Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legalan Windows

[es] :: Windows desktop :: Legalan Windows

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 118882 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.191.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Legalan Windows04.02.2008. u 19:38 - pre 197 meseci
@ Cyberghost
"Legalan Windows", ako posmatraš kao atribut i imenicu zajedno, u stvari ne postoji. Konkretno, možemo ti i ja instalirati sa istog medija Windows pa da kod tebe bude nelegalan a kod mene legalan. Pitanje legalnosti, nije pitanje medija, serijskog broja windowsa, niti njegove aktivacije. Legalnost OS je pravno pitanje.
To što ti pokušavaš da zaobiđeš ugovor o licenciranju, je kako bih rekao, onako, jedna bedastoća, nešto kao sitna krađa na kantaru, koju ljudi iz MSa tolerišu i zahvaljujući kojoj neki drugi ljudi, kojima stvarno izgori ploča ili procesor, mogu da koriste staru OEM licencu.
Verovatno smatraš da si najpametniji u celom Univerzumu, jer si se jedini setio da odlepiš nalepnicu, mislim razmisli malo i sam. Postoje uslovi pod kojima se može koristiti Windows, kao KOMERCIJALNI proizvod, ti uslovi nisu baš uvek dovoljno razumljivi, ali nisu ni nešto za čije razumevanje je potreban doktorat. Skoro bez ikakvog izuzetka, podrazumevaju određenu novčanu nadoknadu. Slobodan si da ih prihvatiš ili ne, ali jako je bezveze da javno savetuješ kaobejagi način da zezneš Mikrosoft. Ovo ne govorim iz razloga preterane ljubavi spram MS firme, a ako zaista želiš da ih zaobiđeš i ne platiš im, onda je rešenje u upotrebi softvera koji nije potpisao Mikrosoft.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows04.02.2008. u 20:59 - pre 197 meseci
Slažem se, opisani postupak je nelegalan isto koliko i standardno krekovan Windows. I jedan i drugi način "zaobilaze" zaštitu, više ili manje uspešno. Poenta je da ovde tema legalan Windows, odnosno nije "koji je najuspešniji način da zeznete MS".
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon Re: Legalan Windows05.02.2008. u 15:47 - pre 197 meseci
Ljudi ja sam samo hteo da navedem primer kako sam to odradio u 2-3 slucaja ISTINSKA gde su ljudi stvarno
zamenili delove racunara i dobili drugi broj windowsa, nisam napomenuo da je bio pokusaj
obmanjivanja MS niti bilo sta drugo.
Zamisli da u svojoj firmi kupis racunar nov i legalan OS, posle 3 dana ti izgori procesor,
da li ces pre dati sve od sebe da ponovo licenciras isti racunar sa istim windows OS ili da
odmah pohitas u radnju i kupis drugu kopiju !!!
I dalje mislim da je moj stav ispravan i da je ova procedura ispravna dok god MS hoce
da zameni aktivacioni broj ....

Sve najbolje
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Legalan Windows05.02.2008. u 18:40 - pre 197 meseci
Cisto sam radoznao.

Ovde se bas puno prica o legalnom windowsu i famoznoj kontroli. Naime zivim u EU i ovde su kao sto i sami znate zakoni malko ostriji nego dole kod nas.

Moje pitanje: Jel ko od vas do sada uopste imao tu kontrolu koja se pominje u skoro svakom postu?

Razlog: Imao sam par desetina prodavnica (musterija) kojima sam odrzavao mreze i uopste sistem (ovde u EU) necete verovati ali 90% njih je imalo ilegalan windows. (tako sam ih zatekao) za tih par godina koliko je sve to trajalo bilo je nekih inspekcija ali se nijedna od njih nije uhvatila za kompjuter i windowsovu licencu!

Dal je jos uvek tako nemam blage veze...
Pozdrav


 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows05.02.2008. u 18:44 - pre 197 meseci
Pogledaj ovu temu:

http://www.elitesecurity.org/t...nelegalnog-softvera-po-firmama
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon Re: Legalan Windows06.02.2008. u 14:27 - pre 197 meseci
Danas mi je inspekcija bila u radnji kod prijatelja.
Zena inspektor je zatekla instaliran Windows Home edition.
Evo razgovora:

Inspektor: Ovo je neispravno
Vlasnik: kako je neispravno, kupio sam legalnu verziju

Inspektor: na nalepnici pise Home a mora da pise Profesional tako su nam rekli
Vlasnik: gospodjo, to nije tacno, ovo je isto legalna kopija, nema razlike

Inspektor: otvara Control Panel -> System , i cita da pise brojOEMbroj ...., i kaze ovo OEM
ne sme da stoji ovde, ovo je neispravno
Vlasnik: to OEM znaci da je windows original verzija, sto potvrdjuje originalan CD koji
imam kod sebe i nalepnica

Inspektor: dobro, znate name je ovo prva kontrola, tako su nam rekli da mora da pise ...

Kontrola je izvrsena u jednom selu u opstini Smederevo ....

E drzavo moja !



Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows06.02.2008. u 14:46 - pre 197 meseci
Nije valjda stvarno tako bilo? Nadam se da ne šalju takve da kontrolišu lekove ili hranu. :S
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Legalan Windows06.02.2008. u 22:14 - pre 197 meseci
Sve verzije, koje se zadnjih dana prodaju su OEM (uklučiv i XP Professional, Vista...)!
Inspektor je neki ponavljač - nije pazio na času.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 11:03 - pre 197 meseci
Citat:
Slažem se, opisani postupak je nelegalan isto koliko i standardno krekovan Windows.

Da, apsolutno. Medjutim, nelegalnost krekovanog Windows-a se utvrdjuje jednim pogledom a ako se ovako uradi, nelegalnost naj verovatnije nece biti uocena.

Citat:
Nije valjda stvarno tako bilo? Nadam se da ne šalju takve da kontrolišu lekove ili hranu.

Da, inspektori su takvi u svim oblastima. Verovatno vam nije poznateo, inspekcija nece da ide u velike firme po bilo kakvoj prijavi, a u male ide odmah. Jasno je da i Telekom i Elektrodistribucija i Dunav Osiguranje krse neke zakone, pa ipak inspektori ne smeju tamo da idu. Takve firme imaju vrlo iskusne pravnike koji lako nalaze rupe u zakonu, a kad je u pitanju neko selo u opstini Smederevo, inspektor tamo krene sa namerom da napise kaznu ne ocekujuci na takvom mestu eksperta i onda se desi upravo ovo sto je opisano. U 99% slicnih malih firmi bi im takva prica prosla bez problema!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 11:16 - pre 197 meseci
Citat:
pctel: Medjutim, nelegalnost krekovanog Windows-a se utvrdjuje jednim pogledom a ako se ovako uradi, nelegalnost naj verovatnije nece biti uocena.


Ne sporim ja to, ali ipak to ne bi trebalo da bude tema ove teme, kako uspešno zamaskirati i slično.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 13:34 - pre 197 meseci
Najnoviji biser sa terena je da neki "kursisti" tvrde kako je korišćenje Linuxa nelegalno i da se "mora kupiti legalan Windows"...
???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 13:48 - pre 197 meseci
Treba ih tući.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 14:00 - pre 197 meseci
sta te cudi, lepo je neko jos pre 2meseca predvideo to...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 15:34 - pre 197 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Treba ih tući.

Kursiste ili korisnike linuxa?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 18:48 - pre 197 meseci
Kursiste.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 19:44 - pre 197 meseci
Oni su vlast, kako smeš da ih tučeš?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalan Windows08.02.2008. u 19:48 - pre 197 meseci
Nisam mislio bukvalno. Mada ono, batina je iz raja izašla.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Microsoft najavio onesposobljavanje ilegalnih kopija Viste (SP1)23.02.2008. u 16:05 - pre 196 meseci
Izlaskom finalne verzije SP1 za Windows Vista, najavljene su i nove mere za suzbijanje piraterije i onesposobljavanje piratskih kopija Viste preko Windows Update

Citat:

Microsoft to crack down on Vista cracks
February 21, 2008 (Computerworld)

Microsoft Corp. will feed Windows Vista users an update in the next week to finger illegal copies installed with cracks that the company will bust when it rolls out Service Pack 1 (SP1) in mid-March.

The just-announced update, which will go out via Windows Update (WU) and install automatically on most Vista machines, will detect two cracks commonly used to activate pirated copies of the operating system. The cracks evade Vista's built-in counterfeit-detection technology by sidestepping product activation and spoofing a legitimate installation.

One of the cracks, "Grace Timer," extends Vista's activation grace period, which is normally 30 days, until the year 2099. The other, called OEM BIOS, modifies system files and the PC's BIOS to mimic the product activation done by computer-makers at the factory.

Both will be blocked by Vista SP1, the major update that will hit WU as an optional download in mid-March and automatically download and install the next month.

February's Vista update, however, will only detect cracks, notify the user and offer up a solution, said Alex Kochis, senior product manager for Microsoft's Windows Genuine Advantage program, in a post to the team's blog. It will not disable, block or cripple the cracks.

"It's important to note that this update does not disable the exploits it finds," said Kochis. "It simply alerts customers that exploits exist." At the same time it rolls out the crack-detection update, Microsoft will also post a separate removal tool for download, Kochis added. "In the future, we will integrate the removal of the exploits with the detection," he said.

If the sniffer detects an activation hack, it will pop up a warning that includes a link to the removal tool. People whose PCs don't have Grace Timer or OEM BIOS on their PCs will not see the pop-up.

Kochis also detailed what happens when users upgrade to SP1 if they take no action after being told a crack has been found. People who used Grace Timer to scam the system will start seeing Vista's new dunning messages immediately, he said; those who relied on OEM BIOS will begin receiving the alerts about 15 days later.

Currently, Vista SP1 is in limbo, since Microsoft yanked a prerequisite update -- not associated with the crack-detection add-on that Kochis touted today -- from distribution after users reported it sent their PCs into an endless loop of reboots. That update must be in place before Microsoft can send SP1 to users via Windows Update.

Today, a company spokeswoman said that the snafu would not delay SP1's March debut. "This will not affect the SP1 release schedule," the spokeswoman said in an e-mail. "We are on schedule to release Windows Vista SP1 to Windows Update and the download center in mid-March and to users using Automatic Update in mid-April."

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Legalan Windows27.02.2008. u 12:02 - pre 196 meseci
Citat:
Catch 22: ...najavljene su i nove mere za suzbijanje piraterije i onesposobljavanje piratskih kopija Viste preko Windows Update

Evo i slike sa kojom se ovih dana sreću korisnici ilegalne Viste


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Legalan Windows27.02.2008. u 15:12 - pre 196 meseci
Plava zvezda kod validacije windowsa i posle kad se ode na web sajt MS dobija se ponuda da se registruje verzija uz placanje 114 evra. Kazu da se dobije nalepnica sa CD key.

Pretpostavljam da nalepnica treba da ide na kuciste, pa me interesuje kako se radi reinstall, da li opet preko istog CD, a posle se ukuca pravi key ili drukcije ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Legalan Windows

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 118882 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.