Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 2

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 2

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Biker
..:: Vrsac ::..

Član broj: 13915
Poruke: 83
91.143.219.*



Profil

icon Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 203.10.2008. u 19:07 - pre 189 meseci
Imam pitanje, a ne znam gde da ga postavim, ali posto mi winbox jedini daje primer onda reko da ovde pitam.

Da li postoji sansa da se napravi program koji ce kao windox kada se kliknu one tri tackice pored adrese da pronadje uredjaj koji je na mrezi i da iscita njegovu adresu? Naravno netreba da pronadje mikrotik nego neki drugi uredjaj, kao na primer obican ap (planet,tp-link,ovis link).
Naravno ap se nalazi na fizickoj vezi sto znaci da se uredjaj vidi sa windowsom gde bi aplikacija radila preko layera 2, i normalno program bi sluzio za iscitavanje ip (layer 3) adrese.

Znam da moze da se koristi bilo koji od gomile ip-scanova ali kontam ako moze mikrotik mozda moze i za druge da se sredi.
Kontam da ap-ovi rade na portu 80, tj imaju web interface, ali nemam predstavu odakle da krenem.

Iz supljeg u prazno!!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 203.10.2008. u 21:56 - pre 189 meseci
Mikrotik radi tako sto svaki odgovara na broadcast upit, takoda winbox samo posalje broadcast upit i oni mu se sami jave. Da bi mogao sito,moras na svakm racunaru iamti neki program koji odgovara na broadcast.

Drugi nacin je da snifujes saobracaj u lan-u i iz njega vadis MAc adrese i IP-ove aktivnih racunara. Treci je da prosto pustis scan po IP opsegu koji pripada mrezi i on ce sam da nadje ako postoji neki aktivan servis na IP-u.
 
Odgovor na temu

Biker
..:: Vrsac ::..

Član broj: 13915
Poruke: 83
*.speednet.co.yu.



Profil

icon Re: Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 204.10.2008. u 12:10 - pre 189 meseci
Prvo otpada jer su u pitanju ap-ovi sa fabrickim firmware i ne moze nista da se instalira na njih da bi odgovarali na broadcast.

Trece otpada posto ako znam na kom je subnetu onda nema potrebe da ga trazim, mislim ima ali treba pronaci odgovarajuci subnet.

Jedino ostaje drugo, ali je sad samo pitanje da li tako nesto moze da se uradi u c#????
Mislim da li postoji nesto za sniff u c#?
Iz supljeg u prazno!!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 205.10.2008. u 01:36 - pre 189 meseci
Imas gotovih programa koji to rade.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pronalazenje ip adrese u mrezi layer 2

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.