Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor

[ Pregleda: 20336 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silverhouse
Vladimir Pesic
Cacak

Član broj: 97271
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.magnetic.co.yu


Profil

icon Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor24.10.2008. u 11:42 - pre 188 meseci
Da li neko prepravlja eketroniku u samom protokomeru?
vp
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor24.10.2008. u 12:48 - pre 188 meseci
Kupi nov.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor24.10.2008. u 16:23 - pre 188 meseci
Prvo ga isperi benzinom lepo izduvaj komprimovanim vazduhom,i ako to ne uspe onda kupuj samo nov.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.132.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor24.10.2008. u 19:16 - pre 188 meseci
Nema tu nikakve elektronike, i tesko da bi se popravio bez mikroskopa.

Ako se pere benzinom, neka bude medicinski, ili neki "suvi", odnosno nemasni kontakt sprej. Nekada je postojao "Tuner" sprej, za kontakte na radio aparatima(ne za tjuniranje motora).

Povrsina treba da je cista, zbog metode merenja protoka vazduha. Ako je senzor u prekidu(ili neki kratak spoj), pomaze samo zamena.

U svakom slucaju, ciscenje, kako MAF-a, tako i cevi u kojij se nalazi, i uopste cevi usisa, na kraju i kucista filtera vazduha, omogucice dugotrajan rad senzora. Prebrisati suvom, cistom krpom, nikakva zalivanja tecnostima nisu potrebna, samo da nema cestica prasine.
Mascenje i usijavanje cevi (bilo je primera), iz nekih cudnih razloga, da "hvata" mast prasinu, ili da vazduh bolje klizi, nema smisla, masnoce isparavaju i brzo se lepe po senzoru.

Redovna zamena filtera, i zamena nakon voznje u losim uslovima, cesca, takodje omogucavaju MAF-u dugotrajno pouzdan rad.

Poz.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

silverhouse
Vladimir Pesic
Cacak

Član broj: 97271
Poruke: 2
91.150.108.*

Sajt: www.magnetic.co.yu


Profil

icon Re: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor24.10.2008. u 22:22 - pre 188 meseci
hvala u svakom slucaju ipak cu ja morati nov da kupim
trenutno mi auto radi bez njega ali mi ler gas varira sa 900 na 700 obrtaja
i kada sam ga raskacio dobio sam do 20% snage
ne znam sta se desilo

vp
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.240.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor25.10.2008. u 00:27 - pre 188 meseci
Dobio si nesto, ali dokle i kako.

MAF informacija, uz MAP(pritisak u usisnoj grani) daje predikciju kolicine vazduha za obracun kolicine goriva, i to se dodatno, naknadno koriguje nakon informacije sa lambda sonde. Bez MAF-a si dobio nesto bogatiju smesu u pojedinim momentima, narocito kod promene rezima, broja obrtaja...

Sta ce sekundarna memorija da zapamti, ko zna, uglavnom, gledaj sto pre da to sredis, uz takvu snagu sledi i uvecana potrosnja, zasigurno, a vremenom moze snaga da se smanji....sta ce biti, i u kom smeru ce ici nepravilnost u radu, krajnje je neizvesno, zavisi od raznih detalja..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko protokomera Fiat JTD motor

[ Pregleda: 20336 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.