Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11295 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 11:42 - pre 189 meseci
Interesuje me od ovih navedenih sta bi bilo najblje za kupovinu.
Budzet mi ide do 13 k eura. Od navedenih bih jedino za ceed morao da doplatim jos 1 k.
Al ako bih uzimao bili bi sledeci modeli.

Kia Ceed - najosnovniji model 1.4 (cena - 13970)
Seat Ibiza - 1.4 mpi (cena -13248)
Hyundai Accent (MCT) 1,5 GL CRDi 4Vr- (cena 12390)

Razmisljao sam i o opel Astri pa cak i o nekom polovnom automobilu jer sam se vodio misljenjem da mi je puno da dajem 13 k. Medjutim nova kola su nova kola :).Pravi sam laik sto se tice automobila i zbog toga bih voleo da cujem vasa misljenja sta je od ovoga najbolje za kupiti. Zelim ekonomicna kola koja ce me dobro sluziti u narednih 5-7 godina., kao i svaki prosecni balkanac sta trazi!
Naravno na gornju listu se moze dodati jos neki auto uz vasu sugestiju itd.. Gledao sam i Grande Punta, Ch. Aveo, fabiu..
Hvala unapred na pomoci!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 15:11 - pre 189 meseci
Iz tvoje pozicije, navedeni Hyundai je najpovoljnije resenje, po meni, osim sto je dizel, jeftiniji je od limita, i ako se dodaju troskovi registracije, ostaces u granicama, imaces dizel limuzinu koji ce sigurno dobro raditi narednih 5 godina.

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 15:17 - pre 189 meseci
Hyundai Accent - ima ubedljivo najbolji motor i najmanju potrosnju od svih. Motor je toliko ubedljiv da mislis da si u nekom sportskom automobilu. Pri tom je jako tih u kabini, kultivisan, nemas utisak da je dizel. Povuce jako vec od 1500 o/min i tako ravnomerno do "panje".
Jako je komforan i udoban (odlican na rupe) i ima odlicnu izolaciju. Probao sam ga nakratno i ostao zapanjen kvalitetom motora i celog automobila.

Kia Ceed je bolji kao auto ali taj model ima jedno veliko NULA od opreme u odnosu na Accenta + motor nije ohrabrujuc za tu karoseriju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 15:37 - pre 189 meseci
Citat:
soulsugar:

Kia Ceed - najosnovniji model 1.4 (cena - 13970)
Seat Ibiza - 1.4 mpi (cena -13248 )
Hyundai Accent (MCT) 1,5 GL CRDi 4Vr- (cena 12390)

Prvo da primetim da je ceed u ovoj grupi uljez tj. to je auto za klasu iznad druga dva, a samo je cenovno u toj klasi (zbog "go ko pistolj" opreme)

Kad vec razmatras ove automobile moram da primetim da si jedan propustio a to je kia rio koju mozes kupiti bukvalno u full opremi sa dizel motorom a ze te iste pare, a i lepsa je od accenta u sedan verziji

Ako ne rio, onda accent svakako.

Sto se ibize tice, ne znam koje bih njene prednosti izdvojio...ne pada mi na pamet ni jedna osim mozda lepuskastog izgleda.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
80.93.254.*



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 17:04 - pre 189 meseci
@ bakara
Bas sam sinoc gledao i Kiu Rio, i zapala mi je za oko. Kao sto kazes Rio moze da se kupi sa dizel motorom u punoj opremi za te iste pare. Za Ibizu ni ja iako sam trazio nisam nasao nesto puno o njoj. Navodi se otprilike da je u rangu Fabie ili jos nize, jedino sto si pomenuo je lep dizajn.
Tako da sam sada sveo dilemu izmedju Accenta i Ria.. Za taj novac otprilike ne znam sta bih pametnije kupio a da mi sluzi lepo po gradksoj voznji i ponekad na neki duzi put da se ode.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 18:26 - pre 189 meseci
Citat:
soulsugar:
Tako da sam sada sveo dilemu izmedju Accenta i Ria.. Za taj novac otprilike ne znam sta bih pametnije kupio a da mi sluzi lepo po gradksoj voznji i ponekad na neki duzi put da se ode.

Za taj novac mozes da kupis samo rio sa dizel motorom i to sa vise nego odlicnom opremom, mislim da to ni kod hyundaia neces dobiti.

Ako pazaris, svakako ovde napisi utiske i ostavi koju fotku ma sta kupio...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
80.93.254.*



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 19:23 - pre 189 meseci
Naravno da cu ostaviti fotke i utiske! Nameravam u narednih mesec dana da zavrsim celu tu pricu. Ima jos do kupovine pa sam i zato dosao ovde malo da se posavetujem pre nego sto ostavim 13 k evrica u zaborav :)
Za to vreme nameravam da odem i do Kie i do Hyundaia pa da sednem u oba modela i da vidim kako mi leze naravno, i taj utisak je jako bitan ako cu svaki dan da se vozim tim kolima. Naravno ako neko ima jos nesto da doda i predlozi itd. dobrodosao je uvek!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 19:36 - pre 189 meseci
A da malo sacekas i20 ?


http://www.autorevija.com/novi...a_fotografija_hyundai_i20.html
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
80.93.254.*



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 20:45 - pre 189 meseci
@zarsilic
Kazem, ne zuri mi se nikako jos. Bitno je da izaberem pravi. Samo da li znas kolika ce biti cena i20?

Isto tako interesuje me ako budem morao da biram izmedju rucnog ili automatskog menjaca sta da izaberem.. Nemam iskustva sa automatikom :) itd..

BTW.. da li mogu u ovu grupu da ubacim i Opela Astru Classic II CRDi1.7 ? U dizel varijanti sa doplatom za elektricne podizace prozora i klimom kosta do 13500
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent15.10.2008. u 21:02 - pre 189 meseci
Rucni menjac obavezno.

17 cdti je odlican i proveren motor iz familije Isuzu. Nije preforsiran (80 PS) i lako i bezbolno podnosi povecanje snage ciptuningom. Ako ti ne smeta to sto je vec malo demode (Astra G), slobodno je mozes kupiti. Bio bi prvi koji se pokajao.

i20 je nov i savremen automobil. Zamenice Getza, ali je veci i prostraniji, a nece mnogo odstupati od cene prethonika. Dizajniran je u Evropi i prilagodjen evropskom trzistu. Lep primerak u "B" segmentu.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent16.10.2008. u 12:28 - pre 189 meseci
Sacekaj smanjenje carine, nije ~1000e ustede za bacanje.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent16.10.2008. u 12:34 - pre 189 meseci
Koreanci i japanci nece toliko pojeftiniti - samo 6% je smanjenje za NON-EU vozila. Pojeftinice vozila iz EU (smanjuje se carina za 10%), tako da ce jeftiniji za toliko biti samo C'eed i mislim Corolla Verso koja se pravi u Turskoj (i Avensis iz Engleske). Ne znam koji se jos korejanac/japanac sklapa u EU.
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
80.93.254.*



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent16.10.2008. u 13:39 - pre 189 meseci
A da li se zna kada ce biti to smanjenje carine? Kako ja vidim samo se odugovlaci sve vise i vise.. Na ovog Hyundaia bi mi dobro doslo i 6%. Usteda je usteda! Kupio ga sada ili za 3 meseca.. isto mi dodje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent16.10.2008. u 14:48 - pre 189 meseci
Od nove godine.
Neki prodavci, dileri, smanjuju marzu za iznos 11%, uz parolu da vec uvode smanjenje carine, s tim da nece naknadno umanjivati cene posle nove godine, i to stvara sasvim pogresnu sliku da neko nesto "radi" a neko "odugovlaci"...

Pritupa marketinska prevara, koja samo pokazuje koliko su alavi i koliki su njihovi delovi kolaca. Sada postaje aktuelno, ozbiljno razmatranje varijante kupovine novog vozila negde u EU i uvoza. Marze su ovde tolike, da se u nekim slucajevima itekako isplati.

Poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent16.10.2008. u 18:53 - pre 189 meseci
Citat:
cozmo_im: Koreanci i japanci nece toliko pojeftiniti - samo 6% je smanjenje za NON-EU vozila. Pojeftinice vozila iz EU (smanjuje se carina za 10%), tako da ce jeftiniji za toliko biti samo C'eed i mislim Corolla Verso koja se pravi u Turskoj (i Avensis iz Engleske). Ne znam koji se jos korejanac/japanac sklapa u EU.


Ima ih jos, ali ne mogu da nadjem nigde na jednom mestu spisak svih neevropskih marki koje se proizvode u EU.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.216.*



+5251 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent17.10.2008. u 17:59 - pre 188 meseci
Naravno, to su informacije za igranje zmurke. Cak se dobar deo evropskih vozila pravi van EU. Ali kompleksna je problematika, treba usaglasavati stavove i sa proizvodjacima, uskladjivanje spiskova sa eu spiskovima, i pride, mozda najvaznije, misljenje domacih uvoznika, grosista, koji treba da doziraju radost narodu. To je ipak politicki potez, ciji je odraz vazniji prema EU nego prema potrosacima.

Razna su "provlacenja informacija kroz usi" sledila, na 10%, za 10%, da li u jednoj fazi ili postepeno, da li i za polovna kola, sto je deklarativno usvojeno (verovatno zbog jakih uvoznika polovnjaka, i pojedinih zastupnika koji imaju na lageru polovna vozila, sa lizinga...), ono sto je izvesno, da ce smanjenje biti oko 10%, realno nesto manje, ali praksa ce pokazati neku ustedu, tacno koliku, nikada necemo saznati, zbog popusta, variranja merze...

Jaka je recesija u auto industriji, bice tu i baznih snizavanja cena..nafta je vec pala na 67$ (sa preko 140$) za barel..


Poz.
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent18.10.2008. u 13:56 - pre 188 meseci
Momci da li bi neko mogao da mi kaze u cemu je tolika razika izmedju Kie ceed i ria? Za najskupljeg Ria dizelasa ne mozes da kupis ni najosnovniju verziju ceed-a? Da li je bas toliko ceed bolji od ria?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent18.10.2008. u 16:29 - pre 188 meseci
To je nesto drugaciji auto, i ne moze se samo porediti po ceni i opremi, taksativno. Kao sto ne mozes da sednes na koverat sa 20k evra i spiskom opreme i da se vozis.

Drugacija koncepcija, dizajn, paleta motora, nova sasija, solidan broj na drugi nacin odradjenih sitnica..

Jenostavno drugaciji auto. Objektivno bolji, a sta je kome subjektivno "bolje", tesko da moze da bude predmet pametne diskusije.

Poz.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent18.10.2008. u 17:35 - pre 188 meseci
U najkraćem, Ceed je za klasu iznad Ria. Kao VW Golf i Polo.
 
Odgovor na temu

soulsugar

Član broj: 130444
Poruke: 20
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent19.10.2008. u 10:07 - pre 188 meseci
Naravno, a ja sam bas postavio glupo pitanje kad je ocigledno :) U principu u glavi mi se vrtela cinjenica kako su slicnog dizajna a mislim da su iste duzine, cak Ria ima i sedana a ne znam za Ceeda. Naravno da je Ceed bolje opremljeniji i ima veci izbor motora u ponudi. Kopka me to ako smanje te carine onda ocekujem i da ce Ceed otprilike biti 13 K ako ne malo i ispod. Medjutim to je tek najslabija verzija Ceeda. Cozmo_im je pomenuo da je motor za tu karoseriju neodgovarajuc.. Da li je to zaista tako? Isto je pomenuo da ima Nulu od opreme. Medjutim ima osnovni paket koji sadrzi istu ako ne i bolju opremu od Ria . Da podsetim radi se o modelu Ceed 1.4 CVVT 109KS LX Cool oprema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta od ovoga ? Ibiza vs Ceed vs Accent

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11295 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.