Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC Stolarija (prozori rose)

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC Stolarija (prozori rose)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24749 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
212.200.205.*



+165 Profil

icon PVC Stolarija (prozori rose)12.10.2008. u 14:25 - pre 187 meseci
Pitanje za strucno-iskusna lica !!!
PVC je tek postavljen (pre 3 meseca)
Radjena je Stiropor Fasada 5cm
Spaletne(unutra) su oblozene GKP-om (posle skidanja starih drvenih stokova)

Znaci sve je doterano izolovano..
Staklo na ovoj PVC stolariji je vakum...nista specijalno..
Roletne su aluminijuske koje se preko noci spustaju(naravno)
Grejanje je na gas...radijatori kotao...
Ploca na tavanu je izlovana Stiropor+folija

U kuci preko dana kada je ova temperatura varirala(bilo hladno) sasvim je moglo da prodje i bez grejanja...mada smo mi dogrevali..

Medjutim nocu i...ujutro kada se probudimo stakla su puna rose..

Da li ovo sme da se desava..i kada je u pitanju PVC???

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.170.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)12.10.2008. u 17:49 - pre 187 meseci
Hm zanimljivo pitanje,
Gde se rose stakla posto su dupla jel se rose spolja ili unutar (izmedju dva stakla) jel ako su stvarno vakumirana ne moguce je da se znoje unutar sebe, ali se kod mene ponekad zarose stakla pri dnu prozora sa unutrasnje strane, stga mislim da je to normalno zbog temperaturne razlike dolazi do kondenzacije pa se zaznoje malo iznutra, ali ako se zoje unutar sebe e to vec nije normalno. Ovo je moje nestrucno misljenje.
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
79.101.243.*



+165 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)12.10.2008. u 18:33 - pre 187 meseci
ne rose izmedju stakla nego sa unutrasnje strane tj. sobe!!!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)12.10.2008. u 20:36 - pre 187 meseci
Da li na prozorima postoje kondenz rupe?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

investgrad
nekretnine
Novi Sad

Član broj: 194589
Poruke: 5
*.eunet.yu.

Sajt: www.investgrad.com


Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)12.10.2008. u 21:57 - pre 187 meseci
Cim temperatura padne ispod tzv. tacke rose, dolazi do pojave kondenzata, a to je naravno - na prozorima. To vam je znak da imate povecanu vlaznost vazduha. To nema veze sa PVC prozorima, radijatorima,termo izolacijom itd. Naravno, ukoliko grejete intenzivno, temp. zidova a i prozora je visa, te nema izdvajanja vlage, ali je ona i dalje prisutna, samo nije u tecnoj fazi. Ukoliko vam je kuca bez podruma(na tlu), tu je cesta pojava kapilarne vlage. Navodim ovo kao primer, mozda je uzrok povecane vlaznosti nesto sasvim drugo.
pozdrav,
Goran
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)13.10.2008. u 18:34 - pre 187 meseci
ili ukratko receno
provetravanje je resenje svega


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

obrads

Član broj: 193766
Poruke: 26
*.teol.net.



Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)13.10.2008. u 20:09 - pre 187 meseci
Da navedem jedan razlog za pojavu kondenzacije koji je veoma cest. Naime plasticna stolarija mora imati prekinut termo most tj. u plasticnom profilu prozora moraju postojati vazdusne komore koje sprecavaju hladjenje unutrasnje strane profila. Ako toga nema ili broj komora je mali, preko plastike dolazi do hladjenja unutrasnjeg stakla i naravno da se tada javlja kondenzacija sa unutrasnje strane prozorskog stakla. U prospektima proizvodjaca plasticne stolarije obavezno se navodi koliko vazdusnih komora profil ima tj. koliko je efikasno prekinut toplotni most u profilu.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
212.200.68.*



+10236 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)14.10.2008. u 10:05 - pre 187 meseci
Da je rosa na stolariji - onda bi smo mogli da diskutujemo o PVC-u, komorama, Alu profilima, drvetu, izlaciji i o svemu ostalom. ALI, rosa se javlja na staklu !
Odgovor je jedan jedini - previše vlage u vazduhu u prostorijama (kuvanje, pegla na paru, kupatilo ...) Rosa na staklu bi se javljala, kakva god da je stolarija !
Dakle, kako je Veljko već rekao - provetravanje je majka.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)14.10.2008. u 18:02 - pre 187 meseci
Citat:
obrads: Da navedem jedan razlog za pojavu kondenzacije koji je veoma cest. Naime plasticna stolarija mora imati prekinut termo most tj. u plasticnom profilu prozora moraju postojati vazdusne komore koje sprecavaju hladjenje unutrasnje strane profila. Ako toga nema ili broj komora je mali, preko plastike dolazi do hladjenja unutrasnjeg stakla i naravno da se tada javlja kondenzacija sa unutrasnje strane prozorskog stakla. U prospektima proizvodjaca plasticne stolarije obavezno se navodi koliko vazdusnih komora profil ima tj. koliko je efikasno prekinut toplotni most u profilu.
Pozdrav!



ti jesi nesto cuo ali si samo pomesao neke stvari
a to je aluminijum sa termo prekidom ( mostom)
i
PVC profil

razlika je ogromna, i nema veze sa termo mostom

razlika izmedju profila sa 4 ili 6 komora je oko 15 mm u preseku
a toplotna izolacija je 1.3 odnosno 1.1 W/m2K

standard EU za novu stolariju je min 1.4 W/m2K
ali to se sve odnosi na celokupnu stolariju sa staklom - koje je u principu i najveci rasipnik toplotne energija

inace, guma je u direktnoj vezi sa staklima a ne- aluminijum ili plastika ( pvc)

ali

kao sto rekoh vezano za temu
provetravanje


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
93.86.134.*



+165 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)14.10.2008. u 21:49 - pre 187 meseci
Mislim da niste detaljno pročitali post...

Meni rosi samo noću...
znači kada temp. napolju padne..
Danju se provetrava bar 3,4x po 10 min.
Soba je spavaća...i u njoj se ne-kuva,ne pegla ili nešto sl.
Čisto sam pitao dali "sme" i kod PVC stolarije to da se desi...
pošto imamo podeljena mišljenja(u kući)...da nebi optuživali i iznosili predpostavke,a imali smo dosta problema oko firme koja nam je prodala i ugradila stolariju
...morao sam pitati Vas iskusnije
pozz..

 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
77.46.231.*



+27 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)15.10.2008. u 07:53 - pre 187 meseci
Ja imam 6 balkonskih PVC vrata u nizu i jos ni jednom mi stakla se nisu orosila cak ni zamaglila,prostorija se provetri samo ujutro temp.u prostoriji je 20-21 i stakla ne rose .
 
Odgovor na temu

obrads

Član broj: 193766
Poruke: 26
*.teol.net.



Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)15.10.2008. u 09:25 - pre 187 meseci
Do kondenzacije dolazi zato sto staklo u konkretnom slucaju ima nizu temperaturu od okoline. Ako je prostorija grejana i ako je stolarija sa dobrom termo izolacijom do kondenzacije ne dolazi jer unutrasnje staklo i unutrasnji deo PVC profila brzo poprimi temperaturu okoline-prostorije. Ako termo izolacija profila nije dobra dolazi do hladjenja istog a sa njim hladi se i staklo.Pojam prekinutog termo mosta vazi za sve vrste stolarije a posebno za Al i PVC. Do orosavanja dolazi i na PVC profilu ali zbog manje povrsine ne dolazi do izrazito vidljivog formiranja kapljica vode sto nije slucaj sa staklom gde se te kaplice formiraju slivanjem kondenzata sa vece povrsine. Sigurno da je provetravanje prostorije potrebno ali to nije nikakav uslov za koristenje PVC stolarije. Zbog dobrog zaptivanja savremene stolarije dobro je obezbediti minimalno provetravanje narocito ako se prostorija drzi duze vreme zatvorena.
Sto se tice fizike zgrada i proracuna toplotnih gubitaka u gradjevinskim objektima uopste, o cemu bi mogao profesionalno diskutovati, mislim da to nije za forum. Ovde treba govoriti tako da nas svaki prosecan posetilac foruma razume.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)15.10.2008. u 15:21 - pre 187 meseci
Citat:
obrads
Sto se tice fizike zgrada i proracuna toplotnih gubitaka u gradjevinskim objektima uopste, o cemu bi mogao profesionalno diskutovati, mislim da to nije za forum.


Pa, za ovaj nije, ali za ovaj:
http://www.elitemadzone.org/f239-Klimatizacija-bela-tehnika

svakako jeste
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)15.10.2008. u 18:01 - pre 187 meseci
sta god ugradio, koji god profil stavio, koje god staklo stavio, nema sanse da ne orosi ukoliko nije smanjena koncetracija vlage a prostorija nije grejana

ima par resenja
na vise mesta pise, a i rade ljudi svasta

moguce je da izbusis lepo rupu u profilu ( stok) precnika 10 mm da se vidi napolje i tu lepo zvizduce vetric, imas provetravanje, ne moras da vise mislis na kondenzat
problem je samo kad je jako hladno a zelis bas da zagrejes prostoriju
ili

raseces gumu na istom mestu na krilu i na stoku, tako da u stvari sprecis 100 % dihtovanje i opet ces imati prirodno provetravanje

postoji sistem za provetravanje (koji doduse nisam video , samo iz magazina) koji se ugradi u stolariju i ima poklopcic sa nekakvom resetkicom koja je povezana sa spoljnim delom putem nekog " lavirinta" :)
uglavnom tog kod nas nema, za sada ( bar ja ne znam)

nego

ukoliko je kuca nova, a samim tim i sveze omalterisana, velika je verovatnoca da dodje do prevelike koncetracije vlage i da cak pocne drvena stolarija da budjavi, a kamoli da orosi staklo
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)16.10.2008. u 01:38 - pre 187 meseci
Cuo sam za zalbe ljudi koji su promenili drvene prozore za pvc. Od tada im se prozori redovno orosavaju. Jednostavno je pvc bolje (kvalitetnije) dihtovao, pa se problem koji ranije nije postojao, pojavio. Verovatno bi se isto desilo i da su stavili neve drvene prozore umesto starih. Koliko se secam kod drvenarije mora da postoji neki zazor koji dozvoljava odredjen protok vazduha tj. ne sme biti dihtovanje "hermeticko". Uglavnom, vlaga u vazduhu uzrokuje pojavu rose na hladnijim povrsinama. Obicno je najveca koncentracija u kuhinji. Ovo cesto prouzrokuje i druge probleme, kao npr. pojavu budji i gljivica. Dakle, stavite jace aspiratore i uredjaje za apsorpciju vlage. Ima ih pasivnih i aktivnih. Od aktivnih, moj omiljeni je klima uredjaj, od pasivnih, stavim odredjenu kolicinu keksa u ciniju, i sutradan zbrisem i keks i vlagu.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
79.101.202.*



+165 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)16.10.2008. u 07:12 - pre 187 meseci
Citat:
SASA M.:  Od aktivnih, moj omiljeni je klima uredjaj, od pasivnih, stavim odredjenu kolicinu keksa u ciniju, i sutradan zbrisem i keks i vlagu. :)


E pohvala za ideju...
probaću je

 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
79.101.136.*



+115 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)19.10.2008. u 08:51 - pre 187 meseci
...................a jel mora neki poseban keks ili.....?.......šalim se naravno.........evo i mog iskustva.Zgrada stara 50-ak god,prozori(ako se to uopšte i moglo nazvati prozorima) zamenjeni AL.Jedan po jedan u toku godinu i po dana.Orošavanje po unutrašnjim staklima je krenulo postepeno i samo tokom noći.Sada je već stiglo dotle da kada ujutru ustanemo skupljamo vodu sunđerom sa donjeg štoka na svih prozorima........rešenja?.....stan se potpuno isto grejao svih ovih godina,što se tiče provetravanja reći ću samo da i noću ustajem(o) i otvaramo prozore........komšijin potpuno isti stan kao moj,jednake kvadrature sa ugrađenim novim drvenim prozorima nema tih problema.On tvrdi da je fora u vakumiranju stakla(???!!!).......padalo mi je napamet da letos poskidam stakla i nosim kod nekog stakloresca,ne znam šta dalje,kupi sam veće sunđere.....pozdrav.....btw-odoh da kupim 10 klie keksa,ako ništa drugo bar će se klinci radovati.
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
212.200.68.*



+10236 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)20.10.2008. u 08:39 - pre 187 meseci
Staklo se ne vakumira !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)21.10.2008. u 18:24 - pre 187 meseci
Zavisi od vlaznosti i gde se kuca nalazi. Kod nas u naselju rose svi tipovi prozora (ALU, PVC, drveni...). Meni su obicni (drveni) rosili katastrofa a PVC samo pri dnu preko noci ako ne grejem. Ako grejem nema rosenja (pogotovo kad pustim klimu da greje). Ako je grejanje nocu slabije ili ga nema kad je napolju hladno meni rose prozori (u dnu dole). I svima u zgradi (iako smo na mestu koje je ususkano generalno smo blizu Dunava i ima doooosta vlage ujutru i uvece).

Znaci moze da bude i to problem. Ovi koji imaju termo izolaciju jos grdje prolaze, njima curi s prozora (PVC manje ali drveni haos). I to u razlicitim delovima naselja.

Znaci grejanje konstantno, ujutru provetris (odma nestaje rosenje) i to je to. Nema leka osim grejanja necim sto regulise vlagu (klima, norveski radijator) i to i nocu i redovno ujutru i uvece provetravanje.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.175.*



+115 Profil

icon Re: PVC Stolarija (prozori rose)21.10.2008. u 21:04 - pre 187 meseci
..................znači ipak keks........il da vratim stare prozore,ha,ha,hi,...........pozdrav!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC Stolarija (prozori rose)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24749 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.