Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)

elitemadzone.org :: MadZone :: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16316 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 09:01 - pre 154 meseci
@Deep|Blue
Koliko ja znam, restoran se ne iznamljuje za slavlja, nego restoran organizuje slavlja. Iznajmiti restoran kao prostor, zneči ne koristiti ništa od usluga koje restoran pruža, a to najčešće nije tako.

@rkomarkoma
Razumem ja da je tvoj posao težak, i da zarada nije velika. Ali, sasvim je logično da vlasnik restorana određuje ko i kako može i sme da radi u njegovom restoranu. A posebno će biti "osetljiv" ako neko hoće da iskoristi priliku i da profesionalno zarađuje na "njegovom terenu".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 09:13 - pre 154 meseci
Citat:
rkomarkoma:
3. Gledam svoj fotografski interes i interes mladenaca, tj. mogao bih da fotografisem u svakom restoranu u Srbiji ali zbog zakupa ne moze nigde da se udje, to je monopol i protiv zakonito. Gazda restorana nema zakonsko pravo da ucenjuje mladence fotografom. Ako bi ga neko prijavio odmah bi bio kaznjen !!! i Ako nema zakupa ja bih vise zaradjivao sa cenom od 100 din za goste a i mladencima je bolje, fotografiju bi placali 40-50 din a ne 70-80 din.

Pa prijavi ga...ako ti placas porez!

Da bi neki posao funkcionisao moraju da budu zadovoljne sve interesne strane, u ovom slucaju su to gosti, fotograf i vlasnik restorana, primeti da je jedina promenljiva gosti restorana.

Citat:
rkomarkoma:
4. Gazda restorana treba da zaradjuje ono sto mu zakonom pripada, tj. od ugostiteljstva a ne da nezakonito reketira fotografe. Ima gazda restorana dovoljno para i od menija koji naplacuje, ne treba mu vise, ne treba i ne sme zakonski da drzi monopol sa fotografom. To moraju svi mladenci da znaju, sud, advokati i inspekcije !!!

Kako uspevas da odredis sta njemu pripada ako je restoran njegov?
U tom prostoru moze da se bavi ugostiteljstvom, a moze i da prodaje suvenire ili fotografije i sve je opet po zakonu ako gosti dobijaju ono sto su platili.


Citat:
Deep|Blue:Izvini,
da li je taj "gazda" restorana iznajmio restoran za potrebe famozne manifestacije?
Ako učesnici svadbe, koji su pošteno platili za korišćenje tog prostora u tom kratkom vremenskom razdoblju ne prave nered, ne krše zakoe i ne lome imovinu restorana, onda vlasnik restorana može samo da sedi u kancelariji i da broji "šušku".

Da napravimo razliku:
-ako su mladenci platili iznajmljivanje prostora
-ako su mladinci platili uslugu restorana

Ako je placen zakup prostora (opremljen ili ne, svejedno), pod punim pravom mogu da rade sta hoce i da organizuju kako hoce, ali ako je placena usluga restorana sto je cesci slucaj ona podrazumeva i konobare, pripremu jela i pica, ukljucujuci i fotografa i muziku, dekoraciju i sve kako (i ako) se vec dogovorite.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rkomarkoma

Član broj: 289529
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:00 - pre 154 meseci
Pise i u novinama o ovoj temi, naci cu i okacicu ovde...

Ne sme gazda restorana da ucenjuje sa fotografom 100% - provereno

Znam ja zato sto je u jednom restoranu placena kazna 5.000 eu zato sto je bila sledeca prica: mladenci su se bunili zato sto su ih ucenjivali za obaveznog fotografa i na dan veselja su imali fotografa po svom izboru koji je fotografisao do sale, znaci kuci svatovi, opstina i crkva i fotografije su bile 100 din za goste i 40 din za mladence do restorana i bile su 40% kvalitetnije nego fotografije u restoranu, a u restoranu su pored losijeg kvaliteta slike bile 150 din za goste i 70 din za mladence, i nakon svadbe mladenci su preko advokata tuzili restoran za monopol fotografa i tuzili su fotografa i restoran za slabiji kvalitet i vecu cenu i dobili na sudu 5.000 eu odstetu.

Znaci, fotograf ne sme da bude obavezan u restoranu, njega dovode mladenci... Zakup fotograf-restoran ne sme da postoji, ne moze da se izvede legalno, samo nezakonito usmeno pa ko padne na blef-foru od strane mladenaca i odrase mladence i fotografa koji placa u svim kombinacijama nezakonit reket


To je jedina istina, a price mogu da se uvrcu i zavijaju do mile volje.


Slazem se da svako gleda da izvuce sto vise para u svakom poslu ne samo ovom, tako da razumem i gazde restorana sto uzimaju novac od fotografa, ali ga i oni preterase sa cenom zakupa, ajde da je bar do 50eu pa i nekako ali i to ne podrzavam, ali ako muzika ne placa zakup a zaradjuje kao fotograf na istom mestu u isto vreme, zasto bi se fotograf izdvajao a i zamisli koliko je ruzno i tuzno da mladenci bar 3 puta mesecno pitaju fotografa da slika svadbu u tom i tom restoranu i on ih sve odbija zbog nezakonitog monopola, ne moze da udje ni u 1 restoran i tako godinama a i ako udje u salu da slika svadbu, odmah mu pridje gazda restorana i kaze: "dobar dan, ovde se placa zakup 100-300eu, daj odmah pare ili izadji napolje" !!!

Ako kazes da gazda treba da uzima novac od fotografa zato sto zaradjuje na slikama u njegovom restoranu, zasto nema zakupa u: Cacku, Nisu, Smederevu itd..... Samo u 3 grada u Srbiji se placa zakup- nigde vise !!!
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:02 - pre 154 meseci
Citat:
bakara: Da napravimo razliku:
-ako su mladenci platili iznajmljivanje prostora
-ako su mladinci platili uslugu restorana


Pa tu može da nastane razlika, ali generalno u skoro svim takvim "veseljima" gde sam bio u organizaciji ili u "dodiru" sa organizatorima stavka lokala se uvek vodila kao "zakup lokala", a hrana i konobari kao dodatna usluga.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:08 - pre 154 meseci
Citat:
rkomarkoma:
Znam ja zato sto je u jednom restoranu placena kazna 5.000 eu zato sto je bila sledeca prica: mladenci su se bunili zato sto su ih ucenjivali za obaveznog fotografa i na dan veselja su imali fotografa po svom izboru koji je fotografisao do sale, znaci kuci svatovi, opstina i crkva i fotografije su bile 100 din za goste i 40 din za mladence do restorana i bile su 40% kvalitetnije nego fotografije u restoranu, a u restoranu su pored losijeg kvaliteta slike bile 150 din za goste i 70 din za mladence, i nakon svadbe mladenci su preko advokata tuzili restoran za monopol fotografa i tuzili su fotografa i restoran za slabiji kvalitet i vecu cenu i dobili na sudu 5.000 eu odstetu.

Sad si me podsetio na moju svadbu, isto je tako bilo
Imam svog fotografa [a sam morao da uzmem i njihovog...

Nego to hoces da kazes da ti pravis bolje fotke kad ih prodajes jeftinije?


Citat:
rkomarkoma

Znaci, fotograf ne sme da bude obavezan u restoranu, njega dovode mladenci... Zakup fotograf-restoran ne sme da postoji, ne moze da se izvede legalno, samo nezakonito usmeno pa ko padne na blef-foru od strane mladenaca i odrase mladence i fotografa koji placa u svim kombinacijama nezakonit reket

To moze da se precizira ugovorom, e sad sto je vecina stvari tu na crno je za drugu pricu, tu gazda na crno dogovara svadbu, ti slikas na crno itd...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:21 - pre 154 meseci
I za moju svadbu, morao sam da uzmem fotografa od sale gde sam pravio veselje. Dogovor sa jednim od njih je bio da ce mi dati CD sa slikama posle veselja, ali da moram svejedno da kupim fotografije u kolicini koju bih kupio i da mi ne daju CD.

Odradili su veselje, skljocali su kao ludi, oprali su mi familiju s novcem, posto je jedna fotka bila 150 din, u nekom osrednjem neekskluzivnom restoranu. Posle 2 dana su dosli kod mene sa diskovima od snimanja, ali bez diska sa fotkama.
Ja sam kupio sve slike na kojima smo bili supruga i ja, kupio sam fotke od mojih i njenih roditelja, platio sam debelo. Doduse on mi je rekao da je cena za nas 60 din.

Kad sam ga na kraju posle placanja i svega, podsetio za disk, posto vise volim fotografije u elektronskom formatu, on mi je rekao da ne moze da mi da disk, da ja ne bih cinio rodbini i prijateljima i davao im te fotke, a "oni nisu kupovali u kolicinama u kojim su trebali".

To je bio jedan momenat, kad je konacno u meni proradila samokontrola i kad nisam napravio nered...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:21 - pre 154 meseci
Citat:
Znam ja zato sto je u jednom restoranu placena kazna 5.000 eu zato sto je bila sledeca prica: mladenci su se bunili zato sto su ih ucenjivali za obaveznog fotografa i na dan veselja su imali fotografa po svom izboru koji je fotografisao do sale, znaci kuci svatovi, opstina i crkva i fotografije su bile 100 din za goste i 40 din za mladence do restorana i bile su 40% kvalitetnije nego fotografije u restoranu, a u restoranu su pored losijeg kvaliteta slike bile 150 din za goste i 70 din za mladence, i nakon svadbe mladenci su preko advokata tuzili restoran za monopol fotografa i tuzili su fotografa i restoran za slabiji kvalitet i vecu cenu i dobili na sudu 5.000 eu odstetu.

Vidi, u Srbiji se razbojnici i ubice šetaju na slobodi godinama "do pravosnažnosti", nesavesni lekari-ubice slobodno operišu, a korupcionaških afera gde su pronevere u milionima evra na svakom ćošku. I ti sad ovde nama tvrdiš da je neki sud u Srbiji nekim mladencima dosudio odštetu 5.000 EUR "za slabiji kvalitet i vecu cenu" fotografija sa svadbe ?!?! I šta je blo kad je mrmot zavio čokoladu ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rkomarkoma

Član broj: 289529
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 10:34 - pre 154 meseci
Ja ih prodajem jeftinije 100din kada ne placam zakup ali zaradjujem vise i gosti i mladenci kupuju vise i vise su zadovoljni, nego kada placam zakup i prodajem sliku 150 din - tada manje prodam fotografija zato sto je skuplja i manje zaradim kada platim zakup i gostima se ne svidja skupa cena... a kvalitet je isti vrhunski bez obzira na cenu..


Znaci, kvalitet fotografije je isti kada prodajem sliku sa zakupom 150din i kada prodajem fotografiju 100 din bez zakupa a vise zaradim kada je fotografija 100 din bez zakupa...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)24.08.2011. u 14:48 - pre 154 meseci
pre 7-8 godina pomagao sam prijatelju, a i to mi je bio jedna vrsta priliva novca dok sam studirao, pa sam prodavao fotke i menjao ga dok je on odmarao od snimanja.

Fotke su i tad kostale 120-150 din. Nije bitno da li je to bilo u sali gde se placao ogroman zakup, ili pod satorom, gde se nije placao zakup. Cena je bila ista.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zaštićene slike na CD-u (vodeni žig)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16316 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.