Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvojnicka kutija

[es] :: Fiksna telefonija :: Dvojnicka kutija

[ Pregleda: 3620 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Dvojnicka kutija16.10.2008. u 19:50 - pre 189 meseci
Ja se izvinjavam, mozda je ovo pitanje za nekoga trivijalno ali ja ne znam i nisam ni mogao da to nadjem pretrazujuci forum. Pitanje je, ako je kod mene na tavanu dvojnicka kutija koja deli liniju kod mene i kod komsije, da li je ta veza od centrale do mog tavana, i dvojnicke kutije, direktna veza sa centralom ili nije? Znaci, da li taj kabl koji ide od poste do dvojnicke kutije na mom tavanu fizicki postoji direktno do centrale ili ne?
 
Odgovor na temu

sashahamlet
Beograd

Član broj: 95319
Poruke: 65
212.200.65.*



Profil

icon Re: Dvojnicka kutija15.02.2009. u 22:48 - pre 184 meseci
Ne znam da li si dobio neki odgovor na tvoje pitanje jer je prošlo izvesno vreme, ali bez obzira na to pokušaću da ti objasnim kako to funkcioniše ,a ti ako nešto oko toga nije jasno slobodno pitaj.
Pošto pominješ tavan predpostavljam da se radi o tzv. vazdušnoj liniji tj. veza je ostvarena vazdušnim kablom od bandere do tvog tavana.Ako je tako onda idemo po redu:
od centrale kreće podzemni kabl i završava na banderi u kablovskoj glavi u kojoj se nalaze priključni kontakti tzv. parice.Jedna od tih parica(to su dve žice koje čine jedan par) je i za tvoju dvojničku kutiju.Veza izmedju bandere i dvojničke kutije ostvarena je već pomenutim vazdušnim kablom koji je sa jedne strane uveden u kablovsku glavu i povezan na odgovarajuće šrafove koji čine tvoju paricu,a sa druge strane je povezan na dvojničku kutiju odnosno na šrafove koji su predviđeni za vezivanje tog vazdušnog kabla.Time je ostvarena veza između centrale i dvojničke kutije.Na samoj kutiji postoje priključci za oba dvojnika i povezivanjem kućne telefonske instalacije na određene šrafove propušta se telefonski signal prema telefonskim aparatima ,tvom i tvog dvojnika.Za rad dvojničke kutije potrebno je još dovesti do kutije i radno uzemljenje koje služi da razdvoji dva broja koja dolaze po jednoj dovodnoj liniji.U slučaju lošeg uzemljenja javljaju se određene smetnje u radu koje mogu da se manifestuju na taj način što možeš da čuješ dvojnika dok razgovara,da ti recimo zvoni telefon kad je poziv za njega,ili da nemaš vezu uopšte.......itd.Nadam se da ti je malo jasnije kako to funkcioniše,a ako imaš neko podpitanje slobodno se obrati pa ćemo da probamo da razjasnimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Dvojnicka kutija

[ Pregleda: 3620 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.