preimenovali interne buildove :) Ja imam verziju 1.2.30506 trenutno instaliranu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: .NET Framework v1.211.11.2003. u 13:51 - pre 249 meseci
A kad treba da se pojavi konacna verzija doticnog?

P.S. Uvek mi je bilo prilicno komplikovano treziti na MS-ovom sajtu te i sl. informacije.
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: .NET Framework v1.211.11.2003. u 20:11 - pre 249 meseci
Da li v1.2.30506 postoji negde "public aviable" (ja nisam uspeo da nadjem...) ili je za sada dostupan samo partnerima i sl.?
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: .NET Framework v1.211.11.2003. u 20:16 - pre 249 meseci
Delili su malo sveziju verziju na PDCu, i to sa sve novim Visual Studiom. Ne znam da li negde moze da se skine.
 
Odgovor na temu

ace

Član broj: 10000
Poruke: 24
81.93.67.*



Profil

icon Re: .NET Framework v1.222.11.2003. u 12:37 - pre 248 meseci
ja imam longhorn 4051 i sdk beta 1.2.30703 kao i yukon sql. to je sa pdc-a.

/edit - degojs:
Momci, svi skupa, mir! :-) Poruke sam izbrisao, a bude li više rasprave onakvim tonom, tema će pod ključ.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: .NET Framework v1.223.11.2003. u 22:06 - pre 248 meseci
Ne znam zasto je Degojs obrisao moju poruku. Nije imala nikakve veze sa nekim flame-om (sto bi se zakljucilo po njegovom "editu"). Inace, glasila je:

Cek, malo sam neobavesten (ili jednostavno ne mogu da povezem sa pojmom), od
cega je skracenica PDC?

P.S. Degojs, ako mislis da stvarno treba da se brise, obrisi ali mi i navedi razlog.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: .NET Framework v1.224.11.2003. u 00:19 - pre 248 meseci
Izvini, kad sam krenuo da brišem redom, pa onda i tvoja poruka ode niz vodu.

Elem, da ti odgovorim: PDC je Professional Developer Conference.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ace

Član broj: 10000
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon Re: .NET Framework v1.224.11.2003. u 08:09 - pre 248 meseci
ok degojs. neka se autoriteti dogovore da li je ok da pet sest ljudi krene u testiranje nove tehnologije i razmenu iskustava na ovoj diskusiji.
mislim da sdk beta moze raditi i sa xp posle instaliranja xp sp2 beta koji bi valjda trebalo da implementira neki most od xp-a prema longhornu u nekim delovima, kako sam nacuo. nisam testirao, ali pravim test masinu.
izvinjavam se relji ali bilo bi lepo i od njega da je dodao da iako to nije ok mogli bi se dogovoriti da neki od ljudi ovde koji znaju znanje a zele i da testiraju nove (ja sam odusevljen valjda sam zato i pozeleo da je podleim ovde) mogucnosti dobiju tu priliku. svoj benefit sam gledao u mogucnosti da imam nekog sa kim cu da diskutujem o novoj tehnologiji.
moji su prijatelji relja sve linuxovci a sa njima mogu da razgovaram samo o go-mono implementaciji i programiranju sa istom. 1.2 framework je ipak nesto drugo. ono sa gyrom nije dovoljno ni za osnovne stvari.
mislim mnogo je lepse ukucati "using.generics;" :)

for the record.
nisam mislio uvrediti relju. ako je on ms autoritet koji moze zabraniti distribuciju sdk-a ok. rekao sam mu neka bude kako ti mislis. uopste nisam izneo to uvredljivim tonom i zao mi je ako se tako dozivelo. mada me je malo iritiralo sto nije bio raspolozen da se tehnologija podeli sa ljudima koji su valjda prijatelji na ovoj diskusiji ako ni po cemu a onda po tehnologiji koju su izabrali.
ne znam da li je relja tebi ova tehnologija dostupna ali moj rezon nije da kad se pojavi tehnologija ja budem prvi u znanju. moj rezon je da cu biti bolji u znanju ako budem imao sa kim da otkrivam istu.

poz.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: .NET Framework v1.224.11.2003. u 08:26 - pre 248 meseci
Nema problema ace,
samo sam želeo da prekinemo nešto što više nije imalo mnogo veze sa tehničkom raspravom, već je pomalo krenulo nizbrdo :-)

Upravo stoga sam obrisao i Reljine i tvoje postove, a i izmenio onaj tvoj post u vezi uploada od kog je sve i "počelo". Jasna je tvoja dobra namera, a jasno je i Reljino upozorenje (nije to nikakva zabrana bilo čega) tako da nema potrebe da bilo koga krivimo za bilo šta - mislim da je malo i slučajno otišlo na krivu stranu.

Relja reče da PDC verzija nije namenjena za slobodnu distribuciju i mi onda nećemo da rasturamo nešto što nije namenjeno slobodnom rasturanju, što je sasvim u skladu sa pravilima EliteSecurity.org. Većina ljudi koja prati redovno .NET forum je videla tvoju poruku i mogu da te kontaktiraju ako imaju želju, pa smo i to rešili.

Pozdrav i nemoj da se ljutiš na bilo koga, a usput molim Relju da sad on ne objašnjava ... itd itd ... :-)

Dakle, nastavljamo sa naglaskom na tehničku stranu priče.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ace

Član broj: 10000
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon Re: .NET Framework v1.224.11.2003. u 13:39 - pre 248 meseci
samo da ispravim.
generic se nalazi u collections klasi.
using.collections.generic;

bez jake masine i 1gb memorije ne preporucujem instalaciju. sa instalacijom iis 7 i ostalih servisa ovo je preporucena konfiguracija ili u prevodu minimalna.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: .NET Framework v1.224.11.2003. u 16:45 - pre 248 meseci
Nego ace, ima li kakvih vidljivih promena/poboljšanja u samom radu sa Visual Studiom ?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ace

Član broj: 10000
Poruke: 24
81.93.67.*



Profil

icon Re: .NET Framework v1.226.11.2003. u 16:13 - pre 248 meseci
avaj. jos nisam dobio whidbey. moj paket ce stici tek za dve do tri sedmice. a prijatelj je na putu iz (kroz) usa u eu tako da cu na whidbey od njega cekati jos koji dan. kada ga dobijem postavicu detaljno iskustvo od pocetka do kraja (koje pisem kad stignem) za celi paket.
u svakom slucaju imam vecih problema. u procesu sam trazenja dva modula od po 512 (trenutno imam dva od po 256 u test masini) jer sam longhorn vec posle par minuta igranja sa prozorima (posto sam pobio nekih dvadeset nepotrebnih servisa od kojih neki rade sa uredjajim koje jos nisam imao priliku da vidim ni u preivew clancima) load je 490mb.
jos veci problem je kako da iskljucim 'brilijantnu' microsoft ideju kako poboljisati izgled fontova na lcd monitorima. to 'cleartype' valjda se tako zove je prava nocna mora. onaj ko je to izmislio verovatno nije napisao red koda i verovatno je dosao na ideju citajuci razne pdf-ove na svom lcd monitoru u acobat reader (gde ova opcija ima svoju svrhu). ko hoce da razume o kojoj gluposti pricam a ima xo i lcd neka ode na:
"http://www.microsoft.com/windo...ze/cleartype/tuner/default.asp"
i selektuje: Turn on ClearType
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: .NET Framework v1.226.11.2003. u 22:08 - pre 248 meseci
prvo, cleartype je samo MS implementacija AntiAliasinga (koji je sada standardan u svim novijim operativnim sistemima), koji je inače vrlo, ali VRLO pametna stvar. ali to možeš da ceniš samo ako si video kako izgleda text na tft monitorima. (manje poboljšanje je primetno i na CRT monitorima)

i ne znam kakve veze ima sa PDFom. vrlo je značajno i kod čitanja html stranica na webu, tj kod svakog texta. jednostavno, slova su mnogo čitljivija.


edit - degojs: zombie, ili ćeš promeniti ton kojim se obraćaš drugim ljudima ili ćeš da dobiješ od mene crveni karton i postaneš persona non grata na ovom forumu. Delove tvoje poruke koji ne služe ničemu nego vređanju sam uklonio, a tvoja poruka ovako ništa nije izgubila, naprotiv.


// edit: kakva reakcija, ko da sam nekog ubio. šta bi tek bilo da sam nekog stvarno i uvredio (kao što to neki ovde svakodnevno čine)? po meni, reći da je nečija izjava glupost nije isto kao i uvrediti ga da je glup. -- zombie


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: .NET Framework v1.227.11.2003. u 08:45 - pre 248 meseci
zombie, samo se uzdrži od toga da počinješ poruke sa "e što ovde mogu da pročitam gluposti kao nigde.." (tako nekako je bilo) i neće biti problema Vidiš, tvoja poruka sasvim lepo može da stoji u temi i bez onog na početku i kraju poruke što sam uklonio.

Pozdrav i molim da se vratimo na temu - čekamo da nam ace prenese još poneki utisak u radu sa novim, još nezavršenim, alatima i tehnologijama pa da komentarišemo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ace

Član broj: 10000
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon Re: .NET Framework v1.227.11.2003. u 09:23 - pre 248 meseci
tu foru je uveo adobe u readeru zove se cooltype. postoji vec par godina.
ukljucis je ako citas pdf na lcd monitoru.
ja radim samo na lcd monitorima. i to jako dobrim.
posle instalisanja ms cleartypea slova postaju necitljiva.
lcd monitore uzimam jer su slova ostra i cista i ne treba mi antialiasing osim ako ne radim neki dizajn.
na linku koji sam dao za ms stranu levi i desni ekran nemaju veze sa prikazom na lcd ekranu. leva slova vidim samo u acrobat readeru kada iskljucim smoothing i cooltype. desni kada ukljucim smoothing i cooltype. i samo tu vidim svrhu toga.
prikaz slova na ekranu mog laptopa i mog lcd-a na desktopu je odlican dok se ne instalise ms clear type. pokusaj programirati u vs sa ukljucenim cleartypeom.

slazem se sa spolskim sa koji mi je i otkrio ime menadzera koji je dosao na tu 'brilijantnu' ideju i po nesto o njemu.
http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000041.html
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.cg.yu



Profil

icon Re: .NET Framework v1.227.11.2003. u 11:37 - pre 248 meseci
Ljudi, totalno ste otisli na drugu stranu... Tema je bio Framework 2.0... Bilo bi dobro da ljudi koji su ga isprobali kazu nesto vise o njemu, jezicima itd...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Framework v1.2

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8272 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.