Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronska naplata putarine u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronska naplata putarine u Srbiji

[ Pregleda: 6564 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
194.106.165.*



+3 Profil

icon Elektronska naplata putarine u Srbiji17.10.2008. u 17:29 - pre 188 meseci
Da li imate iskustva sa elektronskom naplatom putarine u Srbiji?

Znam da je ranije bilo nekih informacija na http://www.dzp.co.yu/, ali sada ne mogu ništa da pronađem.

Uređaj koji se drži u kolima se zove TAG, ako se dobro sećam.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 12:10 - pre 188 meseci
Ako sam te dobro razumeo, pričaš o naplati putarine putem skenera na rampama? Koliko sam upoznat to je kao počelo, dobiješ neku nalepnicu sa podatcima i bar kodom za šoferku. Kada prolaziš ne zaustavljaš se,samo te skenira i skida novac. Mada mi se čini da to radi na samo 2-3 rampe. Kod SM i tu negde
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 12:24 - pre 188 meseci
^
Kamo srece da je skeniranje. Tada ne bi trebalo nista 'ugradjivati' u vozilo, samo smanjiti brzinu. Tablica bi bila sasvim dovoljan ulazni podatak.

Ovako, predlaze se vozacima ugradnja neke skalamerije u vozilo (koje kosta) + unapred uplata neke love na racun (kreditiranje), koja je u vezi sa tom skalamerijom.

Po meni, totalni promasaj.

Ja u auto necu nista da lepim po staklu i oko stakla.

EDIT: Inace, meni ne predstavlja problem guzva na naplatnoj stanici vec guzva na prilazu Beogradu i kroz Beograd, a tu ne pomaze nista sem helikoptera.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 12:44 - pre 188 meseci
Elektronska naplata ?! Pa da onda lopovi ostanu bez kinte ? Idi begaj !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
194.106.165.*



+3 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 15:38 - pre 188 meseci
Nove info kažu da uređaj košta 3500 din, dobije se dan nakon uplate. Postoje neki popusti na cenu putarine u zavisnosti koliko si kredita uplatio.

Sistem funkcioniše pomoću tog uređaja koji se nalazi u kolima i skeniranja tablica, tako da ako su prljave tablice ili pada sneg ili je magla ili prebrzo prođeš, sistem ne može da identifikuje i uređaj i auto i potvrdi da taj uređaj pripada tom automobilu, pa se zato rampa ne podigne. Sve u svemu, nije baš preterano upotrebljivo...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 20:22 - pre 188 meseci
Onda nemamo iste informacije. Čini mi se da je na SAT-u bila priča o tome pre godinu, dve, nikakav uređaj nije spomenut, nego bar kod nalepnica. Mada ko zna kako oni njima plasiraju informacije. I ako se već zaustavim zbog rampe mogu i da platim kešom. Ovde nije pominjana rampa, nego izdvojen punkt.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji30.10.2008. u 21:02 - pre 188 meseci
Ja koliko sam cuo od poznanika koji radi na naplatnoj rampi, u pitanju je izdvojeni punkt, lepi se ta bar kod nalepnica i skener skenira tu nalepnicu dize rampu i skida novac ili te zaduzuje pa ti fakturisu...
Inače imao sam prilike da vidim u turskoj kako to radi i skroz je OK. Automobili samo smanje brzinu, rampa se dize i oni prolaze...
uzgred, taj sistem je instaliran na jednoj naplatnoj rampi na prilazu Smederevu, mislim da je Vodanj u pitanju.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji31.10.2008. u 11:08 - pre 188 meseci
Citat:
neca: Ja koliko sam cuo od poznanika koji radi na naplatnoj rampi, u pitanju je izdvojeni punkt, lepi se ta bar kod nalepnica i skener skenira tu nalepnicu dize rampu i skida novac ili te zaduzuje pa ti fakturisu...
Inače imao sam prilike da vidim u turskoj kako to radi i skroz je OK. Automobili samo smanje brzinu, rampa se dize i oni prolaze...
uzgred, taj sistem je instaliran na jednoj naplatnoj rampi na prilazu Smederevu, mislim da je Vodanj u pitanju.


upravo to
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji31.10.2008. u 11:38 - pre 188 meseci
koja glupost,em platis uredjaj,em to ni klincu ne sluzi,ima cak jedna rampa koja ima cak jedan prolaz za takav uredjaj,blah...
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji31.10.2008. u 12:10 - pre 188 meseci
otkad smo ukinuli onaj neefikasni i netrzisni sistem - koji je za 40 godina svog postojanja napravio sve puteve koje imamo - je proslo 20 godina.

za ovih 20 godina progresa, demokratije i trzisne ekonomije nismo napravili ni jedan novi auto-put, vec smo samo "razvijali" te postojece, netrzisne.

slobodno trziste ih je "razvijalo" na dva nacina:

- postavljanjem bilborda sa reklamama duz obe njihove strane, i leve i desne,
- i uvodjenjem sistema naplate putarine (ovima koji su svojim radom, al' netrzisnim, te puteve i napravili).

sa postavljanjem bilborda smo se nekako izborili, al' ovo naplacivanje putarine nam ne ide nesto od ruke.
borimo se k'o lavovi, al' ne ide, stalno se krade.
bog te pit'o zasto je to tako i sa cime to ima veze.


 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektronska naplata putarine u Srbiji31.10.2008. u 19:53 - pre 188 meseci
Citat:
Horvat: ima cak jedna rampa koja ima cak jedan prolaz za takav uredjaj


Sve naplatne rampe na deonici od Beograda do Šida su opremljene novim sistemom. Ne znam tačno od kada, ali znam da sam prošlog leta, kada sam prošao tuda video nove naplatne rampe i opremu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronska naplata putarine u Srbiji

[ Pregleda: 6564 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.