Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?

elitemadzone.org :: TechZone :: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?

[ Pregleda: 7275 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Brajovic
Podgorica

Član broj: 81063
Poruke: 70
213.133.4.*



+1 Profil

icon Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?23.10.2008. u 20:46 - pre 187 meseci
Da li mi neko moze reci,da li je moguce ubaciti aluminijumske roletne u metalni okvir na izbacaj?Ovo pitam jer su se stare roletne nedavno raspale,po narodu,(ne bjese povrijedjenih).Htio sam stavit komplet sve od aluminijuma,medjutim,dobih informacije da jako lose rade aluminijske roletne na izbacaj ,tj. makazice.Malo mi je to cudno,kazu,jako je to tesko izvesti i loseg je kvaliteta.Pa rekoh,ako je lose napraviti okvir na izbacaj od Al,moze li se iskoristiti metalni koji je jak?
Hvala!
Zgembo
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?23.10.2008. u 21:29 - pre 187 meseci
ne praktikuje se
tj. ne radi se, zato sto bi bilo previse komplikovano, a nece niko da ti pravi sarkice za alu vodjice roletne

u principu - ne

i jos jedan razlog, lomljenje lamela na kontra stranu bi , bojim se, bilo pogubne za iste

da li stavljati na stare vodjice; ne preporucujem



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
212.200.68.*



+10236 Profil

icon Re: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?24.10.2008. u 09:47 - pre 187 meseci
@Veljko
Mislim da si uneo zabunu. Nikola nije pitao za alu vođice već za alu roletne, u onim vođicama u kojima je bila plastična roletna.

Ja imam plastične roletne, ali prvi segment je aluminijumski. Zašto ? Zbog težine, tj. zbog eliminacije problema da "neće da krene" jer je taj prvi segment malo teži. Ne vidim razlog da i svi segmenti budu od aliminijuma. Jedino bi cena bila malo viša.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?25.10.2008. u 21:01 - pre 187 meseci
...i u taj aluminijumski deo mozes da stavis jos parce flaha debljine 3 mm, bude jos teze

rekao sam na kraju svoje pruke da je losa varijanta lomljenje tih alu lamelica na kontra stranu, i da ne preporucujem

a samo sam se nadovezao na njegovu poruku o alu vodjicama ...

znas kako, nikad ne znas kad je dovoljno nesto objasnjeno, i na kraju moze da bude maratonski post, i da opet bude nekome nerazumljiv ( kao za vagres npr)



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

enteksmont
Milan Reljic
samostalni majstor za venecijanere,
trakaste zavese i roletne
Beograd,Srbija

enteksmont
Član broj: 251012
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.enteksmont.rs


Profil

icon Re: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?11.04.2010. u 10:12 - pre 169 meseci
Zasto nebi moglo. Redi se to i funkcionise bez problema. Naravno makaza ne moze da se postavi ukoliko imas roletne sa unutrasnjom kutijom, ali koliko te razumem ti vec imas spoljnu kutiju. Najbezbolnije bi ti bilo da u vec postojece vodjice stavis samo alu lamele tj da ne menjas sve. A sto se tice pvc roletni nikom ih nebi preporucio iz sledecih razloga.

1.Posle izvesnog vremena zbog uticaja toplo-hladno lamelice se iskrive, nije to kvalitet plastike kao sto je nekad bio.
2.Za razliku od alu lamela pvc se ne cepuje tako da se cesto desava da roletne zaglavi
3.Ukoliko grad dohvati pvc roletnu izbusi je kao svajcarski sir a alu roletnu ne moze nikako
4.Vetar ih njise a mnogo lupaju
5.Nemaju toplotnu izolaciju

A sto se cene tice pvc je jeftiniji od alu za 20 e/m2 tako da je bolje dodati koju desetinu evra vise i zavrsiti posao za sva vremena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Aluminijske roletne u metalni okvir na izbacaj?

[ Pregleda: 7275 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.