Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 85933 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?18.10.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
Zanima me u nizoj cenovnoj klasi do 4000 dinara, koji su se bolje pokazali usisivaci,sa kojim modelima ste zadovoljni, dali oni sa kesama, ili sa posudama i kanisteruma, vodeni filter,hepa filter, snage 1400 ili jaci..preporuke i saveti?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?18.10.2008. u 19:53 - pre 187 meseci
Za te pare teško ćeš nabaviti neki dobar sa vodenim "filterom", koji ne dozvoljava da se deo prašine koja ne ode u kesu vrati nazad u sobu

Pitaj na http://www.elitemadzone.org/f239-Klimatizacija-bela-tehnika
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?18.10.2008. u 21:16 - pre 187 meseci
Ok hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji, sa kesom,sa kanisterom,vodeni...?18.10.2008. u 22:43 - pre 187 meseci
Znaci ipak dizes ruke od samsunga?

Najbolji su sa vodenim filterom, pa sa kanisterom...one sa kesama nikako ne preporucujem.

E sad, za 4k slabo ima da se bira, sve same kineske "renomirane" marke koje na oko ne izgledaju lose ali ne usisavaju nikako!

Ja upravo ovih dana trazim isto sto i ti i jedino sto mi je privuklo paznju je karcher A2004 (4k din.) i einhel koji me je odusevio za 7200din (okacicu sutra sliku posto ne znam oznaku).

Ako neko zna nesto vise o ovom karcheru, koristilo bi mi da napise ovde.

einhell


karcher

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?20.10.2008. u 08:36 - pre 187 meseci
Ja imam kineski, kupljen za 4k dindži, 2.700 W. Sa vodenim filterom. Vuče k'o lud, usisava ko lud ! Koristim ga za usisavanje kuće (pre svega), garaže, šupe, a i dela dvorišta, što da ne ? Velika prednost usisivača sa vodenim filterom je što je snaga usisavanja konstantna i ne zavisi od "napunjenosti" prljavštinom.
Jedina mana usisivača sa vodenim filterom je što je neverovatno smorno upotrebiti ga ako imaš nameru da usisaš nekoliko mrva ili na primer malo maltera koje je palo posle bušenja rupa u zidu.

Preporučujem što veće i robustnije rešenje, na primer u obliku ova dva koje je prikazao Bakara. Izbegavaj usisivače ne vodu koji su po obliku u veličini nalik na "obične". Jer onda im je rezervoar jako mali.

Mislim da sam već pisao, ali evo da ponovim: posle svih građevinskih radova, i posle moleraja, na betonskoj košuljici moje renovirane kuće bilo je oko 2-3 mm sloja peska, prašine, maltera, cementa, ošmirglane glet mase - jednom rečju svega. Na to nikako nisam nogao da stavim bilo kakvu podnu oblogu, a bilo je i apsolutno nemoguće to počistiti metlom ! Posle razmišljanja da li da pozovem neku profi službu za čišćenje, pala mi je na pamet ideja da nabavim usisivač na vodu, "pa makar ga i bacio posle usisavanja poda (betona)". Kinez je sve izdržao, a posle desetak ispražnjenih rezervoara oprao sam i motor (!) pod mlazom vode. Kad se osušio - radio kao da mu ništa nije ni bilo. Elem, evo i sada, dakle godinu dana kasnije, i dalje ga ekpsloatišemo maksimalno.

I kao što rekoh, mnogo mi je lakše da usisam garažu i šupu nego da se mučim metlom, crevom ili čime god.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?20.10.2008. u 09:35 - pre 187 meseci
Ma razumem ja vas,pa cepterov kosta 50000 dinara!
Ali meni treba za prvu pomoc,jedno godinu do dve,posle toga imam nameru da kupim neki kvalitetniji sa vodenim filterom od recimo 10-15000 dinara, ali to kasnije ,sada bih morao da se zadovoljim sa neki sa platnenom kesom od 1600W VOX,jer ne vidim alternativu.
Zamislite cak i skupljiji Panasonicovi usisivaci koriste papirnate kese.
Kavi li su oni sa kanistercicem-suvi i hepa filterom?
Ja sam gledao na www.tehnomanija.co.yu tu je najveci izbor, sada bih uzeo neki do 2500 dinara,ne mogu vise ali nema na lageru Elin sa kanistercicem,meni treba za stan 50 kvadrata, od toga imam dva tepiha i dve staze,ostalo parket,sta cu ne mogu sada da se isprsim za vise, nego za prvu pomoc,inace moj Samsung koji sam rasklopio,otisli lezaji,inace je made in Korea,videsu sta mogu da uradim sa njim, mada i onako tehnika traje danas 5-7max godina sem ako se dobro isprsis.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?20.10.2008. u 10:44 - pre 187 meseci
Sa starim usisivačem kome su otišli ležajevi možeš samo u đubre. Ako je kinta apsolutno ograničavajući faktor (potpuno te razumem) onda saveti tu malo mogu da pomognu. Dakle, koliko se da videti, na raspolaganju su Weg, Beko, Fox i slični. Kupiš, šljaka neko vreme, onda ponovo ...
Mada i sa boljim brendovima ne možeš da računaš da će doveka da radi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?21.10.2008. u 10:43 - pre 187 meseci
5-ta godina je Samsungu, smatram da je Samsung dobra srednja klasa uredjaja,ali ispade da duze traju neke nepoznate nobrand firme nego poznate,recimo nerazumljivo da mnogo skuplji LG i Panasonic i drugi usisivaci koriste jos uvek kesu i to sa malom litrazom 2L.
Mene su savetovali da zamenim lezaje,ocistim kolektor i probam, pa ako vredi vredi ako ne u kantu.
Inace japanski lezaje koje mogu ovde da nadjem u Pozegi su 250 dinara, meni treba dva, pokusacu da ih sam skinem i namestim nove,vrlo je nezgodno malo prostora od lezaja do namotaja na rotoru?Ako ne moram kod majstora da ih zamenim,sto znaci uz moj rad i eventualno zamena lezaja kod majstora,lezaji to je oko 800 dinzi, i ako budemmorao kesu da menjam koja je oko 500 dinara to je 1300 dinara, a najevtiniji usisivac je 1800 dinara dok je VOX kao prihvatljiviji zbog platnene kese,snaga 1600W -2000 dinara, steta sto nema na lageru Elin 2300 dinara 1600W a kanistercic znaci bez kese,valjda jer nepise nikakva posuda vec higijensko ciscenje?
Usisivac popravljam jer mi je to poklon od svadbe od kuma, a i stator i rotor izgledaju ko novi?
Javi cu sta sam uradio?
PS.A sto ako su lezaji otisli-a jesu, nema nista od usisivaca,cisto informacija?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bansek
Dejan Blagojevic
Nis

Član broj: 49499
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: bansek.tripod.com/karikat..


+2 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?17.11.2008. u 00:12 - pre 187 meseci
I ja se zanimam istim pitanjem.
Ispitivanjem ljudi koji ih imaju dosao sam do zakljucka da su usisivaci do 4.000 din sa vodenim filterom, oni mali sto lice na obicne, cisto bacanje para.
Npr. Onaj Vox sto je bio na akciji u tempu - slabo usisava, mali kapacitet,... znaci nista ne uzimati ispod 2000W. Kao sto bakara rece ovi veci jesu robusni ali vrede. Ja sam probao jedan R2D2 od 2800W (pre 2 god placen oko 12.000,00 din),uzeo od komsija, i mogu reci da sam zadovoljan.Ti komsije su uzeli Vox u Tempu, pokajali se, i brze bolje ga poklonili roditeljima :)))
Meni se svidja ovaj Einhel koji je okacio bakara, moram otici do neke njihove prodavnice, ali me cudi da karcher kosta samo 4000 din ???!!!??? Jel' ovaj model sa vodenim filterom ili ne ?

Inace kod ovog vodenog R2D2-a mi se ne svidja sto vazduh koji izlazi iz njega pomalo mirise na plastiku od koje je napravljen.



mlogo smo jachi!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?17.11.2008. u 09:18 - pre 187 meseci
Nemoj se mnogo dzapati oko toga. Kupi najskuplji koji mozes.

Skoro sam uzeo neki NEO, mali kucni za vodeno filtriranje, kostao je oko 4500, vise onako iz fazona hajde da vidim kako to radi, i pokazao se vrlo dobro. Jeste malo bucan ali usisava kako treba, a vodu posle toga samo prospes, mnogo komfornije nego petljanje sa kesama.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?18.11.2008. u 21:42 - pre 186 meseci
Citat:
bansek:ali me cudi da karcher kosta samo 4000 din ???!!!??? Jel' ovaj model sa vodenim filterom ili ne ?

Karcher je kostao 4000 dinara dok je bio na akciji, bojim se da si malo zakasnio

Inace ti usisivaci koje sam postavio su za tzv. vlazno usisavanje i u teoriji bi mogao da im naspes vodu u kontejner i da prakticno dobijes usisivac (i) na vodu.

Nisam to probao, ali verujem da moze bez problema.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bansek
Dejan Blagojevic
Nis

Član broj: 49499
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: bansek.tripod.com/karikat..


+2 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?19.11.2008. u 00:53 - pre 186 meseci
Ne bih se ja sa tim zezao.Onda ovi sa vodenim filterom ne bi imali smisla.
Otud i ta cena. U Tempu je na akciji bio mali VOX 1800W sa vodenim filterom - 4900din, a sad ima VOX 2200W malo veci, R2D2, sa funkcijama suvog i mokrog usisavanja i kosta 2.900din.
mlogo smo jachi!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?05.12.2008. u 19:01 - pre 186 meseci
Zna li iko nešto o Fuego proizvodima ?

Znam, verovatno je škart obzirom da Nikad-čuo , ali koliki škart ?

"snimio" sam jedan usisivač Fuego sa posudom umesto kese, košta oko 3000 din, a piše da ima
snagu 2400W (možda toplotne disipacije ? hihihi )

takođe sam "zapazio" jedan Bosch model "bez kese" BX 11800 čiji su način rada nazvali
turbo stream, ali kada ukucam u pretragu, dobijem sajtove na španskom.

 
Odgovor na temu

Milos_bgdd
Beograd srbija

Član broj: 192762
Poruke: 46
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?07.12.2008. u 14:19 - pre 186 meseci
Svakako dajem prednost usisaivacima sa vodenim filterom
Ja sam kupio Igea Compact Gisowatt i za sada lepo radi
Merkur 50 posto akcija

[Ovu poruku je menjao Milos_bgdd dana 07.12.2008. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?13.12.2008. u 19:47 - pre 186 meseci
Puno no-name firmi koje proizvode usisivače sa vodenim filterima. Danas u Merkatoru naleteh na Vorner - lep usisivač, nije veliki, piše 2400 W, cena povoljna. Ali, nikad čuo za Vornera (baš se tako piše..). Takođe, ima i Linea.. Znate li šta o ovim firmama?
Nekako bi mi najviše odgovarao neki branded, ali manji - ne znam da li tako nešto uopšte ima u gradu Čačku
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?15.02.2010. u 08:34 - pre 171 meseci
Vidim da je tema "malo" stara, ali ajd da je podignem ponovno:)
Naime planiram da kupim usisvac sa vodenim filterom. Nasla sam jedan Bauer UVF-01..kosta oko 4500 na akciji...E sad sve specifikacije su super, ali nikada nisam cula za tu marku. Takodje me buni ova razlika izmedju usisivaca sa vodenim filterom i usisvaca za mokro i suvo usisiavanje?! Ne znam sta je ovaj. To me zbunjuje i kod ovih Karcher usisivaca koji pocinju sa A...jer i na njima pise da su za suvo i vlazno ciscenje, a nista se ne spominje o filteru...
Preporucili su mi na nekom hrvatskom forumu i neki Elit, ali nikako ne mogu da ga nadjem na internetu u Srbiji...
Please ako neko ima neka iskustva da podeli:)
Sto se tice cene isla bi najvise do 100 Eura tako da Zepter, Rainbow i sl otpadaju u startu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?15.02.2010. u 09:14 - pre 171 meseci
Uz rizik da kazem nesto netacno, jer se poduze nisam bavio ovim, evo uopstenog odgovora.

Postoje usisivaci kod koji vazduh ide samo jednim pravcem - kroz usisno crevo, pa kroz kesu ili vodeni filtar ili kanister (bez kese?), pa kroz motor i napolje.

Kod drugih je vazduh razdvojen - motor ima svoj vazduh za hladjenje, a onaj drugi ide slicnim putem kao gore, samo sto ne ide kroz motor. Ovi onda mogu da usisavaju suvo i mokro, jer nema opasnosti da voda udje u motor. Istina je, da i oni prvi mogu da usisavaju mokro, ali onda u posudu za vodeni filtar treba sipati manje vode nego sto je uobicajeno, da se ne prepuni, a i tamo postoje odredjeni filteri i prepreke, kroz koje vazduh moze a voda ne moze (recimo visina, vazduh tece i "uzbrdo" a voda to radi mnogo teze).

Znaci, usisivac sa vodenim filterom UVEK ima vodu u sebi, bilo da usisava suvo ili mokro, i tu prljavu vodu posle prospes. To je "kesa za prasinu" i to se meni cini najprakticnije za manje stanove. Imam jedan takav, neke leve marke, sa vrlo malim rezervoarom, koristio sam ga vrlo malo, jer podne povrsine sticajem okolnosti cistimo onom elektricnom metlom, pa posle peremo krpom. Znaci, nemam veliko iskustvo, ali ono malo sto ga imam je vrlo pozitivno. Milina je, kad mozes da bacis prasinu a da se je ne nagutas dok otvaras usisivac, vadis kesu itd. Jedina je fora, da vodu moras prosuti sto pre, ako stoji par dana moze da se usmrdi, a i sta ce ti prljava voda u usisivacu?

A cena k'o cena - to sto sam ja kupio za mozda 5.000 poodavno, istovremeno se reklamiralo na nekoj od onih TV prodavnica, mozda sa par dodataka vise, za skoro 10.000.

Evo jednog koji ima vodeni filter a moze da usisava i suvo (ima "suvu" cetku) kroz vodeni filter, a i mokro (sa "mokrom" cetkom), cena oko 10.000 din.

# LIV usisivač Aquafil 1500
# Usisivač sa vodenim filterom
# Mokro usisavanje
# Suvo usisavanje kroz vodeni filter
# Snaga motora 1400W
# Max zapremina vode 2.5 l
# Metalna ce (2 dela)
# Savitljivo crevo
# Četka za suvo usisavanje
# Četka za mokro usisavanje
# Četka za uglove i nameštaj

ili ovaj , oko 6.000 dinara:

# Vinchi usisivač VC 006
# Napajanje: 230V/ 50Hz
# Snaga: 1400W max
# Eco-active funkcija vodenog filtera
# Plus dupli perivi HEPA filteri
# Funkcije za mokro i suvo usisavanje
# Funkcija izduvavanja vazduha
# Veliki kapacitet usisavanja: do 7 l
# Elektronske kontrole za 4 nivoa brzine
# 6-stepeno filtriranje

Dodatak: covek najlakse previdi najlogicnije, pa se kasnije seti - usisivaci sa papirnom kesom ne mogu da rade mokro usisavanje sto ce reci da za mokro mora da postoji nesto drugaciji nacin usisavanja - posuda (kanta) ili vodeni filter. Ni jedno, ni drugo se ne kvari od vode.

Postoje i tekstilne kese, za visekratnu upotrebu, koje se mogu prati, ali jos uvek nisu za mokro usisavanje, jer ne drze vodu.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 15.02.2010. u 11:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 15.02.2010. u 12:00 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?15.02.2010. u 11:44 - pre 171 meseci
Citat:
Tina Janjic: Takodje me buni ova razlika izmedju usisivaca sa vodenim filterom i usisvaca za mokro i suvo usisiavanje?! Ne znam sta je ovaj. To me zbunjuje i kod ovih Karcher usisivaca koji pocinju sa A...jer i na njima pise da su za suvo i vlazno ciscenje, a nista se ne spominje o filteru...
Preporucili su mi na nekom hrvatskom forumu i neki Elit, ali nikako ne mogu da ga nadjem na internetu u Srbiji...
Please ako neko ima neka iskustva da podeli:)
Sto se tice cene isla bi najvise do 100 Eura tako da Zepter, Rainbow i sl otpadaju u startu.

Taj bauer je koliko vidim obican kinez koji mozes da vidis i pod drugim imenima...
Karcher je usisivac sa kanisterom ali sa filterom, moze i da usisava tecnost zato sto mu je motor na vrhu kanistera mada nema vodeni filter.

Sto se tice usisivaca, po meni su ipak najbolji usisvaci sa kanisterom, znaci bez kesa i vode, iz jednog prostog razloga a to je jednostavnost upotrebe, iz kanistera jednostavno prospete prasinu, dok kese morate prazniti a ove sa vodom morate prati.

Ako biras nov usisivac, mislim da samsung ima najinteresantnije modele, a gorenje najgore.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?15.02.2010. u 12:01 - pre 171 meseci
Imam sa karnisterom ni u poklon mi ne bi trebao.
Dok je propao "fisek" koji stiti motor moze ga se koristiti samo vani za skupljanje lisca.
A i to je brze sa onom metlom za lisce.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?15.02.2010. u 12:13 - pre 171 meseci
@Bakara meni su bas ljudi koji imaju vodene usisivace sa kanisterom rekli da ne kupujem takve posto s vremenom pocinju smrditi na budju, nego ove uspravne sto se nakon upotrebe jednostavno razdvoje na pola i donji deo gde je voda operes i samo okrenes da se osusi.
Ja bi iskljucivo sa vodenim filterom zbog alergija.
Inace j imam od Karchera parocistac i nisam odusevljena sa njim:( Doduse mozda je i on dobar samo sam ja previse ocekivala:D
Sto se tice kineskog porekla na vecini usisivaca pise PRC...
Na karcherovom sajtu nisam ni uspela da nadjem sa vodenim filterom nego samo sa obicnim ili ove za mokro i suvo usisavanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koji usisivaci su bolji ,sa kesama ili bez(vodeni,hepa)?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 85933 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.