Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?

[ Pregleda: 11569 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.7.*



+3 Profil

icon Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?20.10.2008. u 22:45 - pre 188 meseci

Renault Twingo 2000-to godiste: povremeno se desava da se izgubi indikacija brzine na displeju, tj. pise da ide 0 km/h, a auto se krece. Osim toga nema nikakve druge manifestacije. Kada se stane, auto iskljuci, pa ukljuci - sve ponovo radi OK.

Drugi problem, mozda ima isti uzrok kao ovaj prvi, a mozda i nema: povremeno se desi da servo totalno otkaze, i to traje sekundu-dve-tri-cetri-pet i onda se opet "vrati sam od sebe".

Ima li neko IDEJU sta bi to moglo da bude?

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?21.10.2008. u 14:13 - pre 188 meseci
Pregledati konektore, u doticnim linijama, narocito veliko zlo na ulazu u ECU i kutiju sa osiguracima, i zvezdista masa(za ovo ce trebati neki service manual), negde imas nepouzdan kontakt.

Poz.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.75.*



+3 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?21.10.2008. u 21:00 - pre 188 meseci
Servo volana ,servo kocnice? imas vise serva...
Al kontam da je volan....ja kad sam polagao vozacki vodio sam punta imao je isti problem ,vrti dobro i odjedanput "blokira" jakoo tesko okrece volan i samo odjedanput otpusti(tj vrati se na lagano) i oho "pijan po putu" ...prilicno opasna stvar...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.7.*



+3 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?21.10.2008. u 21:54 - pre 188 meseci

Servo volana, izvinjavam se sto nisam bio sasvim precizan (nekako mi "servo" sinonim za servo volana). Elem, malo sam istrazivao po netu i kazu da moze da se desi da neispravan davac sa diferncijala/menjaca (tzv. "pinjol") koji daje naizmenicne impulse +12V i 0V u zavisnosti kojom se brzinom automobil krece moze biti uzrok ovog problema. Naime, zbog toga sto je taj davac pokvaren ili mu je los kontakt (povremen prekid) kompjuter "zakljuci" da kola miruju i napise da je brzina 0 km/h a posle toga i iskljuci servo (volana, koji je elektro tipa).

Ne znam samo koliko je komplikovano doci do ovog davaca i proveriti kontakte ili ga zameniti - posto je Twingo bas napakovan auto (cesto da bi se skinulo nesto banalno treba skinuti 2-3 ne bas banalne stvari...).

 
Odgovor na temu

KMaRKo
Srbija

Član broj: 154697
Poruke: 122
*.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?22.10.2008. u 18:44 - pre 188 meseci
Nema nikakve logike da se gasi servo kad je auto u stanju mirovanja...
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.7.*



+3 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?22.10.2008. u 22:20 - pre 188 meseci
Citat:
KMaRKo: Nema nikakve logike da se gasi servo kad je auto u stanju mirovanja...


To i mene malo zbunjuje. Naime, neposredno nakon sto na cajgeru napise da je brzina 0 km/h servo je maksimalno pojacan, tj. upravljanje je mekano da mekanije ne moze biti. A onda par trenutaka nakon toga - servo se iskljuci. Koja logika stoji iza toga - zasad mi je nepoznato :(

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?22.10.2008. u 22:48 - pre 188 meseci
Je l` taj twingo ima progresivni servo?

Meni se cini da je do senzora letve volana, tj. ne znam tacno kako je to na twingu, ali postoji senzor koji registruje brzinu vozila i prema tome pojacava ili smanjuje jacinu serva (brze-slabije / sporije-jace)

To ume da bude jako "neprijatan" problem u voznji!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?23.10.2008. u 16:06 - pre 188 meseci
Citat:
bakara: Je l` taj twingo ima progresivni servo?

Meni se cini da je do senzora letve volana, tj. ne znam tacno kako je to na twingu, ali postoji senzor koji registruje brzinu vozila i prema tome pojacava ili smanjuje jacinu serva (brze-slabije / sporije-jace)

To ume da bude jako "neprijatan" problem u voznji!


Mislim da servo jeste progresivan (tj. cini mi se da sto se ide brze da je servo sve "tvrdji") a da je upravo taj "pinjon" koji se nalazi u menjacu i daje te impulse +12 i 0 volti zaduzen da saopsti kompjuteru koliko kola idu brzo. A onda verovatno kompjuter dalje komanduje koliko taj elektro servo pojacava upravljanje.

Odn. tako mi se cini da je logicno :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?23.10.2008. u 19:07 - pre 188 meseci
Onda je verovatno do toga, moras u servis na dijagnostiku a verovatno te ceka i zamena tog senzora.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?06.11.2008. u 13:15 - pre 188 meseci

Citat:
bakara: Onda je verovatno do toga, moras u servis na dijagnostiku a verovatno te ceka i zamena tog senzora.


Samo da javim, mozda nekom drugom bude od koristi, da je zamena tog senzora, "pinjon-a", resila problem!

 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?06.01.2009. u 10:28 - pre 186 meseci
Imao sam slican problem sa Opel Corsom 1.0, ona ima na svakom tocku senzor za merenje brzine i jedan je otkazao i u toku voznje se gasio servo volan i nije radio brzinomer.
 
Odgovor na temu

nalimcivoj
nezaposlen

Član broj: 254752
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?15.03.2010. u 20:27 - pre 171 meseci
Molim za pomoc
Imam slicne simptome sa Twingom kao sto u opisani u ovoj temi!Znaci,kada krenem auto pokazuje brzinu nekih pet, sest km, tj dok se ne zagreje, a posle toga prestaje da meri brzinu, servo postaje nestabilan, nekad zna biti jako mekan da je skoro nemoguce voziti a nekada kao da se iskljuci. Kad stanem i ako je stajanje bilo duze da se auto ohladi ponovo ce malo raditi pa se opet iskljuci.Pretpostavljam da je problem u tom senzoru brzine, ili je mozda neki kontakt u pitanju.Interesuje me gde se tacno nalazi taj senzor, da li ga je lako naci i zameniti, tj. da li mogu sam to da ucinim?
Unapred zahvalan Milan
 
Odgovor na temu

sladjan89
Sladjan Jovovic
stf
Zvornik

Član broj: 289272
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?17.08.2011. u 12:38 - pre 154 meseci
druze lako se skida netreba nista dodatno skidati samo nateras auto na kanal i odozdo zavuces ruku tacno gde se ubadaju poluosovine u menjac tu sa gornje strane se nalazi taj senzor ili strucno re;eno merac impulsa radilice ili pod naski kilometar sajla netreba ti cak nikakav alat to se samo rukom cupa isto tako se postavlja ima na sebi dek struje 3 zice jednostavno lako mozes sam to uraditi pozdrav
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?17.08.2011. u 14:31 - pre 154 meseci
Ajde sto odgovaras covjeku posle godinu ipo, to nema veze, ali sto lupas gluposti "merac impulsa radilice"?! "ili po naski kilometar sajla" ?!?! "to se samo rukom cupa"
Sve si pobrkao... sajle uopste nema, senzor broja obrtaja na zamajcu (koji ti zoves merac impulsa radilice) ima samo 2 zice ali on nema nikakve veze sa ovim koji mjeri brzinu a i ne cupa se nista ni na jednom autu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Twingo na momente gubi servo i indikaciju brzine !?

[ Pregleda: 11569 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.